Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Напускам работа по взаимно съгласие в петък. Сигурно тогава ще си получа документите от старата фирма, а може и чак в понеделник, когато се връща шефъг от чужбина - необходим ли е негов подпис някъде?
От новата фирма ми казаха, че след като им дам документите ще им трябват 2-3 дни, за да ме регистрират. Значи при всички случаи за събота и неделя няма да съм осигурена и най-вероятно още 2-3 дни. Значи здравното осигурябване на мен и децата ще се прекъсне. Какво да направя:
Как да изчисля колко пари трябва да внеса за тези дни и къде трябва да ги преведа?
Тъй като маликя още няма 2 години - може ли бюджета да ме осигури т.е. все едно да излезва в майчинство за тези дни?
Лекарите мога ли да откажат преглед ако не предпиема нищо за обезпечаване на тези дни?
Цитирай

При хората, които обичам

Самсара, дори за един ден от месеца да имаш вноска, пак си осигурена. Нямаш основания да се притесняваш.
Цитирай

София

Съгласно нормативната уредба можеш да започнеш работа след като си подписала трудов договор и ти е връчено копие на подаденото уведомление в НАП за назначаването ти. Уведомлението се подава в тридневен срок от сключването на договора. Ти сега можеш да сключиш договор с новите ти работодатели и да посочите в него, че ще се явиш на работа от 30.10.06. Така ще имат време да си подадат уведомлението и да можеш спокойно да почнеш работа на новото работно място в понеделник. В настоящата ти работа трудовият ти договор ще бъде прекратен с последен работен ден 27.10.06. Така няма да имаш прекъсване на осигуряването ти и няма от какво да се притесняваш. Що се отнася до настоящият ти шеф....да той трябва да се разпише на заповедта за освобождаването ти или някой негов заместник.
Цитирай

сред деца

Ако пропуснеш 3 месеца да не внасяш здр. осигуровки  чак след това се водиш неосигурена.
Цитирай

Русе

Самсара, дори за един ден от месеца да имаш вноска, пак си осигурена. Нямаш основания да се притесняваш.
И на мен така ми обясниха в НОИ.
Цитирай

София

Самсара, децата до 18 годишна възраст са осигурени от бюджета - няма защо да се притесняваш.

Цитирай

Кърджали, България

Както са ти казали вече, нямаш основание да се притесняваш - осигуровките ти за месеца са валидни, а децата са осигурени от държавата.
Успех на новата работа!!!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.