Може ли в брака да се живее хем заедно, хем сам?

  • 2 437
  • 21
  •   1
Отговори
След 15 години брак виждам, че мъжа ми си има определени стремления в професионално-имотен план и си ги следва, а моите мечти и желания остават на заден план.
И сега се чудя - ако продължавам да се боря за мечтите си - пътувания, интересни места, следва отговор "Ти си ми враг, искаш да ми похарчиш част от парите". Не ми се иска да загърбвам своите представи за живота, но трябва да ги реализирам сама и с цената на скандали в семейството.
И ме е обхванало едно нещастно чувство, че майка ми не ме е научила как да живея хем с мъж, хем сама. От една страна ми е удобно да живея с него и считам, че изпълнявам много честно семейните си задължения, но в тях не влиза да се откажа от мечтите си...
Друг въпрос - Прави ли ни щастлива финансовата независимост - сега не работя много, защото гледам детето и се чудя дали ако се върна активно на работа, ще се променят нещата. Малко се съмнявам, защото преди да родя, имах финансова независимост, но пак се съобразявах основно с неговите желания Cry

# 1
  • Мнения: 532
Ами точно на това се крепи бракът. Като изключим любовта, остават общите интереси. Загубят ли се те, много лесно е да започнем да се чувстваме сами. Хората се променят от обстоятелствата и е много тъжно, когато разберем, че човекът, който е до нас вече не е този, който е бил.
Въпреки всичко, взаимният компромис и подкрепата, които си даваме във всяко едно разумно начинание са много важни. Липсата на уважение на нуждите на партньора водят до подтискащото чувство за самота и неудовлетвореност от живота.
Един или много искрени разговори помежду ви могат да изяснят много недоразумения и да върнат искрата, която ви е събрала в началото.  smile3525

# 2
  • София
  • Мнения: 971
Ако си финансово независима, не е проблем да имаш собствени интереси, да пътуваш с приятелки, дори сама. И да няма напрежение в семейството.
В крайна сметка ако отношението от негова страна не е грубо и собственическо, а има желание да гради семеен финансов стабилитет и се грижи и за теб, това не е непременно лошо. Просто трябва ти да преследваш мечтите си, без непременно това да бъде за сметка на неговите успехи. Донякъде го разбирам, защото когато човек се занимава сериозно с финансова дейност, той би изчислил възможна доходност и би реинвестирал по определен начин, т.е. той сигурно има финансова стратегия, която "върти" парите ви и носи доходност. Да отдели стабилна сума би значело да развали модела, по който работи.

Може да го помолиш да ти отдели определена сума, с която ти да започнеш малък бизнес. Доколкото мога да предположа характера на съпруга ти, той би оценил подобна молба. И ако ти успееш, това би засилило уважението му и би ти дало известна финансова независимост за малките удоволствия в живота.

Стискам ти палци.


# 3
  • Мнения: 953
Имате нужда от сериозен разговор по между си. Това е моят съвет.

# 4
  • Мнения: 1 893
Да имате различни интереси е напълно нормално/нали сте отделни личности/
А щом съпругът ти не иска да финансира твоите мечти,направи го сама. Все пак негова е грижата за семейството и доколкото разбирам той си я поема.
Започни работа с уговорката,че част от твоите приходи ще отиват лично за теб. И му припомни,че и ти не винаги си съгласна с всичко,за което той дава пари.

# 5
  • Мнения: 4 621
Да имате различни интереси е напълно нормално/нали сте отделни личности/
А щом съпругът ти не иска да финансира твоите мечти,направи го сама. Все пак негова е грижата за семейството и доколкото разбирам той си я поема.
Започни работа с уговорката,че част от твоите приходи ще отиват лично за теб. И му припомни,че и ти не винаги си съгласна с всичко,за което той дава пари.
Абсолютно съм съгласна с това мнение.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 7 689
Да те поуспокоя,че не си единствена.........И аз си имам перфектен Close брак от 14г.На времето бяхме един дол дренки-купони,хижи,екскурзии,гости всяка вечер или излизане........Само,че годинките си минаха и господинът "улегна",стъпи си финансово на краката-не без моя помощ и то голяма естествено.И така като се замисля на последък-разбирай поне от 5г.си има собствени интереси-това почивка"нали живееш на морето-почивай си хората пари дават да дойдат тук а ти си хукнала на......"Само,че аз не искам да си почивам така и това лято си хванах шапката и щерката и дим да ни няма в Гърция за две седмици. В моя случай финансовата независимост играе голяма роля.Печеля достатъчно-е не колкото него ама за мен и хлапето и за всичките ни гевезелъци стигат,че и хартисват.Не се минава без реплики от сорта 200лв.за яке на тая пикла #Crazy-собствената му дъщеря #2gunfireСамо,че пиклата е вече на четринайсет и не,че е моя ама  има акъл в главата си повече от него понякога! Знам,че при това положение ще викнете всичките в един глас-ЗАРЯЗВАЙ ГОООООООО! Да ама аз не ща! Така ми е удобно! Не щял да ходи с мен-много важно-да си пести парите,да си купува имоти и коли-негова си работа-само да не се хване с някоя,че тогава #2gunfireТова последното беше майтап,защото ако има нещо,което да ни свързва,това е добрият секс и голямото уважение,което винаги сме имали един към друг! Любов-сигурно и нея я има някъде иначе нямаше толкова години да сме заедно,а и той нали не мрънка,че хойкам без него........
  Е стига цял роман написах,ама до сега не се бях престрашавала да споделям тези си мисли та се отплеснах.........

# 7
  • Мнения: 2 292
пак ли от серията бъzик теми , все в една и съща насока ... "мъж ми има дете от друга" или "не мога да търпя това" и др. ... все от анонимни потребители с покаzателни никове  Outta Joint

# 8
  • Мнения: 1 893
пак ли от серията бъzик теми , все в една и съща насока ... "мъж ми има дете от друга" или "не мога да търпя това" и др. ... все от анонимни потребители с покаzателни никове  Outta Joint
Ако нямате мнение или не ви интересува не е нужно да четете.
Но при всичкия спам и повторения/всяка втора тема е за свекървите/, не виждам нищо лошо в един адекватен въпрос,пък бил той и анонимен. И без това форума е малко или много анонимен, т.е в повечето случаи не се знае дали написаното отговаря на истината.

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
wright много хубави неща пишеш....дано нещата при теб са се развили добре......

заедно, но не съвсем, и аз съм се държала като мъжа ти.......от което ме е срам........но искам да кажа, според мен това не означава , че не те обича........поел е някаква инерция и би се почувствал по- пълноценен ако довърши нещата до край........в представите си, той работи за вас........ако можеш да го накараш да го дава по- леко.......имаше един сайт с интересни подаръци, от сорта на : скок с парашут, езда , полет с балон....подари му нещо такова

# 10
  • Мнения: 2 292
пак ли от серията бъzик теми , все в една и съща насока ... "мъж ми има дете от друга" или "не мога да търпя това" и др. ... все от анонимни потребители с покаzателни никове  Outta Joint
Ако нямате мнение или не ви интересува не е нужно да четете.
Но при всичкия спам и повторения/всяка втора тема е за свекървите/, не виждам нищо лошо в един адекватен въпрос,пък бил той и анонимен. И без това форума е малко или много анонимен, т.е в повечето случаи не се знае дали написаното отговаря на истината.


просто ми направи впечатление серийното пускане на теми с подобна тематика от анонимен потребител. Просто се провокира някакво писане по темата, после се пуска нова , пак описваща някаксв подобен проблем и така ... погледни в последните 2 седмици има около 10 тина подобни теми, като автора им иzчеzва , сякаш решил си проблема zавинаги и после се появява нова тема с подобен ник и на подобна тематика. Сценария е същия във всички случаи.

# 11
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Ситуацията си е съвсем възможна.
И да имаш финансовата независимост, мъжа ти едва ли ще промени собственическото си отношение, така че забрави за екскурзиите "сама", финансовата независимост ще ти даде само повече самочувствие, но няма да промени брака в положителна посока.

# 12
  • Мнения: 745
И да имаш финансовата независимост, мъжа ти едва ли ще промени собственическото си отношение, така че забрави за екскурзиите "сама", финансовата независимост ще ти даде само повече самочувствие, но няма да промени брака в положителна посока.
Абсолютно съм съгласна. Но пък нищо не ти пречи да поговориш с него. Попитай го ако започнеш работа и си отделиш пари, дали ще има нещо против да отидеш на почивка. - Смятам, че по отговора ще разбереш дали въпроса е чисто финансов или има нещо друго.

# 13
  • Мнения: 6 167
наличието на собствен доход е много важно, за твоето самочуствие и изява.
тоест, като имаш пари  можеш и да заявяваш и задоволяваш повече твои желания.
на каквото и ниво да си говорим - финансовата зависимост е възпиращ фактор.
освен ако не си от по-специална порода жени, от която виждам, че не си.

моят съпруг е финансовия министър на семейството. когато имам желания, ги казвам и той ми казва имаме ли пари за това или не. ( говоря за и неща, като пътуване, подаръци и тн).

не ме ограничава в нищо, но и аз винаги гледам 'ревниво' за парите ( въпреки, че ми се носи слава на разсипница). не мога да поискам пътуване на Хаваите, при положение, че знам как печели парите си и че имаме нужда от друго в момента . та, дългата ми мисъл е, че мечтите не винаги могат да се осъществят в момента, в който ги мечтаем. търпение трябва и обща принципна посока. Ако си мислите за пътуване рано или късно ще тръгнете.

но трябва комуникация. не искане, а споделяне. не може без това. обсъждаме всичко - май не обсъждаме само какво купувам като храна, но пък ефекта се запечатва на коремчето му.т.е няма оплаквания Wink

ако имаш възможност - започни работа. ще се почустваш доста по-добре. Peace



# 14
  • Мнения: 46 430
Ако и двамата сте от една порода- да, но ако единия не го приема за нормално- не.

Общи условия

Активация на акаунт