Ще остана без коса!

  • 2 150
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 57
Момичета, мъчи ме някакъв зверски косопад! Знам, че сезонът е такъв, но то моето е прекалено вече! Моля ви, кажете нещо изпитано, че да не взема да стана конкуренция на Трифонов!



леви десни към лекаря.
нали не мислиш, че във форум бг мамма може някой да те лекува.
иди се прегледай, ако мн. ти пада това е болестно състояние и трябва
да се види каква е причината да ти пада косата.
иначе бабини рецепти много има - ракия например.

себоралът е препарат против пърхот.
Лeви-десни, но не ми се струва чек болестно състояние. Всеки път като си сресам косата /значи 3-4-5 пъти на ден примерно/ падат по около горе-долу 20-30 косъма. Много е, но....ох, не знам какво да правя. Не искам кубе!
на ден средно губим 100 косми..
 така недеи да се притисняваш
 ако все пак не си сигурна иди на кожен лекар...

# 16
  • София
  • Мнения: 35 910
Каквото и да решиш да направиш имай в предвид  че косъма който пада сега е'умрял' преди повече от месец / освен ако причината не  е някакъв ужасен стрес/. И за толкова /минимум/  долу-горе ще спре да пада и ще започне да расте нова.
И само със шампоани според мен нищо няма да стане - това, че косопада спира /от тях/ се дължи на това, че колкото е трябвало да падне коса е паднала, а не че косопада е спрял. Отнася се най-вече за сезонният косопад.
Добре е да пиеш витамини, аминокиселинии т.н  за коса поне 3 месеца и да е нещо по-силно от МЕРЦ , напр.
Витамините А и Е помагат, но не са основно лечение при такъв проблем.
Заложи на Пантогар, Ривалид, Фитофанер, Рене Фюртерер и т.н и не ги спирай, ако за 1 месец косопада още не е спрял - трябва да се пият най-малко 3 месеца.

# 17
# 18
  • Мнения: 3 050
Препоръчвам ти като за начало да не се решиш толкова често, защото така можеш да пооскубиш и иначе здрави косми. Лекар наистина е препоърчителен, но щом не ти се вижда чак болестно състояние, тогава ти си реши. А имаш ли представа от какво може да е-стрес, хормони, резки диети, третиране на косата... друга есен получавало ли се е така? Защото при мен беше от неядене #Crazy Дано да мине все пак че явно много жени страдат от такъв проблем newsm45(а аз си мислех че съм единствената, която плаче за косата си...)

# 19
  • Мнения: 27 524
На лекар  Peace

# 20
  • Мнения: 6 155
Стимуланта за коса на Икаров  Peace + Себорал Форте + витамини.
Фитовал на мен не ми помогна Tired

# 21
  • Мнения: 2 237
Аз бих ти препоръчала шампоана на Виши против косопад.При мен лично има голям ефект,но незнам при теб как ще е ....

# 22
  • Мнения: 912
А някои все пак знае ли кое е най-ефикасното лечение срещу локална алопеция (косопад на петна)? По принцип стресовите фактори допринесли за опадването на коса оказват влиянието си изразяващо се в обилен косопад чак след месец-два, това е така. А за да се възстанови изцяло разстежа на косъма отнема от половин година до година и кусур...
Аз не повярвах в това народно лечение с чесъна най-вече защото ми беше супер неудобно и неприятно на мен самата да мириша на себе си и на всички около мен (особено партньора ми), и затова не бях постоянна и не се жертвах, и Ревалида не ми помогна особено като че ли, след 3-я месец от лечението се отказах да купувам месечните им разфасовки за 3 капсули на ден, които ми се виждат скъпи...Истината е, че косата ще се възстанови така или иначе от само себе си, това е естествен процес и ако не изкорениш първопричината за косопада, той отново може да те споходи и няма лек за това... Cry Трябва само да си спокойна и позитивно настроена-този подход е най-добрият! Peace Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 885
Аз пак ще напиша, че полезна информация за видовете косопади и леченията, може да прочетете тук: http://alopecia.forumer.com

# 24
  • Мнения: 298
На мен ми помогна "Фитовал" шампоан + капсули, "Себорал форте" и стимуланта на Икаров. Косопада ми беше причинен от прекалено третиране на косата, около месец-два след като започнах да използвам тези продукти, косопада видимо намаля. Оттогава / това беше преди 2 год./ нямам никакав проблем, но периодично повтарям процедурите.  Peace

# 25
  • Мнения: 27 524
straighty, бегом сега към аптеката и да си купиш всичко изброено дотук  Laughing Laughing Laughing

Ако проблемът е сериозен, обсъждането тук не  Naughty Как да избереш и разбереш кое ще ти помогне на теб? А ако е на хромонална основа?

# 26
  • София
  • Мнения: 3 147
Докладвам  Grinning
Днес забърках едно чудо и мисля, че количеството косми по гребена понамаля /най-вероятно си внушавам, но както и да е/. Та, прежалих се с 1 глава пресован чесън, 2 супени лъжици Себорал /червения/ и на око маската за боядисана коса на Дева заради консистенцията. Вкъщи смърдеше по-от шкембеджийница, скъпия ме бъзикаше, че ако си изплакна косата с оцет ще съм вече пълна картинка, ревеше ми се когато отмивах чесъна, но определено съм доволна. Косата ми дори изглежда по-добре /без сешоари, без нищо заради чесъна/ и мисля да продължа това по примерно 2 пъти в седмицата.
Рапорт даден   bouquet

# 27
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
OОлееее това е страхотен проблем с косата Shocked Препоръчвам лекар-дерматолог(те и от коса разбирали Crazy )Лично аз съм страхотен фен на Фито - препоръчвам с 2 ръце Peace Има шампоан за косопад за мъже и жени(мъжкия и женския косопад е различен Naughty) плюс апмпули за стиимулиране на скалпа ио растежа на косъма! препоръчвам и Пантогар таблетки нещо като Мерц , но при мен имаше ефект от него, не от Мерца! И разбира се дежурната бабина рецепта - маска за коса с яйце, зехтин и малко ром(ракия) - прави чудеса!  Flutter За чесъна съм чувала- но да знаеш сигурно мирише, особено ако е мокра косата  ooooh!

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Търкай си главата с чесън, доколкото знам, не са празни приказки, че помага.

# 29
  • Мнения: 1 117
Опитай с хининова вода.
Но зависи от косопада - може да е от сезона.
При мен беше в началото на бременността и по препоръки на фризьорката ми , след като си измия косата си, втривам в корените на косата хининова вода. Не се изплаква.
При мен резултата е перфектен Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт