Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 5 ян. 2005, 13:44 ч.

за Клостилбегита

• 5 752
  • 19
  •   1
Отговори
А пък на мен не ми действа Клостилбегита  Cry  Това ми е първи цикъл стимулация и толкова големи надежди имах, пък то  Cry Другият цикъл ще удвоим дозата, дано подейства, ако не ще трябва да сменяме протокола.
А толкова го чаках този момент  Close

# 1
  • Пловдив Белащица
Цитат на: silky
А пък на мен не ми действа Клостилбегита  Cry  Това ми е първи цикъл стимулация и толкова големи надежди имах, пък то  Cry Другият цикъл ще удвоим дозата, дано подейства, ако не ще трябва да сменяме протокола.
А толкова го чаках този момент  Close

Не се притеснявай. Има време аз го пих 6месеца подейства като увиличихме дозата. Но въпроса беше, че ходих 2 пъти в месеца на фоликулометрия и докато установим, че имам овулация по-късна от нормалното голям зор беше.
Ти как го пиеш и колко пъти ходиш на фоликулометрия?

# 2
Ами аз го пия по 1 таблетка дневно от третия ден на цикъла пет дни. Само че моята смотана лекарка не прави фоликулометрия, а ме накара да си купя тестове за овулация. Правих ги от 12 до 16 ден - нищо. На 16 ден ходих при нея и ми постави диагноза липса на овулация само въз основа на тестовете  Close . Явно за такова нещо като фолукулометрия не е чувала. Ще трябва да я сменям явно. БТ не се покачва, държи се около 36,5-36,6.
Ще трябва да търся нов лекар. Защото така си нямам представа как ми реагират яйчниците на стимулацията.

# 3
Аз много на тестовете не вярвам, обаче щом и температурата не се повишава може би наистина не е имало овулация този месец? Нормално е един път годишно да няма овулация.

# 4
Е, аз си нямам много пъти годишно.
Нали затова я стимулираме.

# 5
Съжалявам, може би следващия месец ще ти сменят дозата и ще има успех.

# 6
  • Пловдив Белащица
Ама фоликулометрията е много важна. Ами ако не образуваш изобщо фоликули например /недай си боже, не ти го пожелавам/ какво ще стимулира тогава. Пък и нали трябва да се види как расте, до какви размери стига фоликула... Абе незнам. Не съм доктор, ама все си мисля, че трябва тая пуста фоликулометрия. А пиеш ли нещо след Клостилбегита - някакви хапчета на прогестеронова основа?

# 7
Ами Клостилбегитът е точно затова. Ако изобщо няма фоликули - да се появят. Нормално е да се започне от най-ниската доза, защото, ако се окаже, че е достатъчна не е необходимо по-висока. Рядко се улучва при първи цикъл каква точно доза е необходима, така че спокойно.

# 8
Е, поуспокоихте ме малко момичета  Simple Smile
Да се надяваме че следващия месец ще стане.
Не, не пия хапчета на прогестеронова основа, защото досега не съм ходила на фоликулометрия и нямаше начин да се види дали имам проблем с прогестерона.

# 9
  • Пловдив Белащица
Ето, прочети това за Клостилбегит, Серофен и Кломид.
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=201

# 10
  • Sofia
Мнго странно ми звучи това правене на стимулации по този начин, при положение,че не е много редно да се правят повече от няколко през живота на жената....Ако не се проследява процеса няма никакъв смисъл...Аз забременях благодарение на това лекарство,но преди това си имах всички хормонални и всякакви изследвания. При мен пролактина беше висок и не започнахме стимулация докато не го сваля/оказа се, че е безсмислено/. Аз също не всеки месец имах овулация, така че ходех всеки ден или през ден след стимулацията да ме гледат с УЗИ, за да решат кога има готов фуликул/18-20 мм/ и ми биха ПРЕГНИЛ, за да е сигурна овулацията. След това пак на УЗИ.....И след това Дуфастон за задържане на плода....Беше досадно, но си заслужаваше.Сега съм щастлива, очаквайки бебето и благодарна на д-р Коларов за всичко, което направи за мен/ след 4 год обиколка по кабинетите на светилата в София/.

# 11
Цитат на: bg_paint
Мнго странно ми звучи това правене на стимулации по този начин, при положение,че не е много редно да се правят повече от няколко през живота на жената..../.

Само забравяш една "малка" подробност - не живея в София. А специалист тук се намира много трудно, а пък специалист и то да не е търгаш, още по-трудно.
А мога ли за една фоликулометрия да се грабна до Сф да идвам?
Много неща са ми ясни, но нямам голям избор.

# 12
  • Враца
Silку, в Бургас има много лекари, които имат вагинален ехограф, така че фоликулометрия можеш да правиш в Бургас. Просто трябва да намериш лекар, този, който ти е изписал хапчетата няма ли такъв ехограф?

# 13
Мда, има ама си го пази. Не мога да разбера защо ми правеше прегледите с обикновения, като има вагинален. Направо да се чудиш, нали? Току-виж вземе да се изхаби нещо  Laughing  Затова сменям лекаря, в петък съм на преглед. После ще видим новия месец какво ще ни донесе.

# 14
  • Враца
E това наистина е странно. При кой лекар си ходила и кой си си избрала ако не е тайна?
Успех и като мине прегледа да се похвалиш с новината. И малко извън темата, но скоро мислим да заформм една бургаска среща, та ако ти се идва ще се радвам да се запознаем!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт