Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 25 окт. 2006, 16:14 ч.

Хемоглобин 112 за бебе

• 1 832
  • 19
  •   1
Отговори
Хемоглобин 112 за бебето много ли е нисък, тъй като днес ни дадоха да пием някакъв сироп/педи каза, че трябва да е поне 120/. Никак не ми се иска да му го давам сиропа, предпочитам с някаква храна ако може да се дигне. Вашето мнение?

# 1
Хемоглобин 112 за бебето много ли е нисък, тъй като днес ни дадоха да пием някакъв сироп/педи каза, че трябва да е поне 120/. Никак не ми се иска да му го давам сиропа, предпочитам с някаква храна ако може да се дигне. Вашето мнение?

Пропуснах да кажа, че се кърмим на поискване и сме захранени с плодове, зеленчуци и месо.

# 2
хемоглобина е идеален.не давай нищо на детето.120 е за големи хора-да не ти казвам моя колко е ,но въпреки това не пия нищо...  Simple Smile

# 3
Много си е добре, нашия беше 116 и педито каза, че е нормален. Peace

# 4
  • София
"Поне 120" трябва да е при възрастна жена! Grinning  На тази възраст е около 110 при повечето деца и е нормално.

# 5
  • Анкх-Морпорк
Аз като ходих да кръводарявам, ми казаха, че 118 (моя хемоглобин) и е нормален, но за кръводаряване искат да е по-височък - над 125.
При бебета е малко по-нисък от възрастните, но щом е над 90, сте отличници.

# 6
От Какво показват изследванията на кръв и урина:

"... Нормалната стойност за малките деца е 110-130 ..."

# 7
Долна граница за деца е 110. На сина ми е 111 и нищо не му изписаха. Така, че сте 6 отвсякъде!  Peace

# 8
Както вече са ти писали, нормалният хемоглобин за деца е 110-130. Нашият е 108 и педито каза, че всичко е наред. По принцип най-ниските нива на хемоглобина се отчитат, когато детето е на 6 месеца заради изчерпването на депата от желязо, трупани през бременността. С вашето ниво на хемоглобина на тази възраст нямаш никакъв повод за притеснение.

# 9
Абсолютно нормален Hb, нищо не му давай, освен ако искаш му засили храната, давай му червено цвекло, спанак или спаначе пюре, но бебчето е с хубав хемоглобин.

# 10
В нормите сте не се безпокой.

# 11
Напълно нормален е - не се притеснявай Peace

# 12
А ние за хемоглобин 109 пихме 1г. и половина железен препарат! Лекарката го изписа и го спряхме едва когато стана 120. Като чета направо ми настръхва косата дали не съм навредила на детенце с това желязо #Crazy

# 13
на 6 месеца нашия беше 107 , а на 1 година 113 - говорих с няколко лекарки и те казаха че е идеален , на малко дете не можело да се очакват ст-ти от 120 нагоре

# 14
Моя големия син пи желязо като беше бебе,но хемоглобина му беше под 100.Така,че не се притеснявяй вие сте си добре. Peace

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт