Компютъра влияе ли на бременоста-вреден ли е или не?

  • 1 764
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Здравейте,настоящи и бадещи мами! newsm78
  Чудех се дали по някакав начин компютъра вреди на бебчето,понякога ме боли глава като прекарам повече време! Thinking
    Ще се радвам ако някой ми отговори.    Joy ukliam1 needle

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
LCD мониторите не излъчват.......

# 2
  • Мнения: 1 489
Тук има толкова бъдещи майки и никоя не се е оплакала,че компютъра й е навредил.
LCD мониторите не излъчват.......
Peace

# 3
  • Мнения: 8 917
Тук има толкова бъдещи майки и никоя не се е оплакала,че компютъра й е навредил.
LCD мониторите не излъчват.......
Peace

 Peace Ако не всички, то повечето работят нон-стоп с ПС Peace

# 4
  • Мнения: 2 019
на мен поне не са ми навредили

# 5
  • Мнения: 2 821
наслаждавай се на състоянието си....не си измисляй тревоги Hug

# 6
  • Мнения: 1 183
наслаждавай се на състоянието си....не си измисляй тревоги Hug
newsm10

# 7
  • Мнения: 669
Определено не е полезно да сдтоиш много пред РС-то, но то какво ли е полезно, и ако се спазва всичко ...............
На мен гинеколожката ми беше казала на всеки 1 час поне 15 мин да правя почивка - товабило по някакви си стандарти, но понеже работата ми е да стоя по цял ден на компа, и естествено няма кой да ми дава такива почивки, не съм го спазвала, но по принцип излъчват вредни лъчи, и натоварват. Ако имаш възможност да не стоиш по много време, недей да се натоварваш излишно.

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
Цялата бременност я изкарах пред РС,сега кърмя пак пред него Peace,не мисля,че ми е навредило на бебето.

# 9
  • Мнения: 1 233
И аз изкарах цялата си бременност пред компа. Не се притеснявай, радвай се на бременността си  Peace

# 10
  • Мнения: 949
наслаждавай се на състоянието си....не си измисляй тревоги Hug
newsm10
Peace Peace Peace

# 11
  • Мнения: 7 803
LCD мониторите не излъчват.......
Peace

# 12
  • Мнения: 6 315
Определено не е полезно да сдтоиш много пред РС-то, но то какво ли е полезно, и ако се спазва всичко ...............
На мен гинеколожката ми беше казала на всеки 1 час поне 15 мин да правя почивка - товабило по някакви си стандарти, но понеже работата ми е да стоя по цял ден на компа, и естествено няма кой да ми дава такива почивки, не съм го спазвала, но по принцип излъчват вредни лъчи, и натоварват. Ако имаш възможност да не стоиш по много време, недей да се натоварваш излишно.

Това нещо е заради очите и по кодекс се полага Wink. За бебето - няма вреда.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 146
Може да те боли глава от взирането - т.е. от очите.

# 14
  • Мнения: 2 039
Здравейте,настоящи и бадещи мами! newsm78
  Чудех се дали по някакав начин компютъра вреди на бебчето,понякога ме боли глава като прекарам повече време! Thinking
    Ще се радвам ако някой ми отговори.    Joy ukliam1 needle
Я стига !Чак пък така да се вманиачаваме,няма нужда   Joy

# 15
  • Мнения: 936
Чак пък да вреди... И двете бременности ги изкарах пред компютъра, на децата им няма нищо. Като говорим за вредни неща, не трябва да има Тв където спиш и т.н. Ако всичко е толкова вредно, сега нямаше да пиша тук . ooooh!

# 16
  • Мнения: 3 210
И аз мисля, че не трябва да се вманиячаваме чак толкова. Вредни влияния - навсякъде около нас, така че - споко и се наслаждавай на бременността  Peace

# 17
  • Мнения: 2 677
Цяла бременност висях пред компютъра! И в работата, и вкъщи. Сега продължавам да седя пред него винаги, когато имам възможност. Нищо ни няма - нито на мен, нито на бебока.  Peace
Не умря ли вече тоя мит за вредата от компютрите?!  newsm78

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
LCD мониторите не излъчват.......

Тази инвестиция си заслужава не само по тази причина

# 19
  • Мнения: 105
Четох скоро една статия, че не самото излъчване е толкова вредно, колкото самото застояване - вредно е за гърба, който при бременните така или иначе и подложен на изпитание, защото с напредване на бременноста тежеста на тялото се измества. И на мен ми се налага почти цял ден да съм пред РС-то, просто гледам през другото време да наваксвам с повече движение  Wink, както са казали и другите мами - споко, и се радвай на бременноста, притесненията и нервите може да са по-вредни!

# 20
  • Мнения: 6 164
В тоя форум почти всички си изкарахме бременностите пред компютъра! Peace

# 21
  • Мнения: 4 621
Работя с компютър и докато бях бременна също. Не ми е навредило Hug

# 22
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Не мисля че вреди на бебо. Naughty

# 23
  • Мнения: 1 986
В тоя форум почти всички си изкарахме бременностите пред компютъра! Peace

Така е Laughing Peace

# 24
  • Мнения: 14 133
В тоя форум почти всички си изкарахме бременностите пред компютъра! Peace

Така е Laughing Peace
Peace Добре, че беше компа, че както трябваше да стоя само у нас, сигурно щях да откача иначе.

# 25
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Незнам дали вреди или не, ама като работата ми е свързана само с компютър, как да я работя.
Дано всичко е наред.

# 26
  • София
  • Мнения: 861
И аз понякога се замислям, че прекарвам много време пред компютъра. Но какво да се прави в днешно време това е ниезбежно. Crossing Arms

# 27
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
LCD мониторите не излъчват.......
Това ясно, а другите newsm78
'Щото в нашия прекрасен офис LCD-тата са по-скоро изключение, на ей-такива си работим hit, не са и първа младост.

# 28
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
LCD мониторите не излъчват.......
Това ясно, а другите newsm78
'Щото в нашия прекрасен офис LCD-тата са по-скоро изключение, на ей-такива си работим hit, не са и първа младост.

Останалите монитори облъчват.....но са измислени за работа на близко разстояние, затова все пак са съобразени и облъчването е по - малко отколкото на телевизора......но го има

# 29
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
наслаждавай се на състоянието си....не си измисляй тревоги Hug

Ако се чустваш добре, не му мисли.Аз работех по цял ден пред компа, ходех на работа до последно.Не съм имала оплаквания.Наслаждавай се на бремеността си и хич да не ти пука за нищо

# 30
  • София
  • Мнения: 3 819
В тоя форум почти всички си изкарахме бременностите пред компютъра! Peace
newsm10.

# 31
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Благодаря ви за отговорите newsm53

# 32
  • Мнения: 5 026
В тоя форум почти всички си изкарахме бременностите пред компютъра! Peace
newsm10.

  Peace

# 33
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
извинявам се, че използвам темата, но да попитам дали някоя от вас си гледа детето в стаята с компютъра? у нас ще се получи така и ми казаха, че било много вредно.

# 34
  • Мнения: 2 040
То много неща са вредни, но ги ядем и дишаме, та един комп. ще е вреден ..  Grinning
Цялата бременност изкарах пред комп., след раждането пак съм пред него .. та си мисля че ако ще мра, май няма да е това  Thinking Laughing

# 35
  • Мнения: 1 104
Ами и да вреди, какво да се прави. В наши дни почти всички сме пред компютрите и бебетата отрано трябва да свикнат с това. Не се тревожи.

# 36
  • Мнения: 6 441
Работата ми е свързана с по цял ден седене пред компютъра!

# 37
  • Мнения: 1 101
Чувала съм много противоречиви мнения по този въпрос. Не мисля, че компютърът може да окаже вредно въздействие върху плода. Аз лично прекарах цялата си бременност пред компютъра, защото работата ми го изискваше и слава богу не съм навредила на детето си по никакъв начин  Simple Smile

# 38
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
И нашият компютър е в детската стая.Незнам до колко вреди, но не мисля че повечето от нас имат възможност да си обособят кабинети в домовете си, за да си сложат в тях компютрите.И ние, притиснати от малкия брой помещения и без излишно пространство, нямаме избор.Засега ще е така.

# 39
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не може така да каже човек, от собствен опит , дали вреди или не.......вие какво очаквате да видите.........ако има вредно влияние, то остава скрито за нас.......ако искаш ще потърся някакви изследвания, но незнам как може да се докаже едно такова влияние

# 40
  • Варна
  • Мнения: 4 969
наслаждавай се на състоянието си....не си измисляй тревоги Hug
Peace

Общи условия

Активация на акаунт