«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора
ћами имам пакет и половина 4аени бисквити и незнам какво да ги прав€.ћислех си за бисквитена торта ама искам нещо друго.ћол€ ви дайте н€ко€ идейка какво да ги прав€
÷итирай

ћнени€: 180
сладак салам newsm78дръго несе сештам за сега newsm78
÷итирай
а какъв  този сладък салам
÷итирай

BG

ћнени€: 4 546
€бълкови€т каприз на ћорена - страхотен е  Very Happy
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=106748.0
÷итирай

натрошаваш бисквитите като бра6но.затопл€ш половин 4аена вода с 2 л заьар и 1с.л какао и прибав€ш кам бисквитите може и орехи дасе сложат.става тесто което оформ€ш като салам с помошта на флио или целофан и в камерата ..
÷итирай

слагасе по малко от те4носта може да доиде и пове4ко за това Peace
÷итирай

—офи€

ћнени€: 3 344
¬иж това  http://www.gotvetesmen.com/recipes/categories/DESSERTS/cracker_c … ke/recipe_165.php   bouquet
÷итирай

Sofia

ћнени€: 65
ето още една бърза и лесна рецепта:
1 пакетче масло
бисквити зависи от големината на тавата
4 €йца
1ч.ч. захар
1ч.ч. брашно
€бълки също количество пожелание
разтоп€вате маслото в тавичката отгоре нареждате бисквитите подреждате след това нар€заните на филийки €бълки
разбъркване €йцата+захарта+брашното и със сместа заливате €бълките печете до златисто каф€во
дано да ви хареса Very Happy
и една още по лесна просто направи кафе и покани н€ко€ при€телка Wink
÷итирай

ћнени€: 2 513
  аф€ва смес
Ѕисквити 1-2 пакета
1/2 кр.масло
1/2 ч.ч. пр.мл€ко
3 с.л. какао
3 с.л. пудра захар
1 с.л. мед
2-3 с.л. ром
Ѕисквитите се натрошават и се объркват добре. Ќастилат се в/у правоъгълен целофан или мет. фолио .
Ѕ€ла смес :
1пак. кр. масло
1/2 ч.ч. пудра захар
100 гр. кокосови стърготини
“ази смес се разстила в/у каф€вата и се навива на руло .Ќаръсва се с шоколад( може и да не се наръси по желание ) и се постав€ в хладилника.
ƒа ¬и е сладко !
÷итирай

софи€, но от скоро; иначе от перник

ћнени€: 29
≈дна страхотна торта, ко€то обаче се прави само с бисквити "«акуска" - големи б€ло - шарени пакети - не може да не ги знаете. Ќе знам точните пропорции, но мога да питам майка ми - т€ € прави и става божествена. ћожеш да си направиш огромна за н€кой специален повод. “р€бват ти орехи, маргарин, захар, какао и поизсъхнал хл€б, който се стрива на ситно. “опиш бисквитките в пр€сно мл€ко и си ги подреждаш. ќт останалите продукти си правиш еднородна смес и мажеш на гладък и не особено дебел слой  и така докато ти свършат продуктите. ќмазваш ц€лата торта отвън със сместа, за да си стане като торта и си развихр€ш въображението по отношение на украсата. ўе кажа точни пропорции като ги взема от майка ми. ќрехите също се минават през мелничка. Ѕожествено е. Cool
÷итирай

ћнени€: 5 521
¬иж темата на Ќаталина ѕокрив със сирене  рема -много вкусно!
÷итирай

ћнени€: 924
тези дни мислех да € публикувам, но пусти мързел Embarassed ќт моето детство. “огава н€маше интернет, но рецептите се разпростран€ваха с неверо€тна скорост.

”нгарски сладкиш

1 пак. масло - 125 г.
1 л. брашно
1ч.ч. пр€сна мл€ко

1 и 1/2 ч.ч. захар се карамелизира.
1 ч.ч. вода се прибав€.

ќстав€т се да изстинат 2та крема и се смесват. ѕоливат се бисквитите. ƒозата е за 3 к. чаени бисквити.
¬ зам€на искам да ми кажете какви бисквити използвате. ћоите б€ха кръгли с дупки, стана много добре, но в оригинал са квадратни, каквито не намирам. 
÷итирай

Ѕългари€ —ливен

ћнени€: 191
Ѕисквитена торта
 3 пак.обикновени бисквити се натрошават и се смесват с 1 ч. чаша смлени орехи. “ова се обърква с 500 мл пр€сно мл€ко.
  рем: 1и1/2 /185 гр./ пак. масло размекнато плюс 1ч. чаша пудра захар, 1каф. чаша пр€но мл€ко, 1 жълтък, 1-2с.л. какао.  рема не се вари!„аст от крема се разбърква с бисквитеното "тесто" и се оформ€ торта. — останали€ крем се покрива тортата и се ръси с орехи.
÷итирай

ћнени€: 286
Aз прав€ тази много лесна и бърза торта без печене:

200 гр. масло,
100 гр.пудра захар,
250 гр.меки бисквити ,
150 гр. смлени орехи.
4 рендосани €бълки,
3 банана,
1 с.л ром,
ѕриготв€не:
1.–азбиваме маслото с пудрата захар.—миламе бисквитите и ги добав€ме.ƒобав€ме и орехите,нар€заните на кубчета банани,€бълките и рома.
2.–азбъркваме,оформ€ме във вид на торта и слагаме в хладилника за 2 часа.
3.”крас€ваме по желание.

÷итирай

ћнени€: 2 697
ћного лесен сладкиш с чаени бисквити : слепват се с шипков мармалад ,получава се нещо като руло и отгоре се маже обилно с масло ,което е разбито с мармалад или шоколад, и се поръсва с орехи . огато стегне в хладилника, се реже диагонално, получават се много красиви резени с шарка на зебра   Hug
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора