Помагат или пречат бабите?

  • 4 141
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 571
Според мен не редно бабите да имат роля във възпитанието на внуците. Да си играят с тях, да се разхождат..., но възпитанието е работа на родителите  Peace
Всеки възрастен, който е свързан с отглеждането на детето възпитава!  Peace
Друг е въпросът кой как разбира възпитанието. Понякога бабата и дядото се справят по-успешно от родителите (други методи, други отношения...). Но задължително трябва да поддържат възпитателните цели на родителите.
Ако искаш да научиш детето си на култура на хранене, нали очакваш и бабата да му прави забележки, а не да го гледа умилено как мляска и маже по масата например? Ако го караш да си подрежда дрехите и играчките, бабата трябва ли да го остави да не го прави? Или да го гледа отстрани как пребива друго дете, само защото си забранила да прави забележки и да се кара на твоето?
С две думи - няма такъв филм "Ти само ми гледай детето, пък аз ще възпитавам". "Гледането" е и възпитание.  Peace

ПП Ако бабата идва само на гости за час-два, да, не може да се чака тя да възпитава, но ако гледа внуците за по-продължително време - ще възпитава не, ами и пушек ще се вдига!  Laughing

# 16
  • Мнения: 6 039
в моя случай ПОМАГАТ
не само помагат, ами без техната помощ не мога да живея

и нямам  нищо против да я възпитават, със сигурност ще я възпитат по-добре от мен
имат опит, трезво мислещи, търпеливи и грижовни

# 17
  • Popovo
  • Мнения: 571
Помагат. Майка ми винаги е помагала, без да се натрапва или да пречи.

# 18
  • Мнения: 7 474
В моя случай майка ми помага Hug. Но по принцип, си зависи от хората и ситуацията. Нищо не е еднозначно Thinking

# 19
  • Мнения: 242
И двете!
Понякога като "изписват вежди, вадят очи!"

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
При нас помагат.

# 21
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Помагат и то много Heart Eyes....две баби и една прабаба, която гледа дъщеря ми през деня.
Разбира се, понякога имаме различия по някои възпитателни въпроси, но след забележка от моя страна нещата се поправят Mr. Green.

# 22
  • Мнения: 1 446
За някои неща помагат, за други пречат.
Peace

# 23
  • Мнения: 1 564
В моя случай майка ми помага :
=======================================================================
И в моя е така. Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 2 100
за помагане  помагат, без тях сме за никъде, но на моменти от това помагане така дразнят, че направо полудявам Crazy

НО без тях лошо. Stop

# 25
  • Мнения: 14 133
За някои неща помагат, за други пречат.
Отнася се за майка ми. Свеки е далеч.

# 26
  • Мнения: 4 621
Зависи от бабите, но по-скоро помагат Thinking

# 27
  • Мнения: 8 505
Последна опция,но леко променена:не нямам мнение,а нямам наблюдение.Прекалено рядко я виждат,а освен това и за по малко,за да успяват да участват във възпитанието и.

# 28
  • Мнения: 179
Много ми помагат,ако не са те понякога......разбира се съобразяват се с моето мнение по някои въпроси относно възпитанието.Много им благодаря за това.

# 29
  • Мнения: 5 103
При мене повече пречат и за това гледам да не се срещаме много много.

Общи условия

Активация на акаунт