Кога се избира педиатър? Преди или след раждането

  • 4 306
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 978
Мили майки, моля да ми кажете кога се избира педиатър преди или след раждането и задължително ли той трябва да бъде от районната поликлиника?
Благодаря Ви.
P.S. Моля да бъда извинена, ако има подобна тема, но аз не успях да я открия с търсачката.

# 1
  • софия
  • Мнения: 555
ами може да си набележиш някой и да го попиташ дали е съгласен, той ще дойде веднага след изписването като му се обадиш, но избора става след като занесеш акта за раждане на бебчо. хубаво е да имаш едно GP, за да ползваш разни бесплатни неща, но аз лично имам и докторка на която повече вярвам и ходя при нея на частен прием.

# 2
  • Мнения: 1 877
Изборът се прави след раждането,като процедурата протича по следния начин: обаждаш се на избрания от теб лекар и той ви посещава у вас и след тази визита вече се разбирате кога да отидете на първа консултация и какви документи са ти необходими за записване при него

# 3
  • Мнения: 5 391
Аз избрах малко преди да родя Peace

# 4
  • Мнения: 3 334
Изборът се прави след раждането,като процедурата протича по следния начин: обаждаш се на избрания от теб лекар и той ви посещава у вас и след тази визита вече се разбирате кога да отидете на първа консултация и какви документи са ти необходими за записване при него
Peace
аз обаче предварително се бях ориентирала,кой ще ни е педиатър и след раждането му се обадих.

# 5
  • Мнения: 3 089
аз избрах преди. не мога и да допусна, че чужд човек, който дори не съм видяла, ще наблюдава детето ми. по-точно, преди раждането избрах педистър, отидох, поговорихме, хареса ми. в средата на 9-я месец отидохме с таткото, за да се запознае и той и да питам туй-онуй за бъдещото бебе. след като детето се роди таткото се обади и доки дойде на визита.
лекарят може да бъде от която си искаш поликлиника. друг е въпросът дали лекар от дкц в младост ще се съгласи да поеме бебе, което живее в люлин, например. добре е педи да работи наоколо, за да е удобно и за теб, и за него. а ако искаш - свържи се с частни педиатри, които всяка седмица ще идват у вас за консултации и каквото още трябва - такъв абонамент обикновено е между 50 и 80 лв.

# 6
  • Мнения: 1 104
Можеш да избереш преди раждането самият лекар, но процедурата по записване на бебето при определен педиатър става след раждането.

# 7
  • Мнения: 171
Съветвам те да си избереш педиатър преди да постъпиш за раждане, тъй като до 24 часа след изписването ти с бебето той трябва да те посети вкъщи, а уверявам те, че тогава изобщо няма да си настроена тепърва да си избираш такъв.

# 8
  • Мнения: 949
Съветвам те да си избереш педиатър преди да постъпиш за раждане, тъй като до 24 часа след изписването ти с бебето той трябва да те посети вкъщи, а уверявам те, че тогава изобщо няма да си настроена тепърва да си избираш такъв.
Peace

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Ние се обадихме на педиатърката веднага след като се прибрахме от болницата, и тя веднага дойде,без предварителна уговорка ...

# 10
  • Мнения: 1 117
Ние се обадихме на педиатърката веднага след като се прибрахме от болницата, и тя веднага дойде,без предварителна уговорка ...
Peace При нас беше същото.

# 11
  • Мнения: 3 092
Аз знаех кой ще ми е педиатър още преди раждането.
Както са ти казали момичетата след това ще ти е трудно с бебето у дома тепърва да избираш и решаваш.
Успех и дано направиш добър  избор! Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 978
Благодаря Ви момичета, по принцип и аз съм се ориентирала към педиатър, само че не знаех каква е процедурата. Още веднъж сърдечно Ви благодаря на всички  bouquet

# 13
  • Мнения: 1 101
Ние се обадихме на педиатърката веднага след като се прибрахме от болницата, и тя веднага дойде,без предварителна уговорка ...
И при нас беше абсолютно същото  Peace

# 14
  • Мнения: 5 026
 Аз избрах преди раждането.

# 15
  • Мнения: 4 358
Избрахме педиатърка малко преди раждането. Препоръча ми я моят личен лекар.
Обадихме се на докторката, тя се съгласи да наблюдава бебето и дойде на първа консултация веднага след прибирането ни от болницата.
Не е от районната ни поликлиника.

# 16
  • Мнения: 4 621
Бях избрала педиатъра още преди раждането, а официално попълних необходимите документи след като всех зкта за раждане на малката.

# 17
  • Мнения: 6 461
Бяхме го избрали предварително ,но формалностите са след като се роди детенцето и вече сте изписани от болницата.

# 18
  • Мнения: 105
Преди раждането  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 281
преди раждането се ориентирай кой да бъде, а след това официалната част!  Peace

# 20
  • Мнения: 14 133
Изборът се прави след раждането,като процедурата протича по следния начин: обаждаш се на избрания от теб лекар и той ви посещава у вас и след тази визита вече се разбирате кога да отидете на първа консултация и какви документи са ти необходими за записване при него
Peace
аз обаче предварително се бях ориентирала,кой ще ни е педиатър и след раждането му се обадих.
И аз  Peace

# 21
  • Мнения: 1 520
Ами както искаш.
Аз си бях набелязала преди да родя, казах й, обсъдих с нея желанието си, и след раждането й се обадих. Да дойде на посещение, и въобще да пише още един пациент.  Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 408
Преди раждането, но при мен тя е и жена на брата на мъжа ми, но и да не беше така пак бих избрала преди раждането.

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 282
Хубаво е преди раждането да имаш идея поне при кого ще запишеш бебчо. Така или иначе, докато не се роди и не ви изпишат от болницата, не можеш да го запишеш при педиатър  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 3 271
Бях малко неориентирана по този въпрос  Embarassed. Като родих отидох при мойто GP и я помолих да ми препоръча някое педи. Отидох при въпросната докторка, разбрахме се и така  Hug

# 25
  • Мнения: 2 849
Мисля ,че ще си по-спокойна ,ако си избереш предварително .

# 26
  • Мнения: 5 362
Можеш да избереш преди раждането самият лекар, но процедурата по записване на бебето при определен педиатър става след раждането.

# 27
  • Мнения: 3 248
Планирам скорошно ориентиране към някой педиатър. Не искам да оставям каквото и да било за в последния момент. Twisted Evil

# 28
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Аз лично си избрах педиатър преди да родя. Проучих коя е най-добрата лекарка в кварталното ДКЦ, срещнах се с нея, когато бях в осмия месец. Женат ми обясни, че е рано да избирам лекар, но аз държах да се запозная предварително. В крайна сметка, когато бебето дойде на бял свят, най-малко имаш време да проучваш лекари. А и нали трябва да бъде записано при педиатър веднага. Самото записване направиха близките ми, още докато бях в болницата. А педиатърката идва на свиждане на следващия ден, след като сте се прибрали у дома. Смятам че е важно да бъде избрана предварително.

# 29
  • Мнения: 903
Хубаво е поне един месец преди раждането вече да си наясно с избора си, защото до 24 часа след изписването трябва да дойде педиатър у вас и да прегледа бебока ... Нямаш ограничения от къде да бъде педиатъра ти, но логично е да бъде близо до вас...
  bouquet

# 30
  • Мнения: 2 677
Аз нямах проблеми с избора, защото по случайност семейната ни лекарка е педиатър. А записването на бебока става след като вземеш акта му за раждане - попълва се същата бланка като за избор на семеен лекар и стоматолог.  Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 44 097
Избери го преди това, вижте се, поговорете, виж дали съвпадат вижданията ви, за да нямаш после грижи.Той/тя да е подготвен/а, че ще поема още едно бебе и такива разни рабоди, ест самото записване става след това, с документите, но вярвам, че предварителната уговорка  и "интервюто " не са излишна част Wink
Колкото това дали да е от районната поликлиника - не е задължително, но е хубаво да сте записан при такъв, който работи със здравната каса, а отделно можете да имате и някой частен. ние сме при една д-р в частна клиника, която работи с касата. Wink
Хубаво е да е близо до вас или да няма проблем да бъде повикан при нужда и да се отзовава бързо Wink

# 32
  • Мнения: 112
Привет!
И аз съм изправена пред избор на педиатър тези дни, но имам едно въпросче и бих искала да използвам темата, за да помоля за помощ Confused
Какви въпроси да задам на педиатър при срещата си с него? Какво е важно да знам за работата му?
Благодаря предварително на всички Laughing

Общи условия

Активация на акаунт