Бебето е вече факт - ами, сега...накъде?

  • 1 495
  • 27
  •   1
Отговори
 Като всеки новак, на който му предстои да има бебе и се е заел с бебеправенето, ми идват какви ли не въпроси
на ум  Thinking В момента искам силно да имам бебе, но в същото време
изпитвам някакъв непонятен страх - от бременеенето, раждането, и от
момента след раждането, когато малкото човече е на бял свят.  Embarassed Аз
още не съм забременяла, но се страхувам ot следродилна депресия.  Confused 
Разкажете ми,какво е усещането да носиш бебето в себе си, какви са мислите
по време на раждането, как се чувства човек, когато малкото същество се
появи на бял свят?  Толкова много въпроси зададох, че чак ми става
неудобно,   Embarassed  Embarassed но все пак по-добре да пита човек, ако не знае
нещо, нали? newsm78

# 1
# 2
  • Мнения: 796
Твоят въпрос е по-скоро за "Майки бъдещи и настоящи" Simple Smile Ще ти отговоря накратко за моята бременност - беше невероятна с всичко, което я съпровождаше - и притеснение и страх, и несравними с нищо друго на този свят радост и трепет. Притеснявах се както всяка бременна жена дали всичко е наред, преди всяко едно изследване ми прималяваше от притеснение, такива страхове са напълно нормални. Когато се появи бебето всичко изглеждаше по друг начин - по-хубаво, по-одухотворено, всичко имаше смисъл. Имаше и сълзи първите дни (голяма роля играят хормоните), но аз нито за миг не се поколебах как сега ще си вдигна и гушна бебето - може и да съм била непохватна, но само аз можех най-добре да го гушна. Grinning В първите дни и месеци имаше за мен и много притеснения - бях решила фанатично че Пламен ще пие само кърма и нищо друго, вечно се съмнявах дали имам кърма, теглех го непрекъснато и избухвах в плач, ако беше изсукал по-малко грама кърма Crazy, нито за миг не го оставях да плаче, вечно ми беше в ръцете, спеше върху мен с главичка на гърдите ми. Всяка майка допуска грешки в началото, но бебето не би искало друга. Grinning Пожелавам ти скоро да забременееш и да имаш спокойна и лека бременност  bouquet
Много точен отговор ти дава и Lali Grinning

# 3
  • Мнения: 2 309
На всичките ти въпроси бих отговорила така:
   Прекрасно усещане,което искам да изживея отново...искам да даря още един живот... Peace




# 4
  • Мнения: 105
На всичките ти въпроси бих отговорила така:
   Прекрасно усещане,което искам да изживея отново...искам да даря още един живот... Peace





Hug

# 5
  • Мнения: 1 104
Не се тревожи.Ако силно искаш да имаш бебе, нищо не бива да те спира.То въпроси, притеснения, колебения има хиляди, но с желание всичко се преодолява. Поне аз в началото на бременността бях много уплашена, ядосвах се че не ми стават дрехите, плачех с повод и без повод и т.н. Но щастието да носиш нещо под сърцето си, нещо което мърда в теб и ти напомня постоянно, че е там е неописуемо.Още време имам до срещата с бебето, но съм сигурна че тогава ще е още по-хубаво.Трудности ще има, но всичко ще преодолеем.
На теб ти пожелавам бързо да изпиташ всички тръпки на бременеенето и да се радваш на красиво и здраво бебе.

# 6
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Наслаждавай се на хубавите мигове,сега си бременна,после няма да имаш търпение да гушнеш своето бебче.А после ще си го гушкаш постоянно.  bouquet

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Това е нещо което не може да се опише с думи...

# 8
  • Мнения: 1 986
  Трудно може да се опише какво е чувството,че носиш живот в себе си...,особено когато започнеш да го усещаш-в началото по-леко,накрая-по-осезаемо Heart Eyes-трябва да го изпиташ и искренно ти пожелавам да е в скоро време HugАз имах/и все още имам,въпреки че съм на "финалната права" Laughing/ много спокойна,лека и щастлива бременност-не съм имала неразположения като гадене,повръщане...,нямах предпочитания към определени храни,нито пък ми се гадеше от миризми и т.н.;през цялото време бях и още съм много спокойна,не се тормозя с мисли и въпроси от рода "ако","дали" и т.н.-не мисля и за раждането-ще дойде и ще мине-важното е,че скоро ще гушкам малкото съкровище,което ми дава сили да не мисля за родилните болки,за това как ще го преживея и тем подобни-много е важна позитивната нагласа-и мисля,че това се предава и на бебето PeaceМного се надявам да е толкова спокойно,колкото аз бях докато го носех PraynigА....после...след като се роди-предполагам,че ще имам притеснения,като всяка майка,но съм сигурна,че интуицията и майчинския инстинкт ще ми подскажат как да действам PeaceУспех и всичко най-хубаво ти пожелавам Hug

# 9
  • Мнения: 4 621
Това са може би най-прекрасните моменти в живота - да знаеш, че в теб расте една мъничка душица, на която даряваш живот, първата среща с бебчето, първата усмивка, това са най-щастливите ми мигове Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes 
Не съм страдала от депресии след раждането. Радвах се на малката и се стараех нищо да не и липсва.  Hug

# 10
  • Мнения: 3 092
Ще се опитам да ти отговоря така - много е хубаво да си бременна и да имаш бебе.
Бременността колкото и да е лека си има своите неразположения - най-малкото коремът ти тежи ужасно и не се побираш в никакви калъпи , дрехи и размери!
После идва раждането - да не се заблуждаваме боли си , просто си боли.Всички знаят това и аз го знаех преди да родя.
Е ето го и малкият човек , които току що е дошъл на този свят.Той е набръчкан , червен с малко личице и е много сърдит , а ти чуваш плача му и вече го обичаш и осъзнаваш че си го обичала винаги и няма по-голяма любов от тази .
Всичко на този свят - всякаква описуема или неописуема болка , преодолима или непреодолима трудност си заслужава , за да се срещнеш с най-важния и най-големия малък човек на света !

# 11
Здравейте!Почти цели два дни се опитвам да вляза във форума, но страницата не ми се зареждаше.  Cry Нямах търпение да прочета отговорите ви на тази тема. Мноооого ви благодаря за всичко, което сте написали  Hug - за споделеното, за съветите, за куража и...просто сега като че ли ми се иска още повече да усетя малкото човече.  Simple Smile Желанието е толкова силно, че само се моля да стане по скоро.  Praynig Аз съм си малко страхливка и се тревожа за какво лине, изнам, че така ще бъде и по нататък, но дано това да не ми навреди! Confused

# 12
  • София
  • Мнения: 3 064
  Трудно може да се опише какво е чувството,че носиш живот в себе си...,особено когато започнеш да го усещаш-в началото по-леко,накрая-по-осезаемо Heart Eyes-трябва да го изпиташ и искренно ти пожелавам да е в скоро време HugАз имах/и все още имам,въпреки че съм на "финалната права" Laughing/ много спокойна,лека и щастлива бременност-не съм имала неразположения като гадене,повръщане...,нямах предпочитания към определени храни,нито пък ми се гадеше от миризми и т.н.;през цялото време бях и още съм много спокойна,не се тормозя с мисли и въпроси от рода "ако","дали" и т.н.-не мисля и за раждането-ще дойде и ще мине-важното е,че скоро ще гушкам малкото съкровище,което ми дава сили да не мисля за родилните болки,за това как ще го преживея и тем подобни-много е важна позитивната нагласа-и мисля,че това се предава и на бебето PeaceМного се надявам да е толкова спокойно,колкото аз бях докато го носех PraynigА....после...след като се роди-предполагам,че ще имам притеснения,като всяка майка,но съм сигурна,че интуицията и майчинския инстинкт ще ми подскажат как да действам PeaceУспех и всичко най-хубаво ти пожелавам Hug

Еееех, адашке, това все едно аз съм го писала Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 177
Ще го разбереш като минеш по този път,това са въпроси чиито отговор е в теб, а не в хората около теб

# 14
StelaP,благодаря, но мисля, че ако не смятах, че отговорите на момичетата ще ме успокоят и ще ми дадат сили, нямаше изобщо да питам, нали? Confused  Явно ти си по-силна от мен и нямаш тези тревоги.  Satisfied

Общи условия

Активация на акаунт