Вредно ли е редовното ползване на дамски тампони?

  • 3 509
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте!
Аз съм съвсем нова тук. От няколко години наред използвам само тампони по време на цикъла. Скоро прочетох някъде обаче, че са много вредни. Започнах да се притеснqвам да не сам направила нещо, тъй като с мъжа ми опитваме вече трети месец и не мога да забременнея. Лекарят казва, че в мен всичко е окей, но въпреки това малко се притеснявам.Ако някоя от форумките знае нещо повече, моля да го сподели.

# 1
  • Мнения: 1 233
Аз също ползвам тампони, но съм свела употребата им до мининум. Знам от лекар, че е не е много препоръчително да се ползват постоянно. И не вярвам, че употребата на тампоните е свързана с бебеправенето. Успех ти пожелавам, скоро да се прехвърлиш в отчетните! Hug

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Единствената вредност , за която се сещам е опасността от СТШ ( Синдром на токсичния шок ), но ако си сменяш достатъчно често тампона и не спиш с тампон  Mr. Green, мисля, че риска е минимален......

# 3
Snej, много ти благодаря за пожеланието  Hug  Страшно много се надявам да стане и всичко да е ок. Аз наистина се притеснявах, дали по този начин като ползвам тампони постоянно, не сам си навредила някак, защото четох, че така не се изчиствал напълно организма и т.н. сега сам по-спокоина  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 183
Първо добре дошла тук   bouquet,не се притеснявай изобщо за бебеправенето,ще стане Peace,мисля,че тампоните не са проблем за това,Успех ти пожелавам Peace

# 5
  • Мнения: 5 393
Опасността от тампоните е СТШ, но се среща много рядко и е причинено от нередовна смяна.Аз винаги съм ползвала тампони, само през нощта слагам превръзка.Не се притеснявай и ти желая скоро да видиш две чертички на теста за бременност.  bouquet

# 6
Благодаря на всички  Simple Smile За СТШ зная отдавна, защото е написано в упътването. Сменqм ги наистина редовно, защото менструацията ми е доста обилна, сам правила една грешка до сега - пях с тампон... Embarassed  ooooh!

# 7
малко ми е трудно да пиша на кирилица. исках да кажа, че спях с тампон, а не пях  Confused

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
да и аз щях да питам, не пише ли в упътването.......

# 9
  • Мнения: 1 655
Според мен няма от какво да се притесняваш аз от около 4 години ползвам само тампон по време на меструация превръзки само нощем и последния ден, бяс с обърната матка, е не стана лесно , но не сме го и планували, но ето го резултата на снимките!

# 10
  • Мнения: 140
Ползвам тампони от както ми дойде за първи път(вече около 7 години).Питала съм не един и двама гинеколози за уж вредното влияние на тампоните.Никой не каза че могат да повлияят на бебеправенето.И моля ви се,има тампони предназначени за спане.Новите O.B. са и за нощна употреба и не съм имала проблеми.

# 11
  • Мнения: 14 654
само едно нещо не намирам в упътването на тампоните- от какво са направени, няма съдържание, а някъде бях прочела преди време, че в тях се съдържа някакво вредно вещество

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
само едно нещо не намирам в упътването на тампоните- от какво са направени, няма съдържание, а някъде бях прочела преди време, че в тях се съдържа някакво вредно вещество

Не са от естествени материали при всички положения........

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз пък искам да знам,  памперсите от какво са направени  и на тях не пише....

# 14
  • Мнения: 14 654
ами да, и на памперсите не пише (защо ли?)

# 15
  • Мнения: 6 461
Аз също много редовно използвам тампони и при двете ми бременности дето се казва"хванах от въздуха" Laughing
Мисля че това не е проблем Peace

# 16
  • Мнения: 7 640
да и аз щях да питам, не пише ли в упътването.......

на ов пише, че не бива да се стои с един тампон повече от 4 часа, май беше.
Т.е. не е препоръчително да се спи с тях.
Относно материала- сменен е, откакто е установена причината за Toxic Shock Syndrome с такъв, в който не се създава благоприятна среда за развитие на бактерии.

# 17
това е наистина странно, че не пише от какво са напарвени  newsm78, но мисля, че има и някакъв естествен материал, защото не се проявява някаква алергия. от уж копринени превръзки направо се побъркваm u се зачервявам, без значение дали съм я носила 15 мин. или 1 час, докато при т.нар. памучни тампони на об ми е нямало нищо до сега. Предпочитам памучното покритие.

# 18
  • Мнения: 140
O.B. са с копринено покритие отгоре,отвътре са със синтетичен памук.Имах някъде листовка с точно обяснение от какво са направени и кои от тампоните по колко часа могат да се задържат в тялото.Тампоните,които аз ползвах преди бременността бяха и за през нощта(пишеше че могат да се задържат в тялото до 8 часа).
Ето сайта на любимите тампони,има достатъчно информация:
http://www.obtampons.com

# 19
  • Мнения: 313
И аз от години ползвам само тампони, дори за спане- има такива, които са за тази цел. Превръзките ми дразнят кожата, пък и не ми е удобно. На всички тампони пише за СТШ, но при редовна смяна не би трябвало да има проблем. Някъде пишеше, че при застояване и гъбички могат да се завъдят, но при нормална хигиена би трябвало всичко да е наред.  А за бебеправенето- не мисля, че има някаква връзка с него- аз съм бременна:) Така че ти желая успех в начинанието и скоро да се похвалиш:)

# 20
  • Мнения: 6 164
Аз не търпя превръзки Sick , ужасно се чувствам с тях, само спя с тях! Не съм чувала тампоните да пречат на бебеправене, но наскоро ми казаха, че не трябвало да се използват при раничка на шийката на матката! Не знаех, а имам такава! Shocked Защо гинеколожката никога не ми е споменала? Вярно ли е?

# 21
  • Мнения: 348
Знам, че е вредно да се ползват нон стоп защото кръвта се задържа по този начин дълго време в организма. Аз ползвам само при необходимост. Иначе за трите месеца опити искам да ти кажа да се заредиш с търпение, на нас ни бяха необходими осем, а до колкото знам до година и половина е напълно нормално. Пожелавам ти да ти се случи много скоро   bouquet

# 22
  • Мнения: 742
Знам, че е вредно да се ползват нон стоп защото кръвта се задържа по този начин дълго време в организма. Аз ползвам само при необходимост. bouquet
Peace

и аз така зная, че употребата на тампони може да доведе до възпаления и т.н - за това трябва да се използват само при необходимост Hug
А що се касае до бебеправенето - мисля, че просто трябва да се отпуснеш и да не мислиш за причините- нещата ще се подредят! Успех и скорошна радост!  bouquet

# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Честно казано, не съм ползвала тампони, отакто им лепнаха отнова пластмасово покритие отгоре.....много гадно ми изглеждат.... Sick

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 561
Ползвам тампони поне от 5-6 години, като само 1-я ден и нощем съм с превръзка.
Забряменях без да сме планували и правили опити  Blush
Така че при честа смяна не мисля че има проблем  Wink

Успех с опитите Peace

# 25
  • Мнения: 958
Здравей Феята: ползвам тампони почти от както ми дойде цикъла а това е от 90-та година горе долу превръзки само през ноща, сменям си тампона средно на 4 часа и не мислч че може да доведе до проблем, гинеколожката ми същотвърди че ако се сменя често няма проблем. Аз лично така съм свикнала че абсурд да ходя с превръзка перз деня.

# 26
  • Мнения: 8 505
Винаги съм ползвала и ползвам тампони.Не са ми навредили.Единственият път,в който ползвах превръзки,беше след раждането.

# 27
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
наскоро ми казаха, че не трябвало да се използват при раничка на шийката на матката! Не знаех, а имам такава! Shocked Защо гинеколожката никога не ми е споменала? Вярно ли е?
Аз също съм с такава раничка, но и на мен никой нищо не ми каза за тампоните.А ме преглеждаха трима лекари.Дали не са забравили да ме предупредят ThinkingНо аз без тампон не мога, от както родих цикъла ми е много обилен.
 Нека си кажат мнението и други момичета.

# 28
  • Мнения: 1 029
И аз от години ползвам предимно тампони, не съм чувала да има някакво вредно влияние при по-продължителна употреба. Не мисля и че има някаква връзка с бебеправенето, аз забременях от първия опит. Пожелавам и на теб скоро това да се случи и ще чакаме да се похвалиш. Успех!  Peace

# 29
  • Мнения: 8 917
Винаги съм ползвала и ползвам тампони.Не са ми навредили.Единственият път,в който ползвах превръзки,беше след раждането.
Същата работа Peace

# 30
  • Мнения: 2 631
Знам, че е вредна честата употреба на тампони! Не само ако се ползват за повече от 4 часа, но и по принцип. И специалистите препоръчват да се слагат само в крайна необходимост, и в никакъв случай да не се ползват през целия период на менструацията, камо ли през нощта. Освен, че могат да предизвикат токсичен шок, задържат мръсната кръв там, където живеят бактериите, а те именно с това се захранват. Могат да предизвикат различни възпаления и да докарат влагалището до дискомофрт.
Една стара колежка (при стриктна употреба на тампони) си беше докарала невъобразими проблеми и даде луди пари за лекарства!!! Оттогава ползвам тампони само при нужда.
А за бебеправенето и аз съм на мнение, че няма общо!
Успех!  Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз лично съм твърдо против тампоните newsm11Преди няколко години щях да умра от един тампон. Получих въпросният СТШ (синдром на токсичния шок) или нещо такова Sad Малко след като сложих тампона,  ми стана много лошо - причерня ми, заглъхнаха ми ушите, щах да припадна, добре,че седнах, че иначе щях да се строполясам и да си сцепя главата сигурно #Puppy dogКръвното ми беше паднало на 40/20, не знам как се оправих.Беше много страшно smile3518 А бях яла преди това, не бях обезводнена.На следващия ден си направих изследвания и се оказа,че всичко е наред и съм здрава. Изводът беше,че е от тампона, най-вероятно въпросния СТШ. От тогава се зарекох никога повече да не сложа тампон, каквото ще да става и не съм и сложила.
А относно забременяването - лично аз не мисля,че биха създали проблем, а и никога не съм чувала такова нещо Simple Smile
Така че спокойно,не се притеснявай, използвай си тампони щом ти е удобно, но имай едно предвид за СТШ, както и всички вие, мили момичета. На никого не пожелавам, това, което ми се случи Sad
успех в забременяването и скоро да се похвалиш  с най-хубавата новина Peace newsm10

# 32
  • Мнения: 140
От СТШ не се ли умираше за часове?Поне така пише в листовките в опаковката на тампоните...много странно.
passion:Ужасно нещо си преживяла.Но мисля че не било от тампона.На моя приятелка майка й почина от СТШ и то за броени часове.Не знам подробности(в такива моменти не се разпитва),но с кръвно изследване се доказва дали е било това или друго.

# 33
  • София
  • Мнения: 4 588
Ами дано не е било това, но беше от тампона, няма начин Sad
Всичко друго си беше наред. Не може исведнъж, както си седя и кръвното ми да падне толкова newsm78
Предполагам,че беше от тампона, защото тогава бях с много обилен цикъл и за половин час се беше напоил целият. Явно  е спрял изтичането на менструалната кръв и затова се получи така:(
Изобщо не искам да си спомням за този момент.

# 34
  • Мнения: 1 217
И аз преди да забременея /вече съм в 6 месец/ползвах само тампони,от първия до последния ден на цикъла.И сега страдам от невероятни гъбички и не мога да се излекувам от тях,мисля че са се появили от тампоните.

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Вредно ,не вредно, това е най сигурният вариант в определени моменти.И аз от доста години ползвам и нямам оплаквания.

# 36
  • Мнения: 4 621
От години използвам тампони и нямам проблем Hug

# 37
  • Мнения: 1 212
 И аз съм ЗА тампоните....Преди да забременея ползвах години само и само тампони дори нощем / въпреки всякакви предупреждения и информация за рискове/.
 Simple Smile

# 38
  • Варна
  • Мнения: 119
Мисля ,че трябва да се сменят на 2 часа и няма да има проблеми.

# 39
  • Мнения: 191
Еми аз съм ползвала,но не ги тача особено да ти кажа.Но искрено ме съмнява да са вредни и те да пречат на забременяването ти.Иди на лекра може да не уцелвате правилните дни.

# 40
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз от прекомерно носене на тампони си докарах гъбички и по лекарски съвет преустанових употребата на тампони. От няколко години не съм слагала изобщо. Последно си бях купила докато бях бременна, като ходя на плаж и искам да се къпя в морето да се предпазвам от инфекции, но така и не стигнах до плажа и кутията си стои непокътната.

Общи условия

Активация на акаунт