Мами в Италия - част 26

  • 16 115
  • 299
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 475
Добре дошли в част 26 на темичката мами в Италия!
Живеем в Италия и тук споделяме всякакви въпроси, свързани с живота и интеграцията в италианското общество.
Очакваме да включим и още жени, живеещи в Италия!
Радваме се, че ви има и благодарим на всички за помощта, добрите думи и настроение!

МАМИ В ИТАЛИЯ



Или иначе казано:

Trentino Alto Adige:
gogo04 (МАЯ) - vicino a Trento

Friuli Venezia Giulia:
Zai4enze (ГИНКА) - Trieste
piccola (КАЛИНКА) - Trieste               
misty5 (МИРА) - Trieste

Piemonte:
Amymommy (ВЛАДИ) - Torino

Lombardia:
Giorgia (ГЕРИ) - Monza                            sonita (СОНЯ) - Мilano
mcdirock (МИЛЕНА) - Lissone                 feiam(...)- vicino a Milano
piccolina (АНИ) - Valsolda                       antoegabi (АНТОНИЯ) - Imbersago
donna al volante (ВАЛЯ) - Bergamo        Bimba24 (ДЕСИ) - Desenzano del Garda
Ginger! (...) - Lecco                                  Лейди (ЕЛЕНА) - Milano

Emilia Romagna:
Lennie (ЕЛЕНА) - Forlì

Toscana:
Кала(Bella13) (КАЛИНА) - Livorno
Medea & BeaZtiE (ДИНЕВИ) - Arezzo

Marche:
makaui daniela (ДАНИЕЛА) - Ancona

Lazio:
vanesa79 (ВАНЯ) - Santa Marinella
Само Вески (ИРИНА) - vicino a Roma
Italina (АНТОНИНА) - Roma
denise(ДЕСИ)-Roma
Vesna 27(...)-Roma

Campania:
dessita (ДЕСИ) - Napoli

Basilicata:
Rositsa (POСИ) - Palazzo San Gervasio


Архивът Мами в Италия : Grinning

Част 1, Част 2, Част 3, Част 4, Част 5, Част 6, Част 7, Част 8, Част 9, Част 10,
Част 11, Част 12, Част 13, Част 14, Част 15, Част 16, Част 17, Част 18, Част 19, Част 20,
Част 21, Част 22, Част 23, Част 24], Част 25



Поради големия интерес ето:


ТЕСТОТО ЗА ПИЦА НА ДЕСИ,
КИСЕЛОТО МЛЯКО НА ДЕСИ

# 1
  • Мнения: 6 167
Добре дошла Гери,
влизаш с фанфари! Mr. Green

# 2
  • Мнения: 5 475
Добър вечер от мен!
Нямам с какво да се похваля...положението е все едно и също....нямаме телефон,нет..отопление...изобщо все същото... 4 дни подред чакам техник от телеком...така ,че не знам по отношение на бюрокрацията кой е по-напред- Италия или България... Twisted Evil
Да влезнеш в нов апартамент и да живееш като в каменната ера...на ден за закуска ,обед и вечеря вися при джеометрата и резлутат никакъв...предадоха ни ,след 4 дневно ходене да питаме,ключа от мазето...като го отворихме ,липсва половината стена.. Crazy

 Честито на Пиколина! Heart Eyes  bouquet
 Представям си Симоне колко е щастлив!Плановете ви какви са?
А с Бимба какво става...да не се е родила Алесия? newsm78 Heart Eyes
 Целувам ви всички и мнооого ми липсвате! Heart Eyes

 HugЛени,влизам за момент ...от телефона на Масимо... Tired

# 3
  • Мнения: 6 167
Гери, сила и кураж ти изпращам!
Устискай още малко... явно друг начин няма!!!
  bouquet  bouquet  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 6 752
Здравейте!
Гледам Ани се е похвалила вече!  Laughing не видях дали ви е казала как се засякохме във вторник ненадейно...ама нямам време да прочета всичко.
Ани, феталната морфология не е 3Д, различно е. 3Д -то е цветния образ на бебето, който е за забавлението на майките, а феталната се прави в 2Д измерение и представлява обстоен преглед на органите на тялото. Всъщност ако ехографиста е добър може да каже адски много неща, мен лично ме порази това, че Марков ми каза дори, че няма вродела катаракта бебето, защото зениците са прозрачни.  Crazy А след феталната, ако искаш ти пускат и 3Д да му се порадваш на бебо, ама си доплащаш удоволствието.
Това от мене, утре ще пиша повече.

# 5
  • Мнения: 3 425
Ej, pisah i mi se zatri  Close ,a i Kredora pak zaspa  #2gunfire

E,aboniram se!!!

Klemy, Markov naistina e dobur...az li4no go prepory4vam s 2 rytse!

Geri,kyraj mili4ka.....o6te malko  Peace ne e prepory4itelno da pulnite mazeto sled kato sledqt kude kakvo se pulni i vlizat  Rolling Eyes ,ta dori i s 4 steni  Shocked

Ajde stiga da ne me bannat za latinitsata  #Crazy

Leka  no6t  Tired



# 6
  • Мнения: 5 462
Момичета имате ли възможност да ми дадете сайтове за сглобяеми къщи  , трябват ми сайтове на такива къщи от италиански производители ?

# 7
  • Мнения: 2 379
Добро утрооо  bouquet

Гери, радвам се да те видя! Кога ще започнеш да ни навестяваш по-често?
Кураж! Дано свършат неуредиците скоро Praynig

Клеми, мерси Simple Smile Ето, че пак не съм разбрала за тази морфология! Много съм зле Laughing
Отплеснах се и не разказах за срещата Crazy
Ами какво да ви кажа... С Клеми се разбирахме да се видим в сряда в университета, по 15 лични си изписахме, за да се нагласим... И... във вторник най-ненадейно се засякохме на едно мероприятие, организирано за студенти на университета hahaha Laughing
Важното е, че се видяхме и че се познахме. После ходихме на кафе, беше много приятно и такааа Simple Smile

# 8
Може ли да ми кажете какво означава това: via della Spada 37r

# 9
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Може ли да ми кажете какво означава това: via della Spada 37r

Веселина,това е адрес. Зна4и Улица " Делла Спада" номер 37 р Peace

# 10
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Здравейте и от мен в новата теми4ка  Hug

Гери,радвам се да те видя.Ей няма край тази ваШа одисея  ooooh! Пак добре,4е времето се задържа сравнително топло за сезона ина4е без парно си е направо немислимо  Confused
Дано неуредиците лека полека се оправят и да заживеете нормално,4е то така 4овек дори не може да се зарадва на новия си дом.  bouquet

Пиколинке,не мъ засрамвай. Embarassed Хората кой знае какво Ще вземат да си помислят  Rolling Eyes Абе оправям се доста добре с италианото ама има оЩе какво да се желае  Wink
Блазе ви за среЩата с Клеми и за кайвенцето,изпито в приятна компания  Blush

Деситке,не ти ли беШе грях на дуШата да споменаваШ такива вкуснотийки.Ми сега кат ми се прияде и на мен какво Ще правя  Crossing Arms Wink  Джулия сноЩи искаШе таратор ама ми беШе свърШила краставицата та днес Ще купя и направя. А имам едни кори за баница в хладилника дето им се каня от 100 години,дано не са дали фира. Rolling Eyes

Кал4е,фотвам на италиански идва от фоттере както ти е написала и Влади а в българския вариант идва от фотографирам,това имах предвид аз  Wink

Владе,айде дано от толкоз хилеж Тео да вземе да се обърне ,4е да не се налага да те кръцкат  Peace Hug Мусака и на мен ми се е прияла и след като ми пусна мухата с Шкембе4орбата сега Ще взема да си сготвя и това ( или поне Ще се опитам  Rolling Eyes )

Лейди4ке,най_добре аз да ти го купя копър4ето и да минеШ да си го вземеШ от моята работа ( дзона виа Фарини ),4е ако трябва да дойдеШ до наШата Есселунга Ще ти се завие свят  Wink
Или пък мога да видя дали има тук в Есселунгата на виале Дзара  newsm78

Дани,твоята девойка е страШна лудетина.Добре,4е е бил малкия дявол  ooooh!

Хайде ,до после  Hug

# 11
Искам да ви попитам как стоят нещата с мобилните телефони в Италия.От тук ще си вземем GSM-те ,но българските карти няма да работат,нали. Трябва да си купим от там GSM карти. Ще ми обясните ли примерно какви са моб. оператори и т.н. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 6 167
Добро утро и от мен,
да се разпиша преди да тръгна за болницата.
просто леееко ми писва това нещо, не мога да работя спокойно,
като всеки ден имам ходения, водения и тн.  
а имам да търся работа, да пиша какво ли не!
демотивирам се страхотно, а времето лети.
хората взеха да ми изпращат референции за тях, аз
изобщо..... не знам на кой свят съм в тази Италия!!! Sick Sick

докато чакам по чакалните обаче все пак си правя някакви планове
за коледа, за украси, картички и тн.
искам да изработя аз картичка коледна, сигурно с фотошоп, разни етикетчета,
ще я принтирам у дома , освен това пиша коледно писмо и тн.
та, поне докато вися правя нещо приятно.


оф, айде изчезвам Sick

  bouquet


# 13
  • Мнения: 6 167
моя мобилен операор е WIND
като аз купувам предплатена карта.

ето сайта им ( има страницата и на английски).

http://www.wind.it/it/index.php

а тук са тарифите им за м/ународните разговори:

http://www.wind.it/it/privati/tariffe/wind_tariffe595.php


  bouquet

# 14
Здравейте ако ви интересува ще ви дам един сайт от който можете да си свалите една програма за разговори до бг за 1 цент на минута през Интернет аз лично от година ползвам само нея и съм много доволна  ето сайта:
http://www.voipstunt.com/en/download.html   Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт