Питане за сиропа Киетюд?

  • 6 505
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 423
Днес купих за Джули този сироп, но прочетох, че не се дава на деца под 1 год.
Имаме голями проблеми със заспиването и съня по принцип и реших да пробвам.
Въпроса ми е дали сте го давали на такова малко бебе и дали въобще има ефект?
Ще чакам с нетърпение, защото тази вече мисля да дам сиропче. Rolling Eyes

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Буболинка, дава ли сиропа? Имаше ли ефект?
Аз давах преди известно време на моята, но честно казано ефект май нямаше. Ама май се поизплаших от написаното на листовката и го дадох само 2 вечери...

# 2
  • София
  • Мнения: 1 230
А успокоителен чай пробвала ли си?

# 3
  • София
  • Мнения: 4 423
Дадох първата вебер и после ме хвана страх... Rolling Eyes, пробвала съм с успокоителен чай - никакъв ефект Confused

# 4
  • Мнения: 3 360
Недей рискува-е моето мнение!Щом има ограничение за възраст ,значи има защо!Дано е само временен проблема!  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 4 423
Няма да пробвам вече Confused

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Тема която аз съм я пускала за Киетюда.
   Понякога ти се чудя за експериментите които си правиш с детето ConfusedКак може да ти мине като идея да опиташ да дадеш от този сироп на 4 месечно бебе без да се консултираш с лекар, та чак и да го купиш ConfusedНЕ И ГО ДАВАЙ, МНООООГО Е МАЛКА ЗА НЕГО!
 Не искам да те обиждам, не те критикувам HugПросто понякога прекомерната загриженост може да навреди, знаеш!Не се консултирай от форума за лекарства, дори и да са хомеопатични!Ами, ако някоя майка ей така реши да каже, че е давала, но не е обърнала внимание, че дъщеря ти е на 4 месеца?!И ти я послушаш и има лоши последствия за Джуди????Има лекари за такива консултации, Бубе!
 Знам, че си страхлива и за това ти написах по този начин постинга си!Дано е имал ефект! Heart Eyes  bouquet Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 4 423
Не се сърдя разбира се Hug, много, много съм объркана, така ми е трудно с тази нервност на Джули, с проблемите й със стомахчето....лутам се като в клетка Cry, обиколих сума лекари, на невролог я водих, на гастроентеролог, на вътрешни болести....само парите ми взимат и нищо конкретно.... Confused

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Александър беше по същият начин до началото на петия месец.Това което мога да те посъветвам е, ако даваш сокове и плодови пюрета да ги спреш за 7 дена.През това време може спокойно да и даваш АМ.Ако стане по-спокойна, причина за нервността и са плодовите киселини, които страхотно дразнят стомаха и правят неспокойно бебето.Ако причината наистина се окажат те, или отлагаш даването им за още 7 дни, или за 20.От плодовите пюрета и соковете тя не си набавя нищо в момента, те се дават за разнообразие.Важни са зеленчуковите.Като мина само на тях, Алекс се оправи много бързо.Това ти го казвам като съвет от педиатърката ми, която я имам да много добра.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 423
Нищо не давам от тогава, благодаря за съвета. Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 1 230
Бубе, я кажи през деня нервна ли е или не. В какво се изразява нервността? Ани пищи и се върти като шило, кара се, плаче, не иска да стой сама, все трябва да я гушкам, но и тогава си пищи. Трябва да е много изморена за да заспи самичка.

# 11
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
От този сироп полза няма, изписаха ни го като тръгна малкия на ясла, защото се стресира... Смених яслата с частна, сега и без сироп детето си е спокойно.

Бях написала, че има и друг начин за успокояване, но.........
всяка мама знае най-добре за детето си...

Но наистина - защо питаш форума за лекарства... Ако ти го е предписал лекар, той носи отговорност. Ако си го купила по свое усмотрение - ти носиш отговорност.

Последна редакция: пн, 30 окт 2006, 12:24 от firebird

# 12
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 358
Моят син също беше много нервно и шавливо бебе - плачеше, ако не го гушка някой, не искаше да лежи и т.н. До към 6 - месече плачеше и се събуждаше по много пъти нощем - изобщо идилия. Ако детето е нахранено, сменено и не е болно - това е вече въпрос на темперамент - има спокойни, има и по-нервни малки човечета.
Не съм ползвала такъв сироп - но не експериментирай върху толкова малко дете, особено щом не е подходящо з тази възраст  Naughty. Може би ранното захранване е причина да е нервна - някоя храна не й понася и чувства дискомфорт. Не съм против този метод на отглеждане на децата - и аз гледах така моят син, защото слушах педиатърката ни и нейните съвети.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 230
Какво общо има кърменето тук? Ами ако Бубето има здрав. проблем и на може да кърми? Всички знаем, колко полезна е кърмата, но не всяка мама има възможност да кърми /било психологична или физиологична причина/, знаем и колко е добре бебето да усеща майка си, да усети нейната миризма, но въпреки това има бебета, които и така не се успокояват. Съмнявам се, че има майка, която не е пробвала всичко,  когато бебето е нервно и не може да заспи.

# 14
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Тема която аз съм я пускала за Киетюда.
   Не се консултирай от форума за лекарства, дори и да са хомеопатични!Ами, ако някоя майка ей така реши да каже, че е давала, но не е обърнала внимание, че дъщеря ти е на 4 месеца?!И ти я послушаш и има лоши последствия за Джуди????Има лекари за такива консултации, Бубе!
 

Абсолютно съм на това мнение, за лекарства във форума не бива да се предоверяваме. Все пак не знам колко от тук постващите са лекари, за да могат да "изписват" лекарства. Смятам, че не бива да даваш на малката бубка сиропа, поне се консултирай с лекар. Успех  Hug
Какво общо има кърменето тук? Ами ако Бубето има здрав. проблем и на може да кърми? Всички знаем, колко полезна е кърмата, но не всяка мама има възможност да кърми /било психологична или физиологична причина/, знаем и колко е добре бебето да усеща майка си, да усети нейната миризма, но въпреки това има бебета, които и така не се успокояват. Съмнявам се, че има майка, която не е пробвала всичко,  когато бебето е нервно и не може да заспи.

Да, но трудно е да обясниш на майка, която прелива от кърма, че някоя може да няма достатъчно, че даже и хич. Мен също ме упрекват някои майки със сектантски за мен настроения по отношение на кърменето, че дохранвам с АМ. Правя всичко възможно да кърмя, но въпреки всичко не ми достига кърмата. Когато нещо не ти се е случило или не те е стигнало, трудно можеш да проумееш и да вникнеш в същината на проблема.

Общи условия

Активация на акаунт