Помощ! Кой N обувки носят момчетата на 3,5 - 4 г.?

  • 2 241
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 2 312
Здравейте мами,
обръщам се към вас с молба за помощ и съвет как да постъпя. На моето момченце (2 г. и 6 месеца) му подариха от Гърция чудесни високи зимни обущета Тimberland. До тук добре, но лошото е, че са N 27, а той в момента носи 24-25 (по-скоро към 25). Сещате се, че новите обувки за му като плавници и дори и стелка и дебел чорап няма да оправят положението. 2 номера отгоре - изглежда като малкия Мук Sad
Та въпросът ми е, дали мога да ги оставя за следващата зима (когато ще е на 3.5-4 г., роден е края на март). Много ли бързо растат крачетата след 3-те годинки? Кой номер носят вашите момченца на тази възраст и спомняте ли си кой номер са носили миналата година?
Имам и вариант да занимая близки да ги сменят във Фрийшопа за 26 (за сега) или пък за 28 номер (са следв. зима), ама нямям идея дали пък ще му порастне крака с 3 номера за 1 година Rolling Eyes Но ми се ще да им спестя разправията, ако намерим решение......Моля да се отзовете с идеи Hug Мерси

# 1
  • Мнения: 2 732
Едвали ще намериш отговора на въпроса си .Всяко дете си има различно краче .По-добре смени обувките .За информация моето дете е на 3г  и 2 мес и носи 27 номер

# 2
  • Мнения: 25 597
Наистина е индивидуално. Но да порасне крачето с 2 номера за една година мисля, че е нормално.
На твое място бих ги оставила за следващата година. Още повече, че са подарени, т.е. не си замразила пари в тях.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 312
Едвали ще намериш отговора на въпроса си .Всяко дете си има различно краче .По-добре смени обувките .За информация моето дете е на 3г  и 2 мес и носи 27 номер

Мерси за бързия отговор. Естествено, че не са им извадени от калъп крачетата, но горе-долу искам да се ориентирам с колко момера нарастват средно за 1 година и ако мога да си направя някаква осреднена  извадка  newsm78.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 312
Наистина е индивидуално. Но да порасне крачето с 2 номера за една година мисля, че е нормално.
На твое място бих ги оставила за следващата година. Още повече, че са подарени, т.е. не си замразила пари в тях.
Така е, но се опасявам да не вземат да му станат юни и юли, когато ще ходи бос Thinking

# 5
  • Мнения: 2 839
Ако сега е 25, най-вероятното е другата зима да е 27. Но не е и задължително  Mr. Green Горе-долу на сезон по номер. Моите деца и двете на 3,5г. са 24-25, така че не се мери по другите.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 421
 Моят на 3.6 год. е с номер 26 номер сандали(все още му стават), 27номер обувки, а маратонки му станаха чак 28 номер.
За няколко месеца "дръпна" с два номера.
 Обаче това е супер относително.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
замени ги с номер, който носи сега и хич не се опитвай да гадаеш, кой номер ще носи следващата зима  Stop

П.П. синчето носи 26-27 и е на 3г.2м.

# 8
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Моят е на четири години и носи 27 номер, а миналата носеше 26.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Mоето момче носи 27 номер сега миналата година беше 26 мисля за по добре да ги оставиш за другата  година.

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
на мен ми е интерсно толкова ли има разлика м/у номер при момчета и момичета?
май не особено.
аз имам момиче на 4г и носи 28 номер, ботушите за зимата са и 29 и съм сигурна, че и догодина ще ги носи.
не знам какво мислите, но не вярвам, че има кой знае каква разлика в краката на момичетата и момчета.
аз лично не бих сменила зимните обувки.

# 11
  • Мнения: 2 839
Еми моите, момче и момиче, засега вървят един номер. Предполагам сле 10-15 години няма да е така. Надявам се  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 12
  • Мнения: 755
Всичко е индивидуално всеки крак расте различно... и до наследственост е също /май/. Моят син е на 3 г. и 7м. и носи №26 `но му взимам 27-ми , но има деца на неговата възраст с по-големи крачета...така че всичко е относително. Rolling Eyes

# 13
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Моят син е на 3.8 год. и носи обувки със номер 28 Simple Smile

# 14
  • Мнения: 328
Остави ги за следващата зима!При положение,че за такова малко дете,всеки сезон се купуват нови дрехи,един разход по-малко няма да ти дойде зле.
Синът ми е на 4,5 г.(роден е също през март) и в момента носи, и 27,и 28 номер.

# 15
  • Мнения: 1 520
Аз мисля че за следващата зима ще му станат.
Поне покрай моето съм забелязала, че на сезон по един номер расте крачето. На сезон имам предвид при смяната на обувките обикновено сме с номер нагоре.
Пролетта да е към 26, зимата ще е за 27.

Но е много относително - моето сега е на 3г. и 1 мес. и носи 24. Имаме приятелско дете, което е на 2г. 6 мес. (колкото вас значи) и вече е с 26-27 номер.

# 16
  • Мнения: 8 917
Индивидуално е - Гери няма 2 годинки, а носи 25-26 Peace

Общи условия

Активация на акаунт