Шоколад?

  • 2 644
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Oslo
  • Мнения: 659
Аз пък съм някакъв странен вид майка-давам им да ядат всичко което им се прияде, и не следя количествата от около 2 г. им възраст. Съдя по себе си-като ми се иска нещо предпочитам да си го хапна, отколкото да ми се върти из главата седмици наред. И забелязвам, че децата вече нямат често желание за лакомства, сладките неща стоят с дни у дома и накрая ги изяждам аз. В магазина вместо шоколади и др. подобни взеха да си избират топени сирена, плодови млекца и ми се струва, че понеже им е позволено, вече не е толкова желано удоволствие.
Разбира се децата са здрави, без наднормено тегло и алергии и затова съм си позволила подобно поведение.Може и да греша, но постъпвам така.

# 31
  • Мнения: 5 362
Давала съм шоколад,но по много малко.Поне аз мисля,че е рано още за по-големи количества.

# 32
  • Мнения: 4 629
Ние още не даваме шоколад. Колкото по-късно, толкова по-добре  Peace

# 33
  • Мнения: 4 621
Давам и по малко. Яна много го обича и не мисля, че трябва да я лишавам.

# 34
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
И аз съм от "безотговорните" майки, които дават на децата си всичко, което пожелаят. Давам на Давид и шоколад и бонбони и шок. вафли, разбира се не в огромни количества. Но никога не съм отказвала, аз съм огромен фен на шоколада и ако някой ми го забрани ще откача, затова не лишавам и детето си. Той го опита за първи път на година и нещо и оттогава поне през ден яде нещо шоколадово, но не съм забелязала да му повлияе на теглото или на зъбите. В къщи има правила за доста неща, но шоколада не е едно от тях. Просто принципа ми е такъв - нещо на което аз - голям човек - не мога да устоя, не мога да изисквам и малкото човече да го прави.

# 35
  • Мнения: 14 133
Вредно е в големи количества, но в малки едва ли би навредило. Все пак не бива съвсем да лишаваме децата от това лакомство.
И аз давам в умерени количества всякакви шоколадови неща. Ние с татито си припадаме по подобни вкусотии.

# 36
  • Мнения: 3 550
И аз мисля като оная майка, която писа, че детето ще иска да яде това, което вижда, че и ние ядем. В къщи шоколад не се внася. Много рядко ядем тайничко.
Не мисля целенасочено да му го бутам в ръцете. Ще чакам да го открие сам на рождени дни и др. празници. После - контролирано, защото захарта също пристрастява.
Много добра идея ми даде Кака Сийка, че шоколадът може да е средство малкият да се научи да дели.

# 37
  • Мнения: 8 917
Даваме й...опитваме са да го намалим, че хапва доста наистина Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 513
А как се справяш с всички роднини и познати, които смятат за bon ton да се подари на малкото човече някакво шоколадово изделие  Rolling Eyes

В началото благодарях сърдечно, прибирах шоколада, който с удоволствие си поделяхме с татито, докато бебето спи.  Mr. Green До момента, в който свекърва ми успя да напъха шоколад в устата на сина ми, преди да забележа и успея да я спра. За беля детето беше достатъчно захитряло, та да направи връзката м/у шарената опаковка и вкуса, та оттогава си изискваше подарените шоколади и това си е. Обаче минахме на друг вариант - подарен шоколад (от гости обикновено) се оставя настрана, след основното ядене се разчупва и се оставя на масата, за да си вземат всички.  И си вземахе. И продължаваме да си вземаме. Даже да сме си само тримата - всичко се дели по равно. Още повече, че ни е единствено дете и ако не се научи да дели с нас, с кого другиго?  newsm78
Баби и дядовци убедихме, че за парите, които ще дадат за 1 шоколад, могат да купят кило банани. Или ако държат на шоколад, да делят с внука. И те приеха идеята. За сметка на това си затварям очите на Коледа и РД - лапа хлапето сладкиши до втръсване, но пък как иначе ще разбере, че е празник!  Wink Laughing

Все пак внимавай защото  и аз постъпвах като тебе и реших че един път в годината не му пречи ама на една нова година нашия като невидял излапа 2 големи шоколада и стана нещо ужасно  - свръх нервен не може място да си намери , циври, крив, не може да заспи и т.н. Та мисъэлта ми е че трябва и тогава все пак да го контролираш за количеството изяден шоколад.

# 39
  • Мнения: 285
А нашата дъщеря не обича шоколад!  Laughing Взема си бонбонче, а не може да го изяде цялото!
Не че се оплаквам!

# 40
  • Мнения: 25 586
Все пак внимавай защото  и аз постъпвах като тебе и реших че един път в годината не му пречи ама на една нова година нашия като невидял излапа 2 големи шоколада и стана нещо ужасно  - свръх нервен не може място да си намери , циври, крив, не може да заспи и т.н. Та мисъэлта ми е че трябва и тогава все пак да го контролираш за количеството изяден шоколад.

Е, два шоколада са множко и за възрастен човек!  Laughing
В случая, който цитираш, едва ли само шоколадите са били проблем. Нова година - детето стои до късно, празник, емоции, пиратки... Нормално е да е превъзбудено.  Grinning

# 41
  • Мнения: 295
По мъничко и от време на време може. Защо не се опиташ да го приучиш към черен шоколад?

# 42
  • Мнения: 1 263
Ако даването на шоколад е безотговорно деяние - и аз се нареждам в групичката на безотговорните майки. Е, не разбирам какво толкова ужасно има в шоколада  Rolling Eyes И аз се кълнях, че до 2 годинки няма да види шоколад, но какво да направя като сама го докопа още като беше на 1 г. Това е единственото сладко нещо което аз самата ям и намирам желанието за парче шоколад за напълно нормално. Но ако дъщеря ми поиска филия с конфитюр например или кюфте - е тогава ще съм ужасена Laughing 
лакомство - тахан+мед на бисквитка или филийка, и обясняваш, че това е течен шоколад  Wink
Или фъстъчено масло...
или тези неща ...нищо лошо не искам да кажа, просто аз не ги консумирам и ми изглежда странно да предлагам халва и фъсъчено масло на дъщеря си, а от меда ме е страх...нали е силен алерген...сигурно след 2 г може, но аз не мога да се престраша  Sad

Давам й от киндерите - от малките шоколадчета или от яйцата. Сега в повечето случай интересът й е до отварянето на яйцето. Заиграва се и шоколада въобще не го поглежда.

# 43
  • Мнения: 3 268
Моята дъщеря обожава шоколад и не я лишавам от това удоволствие.Без да се прекалява разбира се.От 1 годишна й давам по малко.

# 44
  • Мнения: 3 537
Давам му шоколад от 1 година без да се прекалява.В по-умерени количества даже е полезен.

Общи условия

Активация на акаунт