Откога сок от морков и ябълка?

  • 2 293
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 327
Днес педито каза да давам морков,а след няколко дни и ябълка.Беба е на 2,5 месеца само.Споделете опита си,не е ли малка още.Трябвало да давам от 5мл. до 30мл./първите 2 дена 5мл.,после 10мл....и така от двата сока/. Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 5 103
много ви е рано, към 5-6 месец може, но не давай сок на толкова малко дете .
Стомаха му не е готов да го обработи.

# 2
  • Мнения: 46 489
От никога.
Давай ги на парчета, когато детето порасне достатъчно, за да гризе. Във вид на сок са много агресивни и дразнят стомаха.

# 3
  • Мнения: 1 294
Педиатъра ме посъветва още от началото на втори месец да започна захранването.Аз започнах опитите когато малката навърши 2 месеца.Опитах веднъж с морков, последваха колики и прекъснах.След около две седмици пак опитах с ябълка, пак коллики и прекъснах.Преди малко повече от седмица вече започна да приема всеки ден общо 3 лъжички сок, като редувам морков с ябълка.Давам само по една лъжичка след ядене.Много добре го понася и даже вече си отваря устата предварително, когато поднасям лъжичката.
Нищо не ти пречи да опиташ, а детето само ще ти подскаже кога можеш да започваш да го захранваш.Съветвам те ако имате колики да не започваш захранване(ще стане още по-зле) и ако при захранването и при най-малко съмнение че коликите са се завърнали  да не продължаваш да мъчиш детето.
Успех и да ви е сладко  bouquet

# 4
  • Мнения: 80
Аз започнах да давам домашно приготвен сок от морков когато станахме на 3 месеца. Давах само сок от морков сок от ябълка не съм давала в началото. Постепенно увеличавах количеството сок. Преди да започна захранването (една седмица ) заочнах да давам сок на Хип от ябълка и морков. МИсля, че трябва да изчакаш да станете на 3 месеца и тогава да започнеш да даваш сок. 

# 5
  • Мнения: 2 897
Подкрепям Никол и Мимка Peace
Много е рано да се наказва това малко нежно стомахче с каквито и да било сокове Naughty
Естествено,че педиатърът така ще каже-повечето така процедират.За пример ще ти дам себе си-давала съм сокче веднъж или два пъти,но синът ми беше към седем месечен-не му хареса и си хапва само плодови пюрета GrinningИзобщо не бих давала дори и да опита,но го направих-не беше фатално,но можеше и без това.
Нищо няма да загуби детенцето ако не пие сок непременно WinkА на вашата възраст-в никакъв случай Stop

# 6
  • Мнения: 368
Започнах със сок от ябълка когато сина ми стана на 3 месеца. После включих и моркова.
Да отбележа, че Вики имаше колики само 15дни и това не беше пречка.
Следвай инстинкта и детенцето си. Те ще ти подскажат как да действаш. Само постепенно въвеждай - има огромно значение това.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 457
Не давай  Peace

# 8
  • Мнения: 811
Мами,аз съм в Испания ,но Ще ви кажа как се захранваме ние,а пък и педито така препоръ4ва...
Запо4нахме захранването ,когато Крис стана на 5 месеца,но сокове не съм давала.Запо4нахме с плодово пюре и по то4но прясно пасирани половин ябалка,круШа,банан и сока на цял портокал.Само сок не съм пробвала оЩе да и давам.

# 9
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
ние от днеска  #Crazy #Crazy #Crazy
погледни ми лентичка и ще видиш моята принцеса колко е голяма #Cussing out
днес бяхме при педито и ни казаха да почваме - първо по 1 лъжичка после по 2 и т.н.
и знаеш ли аз казах "да, добре! започвам" Ама да не съм луда да го направя. ще почна захранване най-рано на навършени 4 месеца и то със зеленчукови пюрета. даже първо си мисля за оризова кашичка. И без това не мога да си кърма бебка като хората - нямам достатъчно кърма и сме на АМ.

# 10
  • Мнения: 2 498
Сок въведох след 5-я мес....сама си прецени....

# 11
  • Мнения: 327
Благодаря ви за съвета, момичета!Аз не смятах да давам преди 4,5 месец/по обобщена информация само от сайта/.Забравих да спомена важното при нас,че Снежина има колики от 18-я ден и сме с капки Еспумизан още.Притесних се от думите на педито,че с това захранване се намалява риска от рахит.Затова реших вас да питам.По-добре да изчакам още с даването на моркова,а плодът да давам чак след това.

# 12
  • София
  • Мнения: 508
Плодови сокчета мисля да му дам чак когато навърши 7мес. Иначе яде пасирани плодове

# 13
  • Мнения: 5 391
Аз сок все още не съм давала.

# 14
  • Мнения: 27 524
От никога.
Давай ги на парчета, когато детето порасне достатъчно, за да гризе. Във вид на сок са много агресивни и дразнят стомаха.

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт