Обилен и продължителен цикъл след раждане.

  • 9 303
  • 16
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 398
След като родих секцио ,забелязах че цикъла ми стана много обилен и доста продължителен.Веднага след изтичането на лохиите не ме пропусна и месец и ми дойдоха "червените гости".Значи преди ми беше около 3-4 дена ,а сега 7-8 дни.Вече 6-месец е така.Преди седмица ми дойде ,тъкмо беше на свършване и сега пак се увеличи теча.Притеснявам се може ли да е станал някакъв кръвоизлив?И възможно ли е да е станало от вдигане на нещо тежко?Въпроса ми е това нормално ли е и как е при вас?Кога се норамализира?
Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 6 461
При всяка жена е различно.Аз съм раждала нормално ,но въпреки че кърмех малкия не пропусна да ми дойде и на мен на следващия месец.Точно както ти го обясняваш .Мисля че няма проблем ,но ако наистина се притесняваш направи гин. преглед най добре. Peace

# 2
  • Мнения: 27
Здравей,

И аз раждах секцио и след лохиите пропуснах 3-4 месецо, но след това като дойде и беше ужасно силен и продължителен. Последния път беше същото, дори имаше доста съсиреци, което определено ме притесни. Консултирах се с лекар и тя ми каза, че няма основание за притеснение и че е нормално.
Така, че явно е нормално, не се притеснявай. За успокоение може и да се консултариш с гинеолога ти.

 LaughingПоздрави

# 3
  • Мнения: 326
След като родих секцио ,забелязах че цикъла ми стана много обилен и доста продължителен.Веднага след изтичането на лохиите не ме пропусна и месец и ми дойдоха "червените гости".Значи преди ми беше около 3-4 дена ,а сега 7-8 дни.Вече 6-месец е така.Преди седмица ми дойде ,тъкмо беше на свършване и сега пак се увеличи теча.Притеснявам се може ли да е станал някакъв кръвоизлив?И възможно ли е да е станало от вдигане на нещо тежко?Въпроса ми е това нормално ли е и как е при вас?Кога се норамализира?
Благодаря ви предварително  bouquet

И при мен е така... Както каза гинекологът ми - "Късметлийка!" Sad

# 4
  • Мнения: 4 978
Най-добре е все пак да се консултираш с гинеколога си.
При мен положението е подобно, че и по-зле.
Моят лекар предположи, че се дължи на прогестеронов дефицит...

# 5
  • Мнения: 1 288
моят цикъл е също доста по-обилен. аз обаче нямах цикъл 10 месеца, защото кърмех. предполагам, че ако кърмиш, може да е някакво разбъркване на хормоните. моята гинеколожка ми каза да изчакам поне 3 цикъла преди да се нормализират нещата.
можеш да се посъветваш с гинеколога все пак, за да разсееш притесненията!

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И при мен е същото,но като че ли последните 2 пъти не беше чак толкова продължителен/обилен беше само 2 дни/.

# 7
  • Мнения: 1 416
Аз, откакто съм родила, имам по-обилна и продължителна менструция. И по-редовна, за щастие...  Simple Smile
Не знам дали по-силното и дълго течение се дължи на секциото...  Rolling Eyes

# 8
  • Варна
  • Мнения: 398
Само че при мен притесненията са ми сега за последната менструация ,тъкмо ми понамаля и рязко от раз ми се увеличи все едно ми е първи ден ,а трябва вече да ми спира Sadчудя се да не е станал кръвоизлив ,тъй като деня преди това вдигах малко тежко.На някой случвало ли му се е така?

# 9
  • Мнения: 1 233
И на мен първия цикъл след раждането беше така - обилен и продължителен. Но сега е точно обратното - върви ми много по-малко дни и по слабо.

# 10
  • Мнения: 85
Аз раждах нормално, кърмех малкия, но цикъла ми дойде още на следващия месец. Също беше много обилен и продължителен, но за разлика от преди бременността съвсем безболезнен. След около три месеца се намали само продължителността му, но си остана обилен и безболезнен. При теб обаче е по-различно щом след намаляване на кървенето то отново се е увеличило. Според мен консултирай се с гинеколога си.

# 11
  • Мнения: 2 271
И на мен 2 седмици след края на лохиите ми дойде.Макар,че кърмих 11м(но аз раждах нормално).Първите няколко пъти ми беше много обилен и с 2-3дни по-дълъг.Постепенно се нормализира.Хубавото е,че нямам болко и ПМС!

# 12
  • Мнения: 1 058
И моя цикъл беше много силен, и на мен ми се случваше тъкмо да ми спре и пак да ми потече силно. Чак сега започна да ми се нормализира горе-долу. След като се притесняваш отиди на лекар.

# 13
  • Мнения: 6 164
При мен имаше 2 пъти с по-дълъг и обилен - 10 дни. Shocked После се оправи, но цапането продължава дълго и макар необилен пак отива на към 10 дни...  Twisted Evil Казах й на моята гинеколожка, но не се впечатли особено от думите ми. Rolling Eyes

# 14
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Моят съвет е да се обадиш на твоят гинеколог и да го попиташ какво да правиш,защото за мен това не е нормално. Нормално като ти дойде за първи път след раждането да ти е по-обилен и продължителен цикъла. Аз дори пих Метергин /кръвоспиращо/. Но след това отново ми се нормализира. Моят лекар специално ми каза,че жените ,които са кърмили повече от 2-3 месеца нямат такъв проблем с обилното кървене при цикъл, но всеки случай си е идентичен и за това е най-добре още утре да се посъветваш с твоя гинеколог. Стискам ти палци! Praynig Peace

Общи условия

Активация на акаунт