Празнува ли се Хелоуин?

  • 5 174
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 837
Не искам темата да се обръща в ЗА и Против празнуването на подобни събития...

Интересно ми е по-скоро, дали е прихваната тази атмосфера и у нас. Както е със Св. Валентин.
Има ли украси, купони, костюми... Grinning

Последна редакция: вт, 24 окт 2006, 20:50 от Кейси

# 1
  • Мнения: 27 524
Има, има, в подписа на Biby  Laughing

# 2
  • Мнения: 2 550
Има - дръжки.
Някои училища го празнуват (предимно частни), но не е като в Щатите за съжаление.
Св. Валентин ми е адски противен и захаросан празник, но се празнува естествено...Няма ли да прихванем нещо забавно  Laughing Има надежда обаче в близките години да се празнува по-масово и в БгSimple Smile

# 3
  • Мнения: 7 837
Блонди, много си бърза, тамън редактирах  Laughing

И преди да ми се появи напр. Дещовиди да ми обяснява за поамериканчването, да вметна, че май беше келтски празник и на Острова също го отбелязват...

# 4
  • Мнения: 2 663
Ами да , ние го празнуваме.Е, не по американски, но сестра ми има тогава рожден ден и понякога прави маскен бал.
А иначе всеки път аз лично изрязвам тиква и я правя на фенер , много ме кефи как става

# 5
  • Мнения: 3 447
Ми... преди десетина години, га бяхме млади, празнувахме и се развявахме по улиците във вещерски одеяния... Предполагам, че сега се празнува още повече, не вярвам да е отшумяло.

# 6
  • Мнения: 27 524
 smile3534   Доня - Дъртариня 

Тук толкова го тачат празника, че чак са досадни. Не знам дали и в Щатите е така...сигурно... тук всяка, ама всяка витрина на де що е търговска площ е в съответните украси. От всяка втора къща, блок и балкон висят Яги, вещици, тикви, паяци, паяжини, черепи, скелети, обесени, черни котки, метли, изкормени гумени кукли, гумени глави с висящи черволяци и куп още подобни  newsm09

Всичките им рекламни брошури са с такъв изглед и масово се продават костюми и маски, децата се обличат, пищят и търчат по улиците, носят светещи тикви, по всички прозорци се блещят опулени ужасии и направо не изпълзявам изпод юргана  no

# 7
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз не съм забелязала чак такива пищни празненства.
Дори бих казала, че липсва, а сравнение със Св. Валентин изобщо не може да става.

Може тук-там да има - в клубове и прочие, но иначе - не.

Иначе американците в БГ си го празнуват, де. Имаше едно време една кръчма в Сф, която се стопанисваше от бивш доброволец от Корпуса на мира. Там ставаха веселби големи, но основно си бяха американци действащите лица.

# 8
  • Мнения: 6 417
В София ще има парад до хотел "Хемус" Rolling Eyes

# 9
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Както Маргарита отбеляза в друга тема, това не е американски празник.  Wink Така се утешавам аз, като един не-любител на всичко, що иде от Щатите (с много малко изключения).
Моето отроче обаче е в луд възторг (да набедя пак нещастния Франклин за виновник и едно тъпо филмче за Слийпи Холоу). Така че сега костюм стягаме (скелет!), къщата украсяваме. Днес я кичихме с гумени паяци, които висят от тук, от там. Ще обесим и куклата Призрачко (мое производство), ще правим гирлянди и разбира се, ще дълбаем тиква.
А на Хелоуин ще ходим и на купон. Ще се маскирам като бременна калинка.  Whistling



# 10
  • Мнения: 6 167
кога е хелоуин? newsm78

# 11
# 12
  • София
  • Мнения: 2 623
Може да отнеса критики, но харесвам и то много всички празници в Щатите. Много приятели са ми разказвали, а също съм гледала и във филмите как страхотно празнуват. Без ограничения във възрастта и пола, с невероятни украси, невероятно настроение. Евала и на Общините или както се казват там. А Коледа..........О Коледа в Щатите  Hug Как ми се ще поне на една Коледа да бъда там - приказно. Сякаш си в някаква приказка. Никога у нас няма да стане така Sad

# 13
  • Мнения: 6 167
Може да отнеса критики, но харесвам и то много всички празници в Щатите. Много приятели са ми разказвали, а също съм гледала и във филмите как страхотно празнуват. Без ограничения във възрастта и пола, с невероятни украси, невероятно настроение. Евала и на Общините или както се казват там. А Коледа..........О Коледа в Щатите  Hug Как ми се ще поне на една Коледа да бъда там - приказно. Сякаш си в някаква приказка. Никога у нас няма да стане така Sad

и аз много харесвам това, което показват по телевизията.
има силно чуство за общност, сякаш
малко история, но използват всеки момент от нея
така трябва.

# 14
  • Мнения: 25 589
Юлиана, вземи прочети книгата на Джон Гришам "Да пропуснеш Коледа". Може да ти се отще...  Mr. Green Laughing

Общи условия

Активация на акаунт