Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 26 окт. 2006, 12:17 ч.

Вирус с повръщане при кърмачка

• 1 311
  • 6
  •   1
Отговори
Моля, ако някой вече е минал през този гаден вирус, да сподели какво лекарство може да се взима за повръщане и разстройство. По презумпция реших, че и с този вирус ще мога да си продължа кърменето, но и малкият повърна тази сутрин. Трябваше ли да спра и да го изолирам  newsm78, макар че кака му донесе вируса вкъщи, още преди 3 дни и може би се е заразил от нея?
Надявам се, че не дублирам тема, нямам време да проверявам.

# 1
Ние го минахме тоя вирус с мъжа ми преди 3 седмици. Може да си купите маски и да носите, но вече няма смисъл, щом сте болни. Аз пих черен чай и взех 1 смекта за разстройството, бях на гладна диета цял ден. За повръщането не съм вземала нищо, това, което ти препоръчвам е, като ожаднееш да не пиеш по много наведнъж, а по 1-2 глътки, след 5 минути пак 1-2 глътки и така. Много е важно да не се обезводниш, а по този начин стомахът не се дразни и не повръщаш.
Кърмих беб на поискване (той пък точно тогава разбира се реши да си поисква през час  Rolling Eyes ) и той се размина без последствия - нито разстройство, нито повръщане. Така че продължавай да кърмиш смело, кърмата предпазва и лекува бебето.
Много ли повърна детето? Ако не, може би е просто е преял и нищо му няма.

# 2
  • Пловдив
И аз го прекарах много тежко този вирус, но по съвет на момичетата тук продължих да я кърмя и всичко беше наред с малката  Praynig
Юлче ти е казала за лечение, аз да допълня - Ентерол (капсули или прахчета), чай от дренки или шипки на малки глътки и активен въглен. И основното е глад  Rolling Eyes
Бързо оздравяване   bouquet

# 3
Благодаря ви, момичета. Аз за глада си знам, но ще трябва и да пия поне ентерол, защото имам неотложни ангажименти, до утре трябва да съм на линия. Момента на разболяване отново се оказва неподходящ (сякаш има такъв  Wink)

# 4
  • София
Не се притеснявай и си кърми спокойно. Нямам какво да допълня относно лекарствата , просто искаха да ти кажа да не се притесняваш. Мойто детенце е почти на 6 м. и за това време карах три пъти такъв вирус. /каката носи разни екстри/. Успех.

# 5
  • Айтос
С малката се редуваме от 10 дни насам, сега цъфна и баткото. Него не мога да кърмя Mr. Green и го карам на строга диета, но Ива ми е само на кърма вече повече от седмица, много рядко предлагам попара, бисквитка или сухар.
На нея и давах hidrasec, а педиатърката каза че може смекта или ентерол. За повръщането натриев цитрат, но втория път не помогна и започнах хомеопатични свещички вомитусхил (такива капки ни изписаха но не ги намерих) повръщането спря след няколко часа.
Аз с повръщането си се справям с лимонов сок, а дрисъка оправих с ентерол.
Лошото на този вирус е, че не се придобива имунитет а повтаря и потретва и...
За теб също стандартните компот от дренки, чай от шипки, ч.л. нишесте в малко вода, препекан хляб със сирене и много течности, ама много!
Пожелавам ви бързо да се преборите!  bouquet

# 6
  • Морето
Оле ,аз този вирус като го чуя и   #Crazy
    Изкарах го 3 дена без да мога да стана от леглото Crazy
    нямах сили да го повдигна Симеон ,а пък да му сменя памперса да не говорим,сестра ми го гледа,за което съм и супер благодарна,
   обезводних се и бях на системи,естествено през 3-те дена не кърмих,не само,че ако го заразя доста щях да се обвинявам,ами и не бях в състояние ooooh!
    Поставиха ми инжекция Деган за против повръщането ,но не помогна,много течности запичаща храна,но специално на мен ми помогна системката венозно,свежнах се веднага. Flutter

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт