Искам съвет за велоергометър и как и по колко да го ползувувам

  • 1 024
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 065
Моля,помогнете ми.Сложих край на няколкогодишните размишления да си купя ли домашен уред за фитнес,или само ще си дам паричките ,няма да го ползувам достатачно, а и в къщи и без това е доста тясно и само ще се спъваме в него след като ми мине първоначалния ентусиазъм.С годините  и със застоялият ми начин на живот все по-лесно качвам килограми и все по-трудно ги свалям.Иначе правя от време на време някакви мои измислени програми с упражнения за крака корем и ханш,но не съм много редовна.Уж се ограничавам в яденето,но често нещата излизат извън контрол.И резултата е -160 см.,65кг и цяло лято при всичкото ми желание и лишение кантара не е мръднал.А през зимата обикновено качвам по още няколко кг и се опасявам, че догодина вече ще се търкалям.Кажете ми от къде(освен от Метро)мога да си купя не много скъп(не държа да е марков)велоергометър и как най-ефикасно да го ползувам за да не правя само мускули,а да горя калории.Чела съм някъде,че трябва да се увеличи времето за сметка на натоварването,но съм пълен лаик  и всеки съвет ще ми е от полза.

Последна редакция: вт, 24 окт 2006, 09:19 от djily

# 1
  • Мнения: 1 065
Извинете ме,нещо заглавието не се изписа цялото.Как да го поправя на,,да не правя мускули ,а да горя калории".МОЛЯ,ДА ГО ОПРАВИ НЯКОЙ.БЛАГОДАРЯ.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Здравей  djily -аз имам вело вкъщи и въртя на най-ниската степен, обаче интензивно-карам с около 33-35км/ч по 20-30мин на ден-това е взависимост дали преди да седна на велото  съм играла тае-бо, щото ако е така въртя по-малко минутки

# 3
  • Мнения: 4 358
tonimirka, за отслабване ли въртиш или за поддържане?
Моите мускули нещо хич ги няма и ми се иска да понатрупам малко, за да не изглеждам като мекица  Embarassed  Велоергометър би ли ми свършил работа?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Въпроса на djily е да я посъветваме как да върти,за да не натрупа мускули-аз съм на режим за сваляне на кг и съчетавам със спортни дейности-така че и аз въртя не за мускули а за топене на мазнини.
Подобни въпроси за правене на мускули от въртене на колело в spidrsport.com се посрещат с усмивка-според инструктурите там от каране на колело мускули не се правят-но за по-сигурно те съветвам да намериш време и да прочетеш форума там-аз не бих могла да ти обясня така добре,както е те са го направили
Иначе велото е хубав метод за стягане-аз успоредно със свалянето и въртях, щото се опасявах да не провисна и наистина се стегнах-и дупето и бедрата

# 5
  • Мнения: 1 455
Джили, може да въртиш на по-ниска степен, но в по-бързо темпо. Тренировката трябва да е минимум 30 мин, за да постигнеш някакъв ефект. Започни с 10 мин. и всеки път увеличавай времето с по 5 мин., докато стигнеш до 35-45 минути. Упражнявай се най-малко 2 - 3 пъти седмично! Все пак не забравяй, че за отслабване има значение повече храненето, не става само с тренировките.
Теди, трудно ще направиш мускули от велото, но със сигурност ще се постегнеш, ако се упражняваш редовно. Ти може да въртиш на по-висока степен, в умерено темпо и пак, не по-малко от половин час. Едни от най-ефективните упражнения за стягане са клековете и нападите, така че може и тях да ги включиш в спортните ти занимания. Разгледай тези упражнения, имат много добър ефект при редовно изпълнение http://spidersport.com/home-workout.php#1

# 6
  • Мнения: 1 065
Благодаря ви за отговорите.Ще прегледам всичко,което сте посочили.

# 7
  • Мнения: 4 358
tonimirka, много мерси!  Hug
Дани, как не съм се сетила да те питам теб досега  doh Огромни благодарности!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт