Новости в ЗДП - детски столчета

  • 4 661
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 116
По новия правилник малките деца трябвало да се возят в детски столчета / кресла на задните седалки. Вързани с колани за да не изпадат на завоите  Cry
А сега де, иначе глоба - а така ли е в Европата  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Мисля, че е точно така и в Европата. А и да не е - абсолютно съм съгласна с това задължение на закона  Naughty

# 2
  • Мнения: 46 488
По новия правилник малките деца трябвало да се возят в детски столчета / кресла на задните седалки. Вързани с колани за да не изпадат на завоите  Cry
А сега де, иначе глоба - а така ли е в Европата  newsm78

Не знам какво се чудиха до сега и толкова деца си останаха по пътищата и защо чакаме някой да ни го наложи отгоре, че да се сетим, че имаме деца ... по света е така от доста време.

Има тема Промените в ЗДП относно столчетата за кола в На път, море, почивка, екскурзия  Peace

Детето ми се вози от новородено в столче, защото това, че до сега нямаше закон, не го пази по никакъв начин!

Пропуснах да напиша, че в Европата по телевизиите непрекъснато пускат кървави и доста нагледни клипчета на това какво става, ако детето не е в столче ...

# 3
  • Мнения: 8 505
Разбира се,че е така.И не само в Европа.Крайно време беше да ги направят задължителни-явно принудата е единственият начин някои родители да започнат да пазят децата си по време на път.

# 4
  • Мнения: 1 001
Най-сетне ще накарат родителите да се грижат за децата си  ooooh!
А ето нещо доста старо, но май пак е актуално  newsm78

# 5
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 215
аз пък седалка в колата НЯМА да си сложа, въпреки, че стои така неползвана вкъщи и НИКОЙ не може да ме накара да я ползвам! и хич не ми дреме как е по света, нито у нас. ще кажа защо:

в събота следобед на задната седалка на колата бяхме аз и бебето ми. един селянин с 2 курви в колата си се натресе отгоре ни със 120 км. в час -в града сме! ударът беше във лявата задна врата, зад шофьора. благодарение на това, че детето беше в ръцете ми и седяхме отдясно и аз за миг не я испуснах, сега Рая е жива. ако беше на столчето до мен, както си мислех да я сложа... айде няма да говоря повече,че още не мога да се оправя. това ми каза и лекарката в Бърза помощ-добре, че детето е било в ръцете ти!
бегайте от тука с тия столчета и глупости.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 866
а ако ударът беше в дясната врата? или ти все ще се оглеждаш и ще се местиш по седалката, за да избегнеш евентуален удар newsm78
друга е причината да се живи и здрави и наличието на столче не би могло да бъде причина за по-сериозен инцидент.

# 7
  • Мнения: 1 001
А ако седяхте отляво ... или беше ви се натресъл отдясно ... все още не схващам проблема на столчето ... да, двете ми деца седят в столчета в колата и е ясно, че едното е от ляво, а другото от дясно ... обикновено аз шофирам и съм от дясно, а съпругата се вози отдясно ... винаги има ляво и дясно и никога не знаеш кой идиот от коя страна ще те удари ... но при челен удар или удар отзад точно столчето ще спаси детето ви ... законите в Европа, Америка (САЩ и Канада) и Австралия (за тези места знам със сигурност) не обслужват само интересите на производителите на столчета за кола ...

Edit:
... друга е причината да се живи и здрави ...
Благодарете на Бога, че сте родени под щастлива звезда

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
аз пък седалка в колата НЯМА да си сложа, въпреки, че стои така неползвана вкъщи и НИКОЙ не може да ме накара да я ползвам! и хич не ми дреме как е по света, нито у нас. ще кажа защо:

в събота следобед на задната седалка на колата бяхме аз и бебето ми. един селянин с 2 курви в колата си се натресе отгоре ни със 120 км. в час -в града сме! ударът беше във лявата задна врата, зад шофьора. благодарение на това, че детето беше в ръцете ми и седяхме отдясно и аз за миг не я испуснах, сега Рая е жива. ако беше на столчето до мен, както си мислех да я сложа... айде няма да говоря повече,че още не мога да се оправя. това ми каза и лекарката в Бърза помощ-добре, че детето е било в ръцете ти!
бегайте от тука с тия столчета и глупости.

Това ми напомня малко случая с бившето ми гадже - катастрофира с много висока скорост и колата, удряйки се в един бордюр започва да се върти и накрая се блъска в един стълб и се взривява...От колата беше останала само пепел - имаше я на първа страница на "Нощен труд"...Преди да се удари в електрическия стълб, бившият ми "излита" през гюрука /колата беше кабриолет/ и пада в едни розови храсти. Нямаше му нищо, освен, че си беше натъртил доста яко коленете /при излитането си ги беше ударил в кормилото/ и за всеки случай го подържаха няколко дни в Пирогов. Успял е да излети, защото е бил без колан и съответно това е спасило живота му, но това означава ли, че трябва да спрем да слагаме колани... newsm78 Аз мисля, че не  Naughty

# 9
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 215
Naty, мила, не знам какво да слагаме и да не слагаме... не пожелавма никому това, което се случи на мен, ужасът и страхът са неописуеми, повярвайте ми.  факт е, че тя е жива, защото е била в ръцете ми, иначе вратата щеше да я блъсне Cry Cry Cry
вместо да се чудят какви дивотии да измислят в този ЗДП, да помислят как да спрат изроди, които по улиците карат като обезумели. втори път за 1 година катастрофирам, първия бах бременна във 2ри месец и отново едва не изгубих детето си заради някакви селяни, които си мислят, че всичко им е позволено! #2gunfire

# 10
  • Мнения: 1 001
... вместо да се чудят какви дивотии да измислят в този ЗДП, да помислят как да спрат изроди, които по улиците карат като обезумели...
Проблема не е в закона, а в спазването му  Cry Бих направил всичко, за да започне спазването на законите, само тогава ще съм спокоен за децата си ... но това е друга тема и мястото й мисля, че не е тук

# 11
  • Мнения: 46 488
... детето беше в ръцете ми ...

Ударът е бил лек, щом си успяла да задържиш детето и да не го смажеш.
Не можеш да гадаеш какво щеше да стане, ако детето ти беше в столче, в ляво, в дясно, зависи от силата на удара, но най-вероятно нищо нямаше да му има ...

"При произшествие с едва 50 км/ч, дете без обезопасителен колан ще бъде изхвърлено напред със сила, от 30 до 60 пъти по-голяма от собственото му тегло. Силата ще подхвърля детето из колата, като наранява него и останалите пътници.

Също така не е безопасно детето да се държи в скута на родителя. При произшествие детето може да бъде смазано между тялото на родителя и вътрешността на превозното средство. Дори и да ползвате колан, силата на инерцията ще изтръгне детето от ръцете Ви."



http://dokkpbdp.mvr.bg/Children_Teens/in_the_vehicle.htm

# 12
  • Мнения: 1 172
аз пък седалка в колата НЯМА да си сложа, въпреки, че стои така неползвана вкъщи и НИКОЙ не може да ме накара да я ползвам! и хич не ми дреме как е по света, нито у нас. ще кажа защо:

в събота следобед на задната седалка на колата бяхме аз и бебето ми. един селянин с 2 курви в колата си се натресе отгоре ни със 120 км. в час -в града сме! ударът беше във лявата задна врата, зад шофьора. благодарение на това, че детето беше в ръцете ми и седяхме отдясно и аз за миг не я испуснах, сега Рая е жива. ако беше на столчето до мен, както си мислех да я сложа... айде няма да говоря повече,че още не мога да се оправя. това ми каза и лекарката в Бърза помощ-добре, че детето е било в ръцете ти!
бегайте от тука с тия столчета и глупости.

Все още ти е много пресен спомена. А и се е появила много веща лекарка, която да ти обяснява, че да държиш детето си в ръце е било най-добре... По-добре от кое? От това да стои легнало на седалката, или от това да стои в кошница?
Аз пък мисля, че при удар със 120 км/ч няма как да се удържи дете в скута. Като отшумят емоциите,  си помисли трезво какво реално се е случило и можеш ли винаги да разчиташ на този си късмет. Моли се никога да не ти се налага да съжаляваш, че детето ти не е било обезопасено. Защото тогава вече ще е късно за каквото и да е. А лекарката няма да ти каже "Евала, че е било в ръцете ти!...  "

# 13
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 215
ох, нямам намерение да споря с никой от вас, това е последния ми постинг в тази тема. разсъждения дали удара е бил лек или не ,също мисля, че са излишни.пишете каквото искате, но молете се това, което се случи на мен, да не се случва с вашите деца, за тези, които имат деца. теорията е едно, практиката друго.
  лекар от Бърза помощ ,който всеки ден се сблъсква с подобни неща, също няма да коментирам.
тук всеки уикенд по уличите фучат мотори с над 100 по улиците и веднъж не видях полицай да се разправя с тези малоумници. замислете се над тези неща-защо са така, а не защо аз съм държала детето си и по този начин съм го спасила...

# 14
  • Мнения: 1 001
... тук всеки уикенд по уличите фучат мотори с над 100 по улиците и веднъж не видях полицай да се разправя с тези малоумници. замислете се над тези неща - защо са така ...

Проблема не е в закона, а в спазването му  Cry Бих направил всичко, за да започне спазването на законите, само тогава ще съм спокоен за децата си ... но това е друга тема и мястото й мисля, че не е тук

Общи условия

Активация на акаунт