Смучат ли си пръста вашите бебчета?

  • 1 614
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 592
Въпроса ми е ако си смучат пръста, как се справяте с това положение? Дъщеря ми е вече на 1 годинка и ни изникнаха 8-те предни зъба. Замислям се дали не е време да я отуча от този навик по ред причини, които смятам, че няма нужда да описвам. Разбрах за някакъв лак за нокти (за съжаление незапомних името му) който е специално за деца и се слага на пръсчето, след което детето се отказва. Всъщност ме интересува дали не е още рано???

# 1
  • Мнения: 63
Сега е момента не мога да ти кажа то4ния на4ин но колкото по голяма става толкова по трудно.Пробваи с ръкави4ки или с нещо гор4ижо и намажи пръст4ето

# 2
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Емо като бебе си смучеше пръстите,но аз го "наказва"с ръкавици.Сега е времето колкото по-късно толкова по-трудно ще успееш.

# 3
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не!  Naughty

# 4
  • Мнения: 2 407
Мисля, че е добре да я отучиш,за да не си изкриви зъбките.

# 5
  • Мнения: 2 000
Митко никога не си е смукал пръстите, докато Пламен още на 2-ия месец си откри палеца и много често така заспива. За сега не виждам как ще го откажа. По-късно ще му мисля  ooooh!

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 435
Дъщеря ми е на пет месеца и си смуче показалеца,но аз и купих специална ръкавица-играчка,от която не може да си я смуче Peace.На моята приятелка дъщеря и е на 2.6 и преди месец и купиха това където се маже на пръстите и то действа Peaceвече го нямат този проблем!

# 7
  • Мнения: 4 629
Синът ми си смуче пръста. Нищо не правим, за да го отказваме

# 8
  • Мнения: 992
ох и мойта щерка си смуче палчето, само така заспива, не знам как ще се отучваме, чувала съм че има такова кремче и било много ефикасно та мисля да го пробвам
сиска а от къде я купи тази ръкавичка играчка

# 9
  • Мнения: 27 524
Не  Naughty
Ужасен навик, който се стараех всячески да избегна. Опитай се да я отучиш някакси или да минете на биберон-залъгалка, но се съмнявам  Thinking

# 10
  • Мнения: 3 499
Моника си смуче показалеца и средния, двата едновременно винаги са й в устата, постоянно.Какво ще правя не знам.

# 11
  • Мнения: 942
Сега е момента не мога да ти кажа то4ния на4ин но колкото по голяма става толкова по трудно.Пробваи с ръкави4ки или с нещо гор4ижо и намажи пръст4ето
Peace

# 12
каката ни си смучеше средният и безименният пръсти на лявата ръка.това лято прекарахме повече време на село и от смяната на обстановката забрави за ужасният си навик.иначе сме пробвали какво ли не,но тя пак си ги лапаше като мине време Cry.сега е на 3г. и 8 м.мисля че всичко е до навик-явно им носи някакво успокоение или е незадоволен сукалчески рефлекс Thinking

# 13
  • Мнения: 203
Нашето дете си смучи , който пръст му падне от както се роди. Ние нищо не правим по въпроса. Аз като малка си смучех пръста , та чак до 6 г., нашите какво ли не правиха, но нищо не помогна, после сама се отказах. За това и сега съм го оставила да ги смуче.

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Малка не е проявила интерес все още към пръста си, единственно когато е гладна си лапа (цялата) ръка  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт