Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Моля,помогнете ми.Сложих край на няколкогодишните размишления да си купя ли домашен уред за фитнес,или само ще си дам паричките ,няма да го ползувам достатачно, а и в къщи и без това е доста тясно и само ще се спъваме в него след като ми мине първоначалния ентусиазъм.С годините  и със застоялият ми начин на живот все по-лесно качвам килограми и все по-трудно ги свалям.Иначе правя от време на време някакви мои измислени програми с упражнения за крака корем и ханш,но не съм много редовна.Уж се ограничавам в яденето,но често нещата излизат извън контрол.И резултата е -160 см.,65кг и цяло лято при всичкото ми желание и лишение кантара не е мръднал.А през зимата обикновено качвам по още няколко кг и се опасявам, че догодина вече ще се търкалям.Кажете ми от къде(освен от Метро)мога да си купя не много скъп(не държа да е марков)велоергометър и как най-ефикасно да го ползувам за да не правя само мускули,а да горя калории.Чела съм някъде,че трябва да се увеличи времето за сметка на натоварването,но съм пълен лаик  и всеки съвет ще ми е от полза.

Последна редакция: вт, 24 окт 2006, 09:19 от djily

# 1
Извинете ме,нещо заглавието не се изписа цялото.Как да го поправя на,,да не правя мускули ,а да горя калории".МОЛЯ,ДА ГО ОПРАВИ НЯКОЙ.БЛАГОДАРЯ.

# 2
  • Варна
Здравей  djily -аз имам вело вкъщи и въртя на най-ниската степен, обаче интензивно-карам с около 33-35км/ч по 20-30мин на ден-това е взависимост дали преди да седна на велото  съм играла тае-бо, щото ако е така въртя по-малко минутки

# 3
tonimirka, за отслабване ли въртиш или за поддържане?
Моите мускули нещо хич ги няма и ми се иска да понатрупам малко, за да не изглеждам като мекица  Embarassed  Велоергометър би ли ми свършил работа?

# 4
  • Варна
Въпроса на djily е да я посъветваме как да върти,за да не натрупа мускули-аз съм на режим за сваляне на кг и съчетавам със спортни дейности-така че и аз въртя не за мускули а за топене на мазнини.
Подобни въпроси за правене на мускули от въртене на колело в spidrsport.com се посрещат с усмивка-според инструктурите там от каране на колело мускули не се правят-но за по-сигурно те съветвам да намериш време и да прочетеш форума там-аз не бих могла да ти обясня така добре,както е те са го направили
Иначе велото е хубав метод за стягане-аз успоредно със свалянето и въртях, щото се опасявах да не провисна и наистина се стегнах-и дупето и бедрата

# 5
  • Sofia
Джили, може да въртиш на по-ниска степен, но в по-бързо темпо. Тренировката трябва да е минимум 30 мин, за да постигнеш някакъв ефект. Започни с 10 мин. и всеки път увеличавай времето с по 5 мин., докато стигнеш до 35-45 минути. Упражнявай се най-малко 2 - 3 пъти седмично! Все пак не забравяй, че за отслабване има значение повече храненето, не става само с тренировките.
Теди, трудно ще направиш мускули от велото, но със сигурност ще се постегнеш, ако се упражняваш редовно. Ти може да въртиш на по-висока степен, в умерено темпо и пак, не по-малко от половин час. Едни от най-ефективните упражнения за стягане са клековете и нападите, така че може и тях да ги включиш в спортните ти занимания. Разгледай тези упражнения, имат много добър ефект при редовно изпълнение http://spidersport.com/home-workout.php#1

# 6
Благодаря ви за отговорите.Ще прегледам всичко,което сте посочили.

# 7
tonimirka, много мерси!  Hug
Дани, как не съм се сетила да те питам теб досега  doh Огромни благодарности!  Hug

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт