Време е да се разбере, какво ще бъде МАРТенското дете - момиче или момче?

  • 14 302
  • 293
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 122
Очакващи бебета през

         
                 


sky angel- Варна


mimi4- 31г- Бургас- 1во  stork-girl
Tanya Genova- 25г- Софияstork-boy


rosito_m_m- 23г- Варна/ Калифорния- 2ро stork-boy
face off- 35г- София- 2ро  stork-boy


mini_79- 27г- Стара Загора- 1во- очаквах да е  stork-boy, ще си имаме  stork-girl
poohcho
 

EliMeli- 26г- USA
tmeri
marchella- 27г- Пловдив /Стара Загора/- 2ро   stork-boy
mirannda-  stork-boy


bopsi- 26г- Добрич- 2ро  newsm32
4о4ка- 26г- София- 1во   stork-girl
маия- 28 г- Варна- 1 во  newsm32
f_5pm- 27 г- Варна- 1во stork-boy
звездица- София- 2ро stork-boy
 

FEMA-bg- 27г- Пловдив- 2ро - очаквах да е  stork-boy , ще си имаме  stork-boy
wish- 25 г.- Бургас- 1во  newsm32
Еллица- 30 г.- София- 1во  newsm32- очаквам да е   stork-boy
tan4a- 25г- Троян- 1во  newsm32
 

Sade- 29г- София- 1во stork-girl
soni@- 36г- София- 2ро  newsm32


dakra- 30 г- 2ро    stork-boy
svetlan4o- 29г- Горна Оряховица- 1во newsm32


deni_k- 26г- Габрово- 1во   newsm32
 

Milen4o
zlp- 29г- София- 1во   stork-boy
Ann-G- 24г- Карлово- 1во  newsm32
ves4eto- Асеновград- 1во  newsm32


mimina75- 31г- Шумен- 2ро  newsm32
 

petygs
 

cher- 27г- Пловдив- 1во  newsm32

 
p4eli4kа- 27г- Монреал, Канада- 1во  newsm32- очаквам да е stork-boy
eva74- 32г- София- 2ро- очаквах да е  stork-boy, чакаме stork-boy
Джу- 26г- първо newsm32 - очаквам да е stork-boy
Raadinela- 27г- Пловдив- 1во newsm32
 

Vall  stork-boy
morgause- Милано

 
Felizidad- 23г- София- 1во   stork-boy
Deina- 36г- София- 2ро stork-boy
bimba- Карлово- 2ро- очаквах да е  stork-girl, чакаме stork-girl


Silvito- 1-во   stork-girl
honey_81- 25г- София
galia80
 

zayo- 28г- София, Младост- 2ро newsm32- очаквам да е stork-girl
SunshineMery- 26г- София- 1во- очаквах да е  stork-boy, чакаме stork-girl
witchie- Пловдив


Stef4eto
Saqita
gertrudka- София- 1во stork-girl
katia_vladimirova- 1во   stork-boy


Winnie- UK, Cambridge- 1во newsm32
Муцуна- 23г- София- 1во   stork-boy
AlaBeny
mimi85- 21 г- Монтана- 1во newsm32
 

Indi- 30 г- Монтана- 2ро newsm32


lubricant- Пловдив- 1во newsm32
ala-bala- 30 г- Габрово- 2ро stork-girl
mango- 27г- Пловдив- 1во   stork-girl
qk77- Бургас- 2ро newsm32
chillysun- 29 г- Русе- 1во  newsm32
mama Irena- София- 3то newsm32
 

tanya kkk- Смолян- 1во  newsm32


Mama Mishi /Галя/- 32 г- София- 2ро  stork-girl


t.a.s- София


Общо 66
очакваме 15 и 11
останалите 40 все още са



Това сме ние  smile3509

user: martenki
password: 2007



Предишни теми:
1. Мартенски майчета
2. Баба Марта нас ще ни дари с бебоци здрави и добри
3. Мами от близо и далече МАРТ ще гушнат своето човече
4. През МАРТ със мартенички бели и червени и с бебоци сладички засмени!
5. МАРТенският Слънчо щом нослето ми погъделичка, сладко бебче ще люлея във ръчичка
6. Вече имаме коремчета с малки МАРТенски човечета
7. През МАРТ бебенце у нас ще плаче- девойка ли ще е или юначе?


Предложения за следващи теми:    
МАРТ очаквам с нетърпение, за да видя своето творение! 
  Месец МАРТ не е далече, мама среща своето човече!
  МАРТенските мами хубавеят, слънчеви усмивки по лицата греят!
  МАРТенското ни човече, маха вече с ръчички и крачета
  Чук, чук, мамо, аз съм тук! Ще зарадвам татко и мама, като Март им се представя
  МАРТ все още далече, маминка усеща своето човече
  Мартенското бебче рита, шава и лудува, и кара мама да будува
  Тясно е вече в корема на мама, че месец МАРТ наближава
  Мартенски мами от близо и далече, 9-ти месец настъпи вече. Смело се усмихнете и скоро бебчо прегърнете!
Иде МАРТ и пролет пука, сладко бебе ще ни гука
МАРТенските мами вече сме с кореми, макар и не при всички особено големи
  Хайде МАРТ да наближава, че бебокът в мен отдавна вече шава!
  Щъркели през МАРТ ще долетят, здрави бебенца на нас ще донесат


Полезно:

Полезни връзки 1
Полезни връзки 2
Календар на бременността по седмици
Определяне пола на бебето 1
Определяне пола на бебето 2
Калкулатори за бременността
Българските имена
Списък с необходимите покупки за бебо
Списък с необходимите покупки за бебо 2
Списък с необходимите покупки за бебо 3
Сак за родилното

Mагазини за бременни:

София:
1. В Младост 1а, след пътеките на спирка "блок 43", вляво на около 200-300метра има едно каре с няколко магазина.
2. Базар малко преди пл.Македония - щанд за бременни.
3. Под колоните на Графа.
4. на ъгъла на Солунска и Витошка.
5. На ъгъла на Солунска и Цар Самуил - "Мамма Донна".
6. Пиротска – "Рени"; "Мис Макси"; малкия ЦУМ.
7. На ъгъла на Пиротска и "Братя Миладинови"- до Женски пазар- предимно дънкови облекла
8. На ъгъла на Фритьоф Нансен и Петър Берон, срещу офиса ма М-тел.
9. Магазин на ул. "Княз Борис І" 69, участъка преди Алабин; "Мия".
10. ул. Княз Борис I No.55; "МАМИ"
11. Модна къща РЕНИ


Пловдив:  
1. Магазин в Халите.
2. Под Торакс (частния родилен дом на Четвъртък пазара)
3. В подлеза на Централна поща.
4. В подлеза на Понеделник пазара.
5. В "Детски свят" в Тракия.
6. Miro STYLE


Велико Търново:
1.Модна къща РЕНИ


Варна:
1. На кръстовището на ул.Ген.Колев и Цар Освободител-срещу супермаркет Гастро
2. Над подлеза Шипка- до кафе сладкарница Sandor.
3. Модна къща РЕНИ


Стара Загора:
1. Търговски център до Общината- в сутерена
2. Premaman- ул. " Х. Д. Асенов" 96
3. Търговски комплекс Сити- 2 етаж


Детски магазини:

София:
1. "Штъркел" , бул. Стамболийски 188
2. "Малечко" ,бул. Константин Величков №85
3. "Царството на детските стоки", бул. Константин Величков, ъгъла с ул. Пиротска.
4. "Пинокио" ,Дружба 1; бул. "Княз Дондуков" 39; кв. "Лозенец", ул. "Малин камък"
5. "Бебе Маркет" ,кв. Иван Вазов, ул. "Янко Забунов", бл. 41
6. магазин зад Била на бул. България.
7.магазин в Люлин
8. "Пакостник" ,жк. Овча купел 1, ул. Монтевидео и Обиколна, "Търговски център Овча купел", ет. 2
9. "Стефи"
10. ж.к."Хаджи Димитър" ул"Макгахан" бл.69 (до пазара)- 3 магазина /дрехи, колички, кошари, аксесоари/


Пловдив:
1. "Штъркел", бул."Свобода"10
2. "Пинокио" ,бул. "България" 190
3. Детска стокова борса Вис Виталис- бул. 6-ти Септември No.258


Варна:
1. "Штъркел" , ул. Бр. Миладинови 20


Русе:
1. "Штъркел" ,ул. Борисова 63


Бургас:
1. "Штъркел" ,ул. Антим І 26, до Археологически музей


Стара Загора:
1. Premaman- ул. " Х. Д. Асенов" 96

Последна редакция: пт, 03 ное 2006, 09:27 от mini_79

# 1
  • Мнения: 416
Хайде продължаваме си лафа от предната тема!  Laughing

Аз не мога да си представая да позволя на някой чужд човек /включвам родителите дори/ да ни се бърка в семейството. Какво ще купуваме, кога и защо - единствено ние си решаваме, съвети не приемаме и не позволяваме да ни поучават. Това включва и грижите за бебето, което е по-важно, защото на по-възрастното поколение им са пълни главите само с дивотии.

Аз съм майката, аз решавам. За щастие моят не е от онези мъже, които слушат и се допитват до майките си. Аз съм на първо място! Но и моята свекърва е толкова свястна и разбрана!

# 2
  • Мнения: 907
момичета, имаме си две нови мартенски темички Simple Smile Ако искате да се разберем да ползваме едната, а другата след това?

# 3
  • Мнения: 1 232
момичета станало е някакво объркване имаме две теми,хей мини и манго едната май трябва да я махнем .Аз пиша в тази.Днес ще сме при  доки довечера ще ви пиша,надявам си всичко да е ок,евентуално ще се види и пола.За пазарувките смятам съвсем скоро да започна да пазарувам,е ние имаме доста неща от каката,но ако е момченце ще трябва и гардероба да сменим ,така че само да разберем пола и почваме.Свеки,мама никой не слушам,още си спомням с горчивина,когато се оставих да пазаруват когато бях в болница,добре че кошара си харесах поне,свеки беше изпазарувала супер неадекватно,да не говорим за плетената пелена с роза дето ми изтърси на изписването.Брррррррррррр

# 4
Здравейте и от мен!

Искам да ви попитам какво трябва да си купя за детето, за да мога като изляза от болницата да ми е всичко готово? Нямам представа колко бр. ританки и т.н. да взимам и кой номер. Трябва ли да са дебели или то ще "хване" пролетта и няма да са му нужни? Количката ни комбинирана ли трябва да е или по-скоро лятна?Да си взимам ли помпа, понеже мисля да кърмя или не...
Знам, че за повечето неща е още рано да купувам, но не искам да правя големи "сътресения" на бюджета ни #Crazy Simple Smile, а съпругът ми се шашка много и знам, че съвсем няма да знае какво да купува. Tired
Та, разчитам на вашия опит и знания Hugда ме ориентирате.  bouquet

# 5
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Сбърках се с тия две нови теми #Cussing out, пускам си тук поста:
Здравейте мацки ! Hug
Ама мнооооого сте изписали  Whistling.
Само вчера не съм влизала, а не смогвам сега да ви прочета #2gunfire .
Аз да ви се похваля - вчера бях в 3-та градска при д-р Велковски на 3Д. Видяхме бебето, обстойно огледа сърцето му и притока на кръв към бебето - всичко е на 6. Погледна и моето сърце на ехограф и ме успокои, че съм ОК и това с кръвното е било някакъв епизод, че не съм хипертоник и не съм предразположена да го вдигам по принцип Peace. Каза ми, че на този етап бебето се развива нормално и няма нищо обезпокоително или нещо, което да говори за сериозни увреждания на плода.  Спокойна съм много сега! Blush
За пръв път толкова обстойно си видях бебето.... Flutter  Друг път все ми обръщат екрана съвсем за мъничко, а сега през цялото време виждах всичко. Дори и "пакета" видях Blush. Все не вярвах, ама ще си имам мъж със сигурност  Flutter.
Sade, ти ходи ли при него?! Какви ти бяха впечатленията?
Относно последно обсъжданите от вас теми, ще кажа - АМА СПРЕТЕ СЕ!!!  Praynig
Не мислете отсега за упойки и за болка . Ще се побъркате, или поне аз на ваше място  бих луднала, ако се бях замислила до този момент. Дори не давам приятелки да ми разказват как са раждали . Достатъчно ни е това, че се тревожим за бебетата и дали се развиват добре, пък сега и за самото раждане  Crazy.
Я да питам нещо - колко трябва да е висок диоптера, че да се наложи секцио?!
Има ли сред вас някоя мама, която да е носител на австралийски антиген, защото на мен доктора ми каза, че трябва да помислим за начина на раждане... Не знам какво точно имаше предвид, но обясни, че мога да го предам на бебето, ако раждам по нормален начин .
Гертрудка, честита ти мома ! Сигурно си много щастлива Hug 

# 6
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз момичета друго да питам.  Вече втори ден си правим гимнастики в корема на мама Grinning . Аз естествено съм много щастлива от ритничетата. Та въпросът ми е  - възможно ли е да усещам пулса на бебето в мен или просто имам сърцебиене или нещо друго??? Уж се опитвам да да си държа ръката на моя пулс и да слушам другото ама не става, то по скоро идва като вътрешно усещане.

# 7
  • Мнения: 1 232
Здравейте и от мен!

Искам да ви попитам какво трябва да си купя за детето, за да мога като изляза от болницата да ми е всичко готово? Нямам представа колко бр. ританки и т.н. да взимам и кой номер. Трябва ли да са дебели или то ще "хване" пролетта и няма да са му нужни? Количката ни комбинирана ли трябва да е или по-скоро лятна?Да си взимам ли помпа, понеже мисля да кърмя или не...
Знам, че за повечето неща е още рано да купувам, но не искам да правя големи "сътресения" на бюджета ни #Crazy Simple Smile, а съпругът ми се шашка много и знам, че съвсем няма да знае какво да купува. Tired
Та, разчитам на вашия опит и знания Hugда ме ориентирате.  bouquet
този списък може би си виждала,можеш да подбереш най-подходящите неща според сезона,има неща които не смятам да купувам:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/613/63/

# 8
  • Мнения: 907
Муцунке, аз нямах сериозни предпочитания за пола на бебето, така че се радвам. най-много се радвам на това, че всичко е бебка е наред, че кръвопотока по пъпната връв е добър, т.е. бебето се храни добре и т.н. Simple Smile
На моменти се чудя как ме търпят в работата да вися в интернет (предимно форума) по цял ден  Embarassed Е, не че не върша нищо, ама определено не ме товарят като преди.
Пак да се включа за пазаруването, в момента най-важно и сложно ми се струва да изберем количка и легло. За количката - хем ми се иска да е "най-хубавата"  Blush , хем 1000 лв. определено не можем да дадем със сигурност, така че се надявам да намерим нещо за 500-600 лв. (аз си признавам, че мъ-ъ-ъничко "робувам" на марките, в смисъл съм на мнение, че марковото в повечето случаи наистина е по-качествено), без да правим голям компромис с функциите, които искам количката да има. А за креватчето сложното е, че сме малко ограничени от гледна точка на пространство, пък аз искам креватче с чекмедженца отстрани  Blush

# 9
  • Мнения: 79
Аз от два дена се мъча с този нет и чак сега успях да прочете и разгледам всичко.А то колко теми се навъдили Joy.До колкото схванах тази е последната.
Сега като се включих и няма да имам спирка.Ще изкажа мнение по всички въпроси Laughing.
Първо да започна с - ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ!!!ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ!
Моят бебо днес е много активен.Живот и здраве, както се очаква да е момче ще бъде Димитър Grinning и сигурно затова днес е така буен.От сега празнува.
Зайо, и аз съм от групата на мамите дето се канят да раждат нормално и без упойка.Ако всичко е наред де.Така че не си единствена.Но и аз имам диоптър /-2.5/, че ще видим.Никога не съм се страхувала он инжекции, но не знам защо тази упойка в гръбнака ме плаши.Първия път преносих, но когато ме вкараха все пак за предизвикване бях вече със 6 см. разкритие без да усетя НИЩО!Надявам се и сега да е така.Все ще изтрая другите 4 см.Тогава ми отнеха два часа.
Ann-G, мисля че ти беше писала за тесния таз.Аз също съм с тесен таз, но родих нормално и то без външни шевове.А се бяха подготвили евентуално за секцио.Май всичко си е строго индивидуално.Но и аз съм на мнение, че всяка мама има право на избор и никой не бива да се меси в това.
gertrudka, според мен няма смисъл от толкова скъпа количка.Моята струваше доста пари на времето и се счупи.Това си е мое мнение разбира се и ти имаш пълното право да не се съобразяваш с него   bouquet
svetlan4o, виждам че вече си имам компания за 10 март  Grinning Още повече, че аз пък съм горнооряховска снаха!

# 10
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Понеже от 2 дена сме на упойките да кажа. аз ако не стане не що  също ще раждам без упойка. Не ме е страх от инжекции или нещо подобно. Просто съм противопоказна - имам Спина Бифида в лека форма - отворени прешлени на гръбнака - и  се съветвахме с анестезиолог, който каза, че било по- добре да не ми бият,защото можело да има усложнения. а ако се наложи секцио- наложи - такъв е живота Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 1 420
Хубава тема сте подхванали за упойките, понеже тук скоро ще ме карат да си правя някакъв родилен план,  #Crazy където се записват желанията ми относно раждането - примерно дали искам да гушна бебо веднага след като се роди или искам първо да го измият и т.н. Та там трябва да кажа искам ли и какъв тип упойка ще е. Иначе с моето свеки уж се разбираме, като изключим факта, че много ме дразни с нейните суеверия относно бременността  #Cussing out Не ми дава нищо да купувам предварително,а и от време на време си казва нещо от сорта на "после след раждането ще вземем всичко", като се подразбира как аз ще гледам бебо вкъщи,а тя ще пазарува...  Rage Иначе онзи ден свекъра намерил някаква оставена чанта някъде, взел я и се оказало, че вътре била пълна с памперси, биберони и т.н.  newsm09 Само че не ми дават да я разгледам пак заради тъпите им суеверия.... Rage Така че който има проблеми със свекитата, най-добре да не им обръща много внимание...до това мнение стигнах аз  smile3521

# 12
Здравейте, момичета!
Сигорно сте ме забравили вече, но повече чета.
За пола да кажа и аз май ще е момче но Доки каза , че не е сигорно и затова да не се надъхвам. Относно покупките също мисля да се подготвя предварително с повечето неща. Предупредиха ме ако смятаме да сложим леглото на бебето в стаята преди да се роди, вътре трябвало да има играчка да не било празно. Това някой чувал ли го  е.

# 13
  • Мнения: 1 232
Ами аз да се похваля бебчо е порастнал,доки ми го показа най-подробно,леле големи лупинги правеше,даже по едно време се и почесваше Grinning.Мини мен ме впиши към момичешките мами,доки не е на 100 процента сигурен,но ми каза да се настройвам,е ние сме щастливи няма значение момиченце момченце,зайо ясна е работата ние свекърви няма да ставаме Joy

# 14
Аз да ви се похваля - вчера бях в 3-та градска при д-р Велковски на 3Д. Sade, ти ходи ли при него?! Какви ти бяха впечатленията?

Муцунке, аз съм в понеделник. Искрено се надявам и при мен всичко да е наред  Praynig Досега нямам основания да се притеснявам /докторът в ЖК ме гледа винаги доста обстойно и казва че си личи че бебето се чуства добре, а и преди една седмица чухме сърцето на бебето - съвсем в норма/, ама знае ли се? Страховете на майката - пази боже от тях.
Ще пиша в понеделник. Приятни почивни дни!

Общи условия

Активация на акаунт