епидурали

  • 905
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 422
Аз също раждах  с епидурал,а първия път без.ЕЕЕЕЕЕЕЕ  беше кошмар без нея,а с нея супер.Никой от изброените странични ефекти нямах,може би само това,че слабо усещах напъните и накрая ми я спряха за същинската част,но тя поне беше кратка.
Успех и леко раждане  bouquet

# 16
  • Мнения: 6 164
Абе я стига глупости. Ако анестезиологът е добър, няма странични ефекти. Дозата се преценява според тегло, състояние на родилката и плода и какво ли още не. Да не мислиш, че ги слагат като противогрипни ваксини? Как пък нито краката ми изтръпнаха, нито ми се е гадело, след като родих бях свежар и половина. Ама щом ти казваш, може да съм си и внушавала?!...  Joy

Тука информацията идва от жени, преминали през това, а не цитираме книги. Кое според теб е по-достоверно?

# 17
  • Мнения: 203
Аз родих по свое желание с епидурална упойка и беше супер, втори път изобщо няма и да се замислям с или без, докато за първия път малко ме беше страх. Преди това ходих на една кратка лекция (беше задължително), която изнесе анестезиолога за + овете и - ите на епидурала. Нямах абсолютно никакви странични ефекти, нито ме е боляла глава, нито гръб, нито ми е било лошо, нито ми е паднало кръвното, а по принцип съм с ниско и т.н. Вярно, че всеки организъм е различен и дори има случаи упойката да не хване. Честно казано не виждам защо трябва да търпя ужасни болки, като има начин да си ги облекча.
 

# 18
  • Мнения: 650
и двата пъти родих с епидурал и нямах тези странични ефекти. Странични ефекти има и аспирина Laughing в интерес на истината джата пъти беше поставена от един и същи анестезиолог (така се случи) в една и съща болница и усещането беше различно-не съм добра на обяснения но наистина беше различно-болка нямаше но натиска беше различен ... според мен епидурала е въпрос на избор на родилката-поне при мен винаги така е било и естествено зависи и от състоянието, но ако всичко е нормално при родилката и доктора е добър- няма проблеми... А това с провинцията ме уби Laughing

Общи условия

Активация на акаунт