Болка при цитонамазка

  • 8 770
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 118
Здравейте на всички.Преди няколко месеца направих аборт и се разбрахме с гинеколога да отида да ми вземе цитонамазка.Вчера отидох,беше ми казал че имам раничка и при взимането на секрета ме боля адски много,направо се изпотих на магарето:( Имах чуството,че ме маже с нещо отвътре,след това каза че може да усетя нещо,но може и да не усетя и пъхна някъкъв инструмент,точно тогава мисля че ми взимаше секрет,обаче какво беше това мазане напред назад незнам и то адски болезнено?Понеже искам пак да си направим бебе,ми каза че раничката е голяма ,но изглеждала добре и че с нея ще си забременея и родя,но все пак ще изчакаме резултатите другата сряда.От вчера много ме боли корема в слабините или самите те,немога да определя.Болката е тъпа и дразнеща,не съм спала цяла нощ и сега пак ме боли????Нормално ли е това?Майка ми каза че може да е раздразнил раничката и затова така да ме боли,но нали там няма нервни окончания?На някой случвало ли му се е такова нещо или да се връщам при лекаря за обяснение?

# 1
  • Мнения: 4 546
само веднъж са ми вземали намазка. усещането не беше приятно, но на място не ме боля. започна да ме боли около час след като беше взета пробата, но не беше чак непоносимо и имах кървене 1-2 дни. може би при всеки е различно, а и от лекаря зависи.
за да си спокойна, най-добре отиди и го питай.  Peace

# 2
  • Мнения: 179
Болката е индивидуално нещо, но по принцип взимането на цитонамазка не е болезнено.
Аз лично мисля, че зависи и от доктора. При сегашната лекарка, която посещавам не изпитвам болка - все едно нищо не ми правят. При предишния доктор всяка манипулация ме болеше доста. Явно е и до нагласа.

# 3
  • Мнения: 560
Аз ли нещо се бъркам, или не говорим за едно и също Shocked newsm78?
На мен за цитонамазка ми взимат секрет с една "голяма и дълга клечка за уши"  Rolling Eyes /така ми е най - лесно да я опиша/. Процедурата трае 1-2 минути и никога не ме е боляло. newsm78
Може би при теб боли от раничката, ама чак толкова newsm78.... Незнам, да не ти е горил раничката? Аз съм чувала, че при горене на раничка има болки в корема, все едно ще ти идва newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 509
И на ме са ми взимали цитонамазка различни лекари, но последния път и мен ме заболя. Аз също имам раничка  Cry която ще третирам другия месец. Направи ми впечатление последния път, че ми взе намазката с два вида "клечки" - едната беше дълга и приличаше на "клечка за уши", а другата на четка или по-скоро на тази като на спиралите за очи. Е с втората ме заболя определено   #Crazy , но мисля че взе материал от раничката. Когато си вземеш резултатите най-добре го питай.

# 5
  • София
  • Мнения: 118
Kylie,мисля че е точно това което описваш.Чуството е много неприятно имам усещането че все още ме човърка отвътре:( Лекаря е много добър,но понеже ми е за първи път и се стреснах доста.Успокоих се поне,че такива случаи има и че не съм единствената която е изпитала дискомфорт от това.Благодаря ви на всички!

# 6
  • София
  • Мнения: 509
pepsinka мисля, че е от раничката, но не съм сигурна  newsm78 успокой се и го попитай като си вземеш резултатите Simple Smile

# 7
  • Мнения: 179
Дългата четчица е за цитонамазката.
Другата, приличаща за уши е за микробиология.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Чак пък болка и кървене при цитонамазка не ми се е случвало. Взема се точно с такава четка като тази на спиралата, но определено  е малко неприятно при самата процедура. Незнам, явно си е до лекар или причината е в раничката.

# 9
  • Мнения: 1 428
а да не би да са ти вземали и проба за биопсия.На мен на такова ми прилича щом те е боляло и си прокървила след това не ми се вярва да е било обикновена цитонамазка.Може да са взели и малко ципа за изследване,но да не са те предупредили.Забеляза ли с какъв инструмент ти взеха пробата?

# 10
  • Мнения: 1 409
И на ме са ми взимали цитонамазка различни лекари, но последния път и мен ме заболя. Аз също имам раничка  Cry която ще третирам другия месец. Направи ми впечатление последния път, че ми взе намазката с два вида "клечки" - едната беше дълга и приличаше на "клечка за уши", а другата на четка или по-скоро на тази като на спиралите за очи. Е с втората ме заболя определено   #Crazy , но мисля че взе материал от раничката. Когато си вземеш резултатите най-добре го питай.
Здравейте,
това,което се взима с дълга клечка,която прилича на клечка з ауши е за секрет,а не за цитонамазка.Цитомнамазка се взима с една клечка ,която е като четчица.
И сега по въпроса,мен ме боля малко по време на взимането на секрета,но след това всичко си беше ок,не съм усетила никакава бола,или кървене.Мисля,че си зависи много от лекаря,който прави процедурата ,а и от твоя праг на чувствителност,но ако те боли много и това те притеснява най-добре се свържи с него и му кажи.
Успех

# 11
  • Мнения: 179
а да не би да са ти вземали и проба за биопсия
Едва ли ще взимат биопсия без да кажат... А и след биопсия има кървене, сравнително обилно поне 3-5 дни.

# 12
  • Мнения: 3 369
Здравейте на всички.Преди няколко месеца направих аборт и се разбрахме с гинеколога да отида да ми вземе цитонамазка.Вчера отидох,беше ми казал че имам раничка и при взимането на секрета ме боля адски много,направо се изпотих на магарето:( Имах чуството,че ме маже с нещо отвътре,след това каза че може да усетя нещо,но може и да не усетя и пъхна някъкъв инструмент,точно тогава мисля че ми взимаше секрет,обаче какво беше това мазане напред назад незнам и то адски болезнено?Понеже искам пак да си направим бебе,ми каза че раничката е голяма ,но изглеждала добре и че с нея ще си забременея и родя,но все пак ще изчакаме резултатите другата сряда.От вчера много ме боли корема в слабините или самите те,немога да определя.Болката е тъпа и дразнеща,не съм спала цяла нощ и сега пак ме боли????Нормално ли е това?Майка ми каза че може да е раздразнил раничката и затова така да ме боли,но нали там няма нервни окончания?На някой случвало ли му се е такова нещо или да се връщам при лекаря за обяснение?
аз също изпитвам болка при вземане на цитонамазка.гинеколожката ми ми обясни,че това е така,защото имам чувствителна шийка на матката,което се срещало изключително рядко.имах раничка и преди да ми я обгори ми взе цитонамазка.След това толкова ме болеше,че не можах да сляза от гинекологичния стол и се обадих на приятеля ми да дойде да ме вземе.вкъщи стоях  с лед на стомаха няколко часа и болката поотмина.а когато ми обгаряше раничката едва ли не крещях от болка.

Общи условия

Активация на акаунт