Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
165-179 от 296 отговора
Danyy, Euroholz са му строили къщата, има снимки на сайта им - на 2 страница една жълта къща с тъмни греди - има снимки отвън и отвътре. Доколкото знам е платил 350 Е/кв.м, но това беше 2006- 2007 newsm78 Незнам какви са им цените в момента. За тази фирма имаше добри отзиви в тема даже. 
Цитирай

Zdraveite, po posledni danni, Euroholz iska 350-400EUR/kv.m BEZ DDS v zavisimost ot slojnostta i materialite. Razbira se v tzenata ne e vklutchen fondament i svarzvane kam ViK i Energo. Iskah im oferta predi 2 sedmitzi, kato im dadoh dosta podrobni planove, no ne kolitchestveni smetki. Imam tchuvstvoto tche praviat tzena malko spored klienta, "na oko". Kato priklutcha s proektiraneto pak shte im poiskam oferta, tozi pat podrobna, da vidim kakvo shte kajat   Wink .
Цитирай

Zdraveite, po posledni danni, Euroholz iska 350-400EUR/kv.m BEZ DDS v zavisimost ot slojnostta i materialite. Razbira se v tzenata ne e vklutchen fondament i svarzvane kam ViK i Energo. Iskah im oferta predi 2 sedmitzi, kato im dadoh dosta podrobni planove, no ne kolitchestveni smetki. Imam tchuvstvoto tche praviat tzena malko spored klienta, "na oko". Kato priklutcha s proektiraneto pak shte im poiskam oferta, tozi pat podrobna, da vidim kakvo shte kajat   Wink .
#Crazy  #Crazy лелееее, ама това е поне 20% по-скъпо от конвенционалното строителство. Е, това ме разби просто...
Цитирай

Те наистина вече се забравят аз не мисля че тези сандвич панили са по-скъпи от зид в никакъв случай. На това строителство плюса му е само че става бързо и минаваш с малко главоболия.
Цитирай

Ne sam saglasen s teb danyy, mislia tche ne si dobre zapoznat s darvenite kashti i ikonomitcheskata strana na vaprosa. Parametrite na kashtata koito dadoh na Euroholz za orientirovatchna tzena sa slednite - izolatzia kamenna vata 10cm na poda, 16cm v stenite, 15cm v mejduetajnoto prostranstvo(gredoreda) i 20cm na pokriva, ventilirana fasada ot acatzia, ducheme ot acatzia. Pri tezi harakteristiki, kashtata shte e dva pati po-dobre izolirana ot iziskvania normativ. Dograma, trisloina,  i vrati sa ot masivno darvo. Tzialata konstructzia e ot avtoclaven bor, koeto oznatchava tche nikakvi estestveni i klimatitchni vrediteli ne mogat da mu navrediat. Ako si namerish firma koiato da ti izpalni znatchitelno po-evtino podobna kashta ot tuhli, garantiraiki vsitchko ot A do Ia, izviniavam se za latinitzata, shte e po-skoro izklutchenie a ne pravilo. Bez da gledame Euroholz, prosto katchestvenoto darvo e skap material i samo strani s mnogo razvita darvodobivna i prerabotvashta industria mogat da izkarat sravnitelno "evtini" tzeni, za tehnia si standart razbira se... Dokolkoto sam proutchil situatziata v Balgaria, vse povetche i povetche BG firmi v tazi oblast se orientirat da rabotiat s vnosen material za da mogat da garantirat katchestvo i da si darjat tzenite. I koito e tragnal da pravi darvena kashta za postoianno jiveene v Bulgaria, samo zashtoto iska da mu e po-evtino, da zabravi na secundata...Jiveia vav Frantzia, tuk darvenite kashti sa okolo 20-30% po-skapi ot ekvivalentnite takiva ot tuhli ili beton.

Цитирай

donnibbo: Не става въпрос да строиш евтино, а да намериш оптималната комбинация цена-качество. На теб в сравнение с Франция 480Е с ДДС може би ти се струва евтино, но за тези пари ще построиш монолитно и ще довършиш до ключ + част от обзавеждането тук.
Освен това аз не съм сигурна, че фирмите в Б-я могат да гарантират качество , дори и при високи цени. С тези дървени къщи проблемът ще го установиш по-късно, когато заживееш в нея. Като строиш по класическия начин имаш по-голям контрол върху процеса (което естествено е време и главоболия) , но ако нещо не е наред - къртиш и наново. А  дървените къщи ги правят за 1-2 месеца, монтират я и готово. Ако не е бил сух материала и после се нацепи или изкриви - какво правиш? Режеш и хвърляш ли?
Незнам, аз лично за себе си,  клоня към традиционното строителство след не много дълго проучване на пазара.
Цитирай

Zdravei Yee, mejdu drugoto i az sam varnenetz. Vsashtnost ne bih iskal da se proiznasiam dali mi e evtino na men ili ne, osobeno zashtoto jiveia vav Frantzia, ako niakoi mi predloji identitchen produkt s 10% po-evtino, shte predpotcheta po-evtinia variant razbira se. Prosto i tzenite na "klasitcheskoto" stroitelstvo izletiaha nagore v posledno vreme. Ako ti si gotova da "kartish" i "zidash nanovo" dokato stane, smiatash li tche tova shte ti strouva samo vreme i nervi? A moje bi i pari.... nadali niakoi shte se saglasi da pravi edno i sashto tri pati bez da ti poiska doplashtane. Vsashtnost, taka ili inatche vseki zapotchva s edno minimalno doverie kam izpalnitelia-stroitel. Ako samo nai-niskata tzena e osnovanieto da se doverish na tozi ili onzi, ami niama da polutchish dobro katchestvo bilo to darvena kashta ili tuhlena.
Цитирай

Много конкретно си ми приел поста. Исках да кажа,че заради бързината на реализиране на проекта и заради самата технология, човек трудно може да контролира качеството на строителството при сглобяемите къщи. Установяваш проблема едва по-късно.
Цитирай

Миналата седмица бях поканена на вечеря в подобна къща - собственикът на фирмата си живее в нея. Е, няма такъв уют. Благородно завидях на домакинята. Разбира се, беше обзаведено с много вкус - вътрешният дизайн беше в пълна хармония с архитектурата и материала.

Опа, грешка. Сега разгледах пуснатите в темата снимки. Къщата, за която говоря аз, е направена от дървени стълбове и греди /имам пердвид цели стъбла/ и изглежда по съвсем друг начин.
Цитирай

Вижте на какво попаднах:
Тухлени, преносими, сглобяеми, устойчиви на пожар,
земетръс и торнадо къщи
http://www.prizone.bg/cde/bg/index.htm
Цитирай

Аз видях кръгли сглобяеми къщички и се влюбих в тях!Обаче бързо ми се охлади мерака #Crazy.Наживо е невероятна,на горния етаж са спалните с прозорец към небето! Hug
Ето линк http://azareiya.com/sitebg/galeriq.htm
Цитирай

Брат ми си построи такава къща и е много доволен, вече 3 години е в нея и не се е оплакал, фирмата от която я купи се казва Бял бор,  имам също една колежка чиито родители също живеят целогодишно в такава къща и те са доволни, тяхната фирма  беше Стромон. По едно време се бяхме навили с мъжа ми да си купим парцел в близките села и да си построим къща, ориентирахме се към тези 2 фирми защото видях резултата от работата им, иначе не бих се доверила на фирма която не знам как строи и не ми е препоръчана, вече има достатъчно много измамници и не трябва да си позволяваме лукса да бъдем наивни.
 За съжаление не си купихме парцел и идеята за къща с двор сега е само илюзия. Crying or Very sad
Цитирай

durabura,а колко им излезе на квадрат и какво се включва в цената? 
Цитирай

На брат ми му излезе кум 12 000 лева, но това беше преди 3-4 години, и той си спести много от разходите, сложи си сам изолация, направи си сам бетонната плоча, ВиК и ел. инсталация и разни други неща, така, че за цената не мога да ти кажа, тя не е коректна, а колежката не съм я питала за цена, не ми е удобно. Но в началото на годината бях направила запитване до Стромон и ми казаха, че 600 лева им е цената на кв. метър , при стандартно изпълнение и на 2 етажа. Бяхме и на стройкото в НДК и там разговаряхме с няколко фирми, общо взето това е най - ниската цена. Една от фирмите ни каза цена от 350 евро на квадрат, но до ключ.
Цитирай

Благодаря ти за информацията!
Цитирай

165-179 от 296 отговора