Дайте ми съвет-канида

  • 6 229
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
мари ан, и аз имам подобен проблем, ве4е 10 месеца след раждането не мога да се оправя, те4ения, прегледи, лекарства и нищо.Кандидата я лекувах с гино-певарил 150, 3 ваг. глобули, мъжът ми също се маза с нистатин, след това ми откриха гарднерела и стрептококи-бактериална вагиноза-лекувах я с флажил ваг. + орално, мъжът ми също, те4ението- жълта слуз продължи, накрая се оказа 4е имам и рани4ка, пап 2, масово левкоцити., последва биопсия-дисплазия 1 степен и ме посъветваха да я горим. сега се информирам по въпроса , та ще видим, но много жени след раждане се сблъскват с подобни проблеми, за което допринася и имунитете,който след раждане и стреса е нисък. Успех . дано да съм помогнала.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 003
След раждането нещата се влошиха и при мен. И преди това се е случвало да имам оплаквания, но поне е било лечимо. А сега  Cry...
Сега минах един курс на лечение и мисля, че няма подобрение Sad. Лекувам два вида гъби -Кандида и някакви анаеробни - като лекувам едните, храня другите и обратното.
И аз съм отчаяна че нямат окончателно излекуване.

# 17
И аз от време на време лепвам гъбички.Сърбежът е ужасен.Особено плъпват след вземане на антибиотици.Тогава ги лекувам с вагинални свещички клотримазол и мажа с крем Низорал.
Сега научавам, че трябвало да се пие и нистатин,когато се пият антибиотици.А партньорът ми пък не се е лекувал с нищо.Презервативът в тоя случай не е ли  достатъчен,как мислите?

# 18
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
възможно ли е при гъбички теченито да е леко жълтеникаво, и да не е пресечено , като на гранулки/ такова ми е било преди/, а пак да е гъсто, но кремообразно? Сърбежа си го има, като при гъбички. Купих си клотримазол - вагинални свещички и още след първата веднага има подобрение. Но се чудех защо течението е леко жълтеникаво.
а за мъжа достатъчно ли е мазането с клотримазол крем?Имам спомен , че само това това му изписаха преди време newsm78

# 19
Аз имам същият проблем вече 3г.Завъдих кандида в 5м.на бременноста.Бях много зле-сърбежи,подуване.Направо ми беше гадно да ходя.Какви ли свещички не си слагах-клотримазол,гино-певарил,полижинакс,гиналгин,канастен,и др,и резултат-никакъв.За момента ме облекчи и на следващият месец преди цикълът всичко започва наново.Най-новото което съм взела "ЦИТРОСЕПТ",това е екстракт от грейпфурт.Мога да кажа само ,че го пия от седмица  исъм по добре.

# 20
  • Мнения: 1 030
Аз като вземах антибиотици пих не Нистатин, а Низорал...

# 21
  • Мнения: 1 440
А някой може ли да ми каже партньорът къде трябва да се маже с този Клотримазол? Защото гинеколожката каза и той да се лекува.

# 22
  • Мнения: 2 757
Canesten глобули 6 бр и после в продължение поне на месец се мажеш с пастичка Canesten. Низорал паста пак може. Няма нужда да се пие низорал. Canesten, чиито български еквивалент е Клотримезол е по-безопасен и е ефективен.

# 23
  • Мнения: 1 640
През бременността и досега -КАНДИДА! Вече повече от 2 г. Изписаха ми Клотримазол вагинално и Нистатин орално, но това е дежурното лечение,но май неефикасно предвид мненията ви!Аз още не съм го приложила.

# 24
  • Мнения: 1 030
А някой може ли да ми каже партньорът къде трябва да се маже с този Клотримазол? Защото гинеколожката каза и той да се лекува.
Обикновено партньорът няма сърбежи и подобни оплаквания. Моят трябваше да пие противогъбичен антибиотик Фунголон, нищо друго.

Общи условия

Активация на акаунт