Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-299 от 299 отговора

Италия

Добре дошли в част 26 на темичката мами в Италия!
Живеем в Италия и тук споделяме всякакви въпроси, свързани с живота и интеграцията в италианското общество.
Очакваме да включим и още жени, живеещи в Италия!
Радваме се, че ви има и благодарим на всички за помощта, добрите думи и настроение!

МАМИ В ИТАЛИЯ

Или иначе казано:

Trentino Alto Adige:
gogo04 (МАЯ) - vicino a Trento

Friuli Venezia Giulia:
Zai4enze (ГИНКА) - Trieste
piccola (КАЛИНКА) - Trieste               
misty5 (МИРА) - Trieste

Piemonte:
Amymommy (ВЛАДИ) - Torino

Lombardia:
Giorgia (ГЕРИ) - Monza                            sonita (СОНЯ) - Мilano
mcdirock (МИЛЕНА) - Lissone                 feiam(...)- vicino a Milano
piccolina (АНИ) - Valsolda                       antoegabi (АНТОНИЯ) - Imbersago
donna al volante (ВАЛЯ) - Bergamo        Bimba24 (ДЕСИ) - Desenzano del Garda
Ginger! (...) - Lecco                                  Лейди (ЕЛЕНА) - Milano

Emilia Romagna:
Lennie (ЕЛЕНА) - Forlì

Toscana:
Кала(Bella13) (КАЛИНА) - Livorno
Medea & BeaZtiE (ДИНЕВИ) - Arezzo

Marche:
makaui daniela (ДАНИЕЛА) - Ancona

Lazio:
vanesa79 (ВАНЯ) - Santa Marinella
Само Вески (ИРИНА) - vicino a Roma
Italina (АНТОНИНА) - Roma
denise(ДЕСИ)-Roma
Vesna 27(...)-Roma

Campania:
dessita (ДЕСИ) - Napoli

Basilicata:
Rositsa (POСИ) - Palazzo San Gervasio

Архивът Мами в Италия : Very Happy

Част 1, Част 2, Част 3, Част 4, Част 5, Част 6, Част 7, Част 8, Част 9, Част 10,
Част 11, Част 12, Част 13, Част 14, Част 15, Част 16, Част 17, Част 18, Част 19, Част 20,
Част 21, Част 22, Част 23, Част 24], Част 25

Поради големия интерес ето:

ТЕСТОТО ЗА ПИЦА НА ДЕСИ,
КИСЕЛОТО МЛЯКО НА ДЕСИ
Цитирай

Добре дошла Гери,
влизаш с фанфари! Mr. Green
Цитирай

Италия

Добър вечер от мен!
Нямам с какво да се похваля...положението е все едно и също....нямаме телефон,нет..отопление...изобщо все същото... 4 дни подред чакам техник от телеком...така ,че не знам по отношение на бюрокрацията кой е по-напред- Италия или България... Twisted Evil
Да влезнеш в нов апартамент и да живееш като в каменната ера...на ден за закуска ,обед и вечеря вися при джеометрата и резлутат никакъв...предадоха ни ,след 4 дневно ходене да питаме,ключа от мазето...като го отворихме ,липсва половината стена.. Crazy

Честито на Пиколина! Love bouquet
 Представям си Симоне колко е щастлив!Плановете ви какви са?
А с Бимба какво става...да не се е родила Алесия? newsm78 Love
 Целувам ви всички и мнооого ми липсвате! Love

HugЛени,влизам за момент ...от телефона на Масимо... Tired
Цитирай

Гери, сила и кураж ти изпращам!
Устискай още малко... явно друг начин няма!!!
 bouquet bouquet bouquet
Цитирай

София

Здравейте!
Гледам Ани се е похвалила вече!  Laughing не видях дали ви е казала как се засякохме във вторник ненадейно...ама нямам време да прочета всичко.
Ани, феталната морфология не е 3Д, различно е. 3Д -то е цветния образ на бебето, който е за забавлението на майките, а феталната се прави в 2Д измерение и представлява обстоен преглед на органите на тялото. Всъщност ако ехографиста е добър може да каже адски много неща, мен лично ме порази това, че Марков ми каза дори, че няма вродела катаракта бебето, защото зениците са прозрачни.  Crazy А след феталната, ако искаш ти пускат и 3Д да му се порадваш на бебо, ама си доплащаш удоволствието.
Това от мене, утре ще пиша повече.
Цитирай

Италия

Ej, pisah i mi se zatri  Mad ,a i Kredora pak zaspa  #2gunfire

E,aboniram se!!!

Klemy, Markov naistina e dobur...az li4no go prepory4vam s 2 rytse!

Geri,kyraj mili4ka.....o6te malko  Peace ne e prepory4itelno da pulnite mazeto sled kato sledqt kude kakvo se pulni i vlizat  Rolling Eyes ,ta dori i s 4 steni  Shocked

Ajde stiga da ne me bannat za latinitsata  #Crazy

Leka  no6t  Tired

Цитирай

Момичета имате ли възможност да ми дадете сайтове за сглобяеми къщи  , трябват ми сайтове на такива къщи от италиански производители ?
Цитирай

Добро утрооо bouquet

Гери, радвам се да те видя! Кога ще започнеш да ни навестяваш по-често?
Кураж! Дано свършат неуредиците скоро Praynig

Клеми, мерси Smile Ето, че пак не съм разбрала за тази морфология! Много съм зле Laughing
Отплеснах се и не разказах за срещата Crazy
Ами какво да ви кажа... С Клеми се разбирахме да се видим в сряда в университета, по 15 лични си изписахме, за да се нагласим... И... във вторник най-ненадейно се засякохме на едно мероприятие, организирано за студенти на университета hahaha Laughing
Важното е, че се видяхме и че се познахме. После ходихме на кафе, беше много приятно и такааа Smile
Цитирай
Може ли да ми кажете какво означава това: via della Spada 37r
Цитирай

Italia

Може ли да ми кажете какво означава това: via della Spada 37r

Веселина,това е адрес. Зна4и Улица " Делла Спада" номер 37 р Peace
Цитирай

Italia

Здравейте и от мен в новата теми4ка  Hug

Гери,радвам се да те видя.Ей няма край тази ваШа одисея  ooooh! Пак добре,4е времето се задържа сравнително топло за сезона ина4е без парно си е направо немислимо  Confused
Дано неуредиците лека полека се оправят и да заживеете нормално,4е то така 4овек дори не може да се зарадва на новия си дом. bouquet

Пиколинке,не мъ засрамвай. Embarassed Хората кой знае какво Ще вземат да си помислят  Rolling Eyes Абе оправям се доста добре с италианото ама има оЩе какво да се желае  Wink
Блазе ви за среЩата с Клеми и за кайвенцето,изпито в приятна компания  Blush

Деситке,не ти ли беШе грях на дуШата да споменаваШ такива вкуснотийки.Ми сега кат ми се прияде и на мен какво Ще правя  Crossing Arms Wink  Джулия сноЩи искаШе таратор ама ми беШе свърШила краставицата та днес Ще купя и направя. А имам едни кори за баница в хладилника дето им се каня от 100 години,дано не са дали фира. Rolling Eyes

Кал4е,фотвам на италиански идва от фоттере както ти е написала и Влади а в българския вариант идва от фотографирам,това имах предвид аз  Wink

Владе,айде дано от толкоз хилеж Тео да вземе да се обърне ,4е да не се налага да те кръцкат  Peace Hug Мусака и на мен ми се е прияла и след като ми пусна мухата с Шкембе4орбата сега Ще взема да си сготвя и това ( или поне Ще се опитам  Rolling Eyes )

Лейди4ке,най_добре аз да ти го купя копър4ето и да минеШ да си го вземеШ от моята работа ( дзона виа Фарини ),4е ако трябва да дойдеШ до наШата Есселунга Ще ти се завие свят  Wink
Или пък мога да видя дали има тук в Есселунгата на виале Дзара  newsm78

Дани,твоята девойка е страШна лудетина.Добре,4е е бил малкия дявол  ooooh!

Хайде ,до после  Hug
Цитирай
Искам да ви попитам как стоят нещата с мобилните телефони в Италия.От тук ще си вземем GSM-те ,но българските карти няма да работат,нали. Трябва да си купим от там GSM карти. Ще ми обясните ли примерно какви са моб. оператори и т.н. Smile
Цитирай

Добро утро и от мен,
да се разпиша преди да тръгна за болницата.
просто леееко ми писва това нещо, не мога да работя спокойно,
като всеки ден имам ходения, водения и тн.  
а имам да търся работа, да пиша какво ли не!
демотивирам се страхотно, а времето лети.
хората взеха да ми изпращат референции за тях, аз
изобщо..... не знам на кой свят съм в тази Италия!!! Sick Sick

докато чакам по чакалните обаче все пак си правя някакви планове
за коледа, за украси, картички и тн.
искам да изработя аз картичка коледна, сигурно с фотошоп, разни етикетчета,
ще я принтирам у дома , освен това пиша коледно писмо и тн.
та, поне докато вися правя нещо приятно.

оф, айде изчезвам Sick

:bouquet:

Цитирай

моя мобилен операор е WIND
като аз купувам предплатена карта.

ето сайта им ( има страницата и на английски).

http://www.wind.it/it/index.php

а тук са тарифите им за м/ународните разговори:

http://www.wind.it/it/privati/tariffe/wind_tariffe595.php

bouquet
Цитирай
Здравейте ако ви интересува ще ви дам един сайт от който можете да си свалите една програма за разговори до бг за 1 цент на минута през Интернет аз лично от година ползвам само нея и съм много доволна  ето сайта:
http://www.voipstunt.com/en/download.html   Mr. Green
Цитирай

Italia

Здравейте ако ви интересува ще ви дам един сайт от който можете да си свалите една програма за разговори до бг за 1 цент на минута през Интернет аз лично от година ползвам само нея и съм много доволна  ето сайта:
http://www.voipstunt.com/en/download.html   Mr. Green

Етито,благодаря.  Hug Ти в Италия ли си?
Този сайт са го пускали както и Скайпа,имам ги свалени и двата,но при мен връзката хи4 не е добра и в крайна сметка не ги използвам  newsm78 Но съм 4увала,4е и други хора се хвалят,4е им са доволни и се 4ува добре. Не знам от какво зависи  Thinking
Цитирай
ох  много се радвам че ви намерих  Smile добре че има такива сайтове че иначе ..не знам какво  щях  да правим ...:Аз съм от година и половина тук в Сардиния и чак сега разбрах за форума ..но по -добре  късно отколкото никога  Smile
Цитирай

Italia

Искам да ви попитам как стоят нещата с мобилните телефони в Италия.От тук ще си вземем GSM-те ,но българските карти няма да работат,нали. Трябва да си купим от там GSM карти. Ще ми обясните ли примерно какви са моб. оператори и т.н. Smile

Веселина,ако имате роуминг на българските СИМ карти можете да ги ползвате и тук в Италия,но не ти го препоръ4вам за разговори с Бг,заЩото излиза доста солени4ко.
Тук ГСМ операторите са
ТИМ  http://www.tim.it/consumer/homepage.do
Водафон http://www.190.it/190/trilogy/jsp/home.do?tabName=HOME+190&B … p;ty_skip_md=true
Уинд http://www.wind.it/it/privati/profilo/wind_privati_home_profilo2.php?MK=2
ТРЕ http://www.videofoninitre.it/g/promozioni.htm?gclid=CMmz3KOslogCFTZREgodvSmZBg

За съжаление сайтовете са на италиански а аз така и не про4етох вие с приятеля ти как сте с езика  newsm78
По принцип мисля,4е тарифите за разговори с 4ужбина са Що годе едни и съЩи ( може и да има малки разлики  newsm78 ).
Можете да си купите от зареждаЩите се СИМ карти от рода на българските Прима и така няма да плаЩате такса абонамент всеки месец а само ефективно проведените разговори. Peace Имай в предвид,оба4е,4е обажданията до Бг през гсм не излизат много евтино.
Цитирай

Italia

ох  много се радвам че ви намерих  Smile добре че има такива сайтове че иначе ..не знам какво  щях  да правим ...:Аз съм от година и половина тук в Сардиния и чак сега разбрах за форума ..но по -добре  късно отколкото никога  Smile

Ей,супер  Party Досега си нямахме съфорумки от островите  Hug
Хайде едно голямо ДОБРЕ ДОШЛА  bouquet
Приятно губене на време тук  Wink
Ти къде в Сардения живееШ?
Цитирай

Момичета имах един въпрос към вас относно сглобяемите къщи , но явно никой не може да ми помоглне ? Sad
В такъв случай може ли да ми кажете как се пише smile3523 smile3547  на италиански , че да си потърся в вашите търсачки ? newsm78
Цитирай
Аз пак да попитам . По-добре  ли ще е да си купя ГСМ от Италия .Българския как би трябвало да се разкодира, че нещо не схванах.
Цитирай

Етито, радвам се, че си ни намерила Very Happy
Добре дошла в нашата компания! Както виждаш тук лафът върви с пълна сила. Винаги се радваме, когато се включи и нов събеседник.
Аз правя картата, която виждаш в началото и не мога да ти опиша колко се радвам, че се от Сардиния, понеже там е още чистичко и има място. Ако беше казала, че и ти си от Милано, направо щях да те изгоня Twisted Evil Laughing Шегувам се, разбира се Peace
Разкажи ни повече за теб Party
Цитирай

Italia

Момичета имах един въпрос към вас относно сглобяемите къщи , но явно никой не може да ми помоглне ? Sad
В такъв случай може ли да ми кажете как се пише smile3523 smile3547  на италиански , че да си потърся в вашите търсачки ? newsm78

Маркрит не съм ти видяла постинга  Rolling Eyes

на италиански се казва casa prefabbricata

Ето ти малко сайтове

http://www.haas-fertigbau.de/it/index2.htm
http://www.eri.it/
http://www.vpfprecostruiti.com/
http://www.caseprefabbricate.net/index.htm
Цитирай

Italia

Аз пак да попитам . По-добре  ли ще е да си купя ГСМ от Италия .Българския как би трябвало да се разкодира, че нещо не схванах.

Веселина няма такова неЩо. Не е нужно да се разкодира ниЩо. НосиШ си твоя гсм от Бг,вадиШ тук българската карта,слагаШ италианската и говориШ. Peace
Цитирай

Ейй  колко съм незабелижима  Crying or Very sad Wink шегувка !!Благодаря ти !То така е като не съм се научила да си слагам картинки на профила ...Егати профана дето съм ?Иначе да се ровя в интернет еша ми го няма , обаче туй със закачане на разните му там картинки към профила и др. такива съм многооо зле.
Цитирай
БЛАГОДАРЯ !!Аз съм в един град близо до сассари казва се озиери Smile
lol:хе хе  е не че имам чак толкова много време за губене но сега поне докато малкия спи ще се възползвам  Very Happy
Цитирай
АЗ не зная италиански език, и затова не мога  нищо да разбера в тези сайтове за ГСМ операторите.Искам да разбера колко евро е една карта , не на месечна вноска, колко евро е ваучераът с който се зарежда , и по колко цента е една минута разговор. Много съм благодарна на помоща ви!:Smile Hug
Цитирай

Milano / Como

Добре дошла на Етит007 и от мен  Hug
Не знам за вас, но аз все още не съм била в южна Италия и се надявам другото лято да успеем да посетим някои места  Crazy
Гери, много хубаво, че точно ти ни отвори новата тема  Very Happy Толкова са ужасни тези геометри и архитекти, и нашите продължават да ни вдигат кръвното периодично, ние сме почти от година тук, а има много неща недовършени, а веднъж, като довършваха съседния бокс, пробиха дупка в нашия!  Shocked Без отопление, без елементарни условия за живот, след като човек плаща луди пари за една тухлена кутия, образно казано, е истински парадоксално! Дано скоро се подредят нещата! Ние за телефон чакахме около 3 месеца  Shocked, междувременно купихме един телефон умтс на Тим и оттам влизах в нета нон-стоп, не беше никак скъпо. Бяхме принудени да купим Тим, тъй като беше изгодно за този тип връзка.
Веселина, аз имам Водафон и 3 и от двата съм доволна, мъжо сыщо е на Водафоне-въобще фенове сме  Peace а аз имам и 3, тъй като бях работила по един проект за тях и ми подариха видео-телефона.
Миленка, къде казваш е сборния пункт за копъро-размяната?  Laughing bouquet
Лени, доста гадно с това разкарване всеки ден, само ти се разкъсва времето, а дните си минават, минават. Колко време още е тази рехабилитация?

Цитирай
ами ..повече за мен ...казвам се Елисавета на 26 години съм живея тук с приятелят ми който е от тук имаме бебе момченце на година и половина....та така денят ми минава повече с него нали знаете как е
Цитирай
Добре дошла в нашата компания! Както виждаш тук лафът върви с пълна сила. Винаги се радваме, когато се включи и нов събеседник.
Аз правя картата, която виждаш в началото и не мога да ти опиша колко се радвам, че се от Сардиния, понеже там е още чистичко и има място. Ако беше казала, че и ти си от Милано, направо щях да те изгоня Twisted Evil Laughing Шегувам се, разбира се Peace
е благодаря отново за топлото посрещане :Dda красиво е наистина особено лятото плажовете са супер аз миналата година а първи път си празнувах роденият ден на плажa хехе през ноември Smile обикновено в България има и сняг та ...Smile
Цитирай

Веселина няма такова неЩо. Не е нужно да се разкодира ниЩо. НосиШ си твоя гсм от Бг,вадиШ тук българската карта,слагаШ италианската и говориШ. Peace
Aко телефонът е купуван от магазин, няма нужда да се разкодира.
Обаче, ако е купуван от компанията (някаква промоция примерно), тогава ще е кодиран само за съответната телефонна компания и няма да работи с чужди карти. В този случай трябва нов телефон или разкодиране на стария.
Цитирай

Ancona-Italia

Обаче, ако е купуван от компанията (някаква промоция примерно), тогава ще е кодиран само за съответната телефонна компания и няма да работи с чужди карти. В този случай трябва нов телефон или разкодиране на стария.
Правилно , аз моя ЖСМ го изхвърлих като дойдох !!!
Цитирай

Ancona-Italia

Ха добро утро и от мен !
Добре дошла на новата майка Елисавета ! bouquet
Джорджа , дано скоро се справите с тия неуредици ! Hug
Аз нещо съм без настроение така че ви оставям за сега .
Приятен ден момичета ! Hug
Цитирай

Italia

АЗ не зная италиански език, и затова не мога  нищо да разбера в тези сайтове за ГСМ операторите.Искам да разбера колко евро е една карта , не на месечна вноска, колко евро е ваучераът с който се зарежда , и по колко цента е една минута разговор. Много съм благодарна на помоща ви!:Smile Hug

За купуването на една италианска сим карта ти трябва 20тина евро ( аз поне за толквоа си бях купувала една скоро ).
За тарифите зависи на какъв тарифен план си  newsm78
Аз наприме съм с Водафон и плаЩам за разговор до Бг с гсм за 5 мин и половина 2 евро и 20 цента ( това като ориентир )
Цитирай

в едно миланско село

е благодаря отново за топлото посрещане :Dda красиво е наистина особено лятото плажовете са супер аз миналата година а първи път си празнувах роденият ден на плажa хехе през ноември Smile обикновено в България има и сняг та ...Smile

Добре доШла и от мен.
Хайде след като видим таверната на Зай4енце, вси4ки на гости на Етито.  Twisted Evil

Цитирай

Italia

Аз съм праЩала оттук в Бг телефони на Тим и Уинд и в Бг си работят безпроблемно с българска СИМ без да има нужда от никакво разкодиране.
За съЩия слу4ай,но в обратния вариант ( от Бг към Италия  ) ли казвате ,4е не може?
Братов4ед ми се занимава с гсм и в Бг и ми е казвал,4е няма нужда от никакво разкодиране тук  newsm78
Цитирай

Italia

ха здравейте и от мен,
от доста време не съм се от4итала,ама то от липса на време.
За сметка на това оба4е много старателно ви из4етох и бързам да кажа:
4естито на Анито.Да има лека и безпроблемна бременност и скоро да гу6ка сладко бебе.Ей доста се изтормозихме с тебе,ама май накрая 6те успеем да постигнем това което искахме....знае6 за какво говоря нали  Hug

Гери радвам се 4е пи6е6,давай я по_спокойно до колкото е възможно де.Мъжо напоследък взеха да му идват мераци да сме копували къ6та с двор,4е така бебка 6тяла да има място за игра и все ми се заглежда по разни проекти,ама аз като ви слу6ам вас и ми минава всякакво желание да копуваме каквото и да били в строеж.Хубав си ни е апартамента,6те си седим на задниците....и съседите си ги оби4ам и езерото ми под дупето....амахаааааа.

Влади как върви бременността.Не6то 4увам от гадене се оплаква6....споко мацка аз 6 месеца повръ6тах денем и но6тем,сега последните 3 дето съм си по4инала и хапвам квото си поискам....то затова ве4е ка4их 10 кг....ама това е една друга тема.

Денис4е много ти е сладка бебата.Ама такова е сладур4е,а кра4етата и да ги изяде6 просто  Hug
Я кажи бързо от къде купихте комплекта за креват4ето,4е гледам 4е параколпите са дълги и високи,то4но такива каквито искам аз.Еййй за този комплект за спане обиколих половин Ломбардия и не мога и не мога да харесам ни6то.....така 4е помагайте.

Милен4е при теб как са не6тата,дано при теб бременността е удоволствие и върви леко.  bouquet

Сон4е айде де,откоа те 4акам и тебе в отбора на тумбаците.....ми срамота ве4е...страх я било.4е от кво,то не хапе,поне докато не му изникнат зъбите де  Crossing Arms  hahaha

Айде много цунки.Отивам да готвя пиле6ка супа и пиле с картофи на фурна.....6те ми поникне перу6ина ве4е от ядене на толкова много пиле.  hahaha

П.С.Ейййй да се похваля свеки току 6то ми донесе резултатите от изследванията (вагинален и ректален тампон  Sick #Crazy) и са добри.....нямаме никакви гъби и разни там гадини  Mr. Green

Цитирай

Ancona-Italia

Ми моя телефон беше втора ръка и със Сим карта италианска хич не е искал да работи !
Последният ми телефон е на НОКИА струваше около 80 еуро заедно със СИМ карта на ТИМ с 5 еуро за разговори .
Цитирай
ох ама да ви кажa  честно струва ми се много странно че не се е включила от Сардиния  никоиа друга наша сънародника защото доколкото разбрах има доста особено в Cagliari
Цитирай

Ancona-Italia

ох ама да ви кажa  честно струва ми се много странно че не се е включила от Сардиния  никоиа друга наша сънародника защото доколкото разбрах има доста особено в Cagliari
Да странно е  Rolling Eyes , но е факт .
Цитирай

Milano / Como

Ахахаххаха, как ме подредила Бимбичката   Laughing Love bouquet
Абе докато стана на 30 ще трябва да стане работата, ама сега ми се иска да поработя малко, пък искаме и къщата да сменяме  Crazy
Цитирай
ами аз лично ще ти предложа да си вземеш един телефон от тук на 3 -мобилния оператор аз съм много доволна а и сега има промоция взимаш си телефона на 0 Евро и после за две години трябва да си купуваш ваучер за 10 Евро  но не е задължително да ги изговаряш аз си взех такъв мен лично ме устройва вик проучи нещата
Цитирай

Ancona-Italia

Е точно за ТРЕ да внимавате !!!
Тия са на големите мошеници .
Ние при една такава промоция взехме 2 телефона и като подписвахме договора 9 еуро сме щели да плащаме пак като ни почнаха едни сметки от по 200 еуро та по 400 еуро на месец и аз на втория се обадих да блокирам всичко та още 700 и кусур еуро трябваше да плащам за телефоните им и т.н. то не е за разправяне .
Цитирай
Аз искам да си купя този телефон

http://www.2be.bg/mobile.php?open=126&class=12
Цитирай

Italia

Бимби4,айде бе 4овек,ве4е се 4удехме да не си тръгнала да раждаШ  Hug  :bouquet:
Аз съм Ок и затова си трайкам,4е като слуШам на хората как им става лоШо направо ми е неудобно  Embarassed Rolling Eyes
За къЩи4ката с двор4е да ти кажа на мен пък ако ми предложат веднага отивам,ама за сега няма такива планове,нали преди година и половина се преместихме.Пък и ти донякъде си права:да се правят траслоки с малко бебе си е самоубийство. Crazy
Разписвай се 4ат пат да не те мислим. Wink
И аз много оби4ам пилеШко, а скоро ми се беШе прияло фрикасе  Blush Embarassed

Етито,на мен оба4е ми бяха казали,4е телефоните на ТРЕ не могат да бъдат ползвани с никакви други сим карти,дори на другите италиански оператори освен техните.  newsm78
Цитирай
е това е определено зависи от договора  трябва да се чете внимателно  от там нататък а съм много доволна
Цитирай
Видяхте ли го, той е на промоция и това означавали че няма да мога да го ползвам в Италия
Цитирай

Ей,супер  Party Досега си нямахме съфорумки от островите  Hug
Хайде едно голямо ДОБРЕ ДОШЛА   :bouquet:
Приятно губене на време тук  Wink
Ти къде в Сардения живееШ?

Добре дошла, Ети!
Радвам се, че се появи!
Разказвай  Mr. Green

ПС: Аз само с воипстънд говоря от началото на годината  Peace
Цитирай

Italia

е това е определено зависи от договора  трябва да се чете внимателно  от там нататък а съм много доволна

Ети на мен ми казаха,4е това важи за вси4ки телефони на ТРЕ,могат да бъдат ползвани само с тяхна Сим карта  newsm78
Цитирай

Milano / Como

Да ви кажа за 3, нали за малко работих за тях  Crazy
Абсолютно всички  телефони за кодирани! За първата година  са кодирани и спрямо други Сим на 3, тоест могат да работят само със сим-картата, която сте закупили, обикновено след това е възможно да функционират и с други Сим, но винаги само на 3!
Докато работих за 3, имахме информация, че купуват и много чужди клеинти, сред които дотса българи, носели ги в Бг и там ги разкодирали за 10 лева. Сега, това на практика е абсолютно възможно и много хора го правят и тук в Италия! Трябва само да се внимава с някои модели, сред които отделни модели на ЕлДжи, които приемат само специална карта, по-малка, така че дори и след  успешно азкодиране, друга карта не може да влезе на мястото на Сим 3 и това си е чиста набутвация.
Аз лично никога съм нямала проблем със сметки на 3, но аз телефона го имам защото ми го подариха, иначе вкъщи сме фенове на Водафон  Peace
Иначе 3 ми е изгодно, 10 цента към всички оператори, плюс ауторикарика от 10 цента на киамата и 4 цента на съобщение.
Даниелка, чувала съм че и други хора имат същия проблем, то и затова аз вече не работя за 3  Laughing
Цитирай
този телефон го има тук на водафоне ама за цената не мога да ти кая
ами може да се разкодират  да не кая вси4ки но 99% могат приятел ли4но разкодирва телефони на 3
Цитирай

а някой да е чувал, че за да се закупи телефон , както и карта ( дори и предплатена, първо трябва да имаш номер) - ти искат КОДИЧЕ ФИСКАЛЕ?
лекинко май убягва това нещо. или не съществува? вече?
Цитирай

Milano / Como

Обикновено винаги искат Кодиче Фискале, а аз логично нямах първите дни и мъжо беше купил карта с номер дори още преди да дойда, тъй че бах субито кънектната  Crazy
Цитирай
не е ве4е са махнали  тази опция за тези карти и телефони телефоните на 3 могат вече да работят с вси4ки карти на 3 не са кодирани  а за да работят с други карти трябва да се разкодират
Цитирай

Italia

а някой да е чувал, че за да се закупи телефон , както и карта ( дори и предплатена, първо трябва да имаш номер) - ти искат КОДИЧЕ ФИСКАЛЕ?

За първи път 4увам подобно неЩо  Shocked
Единствено за закупуване на нова СИМ ти искат карта д'идентита и май коди4е фискале ( не помня,отдавна беШе  newsm78 )
Цитирай
е да кодиче фискале съществува !!!
Цитирай
Значи за да си купя карта , трябва да съм имала преди това карта ,така ли?
Цитирай

Софията

Ехоо, здравеийте на всичкиии... Hug Peace  :bouquet: дано да не сте ме забравили като се вясвам веднъж на високосна..ама си ви чета редовно...
Първо искам да кажа голямо Здрасти на Ани. радвам се, че пак те виждам наоколо  Hug и Наситина много много поздравление за бебенцето Hug Hug Hug  :bouquet: пожелавам ти от сърце всичко да е ок и да ти мине леко и безпроблемно  Peace Praynig
Гледам, че си имате ново попълнение от Сардиния Peace привет и от мен..аз съм лелята на Джулия Макдирокова  Peace Аз работя с един сардинец, който пък е женен за българка и е тука в Бг-то от почти 10 години...а освен него около мене за късмет или за беда все са сарди.. Thinking Crazy Crossing Arms ooooh! Laughing
Много целувки от мен и много усмивки...
Цитирай

Софията

Ама тука всички сте с бебета... Hug Peaceнякоой освен систъра да иска една леля - малко употребявана и в добро състояние  Crazy Mr. Green
А иначе аз смятам да открия страница за лели Thinking Crossing Arms
Цитирай
е хаиде приятен ден!! newsm10  на всички аз изчезвам   надявам се довечера да мога да влезна пак newsm62
Цитирай

Italia

Ама тука всички сте с бебета... Hug Peaceнякоой освен систъра да иска една леля - малко употребявана и в добро състояние  Crazy Mr. Green
А иначе аз смятам да открия страница за лели Thinking Crossing Arms

Не е вярно систър,има и мацки дето са без бебоци все оЩе Wink
Цитирай

Вече няколко път Лени пита за кодиче фискале по най-различни поводи. Да използвам да попитам и аз.
Значи от Лени съм чела, че ходиш някъде да го искаш, да ти го дават и т.н.
А септември месец, когато си правих изследвания в болницата (това в Италия), там ми нащракаха едни документи на рецепцията - списък на изследванията - и най-отгоре се мъдреше моето кодиче фискале!
Аз много се учудих и питах Симоне как е възможно това и той вика: "Ами възможно е, какво толкова? Това си е една програмка, която генерира код на база името и дата на раждане и баста."
Тъй ли е или не е тъй?
Аз на моя мъж вяра му нямам, когато ми дава такива вяли отговори Thinking
Това, кодиче фискале, което вече имам същото ли ще си остане и след като взема резиденца примерно?
Цитирай

Milano / Como

Piccolina, ето тук може да си генерираш кодичето фискале

http://www.moduli.it/cms.php/codfis      Peace
Цитирай

Milano / Como

Не с е променя кодиче фискалето, то се генерира от твоите данни  Peace Като ЕГН-то в Бг  Smile
Цитирай

Добре, какво тогава означава да имаш кодиче фискале, след като мога и в интернет да си го генерирам?
В смисъл защо трябва да се ходи някъде, за да ти го дадат?!
Цитирай

Italia

Вече няколко път Лени пита за кодиче фискале по най-различни поводи. Да използвам да попитам и аз.
Значи от Лени съм чела, че ходиш някъде да го искаш, да ти го дават и т.н.
А септември месец, когато си правих изследвания в болницата (това в Италия), там ми нащракаха едни документи на рецепцията - списък на изследванията - и най-отгоре се мъдреше моето кодиче фискале!
Аз много се учудих и питах Симоне как е възможно това и той вика: "Ами възможно е, какво толкова? Това си е една програмка, която генерира код на база името и дата на раждане и баста."
Тъй ли е или не е тъй?
Аз на моя мъж вяра му нямам, когато ми дава такива вяли отговори Thinking
Това, кодиче фискале, което вече имам същото ли ще си остане и след като взема резиденца примерно?

Трябва да ти дадат една магнитна карта,ве4е ги правят коди4е фискале и тесера санитария в едно  Peace
Цитирай

Italia

Трябва да отидеШ в местната ви Адженция делле ентрате ( може и да е в обЩината ви) и там ти го правят  Peace
Ето виж тук има обяснено за коди4ето фискале
http://www.agenziaentrate.it/ilwwcm/connect/Nsi/Servizi/Codice+f … essera+Sanitaria/
Цитирай

Лельо, здравей Hug
Мерси за пожеланията! Значи ни четеш, така ли? А защо не пишеш? Thinking
И какви са тези революции, нова тема за лели ще правиш! Я си стой при нас Wink
Цитирай

Трябва да отидеШ в местната ви Адженция делле ентрате ( може и да е в обЩината ви) и там ти го правят  Peace
Ето виж тук има обяснено за коди4ето фискале
http://www.agenziaentrate.it/ilwwcm/connect/Nsi/Servizi/Codice+f … essera+Sanitaria/
Мерси! Прочетох. Tutto chiaro! bouquet
Цитирай
Айде пак сега да се върнем към въпроса с ГСМ-ите, и картите че хич не ми стана ясно.
Цитирай

Айде пак сега да се върнем към въпроса с ГСМ-ите, и картите че хич не ми стана ясно.
Ама Веселина Crazy
Ние тук сме поне 10 човека, които пишем в тази тема. Не можем да обсъждаме до безкрай един и същи въпрос. Питаш, отговаряме (доста подробно при това), после минаваме нататък...
Цитирай

можеш да го генерираш, да,
НО! кодичето е карта, която не можеш да 'заявиш' , по интернет.
тассериното си го получаваш вкъщи по пощата, но я заявено в общината.
Цитирай

За първи път 4увам подобно неЩо  Shocked
Единствено за закупуване на нова СИМ ти искат карта д'идентита и май коди4е фискале ( не помня,отдавна беШе  newsm78 )

ми за това става в-с
купуването на сим-карта, става с кодиче фискале или карта д'идентита.
затова моята сим-карта на УИНД не е на мое име, Д. я купи  с неговите документи мин. година, когато за 1в път дойдох.
ваучери за презареждане ( това, дето му викаме карта) можеш да си купиш на всяка керемида, но това е друга опера.

как веселина и приятелят й ще си купят телефони, програми и сим -карти на италиански мобилни оператори без да имат кодиче фискале за мен е дълбока загадка.
Цитирай
Извинявай  piccolina ,но просто ми е много трудно да намеря информация за каквото и да било в Италия, и единственият начин бе да се включа във форум в който има хора в момента в италия, зная че вие си пишете за вашите бебоци и сте си приятелки , и си споделяте и т.н. Много ми беше полезна информацията която примерно Лени ми даде за гр.Равена , и за селцето, защото иначе никъде не можех да го открия Hug БЛАГОДАРЯ.
Цитирай

Като подавате за кодиче фискале много внимавайте за името,
защото аз 2 пъти подавах.
понеже кодичето те вкарва с 2 имена.
а в паспорта си с 3.

после, като заявявах тассера санитария ме върнаха, защото имаше разлика м/у паспорта и кодичето. сега съм с 3 имена в кодиче и санитария, и в паспорт.
което костваше една смяна на кодиче фискале. Peace

аз имам 2 карти ( незнаех  че може да е интегрирана, нищо)

Цитирай

другото, кето искам да спомена, като сме заговорили за документи е,че от влизането ни в ЕС вече няма да е необходима трансформация на книжките , или поне така се спомена в темата за " Да ни е честито ЕС"

информацията е взета от тук:

http://ec.europa.eu/youreurope/nav/en/citizens/living/car/drivin … nse/index_en.html
Цитирай

Италия

Абеееееееееееееее чакайте меееееееее...егати как сте се разбъбрили,а до оня ден ви се молех да пишете  Mr. Green

На Веселина и копирам това,което бях писала преди 2 седмици на друго мамче: за разговори е най-добре от табакерия да си купиш карта,както ти е казала Влади!А за мобилен телефон е малко по-различно от Бг:първо не е анонимно в смисъл,че като си купуваш картата ти искат документ за самоличност(само го ксерокопират),второ - картите не са евтини,тук ти взимат и пари за презареждане около 2евро на всеки 10евро заредени!Операторите са ТИМ(поддържат и смс към Глобъл),Уинд,Тре и Водафон!На Водафон май са най-изгодни...поне аз преди бях с такъв и не ми взимаха пари за презареждане!!!То хубаво ще ползваш бг-картата,но ако ти звънят на теб плащаш и роуминг,което оскъпява доста!Та прецени кое ще ти е по-изгодно!

Казвам добре добре дошла на новата мами  bouquet Много съм хепи,че имаме и островитянка  Very Happy

Ани,коди4ето ти се генерерира и си върви с теб,а това,че не си си взела магнитната карта е друго!Аз също не съм си я извадила,но като си вадих карта санитария там го има  #Crazy и аз много се учудих,но е така!

Лени,ти вече полуде с тия документи...я,се успокой  35 как така ся пък за предплатен ваучер искат кодиче  #Crazy на мен само първия път ми фотокопираха паспорта е баста!

Феам,недей плаши ЕТИТ,че ще и хпдим на гости да не ни избяга...нали ни е само един агент на острова  Peace

....след малко ще допиша .........
Цитирай

Софията

Ехе ето ме пак Peace Hug
Еее Ании Hug, аз чита чита ама доде се наканя да напиша нещо и то вие сте изписали още 20 страници и аз пак почвам да чета и така Thinking иначе то сега само за бебоци става дума..вие тука сте го дали на състеание...всички нведнъж.. Peace Hug ама да сте ми живи и здрави  Love Hug Peace Praynig както казах по-рано..ако някой има нужда от леля аз съм насреща Peace Flutter  :bouquet:
А за да се изкажа и по темата за кодиче фискале..аз като бях при асистъра уж си подадох документите ама така и не го направиха...страннооо Thinking newsm78
Цитирай

Италия

А да попитам за това кодиче...нали аз все се правя на разсеяна и не ходя да го вадя  Whistling , та да питам...доколкото чух върви лека полека подновяването...поне на половинката и на майка му вече дойдоха...дали и на мен ще ми дойде така???  Crazy

И да попитам още нещичко...как се отблагодарявам за услуга на санитарно лице...случая е такъв:за ваксините на мишлето ходя в друго дистретто,а не в моето,и хората ме приеха днес,но ся благодаря не се яде....та се чудех  newsm78Виждала съм по празници разнасят кексове и яйца,но така ли се прави и тук>?
Идейки?
Цитирай

Италия

другото, кето искам да спомена, като сме заговорили за документи е,че от влизането ни в ЕС вече няма да е необходима трансформация на книжките , или поне така се спомена в темата за " Да ни е честито ЕС"

информацията е взета от тук:

http://ec.europa.eu/youreurope/nav/en/citizens/living/car/drivin … nse/index_en.html

Лени,аморе брава...дано дано  Peace  Party
Цитирай

Софията

Ехо Кали привет и от несериозната леля Hug и аз като тебе викам, че много пише народа Crazy newsm78
 ама и в Италия ли се прави като тука...при доктора с подаръци???мислех, че само тука в Бг-то го има newsm78 Thinking
Цитирай

Лени,ти вече полуде с тия документи...я,се успокой  35 как така ся пък за предплатен ваучер искат кодиче  #Crazy на мен само първия път ми фотокопираха паспорта е баста!

точно обратното казах - че съм и го подчертала!

никой не ти иска никакви документи , като купуваш ваучер за презаеждане!
мога да си презаредя тел. и от кафенето.

въпроса е , че сим-карта, номер, абонамент НЕ Можеш да вземеш БЕЗ кодиче.

уголемявам го, извинете, предимно за Веселина, защото явно между карта ( ваучер) и карта ( сим-карта) не правите разлика.

Калка, аморе, а  ти иди си извади кодиче фискале - безплатно е, става за 5 мин в общината, идва ти по пощата. Също и карта санитария и резиденца ( ако нямаш).
Остава ти пермессото ( което си имаш) - и това е, да ти е мирна главата.

Цитирай

полудех с тия обяснения!
Цитирай

Milano / Como

Ами, естесвтено, че на място се ходи за кодичето, както и за изкарване на всеки официален документ  Peace
На мен пърро ми дадоха един лист, а после, след доста време ми дойде тессерата. Моята е  тессера санитария и кодиче фискале в една магнитна карта!
Иначе, и моята Сим на Водафоне си е на името на мъжо  Smile
За шоф. книжки-супер! Аз вече имам италианска, но така или иначе моята една година отдавна мина и нямаше начин да чакам ЕС. Но за вас, Лени, Кала и други, ако има е супер  Peace

.... моето кодиче е с трите имена, нямала съм проблем, нали от личната ми карта вземаха инфото  Crazy
Кала, наистина извади малко документи, че срамота вече толкова време  Laughing bouquet
Цитирай

Софията

Ехоооо мили маммии..помогнете хееелп!
превеждам тука едно документче и имам един термин дето знам горе-долу какво значи ама не бг не знам как се рпевежда...става дума за forfait  или по -точно за servizio a forfait..
спасете меее плссс Hug Praynig
много ви благодаря
целувки Love Hug bouquet
Цитирай

Италия

Лени,официално сорри аморе...пак не съм догледала  Crazy  Hug

Абе ще си извадя всичко...само чакам новото пермессо да ми излезе на 15.11 и тогава...ааа и моля моля...аз от тия 3 документа само Кодичето и резиденцата ми липсват...е ще стане таз година...сега малчо е по-голям и по мога да го разнасям!!!

Лельо ми знам ли...ама аз нали по български съм си свикнала,че с нещо трябва да им се отблагодаря за услугата...то не,че е кой знае какво,но все пак имам още вачини да правя  Crazy
Цитирай

Софията

Кали разбирам напълно.. Peace нали баща ми е лекар...докато рабптеше в поликлиниката..сиреч на държавна работа...все му носеха разни подаръци..дето има една дума пенсиерини..я кутия с бонбони, я кафе, я бутилка алкохол или вино...знам ли... Thinking newsm78като се замисля ако им поднесеш нещичко дори дребно...няма да ти се разсърдят... Peace Hug

Бай дъ уей..някой знае ли за тая дума дето ме мъчи как да я преведаааа Thinking ooooh!
Цитирай

Милано

Деси,
frs., s. m. in it. inv., prezzo globale, convenuto in blocco; us. spec. nella loc.: a forfait.

Може и да не е много точен превода, но това казва моя речник.

Макдирокче, една колежка снощи ми каза, че имало в есселунгата на Сан Донато, ще отида да проверя, че ми е наблизо -  дано да има, че хич не ми се иска да те разкарвам напразно bouquet

Чао момичета аз се занасям към палестрата  Tired
Цитирай

Милано

......  #Crazy какви са тия сто мнения от мен, явно още спя  35
Цитирай

Бай дъ уей..някой знае ли за тая дума дето ме мъчи как да я преведаааа Thinking ooooh!
Ми ни знаем Mr. Green
Ама дебелият речник казва:
Sostantivo maschile usato per lo più nella locuzione a forfait, per indicare una forma di pagamento o di compenso in cui sia stata concordata la somma indipendentamente della durata della prestazione.
stabilire un forfait per la costruzione di una casa

... и понеже било идвало от френски, посъветвах се и с френския речник:

forfait сделка при предварително определено заплащане; данъчна оценка; déclarer forfait отказвам се от участие в състезание
Цитирай

Софията

мерси милички Hug Hug bouquet bouquet
супер стееее Hug Flutter Love
Цитирай

Италия

И аз питах гоогле.ком  Crazy

http://www.google.it/search?hl=it&q=define%3A+forfait&bt … G=Cerca&meta=

Peace

PP. 6tom e ot french...imam i Encarta:

masculine  contract; à forfait for a fixed sum; job-(work); (buy, sell) as a job lot

i posle v gbg prewoda4a:

Преводът на Вашата заявка е:

Мъжки се свиват; forfait за неизменна сума; работното място (работно място); (купувам, продавам) Като job lot

« Последна редакция: чт, 26 окт 2006, 16:38 от Kaлa(Bella13) »
Цитирай

Ха да се включа и аз най-накрая!Снощи правих мусака,тази вечер сме на КАРБОНАРААААААА... bowuu
Фло каза че щял да ми прави специално легло в което да спя в полу веритикално положение Laughing.Горкия ми мъж,кой знае какъв ужас е да живэш с бременна,огромна,ужасна,ядяща и повръщаща жена,която освен това е винаги в някакво вкиснато настроение Confused.
В събота ще се размърдаме до Икеа и до Ле Гру.От икея искам да взема един бял рафт ,който да окача на стената в детската както и един плетен кош за играчки и разни други такива.След това искам да мина през Зара за да купя няколко ризки и пуловерчета на наш'то момче.Разглеждах тези дни сайта на Ралф Лорен,има страхотни неща,жалко че имат магазин само в Милано.Онлайн може да се пазарува пък само от УСА.
А, да питам за изписването от болницата!
Тук носят ли се бонбони,цветя ,алкохол за персонала на отделението както в БГ?
Вие с какви дрехи си тръгнахте на изписването.Аз мисля да си отида с бременните дрехи и да си тръгна отново с тях.
Цитирай

Ancona-Italia

Влади , аз си бях приготвила всичко за престоя в болницата и за изписването .
Мъж ми го бях инструктирала да взима горната част на количката и баста там си бях прибрала нещата в един плик и така .
Не сме носили нищо за персонала и лекарите .
Тук на никой не му прави впечатление това не е като в болниците в БГ .
Но при добро желание можете и да се отчетете с пастичини , вино или каквото там имате в предвид .
Тук цветя в стаите не даваха да се държат и за това всички врати бяха с вази цветя и украса за бебето .
Цитирай

Уф, след сума ти проблеми днес успявам да се включа!
Привет на Елисавета! Добре дошла сред нас! Поразкажи за Сардения, аз там не съм била  Confused
Сума ти приказки сте изприказвали да сим-карти, кодичета и т.н. Нямам какво да добавя, Веселина определено няма как да си купи СИМ без лична карта и документ за кодиче фискале.
Абе, и още исках да пиша, ама трябва да тръгвам - до скоро!
Цитирай

София

Влади, аз си тръгнах с бременните джинси, в моите си дънки успях да се вкарам чак 3 седмици след раждането.  Embarassed Нагоре бях с един суитшърт, доста широчък, уж да не ми си личи остатъчния корем, пък и беше в тон с джинсите.
Ние лично дадохме по една чантичка с уйски, безалкохолно и бонбони на опериращия и на анестезиолога, въпреки че за избор на лекр бяхме платили, но...чувствах се длъжна да го направя, защото бях адски доволна и от двамата. Исках да им дадем нещо, най-малкото, за да разберат, че съм много доволна от свършената работа.  Wink
А на Ралф Лорен една приятелка ми беше донесла едно боди и чорапки от Америка, качествени бяха доста, даже бодито е синьо и почти не го е носила Никол, та малкия ще намаже и той.
Уф...верно не се живее с бременна жена, не го бях мислила по този начин  35. То първо придобиваме не много лицеприятен вид на търкалящи се бъчви, второ мрънкаме за всяко нещо, трето смучем пари за бебешки неща, преди да има бебе още.  Crazy И като се приложи честата смяна на настроенията... Mr. Green, хич не им завиждам. Е, той моя е свикнал да викам за всяко нещо вкъщи и да се цупя за най-малкото, та това не му е проблем, даже май ставам по-кротка като съм бреми. Ама иначе...откъм фигура не мога да го докарам като небременна жена.  hahaha 35 261uu
Цитирай

Елисавета,и аз да кажа добре дошла,в коя част на Сардения си?Аз много бях слушала за Сардения,но когато отидохме през август 2002 се беше скъсало да вали и изкарахме 14 ужасни дни,ужасни.Сардинци бяха казвали че за първи път виждат такова чудо и орои през август,ма аз нали съм късметлийка...
Да питам още един въпрос,аз се чудя,за изписването ,с какво да приберем бебето,със седжолиното за ауто или със зимния кош?Все пак декември... newsm78
Цитирай

Ancona-Italia

Ние Самира я прибрахме направо с коша , а Фатима със седжола .
И двете са родени в студено време .
Ти си приготви и двете после само да нареждаш по телефона .
Цитирай

Хе-хе,Клеме,кефиш hahaha!Да ти кажа аз ставам агресивна само като трябва да ми идват онези неща Blush.Тогава съм огън и жупел,странно защо така,след 25-тата ми гошнина много се промени цикъла ми,освен че стана ужасно болезнен,ма и едно такова ми е нервнооооо,ужассс!На всичкото отгоре 5 дни преди цикъл получавах и една мигрена,малииии... Crazy
С мен по принцип лесно се живee,защото много угаждам и гевезя,та може да се затвори едно очо около изблиците ми на ярост и кофти настроенията Wink.
А за да си вляза в старите дрехи ще трябва да мине доста време.Нали всичките са Екстра Смол а май в момента съм на Есктра Ларж.
Чета и чувам че хората даже си купуват специални дрехи за изписване,та се чудя от къв зор newsm78.Аз най-вероятно ша ходя с анцуг да раждам.
Цитирай

Италия

Добра вечер банда!!!

Кредор пак не ми се зареjда и сега пиша в абвто  #2gunfire

Ама я чакайте малко...опровергавам това за сим картата и кодичето,моята и 3те пъти е купена без кодиче фискале...може и още как само,че служителя трябва да прати фах до не знам си къде си!Аз с последната карта на ТИМ се въртях 2 месеца,но през цялото време си имах карта и номер!Служителката не знаела каква била процедурата,но не беше проблема,че нямам кодиче!А пък и като си  кyпyваш карта на втория ден от престоя си(или си на туризъм без пермесо) кой те знае дали 6ще си вадиш пермесо и за колко си в страната!

Влади,и тук няма церемонията по изписването,нито пък някой носи нещо на персонала!Аз си отидох с бременнски те дрехи и с тях се прибрах...даже се преоблякох и се върнахме за мишлето,но пак бяха бременски,а в нормалните ми дрехи влизам само на крака и не мога да ги закопчая...moje би някой ден   Rolling Eyes      Ние се прибрахме с коша,така не ми се наложи да го навличам много,а вътре си беше ок!
И при нас цветята в стаята бяха забранени и имаше цветарници пред всяка стая само,че без вази и аз моите си ги изпратих директно вкъщи,а и предупредих,`е сульо и пульо не искам да ми идват в болницата...че тука ти се изрусват без дори да питат искаш ли,не искаш ли!!!

Уфф,изтормозих се...лека от мен  bouquet  

Цитирай

Ancona-Italia

Добро утро ! bouquet
Нещо важно за бременните !!!
Информирайте се за добър педиатър ! Naughty
Аз в Анкона , смених 3 докато попадна на нормална .
Първата ни беше добра като специалист , но едно отвратително отношение и към децата и към родителите направо ужас .
В началото си помислих , че сигурно се държи така само с мен и Самира , защото е расистка .
После започнах да питам и се оказа , че с всички се държи ужасно .
Втората беше такъв шемет като дрогирана и нито обяснява нито беше добра като лекар , а освен това и при нужда от спешен преглед ми заяви да не и се обаждам .
Сегашната ни е супер във всяко едно отношение .
Оставям ви за няколко дни .
До скоро .
Лек и приятен ден и уикенд .
Цитирай

Italia

Добрутро дами   Hug
НеЩо ми се спи та две не виждам  Tired
Гледам ,4е лаф4ето върви с пълна сила,което само може да ме радва  Party

Кандидати за по едно закуска и кайве/капу4о/4ай ?  Very Happy

На пук на вси4ки диети  Twisted Evil

Лек ден и до после   
Цитирай

Дани,къде забягваш през уикенда мила?
Аз уж имам добър педиатър,всички мооого го хвалят,да видим той какъв кукумицин ще излесе.Тук на нас в Италия на лекари определено не ни върви.Ни на мен ни на семейството на Фло.На Фло личният лекар е пълен кукумицин,според мен е наркоман или поне алкохолик и колкото пъти съм го видяла ми е оставил впечатление на напъъълно неадекватен.Винаги изписва нйкакави лекарства на Фло контроиндикати или за стомаха му или за псориазиса му или за ансията ,която я имаше преди.И като каже аххх,колко съм доволен от него направо ми иде да го размажа...от какво е доволен не го знам.Половин година го лекува с някакъв шибан антибиотик от който псориазиса му се обостри до такава степен че се превърна в псориаси пустолосо и ходеше с ръкавици на ръцете че целите му длани изглеждаха като на някой лепрозен.
Майка му и тя си докара един куп проблеми и операции благодарение на същият семэн лекар.
За бебето ако не ми харесва този педи,ще ходя при един наш приятел УНГ,на частно.Омръзна ми да се занимавам с идиоти #Cussing out.
Мммм,аз докато пиша,МакДи Рокова,спретнала закуската.Браво Миме! Laughing
Цитирай

Леле, Дирок, ти се престара! Crazy
Мммм, нека, нека Very Happy Много гот!
На мен вече ми къркорят червата, а още не съм яла. Станах, теглих си един душ за събуждане и пак се залепих за компютъра Tired Имам да довършвам едни задачи за часовете днес следобед, ама я ги довърша, я не. А пък професорът ни е един лююют Rolling Eyes Казал ни е ако някой няма нарисуваните задачи, хич да не му влиза в часовете и все ни овиква и ни се кара. Повечето колеги не му се връзват, ама на мен понякога ми е много виновно.
Сега обаче за момент зарязвам всичко и отивам да си хапвам Whistling
Цитирай

Добро утро!

Миленче   bouquet супер си.

аз снощи направих втората глава финокио с картофи, бешамел, както ми обясниха дани и феиам , формаджо,  мн. хубаво стана, благодаря!
стана като тип запечени картофи с 'нещо' в пицариите в бг.

днес какви теми ще нищим?

аз имам днес домакинствам,  планирам следващата седмица ( меню, пазар) и имам да гладя ризи на дамиано.

намерих 'цаката' на гладенето: премествам си дъската пред компютъра - пускам си някое БГ предаване и докато гладя-гледам. по-бързо минава. Crazy

снощи гледахме Дяволът носи Прада.
аз съм го гледала преди 2-3 месеца на англ, снощи и на италиански, но Д. заспа и не го догледахме.

мисля и вече сериозно да захващам Фотошопа.

днес не съм на рехабилитация, в понеделник приключваме и тгава ще черпя. Mr. Green
Цитирай

Еленко, ако имаш питания за Фотошоп, можеш да се обръщаш към мен Smile
На мен Илюстратор и Фотошоп са ми дясната и лявата ръка...  Hug така!
Цитирай

Italia

Не съм се престарала,бе. Flutter  Викам " 4акай да си подложим добре за да имаме сили да избутаме последния ден от работната седмица"  Twisted Evil

Пиколинке,Ще си хапваШ,я.Ина4е Ще има " пет пет на дупе" както казва Паоло. У4енето Ще го захванеШ после "с пълен резервоар".  Wink

Лени,зна4и ти хареса финокиото. newsm78 Боже аз в никаква форма не го долЮбвам,нито сурово,нито пе4ено.  Sick

Владе,да ти кажа и аз за болницата.Отидох си с бременните дънки и с тях си тръгнах,макар,4е на излизане от болницата ги бях навила здраво на кръста,4е ми бяха Широки без тумбак и добре,4е блузата беШе малко по_дълги4ка и Широка та не се виждаШе ниЩо. Джулката си я взехме в седжолиното за колата ама това беШе в на4алото на април.Но все пак мъжа ми беШе паркирал колата то4но на входа на болницата,така,4е ние дефакто не направихме и две кра4и,ка4ихме се в колата и после от колата директно вкъЩи,та и да беШе по_студено пак нямаШе да има проблеми. Но ти ако се притесняваШ си вземи направо горната 4аст на коли4ката. newsm78
Цитирай
Е хайде ДОБРО УТРО на всички и от мен !!:)
надявам се да Успея да початя малко  newsm10
Цитирай

Varna, Bulgaria

добре дошла на ETITO07  bouquet

mcdirock  супер  закуска  bouquet Hug
отивам да бачкам  bouquet
Цитирай
Като гледам от вчера доста сте изговорили Very Happy
Цитирай

Добрутро,
Макдирокова виждам, че е сготвила .... бравосТ, мерси за вкуснотиите. Аз съм се разфучала днеска, да му мислят колегите и клиентите, май съм сбъркала конфигурацията при ставане, тоест главата ми е била на по-ниско от други, много по-обемни части.

« Последна редакция: пт, 27 окт 2006, 11:37 от donna volante »
Цитирай

Italia

Валка да ти пусна едно двойно кайве  Wink

Ети,ти може и да си писала в4ера ама аз не съм видяла  Rolling Eyes
Твоето мом4енце колко е голямо? Тук ли се роди ? Сама ли го гледаШ?

Зайко,приятна ти работа ,но не съ преработвай все пак.
Днес е петък, ден на майстора. Twisted Evil
Цитирай
mcdirock  Оx като я гледам таз закуска ...мога и да зарежа диетата ..особено това капyчино..как ме искушава... newsm47
Цитирай

Италия

Добро утро и от нас:)

Лек път на Дани  и успех и на теб  :bouquet:

Миленче,мерси за закуската...аз трябва да поддържам форма  35

Лени,е ти как мислиш,че се глади...на мен след миенето на чиниите това ми е второто по-досадност  Whistling ...пускам тв-то или музика и се трудя на тръстиката  hahaha

Айде да излизаме,че моя господинчо само да се обърна на другата страна и почва да мрънка...

Ани,аз имам въпроси за фотошоп;)От къде да си го дръпна?

Етит, на каква диета си и ако не е тайна колко килца бориш?

Лек петъчен ден  bouquet

Цитирай
mcdirock ами не можaх да влезна снощи
 родих в България и като беше на 4 месеца Дoидоx тyк вече е на 18 месеца и е като малко земетресение Very Happy - живея с приятеля ми но не сме ЖенeHи
Цитирай

Като гледам от вчера доста сте изговорили Very Happy

тука лафа тече с бясна скорост!
това е нищо, като запецнем на някоя тема да дирим правдата - тогава да видиш!

дани, приятно прекарване на уикенда от мен !  :bouquet:  :bouquet:

кала, приятни ви разходки, аз още не мога да отлепя към ютията...
Цитирай
Kaлa(Bella13
на една 10 дневна диета съм ама ми трябват само 6 кила да сваля
Цитирай

Italia

Стига бе,хора,с тия диети  #Crazy
Шегувам се,Щом трябва... Оба4е от спремутата не се дебелее,така,4е има и за диетуваЩите  Wink

Ети,аз никога не съм била в Сардения. През зимата студено ли е или по принцип си е меко времето?
Цитирай
ами стyдено е силно да се каже минималната е 1-3C Very Happy доста по топло от BG
Цитирай
ОК хайде момичета аз ви напускам че малкия Марио иска внимание Very Happy
Лек ден и всичко най-най-най Love Very Happy
Цитирай

Milano / Como

Хайде добър ден и от мен  Hug

Грацие на Миленчето за богатата и разнообразна закуска  bouquet
Цитирай

Rome

Ух, 4е писане сте му хвърлили, 4овек не може да се дореди Crazy
Привет на новото ни попълнение от Сардения Hug И да внимава, 4е май вси4ки се каним натам да забягваме на гости Laughing

Ей, Макдирок4е, голям си изкусител рано, рано с тез кулинарни предложения Blush Ма аз съм пас Mr. Green

Бимби4 гледам се е появила за малко: за 4арШафите: мила и те като и по4ти вси4ко друго са ми поръ4ани онлайн...после се оказа, 4е ги правят в бг 35 , но инак сайта е итал. Ако искаШ координати драсни на ли4ни Peace

Владко, аз от болницата си тръгнах с бреми панталон, но добре, 4е има "Шнур" за стесняване, 4е ина4е много Широ4ък беШе Hug По мое мнение вземи си нави4еллата на коли4ката ( демек горнат 4аст), хладно Ще е все пак.

И тъй като мен тук ме знаят и като "мара подробната": да питам Пиколни4ето: какви са ви плановете с половинката по бебеШкия въпрос, Ще се местиШ ли насам окон4ателно Wink  Ина4е и ти май като Миленски си бременееШ добре, без гадения и други "екстри", нали, бравос Wink

Лени, малииии много мразиМ да гладиМ Embarassed Какво ли не опитвах, скука и тва си е. Добре, 4е на Раенцето дреШките се гладят за нула време, ма ризитите на таткото...ауу как страдам Blush

Хай до скоро, Ще ви наобикалям днес, да знаете bouquet
Цитирай

И тъй като мен тук ме знаят и като "мара подробната": да питам Пиколни4ето: какви са ви плановете с половинката по бебеШкия въпрос, Ще се местиШ ли насам окон4ателно Wink  Ина4е и ти май като Миленски си бременееШ добре, без гадения и други "екстри", нали, бравос Wink
Денисче, сега си бременея в мир и спокойствие, ама първите 12 седмици не ме питай Sick
На Макдирока всички й имаме зъб! То такова безобразно благоденствие като нейното друго няма Wink
Ще се местя, бе, ни сЪ кахърете Laughing Всички това ме питат.
Обаче искам да се изуча максимално преди да вляза в родилното. Няма да раждам невежа, я Mr. Green
Средата на февруари ми свършва семестърът и тогава политам за Италия и ще си стоя там при аморето.
А защо с Бимбич тайно ще си разменяте сайтове? Crossing Arms Аз също съм фен на пазаруването онлайн. Дайте линкове към интересни бебешки сайтове! Както не съм в час с бебешките продукти, ще разгледам какви неща има и сигурно ще ми светне малко Crazy
Цитирай

София

Я дайте сайтовете да ги разгледаме поне, ако не друго!  Laughing
Ани, кой професор те тормози толкова, бе душа? Я не се впрягай, аз този семестър гледах така да запиша курсовете, че да имам по-малко дразнители, освен това да ми е удобна програмата и за това 3 пъти сменях курсове.  Crazy Ама мисля, че я наредих добре накрая, ще видим като дойде време за сесията.
Цитирай

Italia

Дениска,понеже гледам ,4е си тук и аз да те питам,нали си ни официалния консуленте за он лайн покупки.  Rolling Eyes Колко горе долу се плаЩа за доставката ? Ти поръ4вала ли си от 4ужбина или само от Италия ?  Rolling Eyes newsm78

Пиколински,ми кво да прая кат не ми е лоШо, бе  Rolling Eyes Добре,де,ето в знак на солидарност с вси4ки бремки дето страдат....си посипвам главата с пепел.  35 hahaha 35
Цитирай

София

Сега се наканух да ходя да видя снимките на Денисчето, лелеее, колко сте сладки!!!  Love Love Love като гледам бонбона и нямам грам търпения това боксьорче в корема ми да излезе да го нацелувам...Страхотно сладурче си имаш!!! да не говорим, че изглеждаш перфектно!  Peace
Цитирай

Ани, кой професор те тормози толкова, бе душа?
Проф. Трендафилов по "Шрифт" Twisted Evil
Била ли си при него?
Цитирай

София

Оооо, не!  newsm11 smile3515 smile3511
Била съм, за съжаление... пак ли го върнаха? Миналата година, втория семестър се разболя и го сменига с Груев...който определено е ЗЛАТЕН, дори не само в сравнение с него, ами по приницип /карах един стаж при него/. Ами...освен да ти съчувствам... no, друго не мога да направя. Изхвърлих всичко, което бях правила при него, че много ме беше яд...толкова труд съм хвърлила за тоя дето духа, за нерви да не говорим.
Сега видях, че имам един файл с буквите при него, такива, каквито ги иска за накрая, преработени, сканирани, намалени...ако искаш мога да ти го дам, лошото е, че преди това трябва да му ги покажеш в оригинален размер на картон начертани и туширани, а картоните не ги пазя... Confused
Цитирай

Rome

Еййй, Клеми мерси мн. за комплиментите Hug Flutter

Веднага праЩам сайтове :

http://www.newbabyland.com/ препоръ4вам
http://www.babymarket.it/
http://www.ebabycom.it/ гореЩо препоръ4вам (коли4ката и легълцето са ми от там)
http://www.neobabymarket.com/ стоките са правени в бг
http://www.nidodigrazia.it/ препоръ4вам (поръ4ах си бебефон).
http://www.pollicino-va.it/
http://www.bimbomarket.it/
http://www.culladelbimbo.it/

Макдикрок4е, по принцип доставката струва около 9 еуро. В пове4ето сайтове, ако поръ4аШ стоки за над 150 Еуро (пр. коли4ка) ти го доставят безплатно Hug
От 4ужбина не съм си поръ4вала стоки ( мъжът ми си действа с e-bay разни работи от 4ужбинско, аз за сега оЩе не съм стигнала дотам Wink
Цитирай

Клеми, пращай! Така поне ще видя за какво става въпрос. Сега ще ти дам моя мейл на лични.
Много ми е съвестно, когато започне да ни вика този човек Rolling Eyes За много неща е прав - ние студентите все гледаме да минем по тъч линията и ако е възможно да се скатаем, така че има право да ни стяга. Ама честно казано много ме стресира с това постоянно викане Confused
Била съм при Груев, но на друг курс. Той също е голям авторитет, не по-малко от Трендафилов. Но той пък не ми хареса, че е прекалено добър и накрая без проблеми написа шестици на всички ни. То така се обезсмисля работата ни.
Цитирай

Italia

Еййй, Клеми мерси мн. за комплиментите Hug Flutter

Веднага праЩам сайтове :

http://www.newbabyland.com/ препоръ4вам
http://www.babymarket.it/
http://www.ebabycom.it/ гореЩо препоръ4вам (коли4ката и легълцето са ми от там)
http://www.neobabymarket.com/ стоките са правени в бг
http://www.nidodigrazia.it/ препоръ4вам (поръ4ах си бебефон).
http://www.pollicino-va.it/
http://www.bimbomarket.it/
http://www.culladelbimbo.it/

Макдикрок4е, по принцип доставката струва около 9 еуро. В пове4ето сайтове, ако поръ4аШ стоки за над 150 Еуро (пр. коли4ка) ти го доставят безплатно Hug
От 4ужбина не съм си поръ4вала стоки ( мъжът ми си действа с e-bay разни работи от 4ужбинско, аз за сега оЩе не съм стигнала дотам Wink

Grazie 10000000,Denis4e  Hug bouquet bouquet bouquet
Цитирай

И нашата количка е от този сайт който ми даде Денисче-нюбейбиленд и сме наистна довлони от това как ни изтретираха като клиенти,всичко беше точно.Само чэе,да кажа аз една работа,която страшно ни изненада.Значи Фло влезе в един сайт на най-добрите цени и видя същата количка,на същата онлайн фирма само че на цена 574евро,докато ако отидите в сайта им е на 638 евро.И аз му викам,това е невъзможно,обаче си беше съвсем възможно!Дефакто по този начин спестихме и спалното ватирано чувалче което си поръчахме(44евро)ни излезе безплатно!!!
Ще ви дам линк след това на този другия сайт в който публикуват по-добри цени нюбабйленд.
Миленка,доставката е безплатна мисля ако поръчаш над 100 евро.
Tova 100 pwti go pisah,eto vijte za kakvo stava duma
http://www.newbabyland.com/home.asp?ID_Articoli=9863&utm_source=trovaprezzi
Цитирай

Софията

Здравейте на всичкиии  Laughing Hug bouquet
Малииии, като видях тая мойта систра акви ги е наредила, направо преглътнах жадноо smile3521 Mr. Green
Много целувки и усмивки на всички, приятна разходка на който излиза, а на останалите леко приключване на деня и на тая дъълга работна седмица  Hug Peace bouquet smile3525 newsm44 smile3508
Цитирай

Италия

Ей,ся какво ми се случи...лижем Терацата с мишлето и по едно време гледам отдалече 5 мадами и си мисля Амаца ке фиге,а аз пак почти кат мита паница  Blush минават покрай мен и долавям думички,но не се усещам веднага,че са на бг  35 35 35 и мацките вече бяха далеч и мислих,мислих,но се отказах да ги гоня  Rolling Eyes 

Айде лека от мен...то май само аз ще си кукувам в петъчната вечер,но оттутре си идва мъж и няма да сме самички с мишето!!!

ПП Ajde iztrih go oplakvaneto ot sveki ...melio va ahahahahh

Цитирай

Милано

Кала и аз съм тук... пуша една пура с вкус на кафе крема  Cool Laughing междувременно си хапвам и шоколадче
релаксирам....  Crazy

желая приятен вуикенд на всички ви  bouquet
Цитирай

Италия

Уау,пура значи  Cool

Мишлето заспа,а аз ще шетам малко:)

Приятна почивка  bouquet
Цитирай

Добрич

Здравейте,Италиански мами  Hug
Много ми е неудобно да ви занимавм,но все пак ще си задам въпросчето.
Родителите ми са в Катания и бихме искали да им отидем на гости за около седмица.Дъщеричката ми става на една годинка на 10.12 и имаме идея да и отпразнуваме рожденния ден в Катания.Много не съм на ясно обаче как може да стане пътуването ни със самолета  Thinking до кокото се запознах(чрез интернета) има полети от София до Рим и Венеция.Интересува ме с коя авиокомпания е най-удачно да пътуваме?как стой въпроса с бебетата?Заплаща ли са билет за тях?Ами количката и останалия багаж?Предполагам че се теглят и за тях се заплаща  newsm78 Може ли от България да се резервира примерно и билет от Рим за Катания?
Много ми се ходи(майка ми досега е виждала малката само веднъж и то за месец) а ми е и много притеснено  Sick Ще съм безкрайно благодарна ако някоя може да ми даде инфо .
Поздрави   bouquet

Цитирай

Здравей,
мисля с общи усилия ще можем да се справим с отговор на въпросите ти  Peace:

за   билет софия - катания
направих малко търсене за билет за 1 човек София-Катания с примерни дати 1 седмица след 10.12. И ма доста полети през Рим с Ал Италия за Катания.
тук ми излиза ( в Интернет е малко по-евтин билета) - 302, 50 еуро.  * на човек.
мисля, че ал италия са най-евтиния вариант, или поне моето търсене така показва.

потърси Ал Италия ,там питай за детенцето, за количка , столче и тн:
Al Italia (AZ) ул. "Ангел Кънчев" 5, тел. 981 6702;
Офис на Летище София тел. 937 3211;
 e-mail: alitalia@mail.bg

др. момичета могат да ти отговорят за уредбите с бебетата, а тук ако потърсиш има и доста теми как се пътува с бебе в самолет.

Peace
Цитирай

Италия

Ей ме на и мен;)

Галакси, аз съм пътувала 2 пъти до Пиза с прекачване...и за тук няма директен полет!Зна4и според мен имаш 3 варианта:1.Алиталия и Лени вече ти е обяснила 2. Бг-аър да провериш какво могат да ти предложат 3 Да отидеш в някоя агенция и да попиташ (така и така си с прекачване)  дали няма например през Атина или някой друг град!
За детето по примцип плащаш 10%+таксите и няма място(седи в теб),но има право на багаж - количка и 10кг, а за вас са 20(според зависи от компанията),!
Пътуването с дете не е толкоз сложно,а и като сте 2 още по-добре!
Коли4ката аз винаги я носех до последно с мен...смисъл до под стълбите на самолета(трябва да може да сгъва) и после ми я дават пак до стълбите!

Навсякъде е удобно за колички!!!Тоалетните също,а аз даже използвам винаги за инвалидите,та да влизам с цялата количка!

Това се сещам засега:)

Каквото се сетиш друго питай  Peace

Буона доменика  bouquet
Цитирай

Здравейте!
никой няма....  newsm78

в това време аз реших драмата с копъра и има ли разлика между
копър-ането- финоккио.
видимата част на финокиото страшно мн. прилича на копър, ама не е.

та, да споделя, все пак:

финокио - finocchio ( лат. Feniculum vulgare)

копър - aneto ( лат. Anethum graveolens )

« Последна редакция: сб, 28 окт 2006, 15:50 от Lennie »
Цитирай

Италия

Лени,аз съм уж тук...малчо е хремав и не спира да киха и следобед няма да излизаме,така че сме тук  Hug

Браво за копъра...ан мен определено не ми липсва  Crazy
Цитирай

Здравей, Галакси Smile
Аз не мога да се включа с кой знае какви съвети. Единственото, което ми хрумва е, че ако комбинациите за полет до Катания са бедни или неудобни, може евентуално да проверите как седят нещата с полет до Палермо  newsm78 Би трябвало Палермо да е доста развита дестинация.
Проверих в интернет - разстоянието от Плермо до Катания е 200 км и е само по магистрала.
Кала ти е дала много адекватни съвети Peace
Много пъти съм виждала на слизане от самолета как родителите с деца изчакват до багажното на самолета и когато го отворят, първо им подават на тях количките и чак после започват да свалят чантите на другите пътници, така че това не е проблем Wink
Цитирай

И аз отчитам присъствие Flutter
Цитирай

калка, съжалявам за марко, милото сополиво детенце...
да ви кажа, регистрирах се за един сайт cucina italiana online
но нещо не ми вдъхва доверие.

аз цял ден се подмотвам ( още не съм гладила онзиденшното пране).
утре.

ани, ти не ми реагира за коледните ми картички ...  Whistling
Цитирай

ани, ти не ми реагира за коледните ми картички ...  Whistling
Какви коледни картички? Shocked На лични ли е било или тук в темата?!
Нещо съм недоразбрала и недочела явно ooooh!
Цитирай

Еленко, ако имаш питания за Фотошоп, можеш да се обръщаш към мен Smile
На мен Илюстратор и Фотошоп са ми дясната и лявата ръка...  Hug така!

ми Ани, или съм мислила да пиша и не съм! Или не се е публикувало.
беше отговор на ето този твой постинг Crazy

казах, че съм решена да се изуча и да си направя собствени коледни картички, че имам учебник, че чета и в темата за фотоошоп, но сигурно ще ми трябва и твоята помощ.. с разни елементи, шрифтове и тн.
 Peace
Цитирай

Италия

Ей ме на пак....Ани ме подсети за нещичко  Peace

Галакс, тук столчетата за кола са задължителни!Няма как да го пренесете от Бг(не,че няма,но са излишни килца багаж)...затова родителите да се организрат някакси назаем ли как,та да не ви глобят...то не,че моя Малчо му е фен,но все пак е налице в колата!Има и магаини и обяви за използвани неща...не са за подценяване  Peace
Ние обикновенно се возим прави ахахахахах

Ох,милите ми Снежанки...и на мен да пратите една еййй  Mr. Green
Цитирай

казах, че съм решена да се изуча и да си направя собствени коледни картички, че имам учебник, че чета и в темата за фотоошоп, но сигурно ще ми трябва и твоята помощ.. с разни елементи, шрифтове и тн.
 Peace
Ами, добре Smile Когато имаш конкретни въпроси, питай! Така без нищо конкретно не знам какво да ти кажа.
Като начало обърни внимание на урока за лейърите (layers). Когато създаваш сложно изображения, слагай всяко нещо на нов лейър, така ще си спестиш много главоболия Wink
За твоята идея, най-подходящо ми се струва да правиш колажи. Снимай или си харесай различни картинки и идейки от нета и после комбинирай всичко, както ти харесва.
Така е най-лесно и най-сполучливо.
Да се почва от нулата със създаване на съвсем ново изображение често е много по-трудно, отколкото човек си го представя Crazy

Редакция:
А! Сетих се да допълня и още нещо... Пази си .psd файловете, които са си многослойни и изобщо всичко се запазва. Когато накрая си преобразуваш картинката в .jpg, тя се flat-ва, демек става плоска Laughing А след време може да ти се иска малко да промениш нещичко или да използавш някой елемент за друго изображение и тогава ще е яд, че не разполагаш с .psd файла
« Последна редакция: сб, 28 окт 2006, 17:40 от piccolina »
Цитирай

Здравейте рагаце love001,къде сте се изпокрили днес?
Да ви се похваля,обеда в суочерите днес няма да се състои,защото отпрашиха нанякъде и аз съм много,много доволна Laughing.Днес ще си мързелуваме в нас с Фло.
Уффф,трябва да се ходи до Кооп,че хляба свърши,ще взема и Джинджъра на Лени.
Цитирай

Добрич

Ей,мацки супер сте  Hug
Благодаря за бързите отговори  bouquet
Кала,не разбрах за столчетата за кола?Ние няма да ползваме кола(доколкото знам)в такъв случай май е излишно  Thinking Или се ползва някъде другаде?
А от Палермо до Катания с автобус ли се стига?
Lennie ,дай малко повече инфо за полета  от София до Катания ?Аз нищо не намирам в нета за такъв директен полет   ooooh!
Ако евентуално се управя с цялата хамалогия и все пак заминем,то ще бъдем аз,мъжо,сестра ми и беба.та не се плаша от носенето на багажа.
А как мога да разбера каква сума ще трябва да декларирам че притежавам в себе си?Ако нямаме резервиран хотел(ще спим при родителите ми),дали ще е проблем?
Ох,момичета може някой въпроси да ви струват глупави,ама като не съм излизала  от България  Crazy
Приятен ден  bouquet
Цитирай

Lennie ,дай малко повече инфо за полета  от София до Катания ?Аз нищо не намирам в нета за такъв директен полет   ooooh!

Ами, аз не съм казала, че има директен полет София - Катания.
Казах, че има полет София-Катания, през Рим. Което означава прекачване в Рим  Wink

За парите, за 'деклариране"- след като нямате резервиран хотел е хубаво да носите покана от родителите ти. Там ( в поканата ) е хубаво родителите ти да запишат, че отивате за тяхна сметка, но въпреки това понякога искат да видят кеш пари или кредитна карта. Налагало ми се е да показвам кредитна карта ( която принципно е празна, но те няма как да проверят това).
За повече от 8 работни дни в страната трябва да изкарате и разрешение за престой за туризъм, но аз не го вадя за гости, които идват за по-малко от 10-15 дни. Просто процедурата е тежка и не си заслужава нервите и чакането.
Отделно, трябва да имате и здравни застраховки, все пак сте с бебе, недай си боже, може да се наложи тичане до Спешна помощ, а там застраховката важи.

Допълнително ти давам и сайта на Министерство на външните работи - Консулски отдел.
Там са описани условията за пътуване и пребиваване в Италия, прочети ги!!!

http://www.mfa.government.bg/index.php?tid=3&item_id=10505

За столчето:
не съм сигурна, само съм гледала в самолета, но при излитане и кацане бебето е в теб ( или таткото), носят ти  допълнителен колан и така излита/каца. Ако има място до теб бебето мисля, че се слага кошницата и то в нея стои, като се закрепя допълнително с колана. Досега не съм виждала бебе, което да лети в скута на майка си по време на целия полет.
« Последна редакция: нд, 29 окт 2006, 13:25 от Lennie »
Цитирай

Добрич

Lennie ,блсгодаря за сайта на Министерство на външните работи  Peace мнооого полезно инфо  Peace
Да де,разбрах че няма директен полет до Катания,но дали може по някакъв начин от България да си резервираш билети за полет от Рим до Катания ?
И поредният ми въпрос  Embarassed Ако сме на хотел а не в родителите ми,трябва да представя документ за резервацията ли?
Цитирай

Lennie ,блсгодаря за сайта на Министерство на външните работи  Peace мнооого полезно инфо  Peace
Да де,разбрах че няма директен полет до Катания,но дали може по някакъв начин от България да си резервираш билети за полет от Рим до Катания ?
И поредният ми въпрос  Embarassed Ако сме на хотел а не в родителите ми,трябва да представя документ за резервацията ли?

Разбира се , че можеш да купиш самолетне билет  София-Катания.  Peace
Ще получиш 2 билета: София-Рим и Рим-Катания
Такъв билет , както казах и преди струва повече от 302 евро ( взависимост от таксата, която ще ти вземе агенцията, която ти го продава).

Не забелязах от къде си, но ако влезеш в която и да е туристическа агенция, в която
продават самолетни билети те ще ти продадат билет от София до Катания със спирка за прекачване някъде ( Взависимост с коя компания летиш).
Просто казваш на служителката къде отиваш , на коя дата и кога се връщаш и тя ще направи необохдимите билети, трансфери и тн.

За хотела
- да, ако нямаш покана е добре да представиш резарвации за хотел, дати и тн.

Цитирай

Добрич

Лени,още веднъж голямо Благодаря  Hug .най-после разбрах как стават нещата  ooooh! Май последно се орентирах към Bulgaria air,ще им се обадя утре и да видим какви оферти ще ми предложат.
Цитирай

София

Момичета, колебая се между столче за кола Chicoo Key 1 - http://www.pakostnik.com/productdetails.php?id=1281 и Brevi http://www.malechkobaby.com/index.php?m=320&prodid=5763&lang=1.
В България Чико е по-популярна марка, имам такава количка и съм доволна. Бреви се внася от 1-2години и продавачката ме убеждаваше, че са на един производител с Чико, Neo Nato и Cam, че са по-добри като качество, защото се правят в Италия, а не в Китай и че отговарят на всички изисквания на ЕС за безопасност.
Това вярно ли е и кое столче бихте ме посъветвали да избера? Разликата в цената е 30лв - Бревито е по-скъпо.
Много се чудя кое да избера и всяко ваше мнение ще ми е от полза. Благодаря предварително  bouquet
Цитирай

Лени,още веднъж голямо Благодаря  Hug .най-после разбрах как стават нещата  ooooh! Май последно се орентирах към Bulgaria air,ще им се обадя утре и да видим какви оферти ще ми предложат.
Галакси, няма много смисъл да се обаждаш на Bulgaria air. Те нямат директен полет до Катания. Летят основно до Рим и Милано и не правят вътрешни за Италия полети. А Рим-Катания си е вътрешен полет.
Това може да стане с Алиталия.

Ето какво излиза на сайта на Алиталия:
Volo da Sofia, Int a Catania, Fontanarossa, andata e ritorno, 3 adulti, 1 bambino 0-23 mesi, classe Economy
Andata: 9 Dicembre
Ritorno: 17 Dicembre
EUR 617.00 (+275.59)

Ще рече:
Полет от летище София до летище Фонтанароса-Катания, отиване и връщане, 3 възрастни, 1 дете на възраст 0-23 месеца, икономична класа
Отиване: 9 декември
Връщане: 17 декември
617.00 (+275.59) ЕВРО

Сложих някакви примерни дати според това, което ти си писала. Това в скобите са летищните такси и всъщност накрая ще трябва да платите 892.59 евро.
Този полет не е директен! Съществуват различни комбинации - със смяна в Рим или смяна в Милано. Зависи какви часове избереш.
А за столчето... Все пак трябва да се придвижите някак от летището до къщата на твоите родители, нали? Предполагам, че ще ви вземат с кола. Тогава бебето задължително трябва да е в столче в колата. Не може да се вози на ръце Crazy Може родителите ти да вземат столче на заем от познати. Не е казано, че трябва да го купувате.
Цитирай

Ancona-Italia

Здравейте момичета !
Завърнах се . Hug
Ходихме до Испания , да вземеме зълва ми .
Пътуването мина добре , но снимки не можах да направя .
Няма значение друг път като ходиме на там ще наваксам заради направения пропуск .
Лека вечер !
Цитирай

Varna, Bulgaria

момичета имаме нова бременелка  Hug Praynig Peace
но не съм аз  bouquet bouquet
познайте кой е  bouquet bouquet
лек ден  bouquet bouquet
Цитирай

Ха! ... Piccola? Very Happy
Цитирай

Италия

Добра седмичка и от мен:)

Гери ли е бреми?

Ние я започваме болни,особено аз...айде да застудява вече,че това болнаво време е ужасно!

Успешно завърнала се на Дани:)
Галакси, щом няма да се придвижвате с кола значи не ви трябва столче!
Зигзаг, и двете столчета са супер!Факта,че повечето от продуктите на  Чико се произвеждат в Азия(ся не се сещам къде беше) не значи,че не са качествени!Бреви е известна марка тук почти колкото Чико ...избора е твой:)

Успешна и спорна седмица  bouquet
Цитирай

Добро утро!
мамма мия, какво става в тази тема!?
голяма бременна епидемия  Crazy
който и да е, много, много се радвам  :bouquet:  :bouquet:
Цитирай

Ancona-Italia

Добро утро !
Честито на новата ни бременелка ! bouquet
Лека бременност и желая .
Кала , дано се оправите по-скоро . Hug
Цитирай

Италия

Зайчеееееееееее,айде издай ни кой еееееее  Love

Цитирай

Varna, Bulgaria

погледни тук  Peace bouquet
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=45503.0
Цитирай

Piccola e newsm44 Браво на "адашката по ник"!!!
Много се радвам, че епидемията се разраства в пълна сила!
(Феямче, пай сеееее Twisted Evil)
Да й е честито! Love Hug
А тя няма ли да мине сама да ни се похвали? Very Happy
Изобщо, нали аз лятото отЦъствах, та не знам тя защо така изчезна? newsm78
Цитирай

София

Ани как позна...гледаш ли кафе, на боб...не само на форум? Laughing
Цитирай

Ани как позна...гледаш ли кафе, на боб...не само на форум? Laughing
Ха-ха 35 И двете мами - Zai4enze и Piccola са от Триест и са си дружки Wink
Преди време само ни съблазняваха с разни истории как си ходят на гости, пържат си бухтички и си ги хапват... еххх... Crazy
Цитирай

София

Ееее...то било елементарно Уотсън.. Crazy
Цитирай

Добро утро и от мен,ейй,много го обичам това време ,което се връща с един час назад,демек днес станах в 10 Wink.
Кой бременен,аз не разбрах newsm78.
Дани,важното е че сте прекарали добре уикенда Peace,снимките другия път,как са щурчовците ти?
Цитирай

Влади, много си вамп Twisted Evil
Цитирай

Италия

ЕЕЕ,видях...напоследък ми трябва малко повече време,за да включа за някои неща Crazy

Ани,тя Пиккола от доста отдавна не е писала,та дано се завърне скоро  Peace

Епидемията завладява темичката ...........коя ли е следващата  newsm78

Цитирай

София

Епидемията завладява темичката ...........коя ли е следващата  newsm78

Хайде да залагаме! Laughing
Цитирай

Голямо честито на Пикола! Страхотно е да си имаме толкова бременлийки! Ние живот и здраве сме го запланували за налято, пък да видим.....
В събота бях на сватба. Тук лятото направо си се върна, бая топло беше, само доста влажно. От днес задуха силен вятър, че раздуха тази влажност. Та сватбата беше на едно много панорамно място близо до Сорренто, доста приятно ресторантче. Всичко беше много хубаво, докато не раздадоха бомбониерите. Та представете си обикновен морски камък, нарисувано някакво цветенце /на нашата беше кала, ама докато разбера какво точно е, бая се почудих, приличаше малко на чайка/, и мацнат малко лак отгоре. Тази бомбониера можеше и да е много оригинална, ако младоженците бяха тип малко ексцентрични, или любители на стил Етно, или нещо подобно, ама са си съвсем обикновени младежи, всичко в сватбата беше традиционно, и изведнъж - едно камъче за бонбониера. Умряхме да се хилим и да ги бъзикаме.
Цитирай

в едно миланско село

Piccola e newsm44 Браво на "адашката по ник"!!!
Много се радвам, че епидемията се разраства в пълна сила!
(Феямче, пай сеееее Twisted Evil)
Да й е честито! Love Hug
А тя няма ли да мине сама да ни се похвали? Very Happy
Изобщо, нали аз лятото отЦъствах, та не знам тя защо така изчезна? newsm78

aa, prekratila sym dejnostite, vodeshti do podobni rezultati do preminavane na virusa Twisted Evil
Цитирай

Ancona-Italia

О не мога повече да издържам   #Crazy .
Фатима  , е ужасна избиват и зъби и само се тръшка не иска да спи от петък е непоносима .
Хапе , плаче и явно бая се мъчи пък още само единия се е показал от долу та нямам думи как ще устискам фронта .
Цитирай

Аааа, сакън  Rolling Eyes, както вика Макдирокова ...
няма да влАзЯм аз вече тука ... много сте заразни   Wink
ще взема да прихвана, после ще идвате в командировки на смени да го гледате .... така де  Wink

мъжа ми сънувал, че съм родила дъщеря и той я писал София-Мария-Веселина  Shocked

Не, не ме търсете тука .... аз съм си видяла семето на бял свят  35
Цитирай

Честито на бременелката!Аз както казах в седмичната,множим се ние италианкитеее,множим сеее Hug!Да ни завиди човек.Пу-пу Flutter!!!
Пиколинче,ми даааа,подготвям се аз за Хелуин.До пъба едва ли ще стигна а и да се маскирам с тоя корем всеки ще ме познае Confused,та затова се реших на този пърформънс фъф форума Laughing.
Феям,как ще се лишаваш от удоволствия бе жено,ма ти и да го правиш то по въздуха се носи Shocked...
Като една моя приятелка казваше че ако минела покрай казарма ,само от изпаренията прихващала Mr. Green.Та и тука е така,какви алхимии се носят от нас,въххх,току виж почнали и да забременяват в темата под и над нас.Клемко,Бимба,как сте пиленца bouquet?
Клеми,щайх да те питам,колко преди термин се прави секцио newsm78?
Десситко,най-накрая да те видим отново сред нас,почна страшно да ми липсваш,къде се губиш бре човек  Wink?
За камъните-и ние имаме такъв,Фло умря да се хили с мен,едва влязла в нас директно го бухнах в кофата,бая камък си беше,с едно шарено цвете,малиии,да съм си го ползвала за сопрамобиле #Crazy!Много мразя боимбониери,редовно ги изхвърлям,сестра му на мой мъж си има цяла коекция,само прах развъжда в секцията и Sick.Ние за нашата сватба подарихме по едно плетено от вимини панерче за разни принадлежности в банята или кухнята(Икеа,разбира се 35).
Други наши приятели пък подаряваха едни ръчно приготвени специални бисквити,специалитет на тяхното градченце,опаковани в едни кразиви ленени торбички с панделка Peace.Кефят ме и бомбониерите дарение Peace.Получаваш билетче,че си подпомогнал някое селище в третият свят.Супер!
Цитирай

София

Влади, обикновенно планово секцио се прави от първия ден на 38 седмица /което е 20тина дни преди термин/, до към 1 седмица преди термин. Аз утре следобяд имам среща с моя доки за секциото, да видим какво ще реши, кога долу-горе ще направим моето. Иначе Никол я извадиха 2 дни след термин, ама тогава не беше планирано секциото, т.е. планирахме го 2 дни преди термина, като се оказа, че е много голяма.
Цитирай

Milano / Como

Охохо, честито на новата бременелка!  bouquet Виждам, че е епидемията е повече от заразна  Laughing 

Аз ви чета от време на време, но нямам много свободни минути за писане тези дни, а освен работата, се занимавам и със сайта ми-голямо писане и превеждане пада  Laughing

Хубава седмица на всички  Hug
Цитирай

Валке, я не се излагай, ами вземи да го зарадваш твоя мъж и да му родиш една хубава дъщеричка! Какво още се офлянкваш?
Владко, ми и аз искам по-честичко да се разписвам, ама времееееее няма, пусто! Не знам защо, напоследък просто сума ти неща имаме на главата, и време за нищо.
Днес ще имаме гости, ще трябва и да спретна една мусака.... Ако щете ми вярвайте, нямаме време дори до Лидл да идем, пазарувам от околните магазини, и ми излиза скъпо и прескъпо  Crying or Very sad.
Цитирай

Италия

Клеми;)Аз залагам за Лени,че нещо ме съмнява доста вече  Mr. Green

Дани,стискай зъби...не знам на вас,но на нас гелчетата не ни помагат никак!

Сонита,брава брава само така...за какво ще бъде твоят сайт ако не е тайна разбира се?

Влади, определено някое лакомството(наистина за ядене,а не за украса) е много по-добре,отколкото тия измислици...поне доколкото съм чувала бонбониерката е благодарност,че си ги уважил,но може и да бъркам де!

Направих инспекция на Пикола...тя така се е разбъбрила в отчетните темички,че няма как да смогва и с нас!Ще я държа под око  35

ПП Вале,чу Дессита...стегай се  35

Дессита и при нас е така...близките магазини са скъпи и прескъпи,но аз нямам избор нали нямам автомобил,а половинката като му кажа Айде до супермеркато и все едно ще го колям  Mad

Цитирай

Italia

Буонджорно банда  Hug

4естито на новата ни тумба4еста колежка ,пиккола  Hug bouquet
Лека и безпроблемна бременност и едно хубаво и здраво беб4е на финала  Love

Ех,ама то си е направо цяла епидемия  Crazy
Who's next  newsm53 Да си каже доброволно,4е да не посо4вам аз  Twisted Evil

Цитирай

Деси,вярвам ти напълно,аз като работих на половин ден ,та се прибирах скапана,а за другите които са целодневно не ми се мисли.Смазващо е Tired!
Кала,айде давай да отваряме астата,ет'ти от мен първите 5 евро Laughing!
И аз я подозирам,MA много ша знайш! Thinking
Валке,хич не се цепи от общата супа,какво е това не искам,тука няма не искам,няма недей Naughty!Аз казвам нова година нов тикер,па ако може и преди това твоя сладур цена няма да има Laughing.
Деси е супер,тя вече ни обеща Love!
Денисче,къде си пиле?Как е райчето,растете ли?Какво стана с температурата ти?
Клеме,уфффф,аз само за рязане си мисля.Не ще да се обръща мъника Sad.
Цитирай

На топло ;)

Здравейте и от мен,
4естито на новите бременни, и лека бременност.
Напоследък много сте се разписали, изобщо не мога да ви смогна.
Аз пък бях забравила, че 1 ноември е празник, та като научих в петък бях много доволна. Дано времето се задържи така приятно, за да направим една разходка с децата.
Цитирай

На топло ;)

Клеме,уфффф,аз само за рязане си мисля.Не ще да се обръща мъника Sad.
Amymommy, не се притеснявай много за секциото. Може и да се обърне Теодор.
За секциото, самата операция не е страшна. Само дето се 4увстваш като парцал на следващият ден, имаш чувството, че ще ти се разпаднат вътрешностите.  Twisted Evil
Цитирай

Ето ме и мен.

Ами, банда, аз не съм бременна ,
но се интересувам от темата, затова правите погрешни изводи  Laughing

Тук е още топличко, днес изпрах чаршафи и тн, тъй като тези дни следва
рязко спадане на температурите и да използвам слънцето.

Даниелка, кураж, стискам палци за Фатима да не е нервна и да й мине по-скоро!
Сигурно е кошмар, дръж се. Как мина вашия уикенд?
Цитирай

Валке,хич не се цепи от общата супа,какво е това не искам,тука няма не искам,няма недей Naughty!Аз казвам нова година нов тикер,па ако може и преди това твоя сладур цена няма да има Laughing.

А, не съм аз на ред. Я колко пресни булки има, я да забременяват бързо!
Лени, айде!
Джорджа и тя да не се ослушва ...
Десита, не е ли време за второ вече?
Кала, я тука една сестричка на юнака!
И Гинчето и тя, какви са тия закъснения  от графика Crossing Arms 
Сонче, хайде бе душа   Wink

я колко народ бил преди мене  Cool
а май забравям някого де ..
Цитирай

Милано

Buona sera ragazze !  Cool Laughing

Как сте, честито на Пикола, желая й лека бременност!  bouquet

Вярно наистина много станаха момичетата, които очакват бебчета. На мен още ми е рано, сега не му е времето,  трябва да се изкарват пари и много да се бачка,  децата по-нататък  Smile
Цитирай

Италия

Набързо само да драсна,че все забравям да ви питам за един обичай....значи тук на 25 октомври Санта Катерина мъжа носи за жената едни сладки като плодчета(различни плодчета,но вкус един и същ...пан...ох не се сещам  newsm78 ),а на 2ноември жената носи на мъжа си същите плодчета,но  преди всичко фаве и ябълки !!!
Имали такова нещо при вас?!

Моя мъж се размина,щот го нямаше,макар че не си падам по масовите неща(с малки изключения),а и като не знам замисъла на тоз ритуал  ooooh!

Весна,не знаех,че 1ви е почивен ден...ех,дано е хубаво времето,че от четвъртък дават студ!

Вале,аз вече яко се стискам,че кат гледам как е тръгнало ...да не ме огрее и мен,а уж тоз път сме решили да планираме ахахахахах

Лека вечер:)

ПП Ние сме по-добре...и моята Т спадна,така че вече се диша  Peace
Цитирай

Italia

Кали4,ама и вие ли сте били болни,пропуснала съм...  Confused Абе важното е,4е сте по_добре. Peace
За теси сладки на Санта Катерина не съм 4увала.  newsm78

1ви е по4ивен ден ( слава Богу  Blush ) ама за съжаление го дават,4е времето то4но тогава Ще се скапе,пфуууу,4е лоШ късмет  ooooh! Confused
Цитирай

Ancona-Italia

Eто така ни мина уикенда в път .
Ходихме до Gerona - Испания .
Взехме от там една от зълвите ми и сега от срядата ще си имам компания и помощ в къщи .

Цитирай

Italia

Дани как е Фатима,оЩе ли я мъ4ат зъбките?  Confused Блазе ти за компанията  Blush Зълва ти за пръв път ли идва тук?
Цитирай

Ancona-Italia

Да за първи път е тук и изобщо на вън от Мароко .
Ми едното и зъбе е напълно избило , но другото още не е и иска само да се гушкаме .
Ма , ще трябва да я търпя дано с другите мине по-леко .
Мажа я с някакъв гел на билкова основа само дето тя го изяжда веднага , а и постоянно ми виси по тетките та то не може да я успокои много .
Хубавото е , че няма температура .
Цитирай

Италия

Е,Дани,кофти...и на нас тия гелчета не помогнаха особено,може би помагат на бебетата с бибки и успокоява знам ли?!Аз в тоа период давах всичко(освен пупката) с биберон поне да се чеше малко и на гумата освен на пупките  35

Милена,да бяхме настинали...първо мишлето после и аз...дано таткото се размине!Вие какво направихте с нета?

Влади,не се коси толкоз за секциото,макар 4е като си го знаеш предварително и какви ли не ги мислиш,а и кат изгледаш 2-3 филмчета от операции и сигурно те разтриса супер нервата!Имало някакви упражнения за обръщане 
Цитирай

Мацки,страшни сте,много ме успокоихте,особенно след Весна,мамата на тримата нямам вече никакви съмнения че се притеснявам излишно 35 35 35.
Вале,айде,айде,не била на ред,вие с Джорджа сте най- на ред Wink!!!
Абе Дани,не е ли болезнено така да си чеше венците със зърната ти,аз не съм кърмила дете със зъби,но винаги си мисля че е болезнено,не хапе ли Embarassed newsm78?Може и да си правя някакви смешни изводи,но след като зърната се разраняват от беззъбо бебе ,какво остава за бебе със зъби Blush.
Тука има едно Букагел се казва,за венци е,много е добро,защо не питаш в аптеката дали не става и за бебета?
Цитирай

Добро утро Дами,хайде събудете се ,че съм сервирала закуската.С това винаги си спомням София...
Цитирай

Влади, когато се връщам, няма начин да не мина да се освиня в Донътса. Един донът, покрит с шоколад и пълен вътре с шоколад ... мммм ....

Даже точно с едно момиче, и тя живее по чужбината, се видяхме в София и викаме, булка, айде в Донътса, че после немаааа. ... Wink
Цитирай

Италия

Добро утро банда;)

И аз идвам на освинването ...заформя се купона ахахахаха

Тук е приятен слънчев ден и след малко ще се понасяме на разходка:)

Лек ден:)
Цитирай

Здравейте!
Леле Влади, в ДД висях сутрин и вечер няколко години!
Супер си, благодаря  Laughing

Имам въпроси:
Аз си нося дамската чанта , в което имам едно като пликче, където нося
- паспорта
- пермессото
- резиденцата
Това ми е неудобно, не мога да нося по-малки чанти. Не мога цял живот да си нося всички разрешения с мен.

Въпросът ми е какво носите навън в себе си?!
Копие от пермессото не важи, без паспорта ако ме спрат .. и тн.

Изяснете, моля..
Цитирай

Italia

а здравейте и от мен,
появих се за малко.В4ра оба4е успях да ви изе4ета и днес последното което сте изписали така 4е съм в крак с новостите.
Първо да кажа голямо 4естито на новите бременлийки.....дано отбора да се запълва все пове4е, 4е ето скоро двама от 4леновете му 6те го напуснат.....моя милост и Владито  Mr. Green
Влади бързам да те успокоя 4е бебко о6те има време да се обърне.Разбира се 6ансовете намаляват с всеки един ден понеже колкото по_голям става толкова по_трудно 6те да се обърне,оба4е съм 4увала за слу4еи в които бебо се обръ6та минути преди раждането...така 4е знае ли 4овек Thinking
На едно от моми4етата на курса за бременни съ6ти не и се е обърнал бебо,а термина и е за 25.11 и са и казали 4е на 15.11 6те и направт последна екография и ако не се е обърнал на 16.11 цезарово.
Ама и за цзаровото да те успокоя......ве4е имам 4уството 4е пове4ето така раждат.Не му мислят много,много...при най_малкиа проблем режат.Ето на курса от 7 моми4ета 5 родиха с цезарово  Thinking

Ина4е и при мен има лек проблем,В4ера ходих да на консултация с анестезиста и за съжаление ми каза 4е може и да не мога да се възползвам от услугите на епидуралната упокйка понеже имам занижени пиастрине в кръвта  ooooh! Shocked
Много се ядосах,ама днес ве4е съм по_добре и гледам да се успокоявам с това 4е навремето вси4ки са раждали без упойки разни.

Сега 4акам майка ми да дойде в неделя,ве4е нямам търпение,4е поне да ми е по_спокойно.Това приближава6то раждане много ме изнервя....не6то май 6убето ме подгонва здраво.Хем искам да си видя малката 6у6улка,хем пък си викам как ли 6те се 4уствам без мърда6тото ми 4ове4е в корема  Whistling

Айде стига съм мрънкала.Да похваля моя мъжо 4е много ме глези и ми угажда на вси4ки капризи.Ония ден ми подари нов gsm в знак на благодарност 4е търпя вси4ки тея екстри на бременността ве4е 9 месеца,явно не му се вижда лесна работа както бе6е казала Денис4ето.....пу пу да не му е уруки и дано му стигне търпението о6те дълго време  Love
Цитирай

Italia

аз нося фотокопие от пермесото,карта идентита,коди4е фискале и тесера санитариа (тая новата оба4е) и вси4ко това ми се побира в портфейла.......ако им се струва малко като документация нека ме затворят,пък тогава мъжо да идва да ме спасява  hahaha
Цитирай

Milano / Como

аз нося пермессо оригинал и карта д'идентита от личните документи, магнитната тессера за кодиче фискале и тессера санитария.
Цитирай

Аз сега ще си извадя карта д'идентита и след това и пермессо няма да нося. Като ме арестуват, мъжа ми ще дойде да ме спаси.
Май.. та им.

Какво се иска за карта д'идентита?
Цитирай

Италия

Leni, az ne hodq koi znae kyde,no za razhodka i pazar na blizo ne nosq ni6to  Rolling Eyes ,za po-dale4ni razhodki zdravnite knijki na men i deteto i moqta knijka!Pasporta i originala na permesoto samo ako hodq po imstantsii,no az ne rabotq i nqmam koi znae kakvi angajimenti Flutter

PP Ako na nqkoj mu se zanimava da go kirilizira...krtedora ot 30min ne mi se zarejda,a sq nama kak da otvarqm drygo Rolling Eyes
Цитирай

Милано

Цитат
Копие от пермессото не важи, без паспорта ако ме спрат .. и тн.

Аз нося  пермесо, ( фотокопие) карта д'идентита , шофьорската книжка,  тессерата за кодиче фискале. Паспорт не нося....  Rolling Eyes веднъж ме бяха спряли, полицаи за провеrka на документи, искаха ми само шоф. книжка. После като видяха, че съм БГ, ми поискаха пермесото дадох им копието, никакъв проблем не ми направиха, пуснаха си ме по живо по здраво Laughing Cool   Peace
« Последна редакция: вт, 31 окт 2006, 14:42 от Лейди »
Цитирай

Italia

Добър ден,банда Hug

Лени,ти ме уби с вси4ките бумаги,дето ги носиШ с теб  ooooh!
Аз преди носех само карта д'идентита ( извадих си я веднага Щом взех резиденцата ),пермесото,сгънато и пъхнато в карта д'идентита ,Шоф.книжка и коди4е фискале+тесера санитария.Вси4ко това се побираШе идеално в портфейла ми,който никак не е голям. Паспорт никога не съм носила със себе си с изклЮ4ение на слу4аите,в които сме напускали страната.
Цитирай

Добър ден,банда Hug

Лени,ти ме уби с вси4ките бумаги,дето ги носиШ с теб  ooooh!
Аз преди носех само карта д'идентита ( извадих си я веднага Щом взех резиденцата ),пермесото,сгънато и пъхнато в карта д'идентита ,Шоф.книжка и коди4е фискале+тесера санитария.Вси4ко това се побираШе идеално в портфейла ми,който никак не е голям. Паспорт никога не съм носила със себе си с изклЮ4ение на слу4аите,в които сме напускали страната.

дам.... щото нямам карта д'идентита, но тази или др. седмица ще я заявя и после край.
всичко влиза в портфейла.

Цитирай

Италия

Опс,имам Кредор!

На мен не ми се е случвала проверка досега,но не мисля,че ще се заядат ако има покажеш само копието!А пък ако те арестуват все ще има кой да ти го донесе ахахахахах

Аз хич не съм се шашнала за тия документи...вадя само най-необходимото засега и това е!

Бимбичка, няма страшно...аз се успокоявах,че всички жени,които виждах в репартото са току що минали през раждането и са ок,та аз ли няма да се справя...не,че не си бях направила 'програмка' влизам в репартото и до 2 часа съм родила,но това е друга тема ахахахаха

НямамеSmile

PP.Ajde pak iz`ezna mon sognor Kredora .......

Nikoi ne kaza dali e hodil na onez meropriqtiq prez yikenda???Sega 4eta i nqkakva ve4er na bg modata imalo???Hodi li li ste?
« Последна редакция: вт, 31 окт 2006, 15:48 от Kaлa(Bella13) »
Цитирай

Дами, искам да ви кажа, че се преместих от Опера към Мозила и в момента виждам всички лентички , подписи и всичко се движи Laughing

Ани и Миленка - най-после видях и бременните ви лентички Hug Hug
Цитирай

И какво излезе?
... че Модзилата е друга опера Laughing Wink
Цитирай

И какво излезе?
... че Модзилата е друга опера Laughing Wink

аз и операта си обичам, ама не работи с гмаил....
Цитирай

Аз да си разкажа деня, че днес много работи свърших и много обичам така Mr. Green
От 2-3 дена съм се захванала с яко основно почистване на къщурката, понеже просто си плачеше. Цяло лято никой не е идвал тук и съответно никой не е чистил, та в някои аспекти беше доста западнало. Е, майка ми беше поизчистила точно преди да се върна, за да се прибера на уютно. После и аз забърсвах тук-там, ама нищо сериозно Whistling
Таааа, тази сутрин най-накрая приключих с последните подробности и сега ми е кефффф Very Happy
После ходих до поликлиниката, за да си взема разни изследвания и да ги връча на гинеколога. Всичко по изследванията е ок Wink Да знаете, че аз стандартните изследвания в началото на бременността си ги направих в Италия и после се оказа, че системите са различни и в Италия са ми направили някои изследвания, които тук не се правят, а ми липсват други, които за тук са задължителни newsm78 Както и да е. "Пропуските" бяха малко.
После от поликлиниката (Дианабад) се прибирах към нас (стария Лозенец) пеша, прекосявайки парка - т. нар. "Гората". От Руското посолство до площад Журналист. Мисля, че софиянките ще си го представят. В момента в София е страхотна есен и беше толкова красиво, цветно и меко... Страхотно и неописуемо!
После направих едно кръгче из квартала и платих разни сметки - мда, това беше по-неприятната част от следобеда Mr. Green Напазарувах си продукти за изчистения ми хладилник Laughing и ето ме тук при вас Hug
Ами това беше.
Сега ми е малко морно от толкова обикаляне, ама все още не губя надежда и се надявам по-късно да свърша и някоя работа на компютъра. Понеже си имам и работа за вършене, и задачки за училище... Ако ли пък не - утре Whistling
Цитирай

Italia

Bravus Piccolinke,ti si napravo otli4ni4ka  Hug bouquet Wink
Цитирай

браво ани, не знаех
че живееш сама!

в такива красиви дни не е лошо да се носи фотоапарат и да ни се показват снимки Whistling
радвам се , че си направила хубава разходка. не е ли студено?
Цитирай

Ехооо,пак здравейте,я кажете къде са в Сф Донътите,защото аз знам само това на Славейков и на Лъвов мост,а не съм сигурна дали все още съществуват там.Нали минавам Софето все на прибежки и честно казано,като стигна в Сф обикновенно бързам да се натикам в хотела си ,да се изкъпя и да почина преди полета на другия ден.Ям в китайския под нас и бум,в леглото.И само като си помисля за тези понички просто пощурявам.Аз съм си купувала от Кооп,но определено не са същата приказка.
Аз нося всякакви простотии в чантата си и почти никога това което би могло да ми бъде наистина нужно навън.
И аз като Бимбата не нося никакви ермеси,единствено тессера санитариа пластика и кодичето и то от новите от пластика.Пермесото е винаги в къщи,до сега не са ме спрели нито веднъж,дори по летищата НЕ МИ ГО ИСКАТ!!!Аз сама се натискам да си го показвам.Единствено на летище Софиа са ми го искали и като пооочнат да ми се правят че го четаааат,направо ме скъсват...
Веднъж даже ме бяха карали да им обяснявам какво представлявало че да имали представа от това що е пермесо!Шантав народ!
За полицаите,ако ме спрат хич,ама хич не им бера грижите!!!Що проститутки имаше по пътя към нас,уж все ги арестуват,а на другия ден мацките пак на работното място.Та едва ли ще ми направят нещо сериозно.Нали тестимонето ми полицай в Милано,питала съм го той ми се е изсмивал...вика,"абе ти добре ли си ве,на кого му се занимава с теб,ние гледаме единствено да се скатаваме,та сами да си намираме на работа,амиии,забрави.."
По този повод да кажа че живях в Итали две години без нито веднъж да одя да се регистрирам в бюрото по чужденците.Никой нищо не ми е казвал никога,Бяха ме питали веднъж като ми направиха първото пермесо,казах им че не съм знаела и тоооочкаааааааа...ма как ша ходя да се регистрирам ве,бях станала в 5,в 6 вече бях там,беше пъъъъъъълнооо с народ,имах чувството че са цял стадион азиатци,африканци,албанци,кюрди и какви ли още не.Като отвориха вратите на двора където се помещаваше въпросното бюро ,като се юрна този народ съвсем се отказах,викам,не!По добре да ме колят и бесят ,отколкото да се наредя на такава опашка да се регистрирам.
И близките ми никога не са се регистрирали ,когато са идвали тук и никога не са им правили проблеми по летищата на излизане.
Цитирай

София

Хелоу, народе!
Аз днес цял ден обикалям по доктори, ама сега чак след 3 седмици. Секциото го наредихме за датите между 18 и 21.12, средата на декември ще решим точната дата.  Wink
Цитирай

Влади, а ти от къде си в България?
Цитирай

Бравус,Ани,как ти завиждам!Аз цял ден се назландисвам и кандардисвам да стана и да си изчистя пода,ама нямам желание.Никакво,като дроб съм,няма мсили ни желание!
Аз съм си шуменче Лени.
Живях известно време в София,но в последно време започнах да забравям много неща,примерно имената на улиците от време на време ми убягват... Confused
Цитирай

браво ани, не знаех
че живееш сама!

в такива красиви дни не е лошо да се носи фотоапарат и да ни се показват снимки Whistling
радвам се , че си направила хубава разходка. не е ли студено?

Сама живея. Още на 19 се отцепих Mr. Green Ми такава съм си, все с моята борба за независимост.
Всъщност се върнах да живея в апартамента, където винаги съм си живяла още от раждането ми. По най-различни причини бяхме изоставили този апартамент за един кратък период. Отидохме да живеем четиримата (аз, майка ми и баща ми + кучето) в ателието на баща ми. Баба ми отиде при чичо ми. И тук нямаше никой, така си стоеше.
Ееее, изтърпях няколко кратки години в Младост 1 Sick и като станах студентка първи курс в Софийския, събрах си нещата и се върнах сама тук в Лозенец. (Кучето не ми го дадоха Sad)
Не ме питайте колко ми беше трудно отначало ooooh! Първо, че трябваше да поддържам цялата къща сама, да си готвя сама, да се пера сама... Не че преди не съм ги правела тези неща, ама поне бяхме в комбинация с майка ми. Отделно трябваше до много голяма степен да се издържам сама Mr. Green Родителите ми нямаха кой знае каква възможност да ми помагат, щом съм отделно, а и това си беше мой избор.
Тогава се започна периодът ми на частните уроци. По нощите обикалях и лепях обяви по училищата и чаках родителите на децата да ми се обадят. Е, някои се обадиха, после ме препоръчаха на познати и накрая летях насам-натам по кварталите и къщите на хората да давам уроци по математика и английски Blush По онова време все още следвах математика, а със Симоне си говорехме на английски, та и в двете бях много добра Mr. Green
И такаааа... Последно давах уроци на една девойка миналата година - по италиански Crazy но вече май приключих с това "хоби" Wink
Цитирай

Клеми, честита ти дата Smile То така или иначе щеше да си дойде, ама сега поне вече не си в безизвестност Wink

Влади, и у нашата куестура е един малък Адддд Twisted Evil за questura di Como става въпрос.
Значи куестурата е в една голяяяяма и достолепна сграда, обаче ufficio stranieri го сложили в... гаража!
Съвсем сериозно! В една малка и жалка пристройка. Грозна при това. С ниски тавани, та да не може да се диша. Едно помещение е, ама е на две нива, така че половината площ е в стълби - да ти е по-трудно да се редиш на опашка Twisted Evil Абееее... И като дойдат всички страниери с жените си и с всичките си деца Crazy Настава страшен хаос и блъсканица в тясното пространство и миришеее ooooh!
Веднъж, когато положението беше особено нетърпимо, снимах тълпата и щяхме да пращаме снимките на Striscia, но не го направихме разбира се. За спомен си ги пазим Laughing

Ааааа... и щях да забравя... Варна - пристанище на Шумен Mr. Green Peace
(Чакайте да се поправя, че бях объркала лафа.)
Сонче, ни мъ бий Crazy
« Последна редакция: вт, 31 окт 2006, 18:12 от piccolina »
Цитирай

Клеми, честита ти дата Smile То така или иначе щеше да си дойде, ама сега поне вече не си в безизвестност Wink

Влади, и у нашата куестура е един малък Адддд Twisted Evil за questura di Como става въпрос.
Значи куестурата е в една голяяяяма и достолепна сграда, обаче ufficio stranieri го сложили в... гаража!
Съвсем сериозно! В една малка и жалка пристройка. Грозна при това. С ниски тавани, та да не може да се диша. Едно помещение е, ама е на две нива, така че половината площ е в стълби - да ти е по-трудно да се редиш на опашка Twisted Evil Абееее... И като дойдат всички страниери с жените си и с всичките си деца Crazy Настава страшен хаос и блъсканица в тясното пространство и миришеее ooooh!

объркала си се! това е куестура Форли
в гаража на куестурата 2 стаи и 2 коридорчета
ниски тавани. смрад,народ и никакъв ред.
не е като в КООП да си теглиш номерче от автоматче да си купиш сиренце..
блъскаш се като олигофрен и остриш зъби.

това е политика, абсолютно съм сигурна.
Цитирай

Новото в Торино не е чак толкова лошо,въпреки че има още мнооооого какво да се желае!
Предишното обаче беше нещо ужасно,ужасно наистина.Намираше се до една зала в която се провеждаха олимпиадите.Самата сграда на свой ред някаква огромна зала,по-скоро хале.Огромно,празно пространство оградено със едни огради от метал ,точно като стадионите.Ветрилник голям.Всичко направено от някакви подръчни материали,сякаш току що построено и пригодено за хора.По точно НЕ хора-екстракомунитари.Екстракомунитарите не ни броят за хора по тези места.
Няма кой да ти каже на коя от двете опашки да се наредиш,няма кой да ти каже точно какви документи са ти необходими...ако нямаш интернет си прецакан.Или за необходимата документация да се довериш на легенде метрополитане,ако си нямаш пц.Едно 99%от чакащите там ,очевидно беше,нямаха.Стоиииииш ,висииииш на поашката докато не ти дойде реда,и като почнеш да питаш на гишето служитела започва да ти крещи в лицето да напуснеш сградата,защото не си се снабдил с необходимите неща.
Ако щете вярвайте,но от това място ме побиваха тръпки,напомняше ми за евреите през 40-те и за "Чичо томовата колиба"!Затова си казах,ако ще ме третират по този начин има да чакат да се регистрирам.Влязох вътре за първи път когато трябваше да си изкарвам първото пермесо.Добре че Фло не беше с мен ,защото както казва той,ако беше там щеше да стовари гадния служител на земята и да го напълни с ботте.Тоя се подиграваше с всички,когато дойде моят ред каза нещо от рода че ние българките сме леки жени.Не го каза директно,но с много добре подбрани думи.На мен ми се додрайфа!
Цитирай

A proposito...
едно въпросче ideauu
Нали egregio Silvio даваше по 1000 евро за всеки новороден италиански гражданин...
Ами ние с Миленка, дето ще раждаме при dottor Prodi? Thinking
Някой знае ли дали ще има награда и за нас?
Цитирай

Italia

A proposito...
едно въпросче ideauu
Нали egregio Silvio даваше по 1000 евро за всеки новороден италиански гражданин...

Пиколинке,дзверя се и 4ета финанциарията за 2007 ето тук ама неЩо не намирам инфо по наШия въпрос  newsm78
Цитирай

A proposito...
едно въпросче ideauu

Нйе!
ни са полага вече.
тия дет са взели да стискат палци тоя ненормалник Проди да не си поиска парите обратно.
при пенсионерите има прецедент Crazy
освен това за ония пари искаха май доста нисък доход newsm78

виж  във фамилия ( в дясно) , пдф файл е. ....
familia al centro dell societa....

м/у другото се сещам,че в обещанията на проди имаше едни 200 евро месечно за бебетата до незнам колко г. възраст... ама май нищо не стана накрая Crazy
« Последна редакция: вт, 31 окт 2006, 21:13 от Lennie »
Цитирай

Тъй ли било?
Това проверена информация ли е? Sad

Амм, Лени, сега видях, че си дала линк къде го пише. Отивам да чета.
Цитирай

davat be,na Barbara i dali!!!
Цитирай

Влади, става дума за деца, които ще се родят през 2007 година.
Аз писах "при Берлускони", "при Проди", ама не е съсвсем правилно. Bonus bebè не важи докато трае мандатът на съответния кабинет.
Имах предвид, че бюджет 2006 е гласуван от правителството на Берлускони, а бюджет 2007 се гласува вече от новото правителство на Проди.

Лени, четох, ама нищо не видях конкретно по въпроса. Предполагам, че именно това означава, че няма да има бонус. Щом не е споменато - няма.
А ако имаше сигурно щяха да го напишат с ей такива букви! Laughing
Докато се ровичках в нета за някакво инфо, попаднах на един форум, където бяха все "симпатизанти" на Проди и там един казваше, че по време на предизборната си кампания Проди обещавал бонус бебе от 2500 евро, но като го избрали, мистериозно спрял да говори за това Thinking
Вярно ли е? Някой помни ли подобно нещо или са само спекулации?
Цитирай

Тъй ли било?
Това проверена информация ли е? Sad

Амм, Лени, сега видях, че си дала линк къде го пише. Отивам да чета.

писах, незнам къде е отговора newsm78
казах, че не е проверено, т.е Д. твърди, че го е чул.
също, че ако има нещо е в линка за семейството, но италианския ми не ми е още пръв приятел.

Владка, Барбара кога ги е взела?
Тия пари ги даваше Берлускони, и то под определен ( доста нисък) доход.
Политиката му трябваше да се разшири от еднократни 1000 евро към пакети социални услуги
за деца.

Проди обещаваше предизборно 200 евро месечно детски ( нещо невиждано май досега в Италия).Но той много неща обещава май, обича да печели избори с обещания май. Money

Ани, не се мени от кабинет на кабинет, но май тук е точно така. Shocked
И преди ви бях казала, че съседката връща пари , дадени по решение направителството на берлускони, като надбавка към пенсията. Сега Проди й удържа по 50 евро месечно, защото решението на Б не било законно или нещо такова. Тоест, не може и на заварено положение да се разчита. Лудница голема ми се струва тая държава Crazy
Цитирай

Италия

Поздрави от зоната на здрача... bouquet
 Wink Тъкмо в духа на Хелоуинската нощ...да се появя с редовните ми оплаквания... Twisted Evil
поствам ви няколко снимки да видите на какъв хал е блока ни...

това е външната фасада...откъм улицата

асансьорите,които естествено не работят.. #2gunfire

след десетдневно оплакване пуснаха газта и отоплението...
но с Телеком е някакъв ад...все едно ни е  проклел някой...още на 17 октомври поставиха телефон на съседите и вече имат и нет..ние нищо...нещо повече 4 пъти ни правят апунтаменто с техници и не идва никой..(Специално за Сончето - при вас помня,че не беше пуснат централния кабел на телекома към блока...ние сме почти в центъра на града ..няма кабели за правене...в блока има вече 4 телефонни линии)..звъним на 187...направо ти затварят телефона...даже и връзки пуснахме..все още нищо.. Twisted Evil Масимо така се ядоса,че искаше направо да спре линията  #2gunfire...само заради мен се въздържа и още чакаме... Rolling Eyes
  Ходихме на среща със собственика на строителната фирма..такова чудо никъде не съм виждала..той самия,не може да каже кога ще завършат обекта..вероятно било около април,май догодина...бил му най -трудния обект,понеже проекта е направен от много известен архитект - Батистони и бил уникален...така,че видяли зор да намерят форнитори..и тези ,които са намерили изобщо не са сериозни...по едно време взе направо да псува,че не може да излезе наглава нито с архитекта ,нито с джеометрата...на въпроса защо не сменят джеометрата,който по цял ден се мота и изобщо не организира работата...само повдигна рамене...

Все още нямаме нито нумеро чивико,нито сме се регистрирали,че живеем на този адрес...най/рано януари ще можем да го направим.. не работят още асансьорите..:.преди да влязв в апартемента газя по цимент и строителни отпадъци...ooooh:
Думи нямам - всички тези неуредици на цената на няколко стотин хиляди еуро.. #Cussing out #2gunfire...

.....................
   Честито бременеене на Пикола  bouquet Love...благодаря за подозренията,че става дума за мен  Wink...но откакто сме в новата къща от едно притеснение на друго...изобщо не ни е до секс..да не говорим за бебета...не знам дали да не ходя свещи да паля,по -черна серия в живота ми не съм имала..тотален блокаж по всички фронтове... Sick #Crazy
  Поздрави на всички ви bouquet
Цитирай

София

Момичета, много се извинявам, че ви се меся в темата Embarassed
Имам едно въпросче Rolling Eyes
Понеже искам да купя на малкия стол за кола :
9-18 или 9-36 кг. За столчетата на CAM, Brevi, Play  не мога да намеря никакви резултати от краш тестове.
Дали вие сте виждали такива, понеже CAM, Brevi се правят в Италия, Play в Испания?
Разбира се много от полза ще ми бъде, ако и вие ме посъветвате за столче, което ползвате.
Много ви благодаря и пак се извинявам за безпокойството Blush
Цитирай

Varna, Bulgaria

Giorgia.дано бързо ви прекарат нет и да ви се оправят нещата  Praynig Praynig Praynig Praynig
Стискам палци  fingerscrossed
лек ден на всички  bouquet bouquet
Цитирай

Добро утро!

Гери, това е пълно безобразие. Снимките, направо ме.. Sick
Извинявай, това се случваше в България преди 10ина години.
Братовчедка ми се нанасяха без акт 16,но чак такива гледки нямаше.
В момента брат ми строи апартамент - всичко е цивилизовано, не влизат в сроковете, но обекта е
на съвсем друго дередже. Отношенията с предприемачи и тн. също.
Не знам какво да ви кажа - вътре апартамента как е? Сега , като е пусната газта... внимавай много с газта! Имаш ли сензор за газта!? Нищо не ми се струва обезопасено...Няма настилки пред асансьорите, тия кабели, които висят...  това си е обект!
Хубавото, което виждам е, че блока като е готов, ще е много хубав, ще потърся сгради на този архитект прехвален да видя   Smile bouquet

Снощи идваха за долчета или скерцетта - хлапетии някакви, много сладки Laughing

айде, че днес съм цял ден сама и имам толкова работа. тоя форум направи къщата пълен хаос.
Цитирай

Гери, това вашето е...  angry
Вече не знам какво да ти кажа. Все се надявам, че се държите и не падате духом. До колкото е възможно Confused
Цитирай

Ха добър ден  bouquet

Аз таковата .. сега се събуждам  Rolling Eyes цяла нощ ми беше лошо .... чак премислих да не съм прихванала специфичния вирус от темата, ама като се замислих, нееееее, не може да бъде, то тая работа със секс става, не с кюфтета  Wink та значи не е  35

Гери, вашето е, както казва Ани, на нищо не прилича ... А тия от Телеком   #2gunfire  #2gunfire
Преди 3 седмици мъжът ми имал благоразумието да се обади и просто да попита за инфо за новата им тарифа Аличе 2 мега вкъщи, (че на мен досегашните 6 мега не ми трябват, аз каквото имам да обслужвам по регистрация и хостинг си го правя от сървъра от работата). Хорицата от Телеком му обяснили там каквото питал, и в момента в който му затворили слушалката, ни рязват интернета вкъщи. След 10 мин. пак се обаждаме, вдига друг оператор там и вика, ми да, прекъснали сме интернета, защото преди малко сте заявили промяна на тарифата  Shocked  #Cussing out  #2gunfire И вика, да я дезактивираме ли рикиестата ..... Антонио вика, и кога ще имаме интернет? Отговор: и в двата случая до 10 дена  Shocked  Shocked В този случай решихме да оставим така, новата тарифа ни устройваше.
Та Гери, има да си ги чакаш, да не си помислиш, че при нас са дошли, трявбаше до 10 дена да дойдат, а аз ги чакам от 20, трябва да дойде техник да ми смени модема и да донесе още джаджи плюс портатиле, който е включен в цената.

Я моля ви кажете ми, мацки, една работа ....  ние живеем във вила с 4 апартамента, 2 на приземния и 2 на първия етаж. Ние сме на първия.  Всяко семейство си има градина, оградена с оградка и си сади разни нещица, цветенца, домати и т.н. От други съседи нямаме оплакване, всички са много любезни и услужливи, но тия под нас се държат като свине, хвърлят си нарочно фасовете в нашата градина, тъпите им деца си хвърлят станиолчетата от дъвки, бонбони .... и ред такива свинщини, кажете начин да ги излекуваме успешно .... че иначе война ще има.
Говорих вече с наемодателката, идва в събота с мъжа си и нещата ще се говорят в лицето .... или ще престанат, или ще се викат карабиниери всеки път ... обаче аз да си питам ... Всички семейства във вилата са роднини (вкл. наемодателката, която не живее там, но не могат да се траят помежду си).
Моля ви, дайте съвет преди да съм отишла да ги разстрелям  #2gunfire
Цитирай

Милано

Здравейте Мами Италиани  bouquet

Гери, наистина много кофти, дано скоро всичко да се оправи. Аз си спомням и ние доста чакахме телеком, докато се кандърдисат да дойдат техниците. Отделно още един месец чакахме да ни пратят модема по пощата  Whistling

Нещо днеска не ми се отваря търсачката google странно, нито yahoo.  Confused
Цитирай

Италия

Здравейте и от мен  Mr. Green

Тук е дъждовно и студенко май трябва да вадим ме зимните якета  Rolling Eyes

Клео,аз не съм гледала никога такива тестове...не мога да ти хелп-на...нашето столче е съвсем обикновено на Чико до 0-18кг!

Вале, ние сме с киостра и тя си е наша,но таквиз съседи май нямаме ...почти нищо не ни пада!Аз залагам за помолване,предупреждение и после карабиниери и ако случайно не става неподдържане на градинка!Направо е ужасно да се контактува с инньоранти!

Ани,1000 евро бяха 4аст от предизборната кампания на Берлускони и приключи април месец май  newsm78 Тогава много добре помня Проди(в отговор на Бонус Бебе),че Проди обеща по 2500евро на дете,но не кеш,а под други форми!При нас все още нищо не е дошло!Не знам дали все още има и данъчно облекчение ако имаш дете и ти е карикато!

Гери,нЕам думи просто...стискай още малко зъби дайййй, ке че ла файйй  Hug

А какви ги говорите за куестурите  #Crazy при нас си е супер,....вярно,че е отделна заличка с 3 гишета,но е точно до главния вход на Куестурата заедно с пасортния отдел и още няколко неща!Но са любезни...вярно е,някои са по сериозни,но пък винаги обясняват и отговарят на каквот се сетиш!Опашки има,но ако си само за инфо се мушкат между 2 номера(тук има 30 апунтамента на ден)...даже онзи ден бях 19 и се явих в 945,та да не вися много,а те ми бяха преско4или номера и после пак от начало и така...няма нерви и крещене(поне аз досега не съм забелязвала),но си има от всякакви раси,но това не ме притеснява!ААА и после като ходих за отпечатъците полицаите си играеха с мишлето да го занимават...абе свестни ми се виждат...поне досега не съм попадала на идиоти!Пермесото излиза за около 20 дни...нямам забележки засега!

Айде кво съм се разбъбрила...да почина малко!

Лек ден...дано почиващите са успели да се поразходят  Peace

Цитирай

Ancona-Italia

Здравейте момичета ! Hug
Минавам да се отчета на бързо и да ви почерпя   
 , че днес съкровището става на 31 години .
Ние сме добре децата растат и правят пакости , но това е , нищо ново освен че днес си навехнах крака ма и туй ще мине .
Лека вечер ! bouquet
Цитирай

Милано

Дани, Жив и Здрав да е мъжо ти и на ръце да те носи  Very Happy
направи си топъл компрес на крака  Peace

Кала и аз съм попадала до сега само на любезни от нашата куестура. Последния път лятото, като ходих да си взимам пермесото, се оказа че ми липсва една буста пага. Човека не ми направи никакъв проблем, даде ми пермесото на доверие и каза да му я знаеса, когато мога  Smile Иначе, то че си е гъчканица е ясно, сега вече си мисля, че директно от комунето някои си взимат пермесото, според зоната в която живеят. Smile

Лека вечер от мен до утре  bouquet 

« Последна редакция: ср, 01 ное 2006, 18:37 от Лейди »
Цитирай

Дани, честит рожден ден на мъжа ти!
Приятно изкарване, хубаво да си отпразнувате празника Hug

Лейди, ма то голям берекет ще бъде, ако може да се прави пермесото в комунето Party
Дали има някъде списък в кои райони и комунета вече може да се прави така?
Иначе те и нашите служители са любезни. Поне с нас винаги са любезни, но съм ги виждала понякога да повишават тон на разни, които хем нелегални, хем без никакви документи дошли, хем не знаят езика и нищо не разбират ooooh! Еее, на такъв и аз ще му кресна, особено ако ми е 10тият за деня Crazy

Иначе аз сега съм с висящо пермесо!!!
Като отидох в Италия в началото на юли и бам веднага в куестурата да им кажа, че съм дошла. Дадоха ми апунтаменто за представяне на документите за пермесо за 16 септември! Аз междувременно забременях Wink и като отидохме септември, питахме дали не може да ми се издаде по-друго пермесо, а не за туризъм. Можело било, трябвало ми само сертификат от държавен доктор, че съм бременна и кога е терминът. Дадоха ми 1 седмица да си го набавя и да се върна пак, за да дам пълен пакет документи. След седмица всичко е ок, взеха ми отпечатъци на машинката, дето не цапа Laughing (Кала писа за нея) и ми казаха да дойда да си взема пермесото на 4 декември Shocked Обясних подробно, че по това време вече отдавна няма да съм в Италия и ще дойда пак чак през януари-февруари. Ами добре, когато съм отидела-тогава, те пак щели да ми го дадат Crazy
И какво излезе? Големи апунтаменти, голямо чудо и после "кога дойдеш тогава" newsm78
Аз въпреки всичко не спирам да се съмнявам, че може и да откажат да ми дадат пермесото, когато отида да си го искам през февруари. Ама да видим Thinking
Цитирай

София

Здравейте и от мен  Mr. Green

Клео,аз не съм гледала никога такива тестове...не мога да ти хелп-на...нашето столче е съвсем обикновено на Чико до 0-18кг!

Благодаря ти за вниманието  все пак  bouquet
Цитирай

Ancona-Italia

Добро утро !
Пиколина , не се притеснявай едва ли ще имаш проблеми !
Аз докато живеехме във Виченца си подновявах пермесото и докато бяхме там 3 пъти ходих до тая маледета куестура и все не беше готово .
После като се върнахме в Анкона още 3 пъти ходих с бебето Самира да си искам пермесото и на края отидох в комунето в града ни .
Поисках среща със секретарката на синдако и тя ме свърза с една жена в куестурата тук .
Пък тя се свърза с тия във Виченца и ми казаха да съм отидела да си го взема .
Та пак ходих с бебето до там взех го джа скадуто от 2 месеца .
И така тук ми го подновиха след месец , но в нашия град определено куестурата е на ниво .
Цитирай

София

Здравейте, мами в Италия! Имам нужда от малко информация. Предстои ми пътуване София- Милано със самолет, кацане на летище Малпенса и след това трябва да се придвижа до Торино. Можете ли да ми кажете има ли някаква директна връзка Малпенса - Торина, с влак или автобус или трябва да пътувам до Милано и от там да търся транспорт до Торино. А разбрах, че това летище било доста отдалечено от Милано. Предварително ви благодаря  :bouquet:
Цитирай

Ancona-Italia

Клео , и моите столчета са обикновени едното е 0-18 , а другото е 0-36 .
Галчо , а на теб не мога хич да кажа нищо много съм далече от Милано , и до сега дори не съм го посещавала .
Но другите момичета сигурно ще те осведомят като се включат .
Лек ден ! bouquet
Цитирай
eto info ot saita na letishteto
obadi se sa vseki sluchai

DA: MALPENSA

A: TORINO  Partenza da: Terminal 1-Uscita 4-Fermata 18
Orario: 10.00 - 11.30 - 14.00 - 16.00 - 18.30* (la corsa si effettua esclusivamente nel periodo 26/06 - 24/09/06) - 20.30
Partenza da: Terminal 2
Orario: 10.05 - 11.35 - 14.05 - 16.05 - 18.35* (la corsa si effettua esclusivamente nel periodo 26/06 - 24/09/06) - 20.35
Frequenza: Tutti i giorni
Tempo medio di percorrenza: 2 h
Prezzo: ? 18,00
Biglietti: Airport 2000 (Terminal 1), Malpensa bus Express (terminal 1), Agenzia Air Pullman (Terminal 2)  SADEM
011 3000611

Здравейте, мами в Италия! Имам нужда от малко информация. Предстои ми пътуване София- Милано със самолет, кацане на летище Малпенса и след това трябва да се придвижа до Торино. Можете ли да ми кажете има ли някаква директна връзка Малпенса - Торина, с влак или автобус или трябва да пътувам до Милано и от там да търся транспорт до Торино. А разбрах, че това летище било доста отдалечено от Милано. Предварително ви благодаря  :bouquet:
Цитирай

в едно миланско село

A proposito...
едно въпросче ideauu

Нйе!
ни са полага вече.
тия дет са взели да стискат палци тоя ненормалник Проди да не си поиска парите обратно.

м/у другото се сещам,че в обещанията на проди имаше едни 200 евро месечно за бебетата до незнам колко г. възраст... ама май нищо не стана накрая Crazy

LEni, az mislia, 4e 4ovek kato ne znae neshto sas SIGURNOST, po-dobre da si trae. Za poreden pat se izkazva6 po politi4eski vaprosi, koito izob6to ne sa ti iasni.
1000-ta evro gi davaha na vsi4ki, bez ogled na dohoda.
Parite, koito niakoi ot pensionerite vra6tat sa zaradi gre6ni iz4islenia. Osven tova, zapo4naha da im gi udarjat o6te po vremeto na Berlusconi, taka 4e...

Shto se otnasia do Prodi, da, v programata ima6e zalojen edin bonus ot 2500,00ewro ednokratno za vsiako dete do 3godi6na wazrast (vsa6tnoost, govore6e se za bankova smetka na imeto na deteto, koiato roditelite niamat pravo da pipat do 18god. vazrast). I men mnogo me valnuva dali sa go odobrili ili ne, vapreki, 4e mojta 3 godini shte gi navar6i na 2.01.07... ta i da gi ima moje pak da ne gi vidia. Ima6e i niakakvi drugi mese4ni sumi na dete do 18godi6na vazrast (sa6to otiva6ti v gornia vlog), ideia vzeta ot franzuzite, oba4e nikoj ne e kazval za otkoga 6te se po4ne s tezi neshta  newsm78

Ima6e i drugi neshta v programata, ama kakvo da se pravi, politikata si e politika, pri tova deredjeto v koeto se namira Italia ne pozvoliava mnogo glezotii, dori naprotiv.

Ajde stiga viarvane v magi4eskata pra4iza na Berslusconi, shtoto sas 6trak s prasti nishto ne stava, kakto iavno se razbra...
Italianzite, ebati, kakto i balgarite, samo im daj da se oplakvat, ama sakan, mojto da ne se pipa. Emi niama da stane taka, 6te pla6tame vsi4ki i 6te se nadiavame, 4e da e 6te e za po-dobro.
Цитирай

На топло ;)

Нйе!
ни са полага вече.

LEni, az mislia, 4e 4ovek kato ne znae neshto sas SIGURNOST, po-dobre da si trae. Za poreden pat se izkazva6 po politi4eski vaprosi, koito izob6to ne sa ti iasni.
Parite, koito niakoi ot pensionerite vra6tat sa zaradi gre6ni iz4islenia. Osven tova, zapo4naha da im gi udarjat o6te po vremeto na Berlusconi, taka 4e...

Shto se otnasia do Prodi, da, v programata ima6e zalojen edin bonus ot 2500,00ewro ednokratno za vsiako dete do 3godi6na wazrast (vsa6tnoost, govore6e se za bankova smetka na imeto na deteto, koiato roditelite niamat pravo da pipat do 18god. vazrast). I men mnogo me valnuva dali sa go odobrili ili ne, vapreki, 4e mojta 3 godini shte gi navar6i na 2.01.07... ta i da gi ima moje pak da ne gi vidia. Ima6e i niakakvi drugi mese4ni sumi na dete do 18godi6na vazrast (sa6to otiva6ti v gornia vlog), ideia vzeta ot franzuzite, oba4e nikoj ne e kazval za otkoga 6te se po4ne s tezi neshta  newsm78

Ima6e i drugi neshta v programata, ama kakvo da se pravi, politikata si e politika, pri tova deredjeto v koeto se namira Italia ne pozvoliava mnogo glezotii, dori naprotiv.

Ajde stiga viarvane v magi4eskata pra4iza na Berslusconi, shtoto sas 6trak s prasti nishto ne stava, kakto iavno se razbra...
Italianzite, ebati, kakto i balgarite, samo im daj da se oplakvat, ama sakan, mojto da ne se pipa. Emi niama da stane taka, 6te pla6tame vsi4ki i 6te se nadiavame, 4e da e 6te e za po-dobro.

Подкрепям напълно казаното от Feiam.  Peace

Да допълня още, че за 1000 еуро, се искаше семеен доход под 50000.
А Берлусkони, ги даде наляво и надясно за да си прави изборна пропаганда, но допусна лека грешка... Пратил е писма и за деца на екстра комунитари, родителите им са отишли в пощата и са декларирали че са италиански граждани и са си взели парите....
Та имаше риск, тези екстракомунитари да бъдат съдени и да трябва да връщат тези пари. Е, познайте кой трябваше да оправя поредните каши на Берлуска, ами това правителство. 
Аз като пиша нещо, не съм чула недочула, и ако е нужно мога винаги да се документирам:
http://www.vostrisoldi.it/articolo/bonus-bebe-a-chi-spetta-l-ass … da-1000-euro/379/
http://www.meltingpot.org/articolo7894.html
« Последна редакция: чт, 02 ное 2006, 11:36 от мамаx3(Vesna) »
Цитирай

в едно миланско село

Нйе!
ни са полага вече.

Подкрепям напълно казаното от Feiam.  Peace

Да допълня още, че за 1000 еуро, се искаше семеен доход под 50000.
А Берлусkони, ги даде наляво и надясно за да си прави изборна пропаганда, но допусна лека грешка... Пратил е писма и за деца на екстра комунитари, родителите им са отишли в пощата и са декларирали че са италиански граждани и са си взели парите....
Та имаше риск, тези екстракомунитари да бъдат съдени и да трябва да връщат тези пари. Е, познайте кой трябваше да оправя поредните каши на Берлуска, ами това правителство. 
Аз като пиша нещо, не съм чула недочула, и ако е нужно мога винаги да се документирам:
http://www.vostrisoldi.it/articolo/bonus-bebe-a-chi-spetta-l-ass … da-1000-euro/379/

A, tova za dohoda mi be6e ubiagnalo  #Crazy. Moiata e rodena 2004 godina i sled 20dena mi pristigna assegno-to ot INPS. Ni6to ne sme popalvali, ne sme iskali, ne sa ni pitali za dohodite (no moje bi tova be6e parvata godina na bonusa, ta znam li  newsm78).

Za kojto pita6e za figli a carico, eto tova namerih az :
http://www.intrage.it/rubriche/fisco/finanziaria_2007_disegno_le … zioni/index.shtml

Az sa6to mislia, 4e tova pravitelstvo i nie vsi4ki 6te pla6tame mnogo seriozno, naj-ve4e zaradi alhimika Berlusca i negovite priateli finanzieri. Estestveno, pri4inata ne e samo v nego, ima ne6ta za opraviane, koito sindikatite ne pozvoliavat da se pipnat s prast (viziram darjavnite slujiteli)... ama tova vliza v paradoksite na Italia.

Mejdu druugoto, mislia, 4e malko pove4e tolerantnost ot strana na politi4eskite sili i poddrajnizite im, niama da se otrazi zle na klimata...
Kogato Berlusconi dojde na vlast, vapreki 4e ne sam go glasuvala, smiatah 4e triabva da mu se dade vazmojnost da raboti, a ne vednaga da se osvirkva.
I sega mislia sa6toto, 6toto otstrani e mnogo lesno da se dava akal i da se protestira.
Цитирай

Италия

Честито на патерица на Юсеф  Mr. Green 

Днес е ред на мойта половинка  Peace

:bouquet:

Цитирай

На топло ;)

Feiam,
ти забеляза ли, като правителството на Проди искаше да либерализира някои от кастите  какво настана, веднага се запо4наха ста4ки, протести и т.н.
Ами таксиметраджиите, искат да продължават да си продават нелегално разрешителното (вървят към ? 300.000). Аптекарите, нали знаете, че за да си отвориш аптека, можеше само ако родителите ти имат такава.... Поне сега не е вече така.
Аз чакам да променят нещата при банките, че ми писна да ме обират над 120 еуро на година.
Та, много смелост се иска да се променят нещата в Италия и да стане по-нормална държава.
« Последна редакция: чт, 02 ное 2006, 15:14 от мамаx3(Vesna) »
Цитирай

На топло ;)

4естито на половинката на Кала.
Ти това ли ще сервираш дове4ера? Изглежда много апетитно.  Wink
Цитирай

в едно миланско село

Feiam,
ти забеляза ли, като правителството на Проди искаше да либерализира някой от кастите  какво настана, веднага се запо4наха ста4ки, протести и т.н.
Ами таксиметраджиите, искат да продължават да си продават нелегално разрешителното (вървят към ? 300.000). Аптекарите, нали знаете, че за да си отвориш аптека, можеше само ако родителите ти имат такава.... Поне сега не е вече така.
Аз чакам да променят нещата при банките, че ми писна да ме обират над 120 еуро на година.
Та, много смелост се иска да се променят нещата в Италия и да стане по-нормална държава.

Samo na men li ne mi raboti kredora? Confused

Da, za sajalenie, italianzite iskat samo privilegiite si... i vseki si tegli 4ergata, tajno mi stava kato gledam  Confused
Situaziata na taksimetrovite i aptekite be6e scandalna, a za resakziite da ne govorim... 4akam oba4e s netarpenie niakakvi merki sre6tu darjavnata administrazia, imam edna poznata v takova u4rejdenie, koiato mi razpravia, 4e se molela da i dadat da pravi ne6to i si izmisliala sama polezni dejnosti  Shocked Thinking
Za bankite, da ti kaja, 4e na men mi pisna da pla6tam za vsiaka usluga e premestih vsi4ko vav fineco, ako ti e ubiagnala, dalle un'occhiata, kup spesteni pari sa si Rolling Eyes

Pozdravlenia i ot men za maja na Kala, oba4e, mama mu stara, ot tia gamberi tam mi potekoha ligite... slava bogu, 4e ne sam bremenna, ina4e 6tiah da ti4am kam restoranta Twisted Evil
Цитирай

Здравейте и от мен,днес имам много неща да правя,така че май няма да се включвам често.
Ч.Р.Д. на съкровищата на Дани bouquet и Кала bouquet,да са ви живи и здрави, и много обичливи мъжлетата!
Лени,като я видя другия път Барбарела,ще я питам кога ги е взела,ама след като ми казва че ги давали едва ли ще ме лъже момичето.А и аз ще раждам 2006,така че много се надявам да ми хвърлят някое кокалче.
Денисче какво ще каже по въпроса?
Да ви питам,обяснете ми ако обичате какво е това карико на децата в-у един или друг родител?Нямам идея какво представлява и какво се прави newsm78.
Цитирай

Mi ako ne vi raboti kredor,zashto ne polzvate www.2cyr.com ?
Цитирай

На топло ;)

Да ви питам,обяснете ми ако обичате какво е това карико на децата в-у един или друг родител?Нямам идея какво представлява и какво се прави newsm78.
Децата се водят на издръжка на бащата, на майката или на двамата родители (ако и двамата имат близки доходи) по 50%.
Това се прави само по данъ4ни съображения.  Именно данъ4ните намаления за семействата, се из4исляват според приходите, 4леновете на семейството (които издържаш) и в какъв процент ги издържаш.
При твоя слу4ай би трябвало да си и ти и бъдещето бебе на издръжка на таткото.  Wink

П.С. И аз ползвам този сайт за кирилизация

Feiam, през 2004 даваха на вси4ки Майки "комунитари" бонус за второ дете. На мен не ми дадоха, въпреки 4е децата ми са италиан4ета....  Twisted Evil  Просто не бяха обмислили закона.  Зву4и абсурдно, но е факт. При майка италианка и баща българин  -  ДА, обратното  -  НЕ....
« Последна редакция: чт, 02 ное 2006, 15:05 от мамаx3(Vesna) »
Цитирай

Добър ден на цялата компания!

В момента в София вали сняг!!!
Иде ми да се гръмна Laughing
Цитирай

София

В Люлин няма още.  Laughing
Цитирай

в едно миланско село

Децата се водят на издръжка на бащата, на майката или на двамата родители (ако и двамата имат близки доходи) по 50%.
Това се прави само по данъ4ни съображения.  Именно данъ4ните намаления за семействата, се из4исляват според приходите, 4леновете на семейството (които издържаш) и в какъв процент ги издържаш.
При твоя слу4ай би трябвало да си и ти и бъдещето бебе на издръжка на таткото.  Wink

П.С. И аз ползвам този сайт за кирилизация

Feiam, през 2004 даваха на вси4ки Майки "комунитари" бонус за второ дете. На мен не ми дадоха, въпреки 4е децата ми са италиан4ета....  Twisted Evil  Просто не бяха обмислили закона.  Зву4и абсурдно, но е факт. При майка италианка и баща българин  -  ДА, обратното  -  НЕ....

Shocked Shocked

според новата финанциария, ако и двамата работят, децата се водят 50 и 50. Няма да е позволено да ги скарикира само единия.  newsm78
Сигурно и това е някакво данъ4но съображение, не знам какво, Щото ниЩо не разбирам, но подозирам, 4е не пе4ели семейството  Thinking
Цитирай

Rome

Ето ме и мен, да се разпиШа набързо Blush
4естит Рожден ден на празнуваЩите bouquet bouquet bouquet

По въпроса с бонус бебе: Владко, НиЩо не съм полу4ила. На мъжа ми са  му обяснили в работата, 4е за родените след април 2006 няма да има, заЩото не е влязъл в сила новия проекто закон. през 2007 Ще е друго. Не знам дали е така, но е факт, 4е никакви 1000 евро, никакви 5 лева не сме взели... Twisted Evil То така или ина4е надвиШвахме дохода, та.....пациенца Mad

Пък за Берлускони не ми се говори, да не задълбаваме в полити4ески теми.... Peace Едно е сигурно: няма да липсва на 4ужденците с "фаШисткия" си закон Босси Фини.  Mr. Green

Въх, сняг в София Crazy

До скоро дами bouquet
Цитирай

На топло ;)

Това не го знаех, ами сигурно е в защита на държавата.
Една моя колежка например, искаше да пише мъжът си на своя издръжка (въпреки 4е той си работи - аутономо е) в зависимост от това как могат да плащат по-малко данъци.
Та, може от тази гледна то4ка, да няма хора дето се пишат хитри, да слагат и това 50%.

Мен друго ме дразни, тези дето си крият огромната 4аст от доходите. Златар в Сицилия, декларира, 4е полу4ава по малко от средната работна заплата и от този сорт.
Поне като лъжат, да лъжат с мярка.
Цитирай

в едно миланско село

Това не го знаех, ами сигурно е в защита на държавата.
Една моя колежка например, искаше да пише мъжът си на своя издръжка (въпреки 4е той си работи - аутономо е) в зависимост от това как могат да плащат по-малко данъци.
Та, може от тази гледна то4ка, да няма хора дето се пишат хитри, да слагат и това 50%.

Мен друго ме дразни, тези дето си крият огромната 4аст от доходите. Златар в Сицилия, декларира, 4е полу4ава по малко от средната работна заплата и от този сорт.
Поне като лъжат, да лъжат с мярка.

Ами те такива аномалии бол. И аз издивявам като ги чуя... но нали знаеш, в тая държава, трябва да си "фурбо". И хитрите не плащат данъци, да не са луди, за кво да и дават нещо на държавата. Обаче претенции имат... Айде, че ми става гадно като се замисля.

Влади, мерси за сайта, не го знаех, веднага се възползвах  Laughing
Цитирай

Italia

Здрасти банда  Hug

4естито на половинките на Дани и Кала  bouquet Да са ви живи и здрави и много да ви глезят и слуШат  Wink

За данъци и финанциярии направо не ми се говори,оба4е съм супер доволна,заЩото днес мъжа ми ме зарадва,4е имам да си полу4а малко скромно аккредито от 600 и малко евра Щото явно съм си надплатила данъците  newsm68 newsm44

А за протокола аз за Джулия не взех нито стотинка а така както е тръгнало май и за номер две Ще си остана с празна кесия. Twisted Evil
Цитирай

Ами те такива аномалии бол. И аз издивявам като ги чуя... но нали знаеш, в тая държава, трябва да си "фурбо". И хитрите не плащат данъци, да не са луди, за кво да и дават нещо на държавата. Обаче претенции имат... Айде, че ми става гадно като се замисля.

Аз никога не съм работила и плащала данъци в Италия, та не съм издълбоко наясно със системата, а и ми е малко рано да си имам политическо становище Wink но да разкажа нещо по въпроса за укриване на доходи.

Понякога май не става дума само за това, че са "фурби" Rolling Eyes
Ето конкретен пример:
Правим ремонти в къщата и идват работници да работят. Хората са муратори, които си работят сами за себе си, не сме наемали от някаква фирма. Как се води това? Професия "либера" ли?
Та разбирам аз при един разговор, че работниците се уговорили със свекърите ми да фактурират само част от парите, които ще им бъдат платени за работата, а другата част са се разбрали да им платят така - на черно! Единият от мураторите беше много свестен човек и си имахме приказка, та директно си го попитах защо така? Отговорът беше, че при неговия тип професия, 50% (дали не бяха и малко повече даже) от доходите му отиват за данъци. Конкретно той взимаше за работата си 18 евро на час (защото беше нещо като капо скуадра, а другите вземаха по по-малко). А колко трябва да му скочи тарифата, за да може да печели от труда си и да си плаща всички данъци?
Ми не знам... Мисля, мисля... Тези човек не е чиста проба тарикат.
Цитирай

Кала, ЧРД на мъжа ти bouquet
Весел празник!

Пак да докладвам: Снегът спря, само измокри улиците, нищо не побеля. Обаче почти 1 час си падаха снежинки много сериозно!
Цитирай

в едно миланско село

Аз никога не съм работила и плащала данъци в Италия, та не съм издълбоко наясно със системата, а и ми е малко рано да си имам политическо становище Wink но да разкажа нещо по въпроса за укриване на доходи.

Понякога май не става дума само за това, че са "фурби" Rolling Eyes
Ето конкретен пример:
Правим ремонти в къщата и идват работници да работят. Хората са муратори, които си работят сами за себе си, не сме наемали от някаква фирма. Как се води това? Професия "либера" ли?
Та разбирам аз при един разговор, че работниците се уговорили със свекърите ми да фактурират само част от парите, които ще им бъдат платени за работата, а другата част са се разбрали да им платят така - на черно! Единият от мураторите беше много свестен човек и си имахме приказка, та директно си го попитах защо така? Отговорът беше, че при неговия тип професия, 50% (дали не бяха и малко повече даже) от доходите му отиват за данъци. Конкретно той взимаше за работата си 18 евро на час (защото беше нещо като капо скуадра, а другите вземаха по по-малко). А колко трябва да му скочи тарифата, за да може да печели от труда си и да си плаща всички данъци?
Ми не знам... Мисля, мисля... Тези човек не е чиста проба тарикат.

а Защо мислиш така? Аз смятам, че щом имат партита ива е редно да правят фактури. това е точно типичната италианска фурбицiя и на предлагащия услуга и на купувача, с идеята (абсолютно погрешна), 4е така всеки печели). Е да, ама не. Така печели продавача, който не плаща данъци върху сумата която печели (демек, печели на черно, за да ти стане по-ясно). Резултат : данъчnите декларации на такива и всякакви други особи, работещи на черно са по-ниски, от тези на един операио, точно това, за което говорехме с Весна. Просто много сори, ама аман от муратори, идраули4и и елеттри4исти, дето излизат едва ли не нулла тененти
Цитирай

Italia

....Просто много сори, ама аман от муратори, идраули4и и елеттри4исти, дето излизат едва ли не нулла тененти....

А всъЩност са много по_богати и си позволяват неЩа дето ние,неЩастниците дипенденти ,плаЩаЩи си данъците до стотинка само можем да си ме4таем  #Cussing out #2gunfire #Cussing out
Цитирай

Софията

Ехо народее Laughing Hug bouquet Привет на всичкиии!!
приемате ли гости макар и накрая на деня: Hug Peace Flutter
Цитирай

На топло ;)

....Просто много сори, ама аман от муратори, идраули4и и елеттри4исти, дето излизат едва ли не нулла тененти....

А всъЩност са много по_богати и си позволяват неЩа дето ние,неЩастниците дипенденти ,плаЩаЩи си данъците до стотинка само можем да си ме4таем  #Cussing out #2gunfire #Cussing out

Това е което дразни, ние си плащаме, а те се чудят само как да минат институциите.
И не е съвсем така с тези фирми които правят ремонти.
Ние например искахме да си плащаме всичко с квитанция, съответно разликата беше, че им платихме в повече само IVA (не си спомням точно, но май беше 20%).

Не знам дали знаете, но има проекто закон, всичките на "свободни професи" да ги задължат да получават парите само по банкова сметка. Да видим дали ще стане.

http://www.architettiroma.it/dettagli.asp?id=8548

Цитирай

Аз пък искам да знам кой е тоя балам дето ша работи на частно и няма укрива данъци...ми то трябва просто да си луд!!!Онзи ден говорихме с нашия приятел дентиста,той казва,аз као трябва всичко да плашам,на месец ще ми остават около 1000 евро....ма извинявайте...как да плаща човек?!Нали виждам и Фло,бачка като луд,по цял ден,ако се разболэ или падне та си счупи крак никой не му плаща,както на дипендентите болнични,не му плащат 13 и 14 заплата.Ако трябва да си плаща всичко просто ще умрем от глад.Ако в тази държава данъците бяха нормални всеки щеше да си плаща и то с най голямо удоволствие,а не да прави салти мортали та сакън да не се набие в очите на финанзата.Просто нещата са такива ИМЕННО с цел хората да укриват данъка!!!Смейте се ,ама е точно така.Щото държавата си е направила добре сметката че като сложи високи данъци един определен процент "Нормално"укрит данък във форма на евро ще пълни хазната.Не са толкиова прости от финанцата,на тях им е повече от ПРЕДЕЛНО ясно че всички укриват Crossing Arms.
Феям,дон'т уори,чир-а дава много рядко фира...на мен от как съм във форума ми се е случило само веднъж.Чудя се що ползват всички Кредора.
Цитирай

Italia

Да,Весна,мъжа ми разправяШе за този проекто закон,като 4аст от мерките за борба с евазионе фискале да се въведе плаЩане само по банков път за разните свободни професии:лекари,зъболекари,айдукати,архитекти,комер4алисти и тям подобни та да се престане с това неро им пълни джобовете  #2gunfire #Cussing out #2gunfire
Цитирай

а Защо мислиш така? Аз смятам, че щом имат партита ива е редно да правят фактури. това е точно типичната италианска фурбицiя и на предлагащия услуга и на купувача, с идеята (абсолютно погрешна), 4е така всеки печели). Е да, ама не. Така печели продавача, който не плаща данъци върху сумата която печели (демек, печели на черно, за да ти стане по-ясно). Резултат : данъчnите декларации на такива и всякакви други особи, работещи на черно са по-ниски, от тези на един операио, точно това, за което говорехме с Весна. Просто много сори, ама аман от муратори, идраули4и и елеттри4исти, дето излизат едва ли не нулла тененти
Редно е, Феям, разбира се, че е редно!
Много ясно, че е кофти от страна на дипендентите, които си плащат всичко. Аз примерно съм зависима от парите на Симоне, който също е дипенденте и плаща данъци. Не си мислете, че много се кефим, че някой се скатава.
Обаче, мисля си, ако направиш сметката от гледна точка на този мураторе - ако си обяви всички доходи и си плати данъците до последно, какво му остава? Е за това се стига до злоупотреби.
Цитирай

Ехо народее Laughing Hug bouquet Привет на всичкиии!!
приемате ли гости макар и накрая на деня: Hug Peace Flutter
Добре си дошла! Hug
Изваждай данъчната декларация и се включвай в лафа Wink Laughing
Цитирай

Italia

А за мен или за мъжа ми и такива като нас някой да се загрижи като си обявяваме вси4ко до стотинка и си плаЩаме вси4ките му данъци като греШни дяволи, за да може да влизат пари в хазната и да има от какво да се издържат и да функционират болници и у4илиЩа и у4реждения и тям подобни,все услуги,които се ползват и от укриваЩите данъци. Ние не сме ГОРКИТЕ,нали  Crossing Arms Ай ,моля ви се  Stop
Цитирай

Да,Миленко,именно така ще стане,всичко ще минава през банката.
Аз не знам защо вас дипендентите ви дразни толкова че хората си укриват данъците-вие самите ако имахте възможност бихте го правили и не бихте се замислили и на часа.
Примерно моят гинеколког работи на частно ,но е от сутринта до 9-10 вечерта на работа.Зъболекарко,този който ни е приятел понякога бачка и до 12 през нощта,докато един дипендент отдавна си е в къщи.
Просто всички дипенденти мислят че като другите работят на частно влагат състият труд като дипендентите.Няма такова нещо!!!Аз нали съм била дипенденте,знам какво е.Удря камбанката,затваряш кепениците и се прибираш в къщи.Не се занимаваш с простотии ,с телефони и клиенти които ти звънят дори в 11 вечерта да те питат някаква простотия или да ти крещят неистово.Мураторите,които толкова ви са на устата-ми знаете ли изобщо за какъв робски къртовки труд става въпрос?Знаете ли че понякога с години чакат да си получат парите от някой клиент.През това време обаче данъчните не ги чакат та да им съберат данъците.Свекър ми от 5 годони още има да взема пари от хората...а и той е човек,и той се храни.Няма случай в който отиваш в супермаркет и плащаш след година,нали?
Проблема не е в хората,проблема е в данъчното облагане!
Цитирай

Миленче,със сигурност Фло плаща двойно повече данъци от теб и мъжа ти...така че е неуместно да казваш че не плащат нищо частниците.
Цитирай

Italia

Миленче,със сигурност Фло плаща двойно повече данъци от теб и мъжа ти...така че е неуместно да казваш че не плащат нищо частниците.

Понеже не оби4ам да бъда голословна Ще ти кажа само,4е мъжа ми плаЩа 40% данъци ( аз на фона на него съм смеШна,но все пак си плаЩам  Rolling Eyes )  Твоят зна4и плаЩа 80% така ли излиза  Thinking
Цитирай