Няма шест, пет- НОЕМВРИЙКИ идва нашия ред!!!

  • 10 804
  • 288
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 76
Честити бебчета на всички! Да са ви живи и здрави и много да ви радват!  bouquet
  Момичета, някой знае ли колко време траят т.нар. подготвителни контракции. От снощи до сега преброих 5. Верно, че са леки, но все пак чакаме второ бебче.А и Док каза след 7.11 вече да имаме готовност, но зная ли?А терминът ми е на 23.11. newsm17

# 76
  • Мнения: 289
Salvi, аз гласувам за Ралица - много ми е любимо!
Честити бебчета, на майчетата -бързо възстановяване! Честито и на именниците!
Стискайтее, още марко остава до ноемврииии...Иначе моята "талия" е 99 см  Joy

# 77
  • Мнения: 247
....
Сега като се замисля и си спомням как мъчиха едно момиче с нормално раждане – вратата ми беше отворена и присъствах отвсякъде на раждането. От 2 през ноща роди в 9 сутринта и с невероятни болки, така и не му помогнаха на момичето с нищо!

TALI1, какво имаш предвид под "как мъчиха..."? Аз съм кандидат за нормално раждане и това някак ме стресна. В коя АГ?

И още да питам - катетърът е задължителен при секциото, а за нормалното раждане докато си чакаш разкритието слагат ли? Можеш ли да станеш и да отидеш до тоалетната? Нали все пак това са часове в предродилна зала... все може да ти се приходи до WC-то.

Sorry за може би тъпите въпроси!

Честита нова госпожица Лорейн!  Heart Eyes

# 78
  • Мнения: 815
Лучия, аз за това така рекламирам епидуралната упойка, защото ако я ползваш няма после да кажат, че си се мъчила- просто си лежиш и чакаш- не знам дали може да се става до тоалетната- до 4 см само го правих, обаче след като ми сложиха упойката ми сложиха катетър и не съм ходила повече- а и не усещах да ми се ходи- акушерките преди раждането ми изпразниха мехура, за да е свободен пътя на бебо- но не ме болеше нищо, защото имах от онази вълшебна упойчица Simple Smile

Момичета- аз утре ще влизам в болницата... на доктора му се видя, че беба е доста дребна и че не е пораснала много за 2 седмици- за това ме привиква да полежа там преди раждането- не знам за колко време - пожелавам на всички леко раждане и добременяване- майка ми влиза тук и ако има нещо интересно около мен ще ви каже Simple Smile иначе аз очаквам да умра от скука там...

да водите списък с  новите бебоци и да ги допълните в следващата тема, защото аз няма да имам възможност да редактирам поста в началото по разбираеми причини

# 79
  • Мнения: 174
Цвети дано бебка да порасне и да доизчака термина!Стискам палци всичко да е ОК!
Ние сме с теб! newsm10

# 80
  • Мнения: X
Цвети, кураж! Важното е, че ти ми звучиш спокойна и не си се шашнала! А пък и в крайна сметка може просто видеозона да дава отклонения и въобще да няма причина за притеснения, но е по-добре да си под лекарско наблюдение.
Стискам палци!

# 81
  • Мнения: 158
Цвети,стискам палци бебка да е добре Praynig!а за нормалното раждане-на тези които не ползват епидурална упойка не им слагат упойка и могат да ьодят до тоалетна докато родят.даже от други раждали мами знам,че самия лекар или акушерка те карат да пишкаш дори когато си на магарето за да може мехура ти да е празен и бебчо да излезе по лесно.  bouquet

# 82
  • Мнения: 158
исках да напиша,че на тези които не ползват епидурална упойка не им слагат катетър,а какво съм написала.моля да ме извините Embarassed

# 83
  • Мнения: 2 274
   Цвети, в патологията ли ще бъдеш? Ако имам път пак към Шейново да мина да те видя! Стоскам палци всичко да е ОК! А ти като ходи на доплер, какво ти казаха за плацентата?
  Аз днес доста пъти се засичах с твоя доктор, ама то моето днес беше една разходкаааа:3,2, партер, 2, 3, партер  ooooh!! Открих че на 2 етаж имат много интересни столчета с нещо като дупка по средата, за да е по-удобно на мамите с епизиотомиите, но моя док ги нарече:"столове за мътене:  Joy!
   На мен катетър първият път не са ми слагали, въпреки, че ме шиха с пълна упойка! Като се събудих бях с подлога под дупето и с препълнен мехур  Sick!
   Днес доки ми каза, че няма проблем да ми поставят катетъра след като ми сложат упойката! Само че ми каза, че секциата ги слагали на 1 ет. близо до реанимацията, което не ме зарадва особено  Tired! Е, живот и здраве, ще видим как ще се ражда накрая!

# 84
  • Мнения: 258
Здравейте,мацки!Да се отчета набързо и аз - ако слушам както досега и почивам повече бебка ще си остане в мен още 2 седмици.НАШАТА ДАТА Е 9 НОЕМВРИ.Правиха ми доплер днес,тоновете и са добри,над 3 кг,но ще дебелеем още.
Честит имен ден на всички празнуващи.
Да ни е жива и здрава поредната госпожица!
Цвети,стискам ти палци!
И аз гласувам за Ралица,щом не може да е София!/ за мама Салви/

# 85
  • Мнения: 198
Цвети ,стискам палци на теб  и на другите мами всичко да е наред ! Hug

За имената: Анастасия и Ралица Peace/ Ралица е цвете, така че ще си има имен ден на Цветница Wink/

# 86
  • София
  • Мнения: 90
Успех Цвети ще чакаме новини и нека всичко мине леко !  bouquet
Аз вече психически не издържам на очакването Embarassed Сънувам само някакви глупости как имам цип на корема и периодично вадя бебека за да проверявам колко е пораснал.... Сдухала съм се съвсем, нали?! Чак на 30-ти ми с термина и това ми се струва цяла вечност в сравние с вашите лентички Sad......
Pam, обиколката на моята тумба е 103 см. и пак на хората не им се струва доволно голям-аз писах за това Rolling Eyes Аз съм близо до твоя термин, но не те съветвам да си сверяваш часовника с дугите мами посредствум метъра-ти си с толкова финна структура, че няма да е реално.

# 87
  • Мнения: X
Та за коремите - аз и Вени сме с еднакви кореми по шивашкия сантиметър, но тъй като сме със съвсем различна структура, моя изглежда много по-малък /аз съм с по-широк таз и по-висока/. Даже днес на лекцията пак една мама се чудеше, как може да сме с един термин. Всичко е въпрос на структура - важното сантиметрите на бебка да са ОК.

# 88
 baloniЧестити бебоци на мама Тами и на мама Диляна!!! Да са им живи и здрави.
Цвети стискам палци всичко да е наред, и да има полза престоя ти в болницата/ колкото и да е гадно/, както се казва всичко в полза на детето.

# 89
  • Мнения: 274
Цвети, до скоро и лек престой в болницата! И аз като mina77 мисля, че е възможно да е отклонение на видеозона. Лекарят ми ми каза, че теглото е най-неточният показател, който взимат от видеозона. До колкото разбрах е на основата на размера на главичката, но не е гаранция че е успял да хване точния диаметър нали, пък и други съмнения имам, на кумата ми седмица преди раждането са и казали, че бебето е 3 200, а след седмица се ражда 3 800 ...! Нали преценяват само по сенки все пак! Стискам палци всичко да е наред и скоро да чуем добри новини от теб  Peace

Общи условия

Активация на акаунт