Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Момичета,колебая се относно седмицата и месеца,в който съм newsm78
Ето моята история:
пиех противозачатъчни 6 месеца, след което направих почивка 1 месец.Последният ми цикъл беше някъде към 25 юли.След което август не ми дойде, а доколкото си спомням си бях правила тест и беше отрицателен.След това пих Дуфастон, за да ми го предизвика.Като ги спрях ми дойде,но ми тече 1 ден сигурно. Следвашият цикъл пак не ми дойде и на 12.10 си направих два теста- и двата положителни.Ходих на другия ден на АГ и тя потвърди бременността.Приехме за дата на последния цикъл 20 юли.Ама се чудя- ако съм забременяла септември( както аз си мисля), пак ли терминът ще се определи по последния цикъл, който е бил юли?
Благодаря ви за търпението  bouquet
Цитирай

Ами най-вероятно си забременяла по-рано, а това кървене не е било менструация, а реакция от Дуфастона.
Ехографът ще потвърди по-точно. Сърчицето видяхте ли го дали тупти?
Цитирай
До колкото аз знам го определят по началото на последния ти цикъл, но съм забелязала, че като те гледат на ехограф машината си изчислява седмицата на плода по големината му.Но най-добре си питай лекаря, защото те си знаят най-добре, а това, че септември теста е бил отрицателен не означава със сигурност, че не си била бременна.При мен на единия ден беше отрицателен, а на следващия - положителен.
Цитирай

София

Да,има сърдечна дейност LaughingТова какво означава?В коя седмица може да съм?
Цитирай

близо до целта

На снимката от ехографа ти пише в коя седмица си.Щом има сърдечен ритъм най-малко 8г.с. Там и размерите на бебето ги има. Peace
Цитирай

Да,има сърдечна дейност LaughingТова какво означава?В коя седмица може да съм?

Сърдечна дейност се вижда минимум 50 дни след първата редовна менструация. Така, че най-вероятно си забременяла август. Тъй като при теб възможността от разлика е цели 2 месеца, то ехографът категорично ще определи това. Щом на 12.10 е видяна сърдечна дейност, то значи със сигурност е невъзможно да си забременяла през септември.

Ако имаше такова голямо разминаване между ПРМ и това, което показва ехографа, лекарката ти със сигурност щеше да те поразпита повече.

След противозачатъчни наистина се забременява много лесно, и при мен така се получи - на следващия месец.

Лека бременност!

« Последна редакция: пн, 23 окт 2006, 15:57 от FEMA-bg »
Цитирай

Варна

Първо искам да ти кажа ЧЕСТИТО и да ти кажа ДОБРЕ ДОШЛА в клуба на бъдещите мами!!

Лекарите винаги се ръководят от 1-вия ден на последната менстурация, но тя понякога е подвеждаща. Зависи дали не си имала цветна бременност, кога ти е била овулацията, дали не си приемала някакви лекарства и т.н. На една приятелка и бяха объркали термина с цял един месец. Случаят беше подобен на твоя.
Най-добре ще се определи по ехографа, когато започнат да следят развитието на бебенцето, макар че и ехографа понякога дава отклонения..   Thinking

От написаното от теб и това, че вече се вижда сърдечната дейност на плода - най-вероятно си забременяла през август (след като последната ти менстурация е била на 25-ти юли)
Така че ако това е вярно - ти сега си във втория месец на бремеността  Wink

http://www.bazarbg.com/migera/

Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.