Дали е вярно?

  • 2 124
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 140
Според свекърва ми бебка не трябва да се гледа в огледалото,защото така щяла да стане разногледа newsm78 Аз и казах че не виждам логика в това,а тя-"със сигурност няма да и помогне,най-много да и навредиш" ThinkingА тя милата толкова се зарадва като се видя и се смее,смее...Вие чували ли сте подобно нещо?На мен ми се струва поредната бабина измислица

# 1
  • Мнения: 324
Не съм чувала такова нещо.  newsm78 И Калоян много се радва като се вижда в огледалото - голям смях пада.  Joy

# 2
  • Мнения: 2 019
пълни глупости Tired

# 3
  • Мнения: 3 929
Определено това е една от бабините деветини. Не знам защо, но и свекърва ми постоянно така ми казваше, когато давах на малкия да се погледне в огледалото. Когато я питам защо не, тя ми отвръща, че така казвали бабите.

# 4
  • Мнения: 554
и моята беба си умира да се гледа в огледалото. не мисля , че може да се получи кривогледство от това, стига огледалото да е на разстояние от очите на бебето, а не забито в лицето му.

# 5
  • Мнения: 144
Според мен кривогледството е вродено и не може бебче да стане кривогледо защото гледа нещо - пък било то и образа си в огледалото. Ние сме на 42 дни и имаме страхотни колики, когато застана с нея пред огледалото и тя започва да се взира - незнам дали вижда нещо и какво вижда, но спира да плаче за известно време.

# 6
  • Мнения: 2 332
Аз пък мисля, че тази бабина деветина беше свързана не с възможно кривогледство, а с нещо друго... ама не мога да се сетя какво беше сега - че до еди-каква си възраст не трябвало бебетата да се гледат в огледалото (дали не беше 40 дни... newsm78)

# 7
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
И в никакъв случай не я снимайте, че ще и откраднете душата:)))

Глупости.

# 8
# 9
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
И двамата много се радваха да се гледат в огледалото - нищо им няма. А това поверие не се знае от кога води началото си - когато човек види нещо непознато, започва да съчинява. Нали знаете в Африка местните жители не дават да ги снимат защото така им вземали душата - не са в крак с новите технологии. Не вярвам някое дете цял ден да гледа в огледалото със забит в него нос, за да му се наруши зрението.

# 10
# 11
  • Мнения: 1 986
 #Crazy-ново двайсет Crazy-това не бях го чувала,честно Laughing

# 12
  • Мнения: 992
Не е вярно!
Даже се продават играчки с огледалца за бебчета, защото те обичат да се гледат.
Моята дъщеричка всеки ден я сладам пред огледалото и тя много се радва.

# 13
  • Мнения: 3 322
Ми правилно, не давай да се гледа в огледало, не му стрижи косата, да не мие прозорци вечер ( бебето, не ти щото вече ти си бита карта), да не минава под лампа, черна котка...
Жената ти предава мъдроста на поколенията , пък ти съмнения .... КАКВО ПОКОЛЕНИЕ!
Майтап разбира се ! това са глупости на търкалета!

# 14
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Дрън-дрън, ново 20, не е вярно, гледайте се колкото си искате в огледалото!

Общи условия

Активация на акаунт