Правя голям материал за безчинствата в яслите!!!!!

  • 4 816
  • 98
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 990
Моля, дефинирайте ми "безчинство" в градините... Thinking
Че някое паднало и се ударило?Че някое оскубало друго дете?Че се е заляло с вряла супа?Че не са го видели на секундата, че е напикано?
Очевидно става въпрос за "лелките" , които не се харесват на всички...а не за сололите/ аман беееееее!/
Та-какво точно под безчинство имате впредвид, я да поясним? Peace

# 31
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И аз съм доволна от яслата на сина ми /всъщност вече сме в градина, но до началото на септември беше в ясла!/ Много добро отношение към дечицата, но няма да бъда подробна, че темата не е за похвали. А иначе, както казва Delta, единственият недостатък е, че позволяват да присъстват в групата сополиви и кашлящи дечица...

# 32
  • Мнения: 9 990
На думи всеки знае да се оплаква и да определя нещо случило се като безчинство....... ooooh!

# 33
  • Мнения: 2 070
пенелопа, явно не си чела темата за битото в яслата дете, изрови я и я виж, предполагам тя предизвика тази и за такива безчинства става дума, а не за сополи и разлята супа... ставаше дума за майка и баща, които са наблюдавали как бият детето им....

# 34
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Когато племеникът ми беше в ясла, а от тогава минаха 13 години, една от учителките ги скубеше за косата, която се намира пред ухото. А там доста боли, но пък и следи не остават...
От детството ми нямам спомен да са ме били или пък да съм била свидетел на побой в яслата, а съм тръгнала на ясла още на годинка...
Преди време и в Перник имаше подобен скандал, но бързо отшумя, както често се случва, де!

# 35
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Проблеми от всякакъв характер в детските градини, яслите, училищата дори улиците са решими до голяма степен с разполагането на записващи Видеокамери, които за разлика от слухове и тем. под. обективно отразяват, и най-важното предотвратяват беззаконието.

 - Спомням си в едно предаване на "Всяка Неделя" как Директорката на един Дом за деца без родителска грижа,  беше съгласна на всякакви проверки, но категорично отказа монтирането на видеокамера!

Последна редакция: ср, 25 окт 2006, 19:33 от Aleksander

# 36
  • Мнения: 625
Ей това последното мнение най ми хареса.Аз лично имам приятелка в Испания,където има камери в яслата и тя от вкъщи или от работата наблюдаваше детето си(естествено чрез интернет).Е, вярвам,че това в България няма да стане,но наистина би било хубаво.

# 37
  • Мнения: 143
Виждам,че темата предизвика доста и различни коментари,но на тези които мислят че ще отразявам проблема едностранчиво искам да кажа-СПОКОЙНО!!! НЕ БИХ ДОПУСНАЛА ДА СЛОЖА ИМЕТО СИ ПОД ТАКЪВ МАТЕРИАЛ!Вече говорих с лелка в ясла,сега ще направя същото с общинари и експерти от социалното м-во ,психолози и т.н.Идеята на този материал е не да наказва и уволнява лелки от градините ,а да разбуни духовете.За уволненията си има съответните органи,които ако искат след това ще направят проверки.Аз нямам за цел да правя журналистическо разследване, а просто да разкажа от ваше име какво се случва с децата ни от 8 до 17 ч всеки ден зад стените на яслите и градините.Не мисля че някой би излъгал или злепоставил без причина лелка или директорка -сигурна съм че във всяка история има истина и бих искала да я разкажа на страниците на вестника. Ако атаката в медиите бъде по-масирана ,то резултатите ще бъдат сериозни.Когато 5 майки се оплачат не звучи убедителни,но когато го направят 50 или 100 значи има проблем.Искам да се свържа поне с 20 такива ,които ще си кажат имената,номерата на яслите,имена на лелки и т.н.и тогава ще ги цитирам в материала.Затова пуснах темата -това не е "проучване" , начин да се свържа с потърпевши майки.

# 38
  • Мнения: 4 629
Браво фофи, за инициятивата, която си поела! Благодаря ти   bouquet

Не мога да ти помогна с информация, защото не живея в България. Но много се радвам, че си се наела да наречеш нещата с истинските им имена! Дано да се подобри положението в детските градини и ясли Praynig

# 39
  • Мнения: 843
     И сме прави и не сме. Александър ми хареса
Проблеми от всякакъв характер в детските градини, яслите, училищата дори улиците са решими до голяма степен с разполагането на записващи Видеокамери, които за разлика от слухове и тем. под. обективно отразяват, и най-важното предотвратяват беззаконието.

 - Спомням си в едно предаване на "Всяка Неделя" как Директорката на един Дом за деца без родителска грижа,  беше съгласна на всякакви проверки, но категорично отказа монтирането на видеокамера!
   Александър.. не е лоша идеята..!!
   За времето, за което детето ми ще бъде в това заведение,  ДА,  ще дам пари за камера   и система за наблюдение със запис. / защото няма как бързо да се гласува , наредба, закон и прочие за да плати държавата./
          Дотогава детеце ще порастне и не ми се иска проблемът да остане у следващите. родители  и поколения.     Ще задам драматичният въпрос :  Аджеба, защо парите ни/ ви   и бижутата , заплатите  се охраняват... а, най- ценното... се оставя  без надзор. и контрол.
   монтирането на видеокамера  и Нарушаване на права?! Чии?  Гледах предаването. ;;
   Какво да ви кажа...  Догодина  м. април предстои да дам момиченцето си на ясли..., ако,
 и както стигнат местата.  И ми е ужасно криво отсега.   Cry 

# 40
  • Мнения: 4 451
Моето детенце не е ходило на ясли и не мога да изкажа мнение. Но ще ви разкажа една история случила се на моя много близка приятелка, чието детенце посещаваше яслите. Дъщеричката и тръгна на ясли на 1.6г. Детето много трудно свикнало и много плачело за мама. Една от лелките "посъветвала" моята приятелка да купи бром от аптеката, за да дадат на детето и, действало успокоително, а едно време по комунизма официално се доставял по детските заведения (яслите), ама сега...  Shocked Представяте ли си какъв ужас! И как са тровили децата преди години. #Cussing out

# 41
  • Мнения: 4 406
повечето неща, които прочетох тук, са разказани от трети човек, един- два случая са на пряко потърпевши или свидетели... аз няма как да разбера дали детето ми е тормозено, защото няма как да видя!!!!!! проявявала съм желание още в началото да вляза в групата, любезно ми отказаха, защото съм щяла да дразня децата, те не били свикнали с моето присъствие, като ме видели, щели да почнат да плачат за майките си... един път успях- нелюбезна сестра ме пусна да видя как детето ми яде филия с лютеница( която той не понася в къщи) , и после ме омърмориха, защото децата се заобръщаха да видят кой идва и си разляха соковете...
аз пък мисля, че е мое право да знам как си прекарва времето детето ми. и ако има родител в яслата, със сигурност няма да има безчинства! и родителите на битото дете никога нямаше да разберат, ако не бяха надничали...

# 42
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Според мен по-правилно е да се насочат усилията ни, към промяна на правилника за реда в детските градини и ясли. Например първата седмица децата да се оставят по няколко часа в яслата, първите дни задължително да присъства родител. Родителите да имаме възможност  да проверяваме по всяко време как се грижат за децата ни и ако забележим нещо нередно да сигнализираме. В детската градина ( предучилищна група) на дъщеря ми имаше един ден в месеца в който родителите можехме да присъстваме на занятията им, друг е въпроса, че един ден не е достатъчен, но и това е нещо.
Дъщеря посещаваше ясла и няколко години детска в друга държава и там е точно така. Аз всяка година първата седмица ходих с нея по няколко часа в градината , играех с нея и другите деца. Мога смело да твърдя, че всички деца много бързо свикват с госпожите, с обстановката в градината и без стрес приемат ходенето на градина и оставането без мама и тати за определено време.

# 43
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според мен ако някой заснеме тайно един ден на детето си в яслата, повече никога няма да го пусне на ясла.........Имам впечатления от близката ясла- лелките дебели и едва вървящи, ако искат да направят забележка на някое дете, направо крещят, от другия край на двора...никоя няма да се затича, да отнесе детето от мястото, да му обясни защо не трябва да ходи там......в някои държави за животните се грижат по- добре.......да не говорим за това колко време ги разхождат, менютата, как мият подовете с белина, докато децата играят по пода и т.н.......

# 44
  • Мнения: 2 534
Да напиша нещо от опит
Когато ни се обадиха ( Настоящи и бъдещи майки ) от няколко телевизии , за да се направи материал за недоволни от яслите и градините майки , изведнъж се оказа , че няма нито една , която да застане пред камерата ...
Фифи , от сега да ти кажа , можеш да пишеш , но нито една майка няма да застане зад теб с името си , номера на ОДЗ-то и конкретното обвинение .
И искам най-отговорно да помоля , който има проблеми с персонала или е недоволен от нещо в ОДЗ-то , нека първо се обърне към директорката . 99 % от проблемите могат да се решат по този начин - от промяната на менюто до уволняване на служител ...

Общи условия

Активация на акаунт