Спазвате ли ЗДП и правилника?

  • 3 375
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 001
С малки изключения темите ми винаги са провокирани от нещо  newsm78 този път е от темата Новости в ЗДП - детски столчета .
Участвам в два авто-форума ... там има както от "майсторите", така и от тези, които се опитват да вразумят другите ... Вие от кои сте ... все едно дали ще пишете или не, важното е да се замислите ... затова и не е в "Клюкарник" ...

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Откакто се е родило, детето ми пътува в столче.......поради грижа за неговата безопасност.......нашата кола е голяма бричка, но детето пътува във  възможно най- сигурното столче.........Maxi- Cosi ....

# 2
  • Мнения: 8 505
Лошото е,че колкото и да спазваш правилата за движение,винаги може да се намери някой,който да ти се натресе отгоре Confused

# 3
  • Мнения: 1 001
... детето ми пътува в столче ...
Извинявай, явно не съм се изразил добре: Нямам предвид само това, а цялостно спазване на закона - скорост, изпреварване, мигачи ... такива работи ... а и малко колегиалност никому няма да навреди ...

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
... детето ми пътува в столче ...
Извинявай, явно не съм се изразил добре: Нямам предвид само това, а цялостно спазване на закона - скорост, изпреварване, мигачи ... такива работи ... а и малко колегиалност никому няма да навреди ...

Оу....аз нямам книжка...... Peace

# 5
  • Мнения: 1 001
Лошото е,че колкото и да спазваш правилата за движение,винаги може да се намери някой,който да ти се натресе отгоре Confused
Ако до всяко добро същество застане още едно ... да, идиоти винаги има, но аз винаги се опитвам да спазвам правилата ... може да изглеждам като пълен идиот, но това ме е спасявало ... буквално ... преди години "повозих" едно дете на предния калник ... ако карах по-бързо, ако бях пил, ако ... сега нямаше да има как да ви пиша ... а в крайна сметка дори майка му ме разбра и не ме обвини ... шофирам от 15 години, имам хиляди километра зад гърба си (из София, из БГ и из Европа) но не се мисля за шофЕр ... и затова винаги се опитвам да спазвам правилника

# 6
  • Мнения: 2 700
По принцип спазвам, освен ако не попадна на безумни знаци.

# 7
  • Мнения: 8 505
Лошото е,че колкото и да спазваш правилата за движение,винаги може да се намери някой,който да ти се натресе отгоре Confused
Ако до всяко добро същество застане още едно ... да, идиоти винаги има, но аз винаги се опитвам да спазвам правилата ...

Разбира се,така е.В никакъв случай не казвам,че правилата не трябва да се спазват.Но колкото и да ги спазваш,да пазиш другите участници в движението и себе си... (тук е мястото на първото ми мнение).За съжаление.

# 8
  • Мнения: 4 406
старая се да го спазвам и ако всички са като мен, ще живеем в един по- лесен свят Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 4 866
единственото ми нарушение е неспазване на ограничението за скоростта - 50 км/ч - и то само на места и при условия, които позволяват това: ненатоварено движение, липса на пешеходци, които всеки момент могат да решат да ми скочат под гумите, достатъчна отдалеченост от кръстовища, от които не знам кой ще изскочи, добра видимост.
абсолютно винаги се съобразявам с неща като светофари, знаци, правила за предимство и изпреварване, сигнализация, пътна обстановка и атмосферни условия.
колата ми е в изправност: не правя компромиси по отношение на гуми (всесезонните гуми например са компромисен вариант), светлини, спирачки.

ако пешеходец пострада по моя вина, това най-вероятно ще е защото съм шамаросала някой безумно пресичащ самоубиец!

# 10
  • София
  • Мнения: 152
Амиии newsm78
Старая се по-често да ги спазвам, отколкото да ги нарушавам...  car003 Но да си призная - не карам като по учебник    Blush
Хммм, обещавам да се замисля  Peace

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
Винаги карам със съобразена скорост - то не, че колата върви с по-висока де Simple Smile
Столче взехме когато беба можеше да стои седнала. (Преди това не пътувахме много-много с кола). Но при второ бебе задължително ще вземем кошница.

Че има много джигити - има. Според мен обаче и много пешеходци създават стрсови ситуации - пресичат на червено или където им падне. Според мен трябва да има глоби за такива неща  #2gunfire

# 12
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 216
 хубава тема, добре си се сетил.
аз спазвам, но 80% от другите като не спазват?
не ми стигат катастрофите, ами и с количката като преминавам на пешеходни пътеки, ще ми нат отгоре ми! изроди...
 това за мен е:
-липса на елементарна култура и колегиалност
-копмлексарщина-карат в града като бесни, за да се покажат какви са пичове
-малоумност-застрашаваш живота на други и своя включително
за никакъв ЕС не сме ние. не, че там няма катастрофи, ама и шофьори и пешеходци са с друго мислене, дето Хасан и Драган от село го нямат, няма и да го имат.
Бог да пази децата ни само...

# 13
  • Мнения: 6 164
Да!
Аз съм много отговорна /поне за това Laughing/и приемам всичко с шофьорстването много на сериозно!


Е, понякога превишавам максимално допустимата скорост... Whistling

# 14
  • Мнения: 1 311
Ще ти отговоря така - когато ми се случва да карам нощем, редовно ме спират на проверка, защото изглеждало съмнително да караш с 50 по широк и празен булевард  Joy Joy Joy

През деня и без това няма начин да вдигнеш повече, или поне по улиците, по които аз минавам...

Общи условия

Активация на акаунт