Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора

София

Здравейте мамчета,от 3 дена имам непоносима хрема,бременна съм в 6 месец и почти не мога да дишам.Чак утре след обяд съм на лекар но няма да издържа още една нощ да не спя от запушения нос.Мога ли да си сложа само по една капка ксилометазолин или рискувам нещо за бебо.Препоръчайте ми нещо моля ви ,ще полудея.......................... #Crazy Crying or Very sad #Crazy
« Последна редакция: пн, 23 окт 2006, 23:54 от Reza »
Цитирай

Здрасти, можеш да се мажеш с Ринолекс. Аз когато бях бременна също имах този проблем и моят лекар това ми разреши да мажа. Помага и отпушва носа. Ксилометазолин не слагай ,противопоказно е.Ако имаш възможност питай по тел. джипито ти за Ринолекса и го започвоай помага наистина.Успех!
Цитирай

Varna

Миличката! Не знам какво да ти препоръчам, но се надявам да се оправиш! Успех  bouquet
Цитирай

Varna

Направи си парна баня, ако не помогне не вярвам да ти навреди   bouquet
Цитирай

London, Sofia

Пробвай със Стеримар или физиологичен ратвор - ще се почувстваш доста по-добре Peace
Цитирай

варна

няколко капки лимон разредени с вода. може да си слагаш по-няколко капки от разтвора. действа, не вярвам да вреди.
ако е свързано с гърлото може да смесиш 1ч.л. сода с ,1ч.л. сол и няколко капки йод.сложи и малко вода и се жабури през няколко часа. много помага
Цитирай

София

Капки за нос Пиносол, билкови са, стават за бременни и кърмачки. Аз ги ползвах много пъти. Бързо оздравяване!  Peace
Цитирай

София

Аз използвах  Пиносол, но има и Нисита - гел за мазане в носа става и за бебо и за бъдещи мами   preggo дано ти помогне!Много е досадно - преживявала съм го и аз два -три пъти през бременността си! Mad
Бързо се оправяй! newsm10
Цитирай

ама защо е противопоказан ксилометазолина...та това са капки за нос newsm78....
можеш да пробваш с малко мед в ноздрите, но е доста неприятно
Цитирай

ама защо е противопоказан ксилометазолина...та това са капки за нос newsm78....
можеш да пробваш с малко мед в ноздрите, но е доста неприятно
Да капки за нос са , но въпреки това те влизат в организма нали, а в състава им на тези специално има противопоказни медикаменти за бременни и кърмещи. Това е. Smile
Цитирай

София

Мацка пробвай с Биопарокс, аз с него се оправях и гърлото и носа. а и мисля, че не е противопоказен при бременност! бързо оздравяване
Цитирай

В.Търново

Пробвай Стеримар.
Цитирай

Пазарджик

На мен ми препоръчаха физиологичен разтвор (подсолена вода) , чай и витамин С аз си добавих и бонбони Гулия актив за гърлото мисля че няма да ти наяреди.
Желая ти бързо оздравяване  bouquet
Цитирай

София

Peace
Цитирай

София

детски ксилометазолин за период до 2 седмици можеш да слагаш. предписвал ми го е акушер-гинеколог като бях бременна.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора