Време е да се разбере, какво ще бъде МАРТенското дете - момиче или момче?

  • 14 370
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 1 004
Цитат
зайо ясна е работата ние свекърви няма да ставаме
Joy hahaha
Аха, това ми прилича много на това, което аз ще пиша евентуално след 10на дни Laughing
Ама Господ си знае работа, дава ни това, което е най-добре за нас Wink

# 17
  • Мнения: 907
Леле, добре, че Дакра се сети  smile3538 ЧЕСТИТ ИМАН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ! (Настоящи и бъдещи  Laughing )
Ние днес бяхме при д-р Мазнейкова, този път таткото не пропусна срещата Simple Smile Тя прегледа бебка, потвърди, че всичко е наред и ни записа и CD с кратко филмче и 3-4 3Д снимки, въпреки че бебто малко се беше скрило (с предна плацента съм и явно тя в момента заема доста място в сравнение с бебето). Та, както и досега, доволна съм от посещението си при Мазнейкова.
Утре съм отпуска и , май вече споменах, ще ходя на фризьор - да ме боядисат и подстрижат. Подкокоросвам любимия да ме води до Копривщица в събота, но той може би ще работи  Confused

# 18
  • Мнения: 924
Колко дни преди термина те викат ,за да ти направят секциото?Може ли секцио с епидурална упойка?
Да ви се оплача...бебко проявява претенции още от сега.Като му е тясно(като се опитам да се натъпча в някои стари дънки) ме рита и не мирясва докато не ги събуя. Joy
Секциото се прави със спинална или пълна упойка. При спиналната си в съзнание през цялото време. Поставя се подобно на епидуралната.
Не носи тесни дънки. Нормално е да негодува малкото човече, не го притискай.

Аз търпя тесни дрехи, но не търпя каквото и да било да ми стяга на корема, направо откачам. Понеже харесвам бременното си тяло се чувствам чудесно с рокля по тялото. Всичко останало трябва да е "бременно", за да има място за шкембе.

Аз също мисля, че настройката за раждането е много, много важна. Всяка бременна има разли4ни страхове и трябва да вземе решения за себе си. Аз се чувствах в пълен комфорт с всичко, което ще ми се случи по време на раждането и мисля, че това беше причината усмивката ми да не слезе от лицето ми. Ако имаше нещо, което ме притеснява, нямаше да го направя. Аз примерно изпитвам ужас от идеята да съм будна и да ми режат корема (спинална), много некомфортна ми е и идеята за пълна упойка по каквато и да било причина. Катетърът за мен не е никакъв проблем, изобщо не го усетих (поисках го малко преди напъните, защото съм маниачка на тема да бъде чисто, докато излиза бебето-иначе при напъването урината ще изтече; по същата причина държах и на клизмата, макар и тук да не е рутинна процедура)

Аз не съм купила нищо за бебето още. Чакам понеделник да ми потвърдят/сменят пола и започвам, макар че имам повече от достатъчно от Алек. Иска ми се да оставя повечето пазарене за по-нататък. Не от суеверия, а защото таткото сега е на 12000км от мен  Cry За сега съм избрала само едно нещо и то е комплект блузка с надпис "Аз съм големия брат" и боди "Аз съм малкия брат" за 2мата бандити  Heart Eyes Май и количка избрах, но мисля още.

gertrudka
Носи чорапи със силиконови ленти. Така няма да ти е дискомфортно.

Ann-G Казват, че първият път те е страх, защото не знаеш какво те очаква, а втория, защото знаеш  Laughing

Indi
Във форума има списъци с необходимите неща. Аз вчера от лекаря си получих 4удесен списък, има необходими неща и такива, който са глезотийки. На английски е, но ако ви интересува ще го преведа. Или мога да сканирам и да пусна на английски за тези, който разбират? Ще се разтърся и за "типи4ните" форумски списъци. Какъвто и списък да ползваш пречупвай всичко за твоя си случай. Количката само трябва да е комбинирана. Многооооо е рано за лятна  Laughing

Муцуна
Няма определен диоптър, който налага секцио. Трябва да отидеш при офтамолог и той ще определи. За антигена- нямам представа.

Winnie Съеверията им са много смешни. Но ако искаш да им угодиш направи следното. Отиваш и си правиш "Baby Registry"- там си маркираш всичко, което искаш. После само им казваш името на регистъра и те просто ще вземат нещата от магазина. Самата аз не позволявам да ми се меси, който и да е и ми е трудно да възприема подобно положение, но ако се налага.  В този ред на мисли вчера майка ми ми беше купила едни чорапи "Don't give me attitude. I have my own". А плана за раждане си е рутина. Аз преглеждах моя в4ера. Изчакай още да си изясниш всичко, но да знаеш, че можеш да сменяш всичко от него на място.

stef4eto Да, чувала съм го. Но с първото бебе не ми мина през ума и не съм слагала играчка. Леглото беше отдавна готово...

Извинете ме за дългия постинг  Embarassed

# 19
  • Мнения: 416
Понеже от 2 дена сме на упойките да кажа. аз ако не стане не що  също ще раждам без упойка. Не ме е страх от инжекции или нещо подобно. Просто съм противопоказна - имам Спина Бифида в лека форма - отворени прешлени на гръбнака - и  се съветвахме с анестезиолог, който каза, че било по- добре да не ми бият,защото можело да има усложнения. а ако се наложи секцио- наложи - такъв е живота Crossing Arms

И аз имам Спина бифида, но моята е най-долу в гръбнака, където нямало гръбначен мозък или нещо такова , та с двама анестезиолози се посъветвах и нямаше проблеми, защото упойката се бие доста по-горе, но всеки случай си е различен.
На мен ми го откриха съвсем случайно това, при цветна снимка на тръбите.

# 20
  • София
  • Мнения: 725
Привети момичета,

вчера нямах нет и не можах да споделя с вас радостната новина.

Ходихме при Томова и тя беше категорична - ЧАКАМЕ МОМИЧЕНЦЕ!!!!!!!!!!!!!
Не можете да си представите колко безумно щастлива се почувствах - явно тайничко съм искала момиченце повече, отколкото си признавах  Embarassed.
Мини, моля те промени на първа страничка, че чакаме момиченце    bouquet !
И да знаете - калкулаторите са верни - и двата ми даваха девойка  Laughing.

Томова много обстойно огледа беба и каза, че всичко ни е наред - нямаме никакви индикации за някакви аномалии, хромозомни болести или Спина Бифида. Успокои ни, че всичко е наред и нямаме причина за тревога (че аз нали реших да не правя БХС).
Другия вторник съм при Мазнейкова и се надявам и тя да каже, че всичко е наред  Praynig!

Зайо, при Томова в този център София, който е при ГУСВ не може да се прави запис на диск, само могат да ти качат снимки на дискета.

# 21
  • Мнения: 1 004
Благодаря ти. Hug Значи няма да нося нищо. Аз съм чак след 10 дни  Sad Sad
Честито за момиченцето Simple Smile

# 22
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
...Та въпросът ми е  - възможно ли е да усещам пулса на бебето в мен или просто имам сърцебиене или нещо друго??? ...
Аз усещам такова нещо почти от началото на бременността, коремът ми пулсира, сякаш имам второ сърце там, но предполагам това е от увеличения кръвопоток в матката   Thinking

# 23
  • Мнения: 140
Добро утро,мамчета.
deni_k:Усещаш сърчицето на малкото човече.Това е съвсем нормално.И аз първоначално се стреснах,но после лекарката подробно ми обясни,че всичко е наред.
Mama Mishi :ЧЕСТИТО МОМИЧЕНЦЕ! newsm51
Може ли някой да ми обясни какво е Спина Бифида?И да попитам,коя е тази д-р Мазнейкова?Гледам че доста мами ходят при нея и ми стана интересно.

Аз все още не съм почнала да купувам нещица за бебко.Пък и съм малко суеверна.Но от една гледна точка,трябва да съм подготвена...така че сигурно от другата седмица ще пообиколя магазините.

# 24
  • Мнения: 416
Аз не мисля, че пулсът е от сърчицето на бебето, защото аз и без да съм бременна, понякога си усещам пулса заради по-голяма перисталтика на червата, а докато сме бременни е от кръвотока. И при мен в момента е така, но вече съм свикнала.

Миранда, тази фолиева киселина, която трябва да пием е именно да предпази бебета от спина бифида. Ние сме имали късмет с Дени, защото нашето е в най-леката и безобидна форма, при тежката бебета живеят няколко часа. Но всички лекари гледат за това заболяване.

Аномалия на гръбначния стълб е и т.н. спина бифида - разцепване на един или на няколко съседни прешленни пръстени.

Нормално прешлените затварят в прешленен пръстенов канал гръбначният мозък. При спина фибида при един или няколко съседни прешленни пръстени съществува разцепване, като през образуваната цепнатина навън достига до кожата обвивката на гръбначния мозък, без или със гръбначния мозък. Често настъпва инфекция, особено при нараняване на кожата в областта на аномалията.

Най-често спина бифида се локализира в областта на поясните, кръстцовите и опашните прешленни пръстени. При по-голяма спина бифида съществуват инконтинеция на урина и изпражнения, парализира на долните крайници, декубитуси. Обикновено кожата над спината е окосмена. Болните с леко изразено разцепване на прешленен пръстен нямат доловими оплаквания и аномалията се открива случайно при рентгеново изследване по друг повод.

Лечението на спина бифида е оперативно. Успешната операция отстранява дефинитивно аномалията, възстановява целостта на засегнатите прешлени и предпазва от тежки усложнения.


# 25
  • Мнения: 750
Mama Mishi, честито момиченце  bouquet И аз се закачам към въпроса - какво гледа Томова и какво Мазнейкова? Сега нещо от графата "мрън мрън": снощи установих че краката ми са отекли яко, а през ноща се разходих до WC-то и здравата се позадъхах и ми беше трудно да дишам доста време, та само мен ли ме мъчат такива "екстри " ми е въпроса? newsm78

# 26
  • София, център
  • Мнения: 686
EEEEEEE FEMA-bg ти най-стращния вариант си описала!

Много хора имат спина бифида ( и аз включително ), но дори не знаят, защото едно време не е имало изследване по време на бремнността! Казват, че децата със спина бифида се напишкват до по-късна възраст!

Знам също , че не е проблем с поставянето на епидурална ( или спинална ) упойка, но просто си носиш и ренгеновата снимка от гръбначния стълб! ( това последното го пиша, защото видях че някой имаше подобни страхове )

zayo а какви са тези калкулатори...може ли някой да ми каже! Предварително благодаря! ( че като замислиме за 2-ро да си знам  Mr. Green )

За раждането бих ви посъветвала да се доверите изцяло на лекаря и акушерката, които сте подбрали ( ако имате избор...)! Да се настроите, че така или иначе въпреки нашите желания те ще вземат най-правилното решение според съответния момент ( и условия )! Така е мнооооооого по-лесно... аз бях абсолютно спокойна ( макар  първо раждане ) и единственото което ме тормозеше, беше АДЖЕБА КОЛКО ЩЕ БОЛИ Laughing!
...иначе и аз исках епидурална...ама кой ли ми те слуша Пенкеле....въобще не ми сложиха...райския гас не тръгна от машината и така си родих както баба ми едно време без никаква упойка,Е МНОГО БОЛИ , ама пък за два часа... няма да се излагаме я Wink!

Чета ви с интерес...
Приятен ден! Hug

# 27
  • Мнения: 416
Ами аз не съм ги измислила тези неща. То си пише, че това са тежките случаи, но не е  лошо всяка жена да знае колко е важно да се пие фолиева киселина, а пък и някой попита. То е ясно, че след като ние се чувстваме добре, имаме най-лекия вариант.

На братовчедка ми откриха спина бифида по време на бременността, но не на нея, а на бебето, в най-тежка форма и й предизвикаха раждане в петия месец, защото бебето имаше шанс да живее само часове след раждането.

Калкулаторите са за забавление, не вярвам сериозен човек да вярва на тях. На мен всеки калкулатор ми показва различно, сега ми показват момиче, а то ще е момче.

# 28
  • Мнения: 1 004
Цитат
zayo а какви са тези калкулатори
Ами незнам, калкулатори много, ама аз точно не съм споменавала за тях  newsm78

# 29
Здравейте и благодаря!

rosito_m_m ще ми е интересно да видя списъка, който ти е дал твоя доктор, ако имаш възможност разбира се.

Ох,искам да ви попитам, теченето на кръв от носа също ли може да се причисли към "нормалните" неща за бременността.   CrazyНаистина съм хремава, но в момента, в който кихна и ми тръгва кръв от носа. Outta Joint

Общи условия

Активация на акаунт