Тухли четворки или итонг

  • 42 470
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 982
Мъжът ми е компетентен-той казва,че итонга не е за външен градеж.Така,че отговорът е тухли!

# 31
  • Мнения: 5 362
И аз съм за тухлите.Така съм чувала,че са по-добри.

# 32
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
В момента живея в новостроена сграда от тухли Итонг - и вътрешните, и външните стени. Няма такъв боклук, ви казвам!  #Cussing out Мухъл, влага...
В момента строим ново жилище с тухли - четворки.  Peace

# 33
  • Мнения: 2 677
Моите познания в областта на строителството се разпростират толкова: Итонгът е най-подходящ за вътрешни стени, но става и за външни. Едниственото, което трябва да не забравяш, че ти трябва много добра изолация заради влагата. Иначе няма проблеми.
Но, както всички знаем, тухлите са си класика!  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 11 607
Тухли! Итонга зеленясвали след 3 години експлоатация. На запад се използвали само за правене на гаражи, складове,но не и за жилища!

# 35
  • Мнения: 3 453
Тухлите са по добре от итонга.Дори като кандидатсвахме в банката за кредит ни попитаха с какво ще се строи и те самите казаха че е по добре итонг.

# 36
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Итонг - не. С тухлите на Винербергер е скъпичко, но си заслужава, но ако нямате възможност, то тухли четворки. Успех!

# 37
  • Мнения: 819
Здравей!
Не съм експерт,но  съм чувала,че итонг е канцерогенен...

# 38
При производството на автоклавния клетъчен бетон ИТОНГ се използват следните изходни продукти:
кварцов пясък с голяма чистота и високо съдържание на силициев двуокис;
чист клинкерен портландцимент — без активна минерална добавка от смлени вулканични скали (туф, пемза, трас и др.);
негасена вар на буци;
суров природен гипс;
водна алуминиева суспензия — частиците на смесената с вода алуминиева прах са с едрина между 0.05 и 0.15 микрона (алуминиевата прах (наричана още пудра) е рециклиран продукт);

# 39
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
При производството на автоклавния клетъчен бетон ИТОНГ се използват следните изходни продукти:
кварцов пясък с голяма чистота и високо съдържание на силициев двуокис;
чист клинкерен портландцимент — без активна минерална добавка от смлени вулканични скали (туф, пемза, трас и др.);
негасена вар на буци;
суров природен гипс;
водна алуминиева суспензия — частиците на смесената с вода алуминиева прах са с едрина между 0.05 и 0.15 микрона (алуминиевата прах (наричана още пудра) е рециклиран продукт);

Благодаря

# 40
  • Мнения: 349
С две ръце съм за тухли.А за Итонг съм чувала ,че са канцерогенни.

# 41
здравейте,
със съпруга ми сме на етап стоеж на къща и той доста се порови и поразпита и вече е готов и сам да почне да строи.Какво ли не бяхме чували и за итонг и за тухли. В крайна сметка Итонгът се прави от вар,пясък,цимент и вода, нищо вредно.Нашата къща ще бъде от итонг-и вътрешните и външните стени, като дори няма да има стериопор,защото не е необходимо, все пак е известен с добрата си топлоизолация. Дано попаднем на майстори,за да не опорочат иначе добрия матерал.
Успех на всички!

# 42
  • Мнения: 303
здравейте,
със съпруга ми сме на етап стоеж на къща и той доста се порови и поразпита и вече е готов и сам да почне да строи.Какво ли не бяхме чували и за итонг и за тухли. В крайна сметка Итонгът се прави от вар,пясък,цимент и вода, нищо вредно.Нашата къща ще бъде от итонг-и вътрешните и външните стени, като дори няма да има стериопор,защото не е необходимо, все пак е известен с добрата си топлоизолация. Дано попаднем на майстори,за да не опорочат иначе добрия матерал.
Успех на всички!

За съжаление не е толкова просто. Пропускаш термомостовете - всички бетонни елементи - колони, шайби и плочи. Ако те не са изолирани отвън, нищо не правите. Като минимум може да слагате по 5 см фибран от вътрешната страна на кофража преди изливане, да остане отвън фибрана като покритие на бетонните елементи. Малко е кофти, че плочата ще е 5 см навътре спрямо стената, но какво да се прави...
Аз лично слагам обикновени четворки и смятам да изолирам отвън с поне 10 см стиропор.
Не забравяйте че за да удовлетворите поне настоящите норми, газобетонната стена трябва да е 30 см дебела.

# 43
  • Мнения: 8 999
Бягайте от итонга като дявол от тамян. Това е най-хигроскопичния материал, който е измислен до сега - просмуква влага като сюнгер каквато и изолация да му сложите. Много е крехък и като монтирате шкафове на стените, не е ясно кога дюбелите ще изпуснат и всичко ще се срути върху главите ви. На всичкото отгоре при производството му се използват материали с неясен произход /разни шлаки и отпадъчни продукти/, за които още не се знае със сигурност дали са напълно безвредни. С една дума - заложете на добрата стара червена тухла, за да ви е мирна главата. Наистина с итонг излиза по-евтино, но във времето може да ви излезе през носа.

# 44
  • Мнения: 2 401
Ауууу колко лош бил итонга... От няколко години живея в такава кооперация не съм забелязала нито един от описаните недостатъци.  Тук са написани и някои откровени глупости като напр. канцерогенен м-л, лоша топлоизолаци, мухъл.. Що се отнася до топлоизолацията искам да кажа, че през зимата почти не ползваме парно.

Общи условия

Активация на акаунт