Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора
Мами имам пакет и половина 4аени бисквити и незнам какво да ги правя.Мислех си за бисквитена торта ама искам нещо друго.Моля ви дайте някоя идейка какво да ги правя
Цитирай

сладак салам newsm78дръго несе сештам за сега newsm78
Цитирай

а какъв  този сладък салам
Цитирай

ябълковият каприз на Морена - страхотен е  Very Happy
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=106748.0
Цитирай

натрошаваш бисквитите като бра6но.затопляш половин 4аена вода с 2 л заьар и 1с.л какао и прибавяш кам бисквитите може и орехи дасе сложат.става тесто което оформяш като салам с помошта на флио или целофан и в камерата ..
Цитирай

слагасе по малко от те4носта може да доиде и пове4ко за това Peace
Цитирай

Виж това  http://www.gotvetesmen.com/recipes/categories/DESSERTS/cracker_c … ke/recipe_165.php   bouquet
Цитирай

ето още една бърза и лесна рецепта:
1 пакетче масло
бисквити зависи от големината на тавата
4 яйца
1ч.ч. захар
1ч.ч. брашно
ябълки също количество пожелание
разтопявате маслото в тавичката отгоре нареждате бисквитите подреждате след това нарязаните на филийки ябълки
разбъркване яйцата+захарта+брашното и със сместа заливате ябълките печете до златисто кафяво
дано да ви хареса Very Happy
и една още по лесна просто направи кафе и покани някоя приятелка Wink
Цитирай

Кафява смес
Бисквити 1-2 пакета
1/2 кр.масло
1/2 ч.ч. пр.мляко
3 с.л. какао
3 с.л. пудра захар
1 с.л. мед
2-3 с.л. ром
Бисквитите се натрошават и се объркват добре. Настилат се в/у правоъгълен целофан или мет. фолио .
Бяла смес :
1пак. кр. масло
1/2 ч.ч. пудра захар
100 гр. кокосови стърготини
Тази смес се разстила в/у кафявата и се навива на руло .Наръсва се с шоколад( може и да не се наръси по желание ) и се поставя в хладилника.
Да Ви е сладко !
Цитирай

Една страхотна торта, която обаче се прави само с бисквити "Закуска" - големи бяло - шарени пакети - не може да не ги знаете. Не знам точните пропорции, но мога да питам майка ми - тя я прави и става божествена. Можеш да си направиш огромна за някой специален повод. Трябват ти орехи, маргарин, захар, какао и поизсъхнал хляб, който се стрива на ситно. Топиш бисквитките в прясно мляко и си ги подреждаш. От останалите продукти си правиш еднородна смес и мажеш на гладък и не особено дебел слой  и така докато ти свършат продуктите. Омазваш цялата торта отвън със сместа, за да си стане като торта и си развихряш въображението по отношение на украсата. Ще кажа точни пропорции като ги взема от майка ми. Орехите също се минават през мелничка. Божествено е. Cool
Цитирай

Виж темата на Наталина Покрив със сирене Крема -много вкусно!
Цитирай

тези дни мислех да я публикувам, но пусти мързел Embarassed От моето детство. Тогава нямаше интернет, но рецептите се разпространяваха с невероятна скорост.

Унгарски сладкиш

1 пак. масло - 125 г.
1 л. брашно
1ч.ч. прясна мляко

1 и 1/2 ч.ч. захар се карамелизира.
1 ч.ч. вода се прибавя.

Оставят се да изстинат 2та крема и се смесват. Поливат се бисквитите. Дозата е за 3 к. чаени бисквити.
В замяна искам да ми кажете какви бисквити използвате. Моите бяха кръгли с дупки, стана много добре, но в оригинал са квадратни, каквито не намирам. 
Цитирай

Бисквитена торта
 3 пак.обикновени бисквити се натрошават и се смесват с 1 ч. чаша смлени орехи. Това се обърква с 500 мл прясно мляко.
 Крем: 1и1/2 /185 гр./ пак. масло размекнато плюс 1ч. чаша пудра захар, 1каф. чаша пряно мляко, 1 жълтък, 1-2с.л. какао. Крема не се вари!Част от крема се разбърква с бисквитеното "тесто" и се оформя торта. С останалия крем се покрива тортата и се ръси с орехи.
Цитирай

Aз правя тази много лесна и бърза торта без печене:

200 гр. масло,
100 гр.пудра захар,
250 гр.меки бисквити ,
150 гр. смлени орехи.
4 рендосани ябълки,
3 банана,
1 с.л ром,
Приготвяне:
1.Разбиваме маслото с пудрата захар.Смиламе бисквитите и ги добавяме.Добавяме и орехите,нарязаните на кубчета банани,ябълките и рома.
2.Разбъркваме,оформяме във вид на торта и слагаме в хладилника за 2 часа.
3.Украсяваме по желание.

Цитирай

Много лесен сладкиш с чаени бисквити : слепват се с шипков мармалад ,получава се нещо като руло и отгоре се маже обилно с масло ,което е разбито с мармалад или шоколад, и се поръсва с орехи .Когато стегне в хладилника, се реже диагонално, получават се много красиви резени с шарка на зебра   Hug
Цитирай

1-14 от 16 отговора