Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пловдив

Момичета, помощ, вчера кърмата ми намаля значително. Имаше само за закъска в 08,00 сутринта. После ядохме пюре, после каша и за четвъртото ядене се наложи да пратя тати да купи адптирано мляко Фризулак. Не искам още да спирам да кърмя. Дали ще ми дойде пак повече мляко?
Цитирай
На мен не ми дойде,но все пак 5,5 мес. кърмене не е зле!
Цитирай

Пловдив

Да, така е, но ми се иска поне до годинката да го кърмя, но каквото Бог реши, какво да правя. Благодарна съм и за това време.
Цитирай

Правиш много дълги паузи между кърменията, затова кърматати намалява. Нези интервали са сигнал за организма да произвежда по-малко кърма. Слагай бебо първо на гърдата за всяко хранене, а след това давай пюренцето или кашата. Не се притеснявай, бебето ще си хапва и от "твърдата" храна.

А в настоящия момент се постарай да си увеличиш кърмата, не се предавай, че това е и толкоз. Ако си си решила, че повече няма да кърмиш - ОК, но ако имаш желание - виж в статиите в Библиотеката във Форума за кърмене и захранване, има много полезни съвети. Има и доста теми в същия форум по твоя въпрос.

Желая ти успех.
Цитирай
отвара от семена на коприва
Цитирай
по-често кърмене и количеството отново ще се увеличи
Цитирай

София

Стимулирай гърдите и пий повече течности и особено ако обичаш и боза!И най-вече се отпусни и не мисли за това - притесненията са една от главните причини за намалаване и спиране на кърмата!Успех!
Цитирай

Bath, UK / Варна

Можеш да се изцеждаш, когато му даваш да яде твърда храна, за да стимулираш гърдите.
Не се отчайвай. И аз понякога имах периоди, когато почти спираше. Трябват повече течности, редовно хранене.
Цитирай

София

и аз кърмих до 5тия месец, кърмата ми намаляваше, защото Дияна я кърмех само сутрин, прес останалото време ядеше пюрета и т.н.
Цитирай

Пловдив

Прави сте, ще му давам първо да си цокне и после другото ядене. Но той взе да се изтарикатява откакто му давам пюрета и т.н. Знае като че ли кога какво следва и не иска да цока, но ще се върнем към стария режим на по-често цокане.
Цитирай

Пловдив

Е, кърмата пак е достатъчно, давам му по-често да си цоква и има ефект.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.