Невероятно вкусна и лека домашна торта

  • 56 168
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 221
имам 1 сигурно,ще ви се стори тъп въпрос, но сметаната в тази торта разбивате ли я,че  жълтъчния крем да е по-гъст,кажете че скоро мама на моя съпруг ще идва и нали ме разбирате  bouquet

# 31
  • Мнения: 5 183
Тази торта ми напомня много за тортата, която маика ми прави, откак се помня, редом с няколко други, де. Ето и рецептата:

Домашна торта

Продукти: 1 блат /6 яйца, 1 1/2 чаени чаши захар, 2 чаена чаша брашно, 1 бакпулвер/, 1 л. прясно мляко, 4 яйца, 7-8- супени лъжици брашно, 8-9 супени лъжици захар, 2 супени лъжици какао.

Блатът се разрязва на два по-тънки блата. Млякото се вари и се отделя 1 чаша за сиропиране на блатовете /може да се разреди и с малко вода или сок от компот, за да се сиропират по-добре/.
Смесват се брашното и захарта с какаото. Сухата смес се бърка с малко хладка вода до получаването на "боза". Тази смес се сипва във врящото мляко с бъркане. След като крема се махне от котлона, се прибавят жълтъците и се разбърква добре. Връща се за малко на изключения вече котлон с бъркане. Белтъците се разбиват на сняг със захар.
Сиропира се едната 4аст от блата с отделеното мляко, маже се с кафевиа крем, ръси се с орехи и се маже с белия крем. Поставя се втория блат и пак се сиропира и маже с двата крема.
Аз ли4но омазвам цялата торта с кафевия крем, а с белия украсявам или понякога не слагам от него за украса 4е се разводнява а ръся ореки, кокосови стърготини, шоколад... Скоро правих такава торта за РДен на една приятелка и украсих много оригинално с орехи и интересни шоколадови бонбони, които са в вафлени кошни4ки /така си се продават/.
Готовата торта трябва да постои в хладилник поне 5-6 часа.
Дано ви хареса:)  chef

# 32
  • Мнения: 221
хайде,бе мами отговорете ми на глупавия въпрос и аз искам да си хапна вкусна домашна торта,гостите ми скоро идват #Crazy

# 33
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
имам 1 сигурно,ще ви се стори тъп въпрос, но сметаната в тази торта разбивате ли я,че  жълтъчния крем да е по-гъст,кажете че скоро мама на моя съпруг ще идва и нали ме разбирате  bouquet
Разбива се

Общи условия

Активация на акаунт