Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 26 окт. 2006, 22:07 ч.

Дайте съвет мами при спиране на кърменето!!!!

• 342
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте мами, кърмя вече 1г. и 3 месеца, като отскоро вече сме само на едно кърмене и то е сутрин. Малката обаче се ядосва защото млякото не и стига вече и се отказва да суче и направо ужас. В същото време усещам напрежение в гърдите, не са препълнени, но в тях има мляко. Кажете мами, какво е най-удачното нещо, което трябва да направя.

Благодаря предварително. Иска ми се да почерпя опит от минали през това мами. Зная, че е строго индивидуално, но.....въпреки това.

# 1
Малко е объркано, това което си написала. Ако искаш да продължиш да кърмиш, просто не спирай, ако не - не предлагай гърдата всяка сутрин и кърмата ще намалее докато изобщо спре.
За година и три месеца със сигурност си натрупала достатъчно опит. Причината да отказва може да е моментна и изобщо да няма връзка с количеството на кърмата ти. От какво се притесняваш всъщност?

# 2
Блаодаря за бързата реакция и истински поздрави за четиримата юнаци направо си  герой прекланям се пред такива мами!!!! Та за кърменето, аз самата незная дали вече е време наистина да спра и ако го реша дали трябда да взимам някакви лекарствени препарати.....което ме плаши, а и също ме плаши това, че ако задържа мляко в гърдите си ще стане проблем.

# 3
Няма нужда да вземаш лекарствени препарати. Дали е време да спреш, ще решите вие двете. Зная, че има мами от форума, които са кърмили до 2г и 9м.
Аз също кърмя все още и май няма скоро да се откажем  Laughing

# 4
браво на мама wright
май няма майка във форума с 4 деца
браво

# 5
Сигурна ли си,че искаш да спреш?
Чувала съм,че чай от салвия помага за намаляване на кърмата.Ако те интересува,ще проверя точно как.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт