Cvetna snimka na trybite..?

  • 1 447
  • 17
  •   1
Отговори
Privet na vsichki,

predstoi mi cvetna snimka na trybite pri doktor Markova vyv Varna v petyk.  V petyk shte mi byde 10-ti den ot cikyla i edva uspiah da se vmykna v tozi mesec (imashe svobodni chasove za sredata na November).  Tia me popita dali vsichko s kryvnite izsledvania mi e nared, i az kazah da. Da, obache az dori ne znam kakvi izsledvania sa neobhodimi da se napraviat predi snimkata.

Znaete li kakvi izsledvania na kryvta sa neobhodimi da se napraviat predi tova?

Blagodaria Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 441
Аз съм си правила снимка при д-р Стаменов в София, но предварително не са ми искали никакви кръвни изследвания.  newsm78

# 2
  • Мнения: 3 376
За пръв път чувам, че трябвало да имаш кръвни изследвания преди снимката. Аз моята я правих без такива изследвания. Предполагам д-р Маркова е питала колкото за обща информация, за да знае дали не страдаш от анемия или нещо такова. Ако нямаш известни кръвни заболявания, няма смисъл да си правиш сега нищо. Желая ти безболезнена процедура с положителна оценка на тръбопровода  Laughing

И Седна, моля те, пиши на кирилица!

# 3
  • Мнения: 2 518
Просто преполагам : ПКК или серологични тестове за хламидия или други полово преносими болести

# 4
  • Мнения: 1 143
Отдавна си ми правили цветна снимка, но не си за кръвни изледвания. Двете нямат връзка. Мисля, че Гризката е права - по-скоро за информация за общото ти състояние.

Желая ти безболезнена процедура с положителна оценка на тръбопровода  Laughing



# 5
Благодаря ви Simple Smile

а знае ли някой нещо за д-р Маркова? или за някой друг добър гинеколог във Варна?

# 6
  • Мнения: 7 718
Д-р Владимиров изисква пълна кръвна картина преди тест за проходимост на тръбите. Това се прави за да се изключи евентуално някакво възпаление.

# 7
  • Мнения: 235


  Лали ме е изпреварила. Но и на мен Владимиров ми направи пълна кръвна картина и изследване за хламидии.

# 8
Когато правих цветна снимка моят доктор ми каза така:
1.Никакъв секс след цикъла до деня на снимката, защото ако случайно забременееш през това време ще бъде на вятъра
2.Антибиотици преди и след снимката с цел да се избегне евентуална инфекция
3.изследване за хламидии, и два дена преди самата снимка  се пуска утайка на кръвта за да  е сигурен че няма възпалителен процес
4. след снимката 10дена антибиотици за всеки случай се застрахова човека.
Иначе боли , но търпимо и отнема около 10 мин.
Няма нищо страшно.
успех и да се похвалиш с две хубави проходими тръби

# 9
необходима е пълна кръвна картина, за да ти се види общото състояние и нивата на определени показатели, които могат да влияят, микробиология за инфекции, гъбички или хламидии, защото при вкарване на контрастното вещество може да се заразиш и спасието е ............ никакъв секс до снимката, за да не забременееш, както и се препоръчва месеца след снимката да няма бременност, тъй като е облъчане, но ако стане няма проблеми, повече силна храна и въздух. това е от мен, аз я правих вчера и всичко мина прекрасно, не боли не се притеснявай мисли позитивно и ако нещо друго те интересувай питай, аз се запознах от а до я за тая цветна снимка дето побелях докато я направя............. Grinning Laughing Wink

# 10
Blagodaria ti Joli, i vsichki drugi koito mi otgovoriha.

Ne sa mi izsledvali kryvta prez poslednia mesec dva. A snimkata e vyv petyk. Shte se opitam da napravia izsledvaneto utre sutrin. Dali shte izliazat rezultatite do petyk sutrin? Sad

Blagodaria vi za podkrepata.

# 11
Пусни си едни изследвания на своя глава и ако има нещо притеснително ,уведоми лекаря си преди да направи снимката.Имаш време до петък.Успех и после да не забравиш да се похвалиш

# 12
  • Мнения: 356
Разбира се че е необходима пълна кръвна картина и тест за хламидии преди цветната снимка.Ако това не се направи съществува риск някоя инфекция да се пренесе към други органи в тялото.Все пак багрилото ако премине през тръбите изтича в коремната кухина.Добре е секса да се избягва преди и след снимката.Мен лично ме боля много,но болката трае секунди.Късмет!

# 13
Благодаря ви Simple Smile

пуснах си пълна кръвна картина, всичко е наред и днес ще направим цветната снимка.

Успешен ден на всички Simple Smile

# 14
  • Мнения: 3 376
Лека и безболезнена снимка ти желая, Седна  Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт