Грешно ли е да давам и от двете гърди

  • 2 412
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 267
ама това са глупости. вече пет месеца се кърмим - винаги с двете "приятелки" Simple Smile на всяко хранене. В никакъв случай не давай АМ

# 31
  • Мнения: 867
Точно като даваш от двете гърди стимулираш лактацията. А за да си събираш доизцеждай след няколко кърмения. Макар че се чудя защо не си кърмиш навън спокойно. Мен отначало ми беше малко терсене, ама претръпнах а и се специализирах и сега на оживено място даже никой не може да разбере какво правя. Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 2 807
От самото начало предлагам и двете гърди  Wink

# 33
  • София
  • Мнения: 3 819
И аз го кърмех от двете гърди и всичко беше наред.А относно наддаването,не се притеснявай,в началото наддават много (Дани наддаде първия месец 2100 гр.),а после забавят темповете Laughing.

# 34
  • Мнения: 329
Когато се налага да изляза и да го оставя с баба му успявам на два пъти по малко да изцедя количество от 50 гр. и ако много даде зор му ги дава, докато се върна и после си го храня, но не знам на три месеца , колко кърма трябва да изсуква на хранене?

# 35
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
И аз съм давала от двете гърди, в период когато вислих че кърмата ми намалява!Всичко си беше о.к., а сега храня като ги редувам и пак всичко е о.к.!

# 36
  • Мнения: 74
И аз давам от двете още от началото.

# 37
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И аз давам от началото и до двете. И досега така, само с тази разлика, че вече тя си ги сменя Laughing

# 38
  • Мнения: 6 461
Значи хем да ограничиш кърменето, хем да даваш адапте, тоз(таз) педиатър наред ли е?! Пък за кърменето от двете гърди - преди два дни имам подобна тема. Всеобщото мнение е - "я си го остави да суче детето". А пък моето почти няма колики (веднъж-дваж седмично) и суче от двете гърди. Grinning
Peace

# 39
  • Мнения: 826
Няма начин да е грешно! А за твоят педиатър- спокойно може да си запали дипломата пред Университета   Mr. Green
И баткото съм кърмила от 2 гърди, сега и бебо. Иначе стават пренапрегнати и болезнени ooooh! Напук на общоприетото мнение, че кърменето от двете гърди  има връзка с коликите- не вярвам. Детето или има чувствителен стомах, или не. Моите са от по- калпавата порода- тези с коликите  ooooh!
А на теб- успех и вярвай във вътрешното си чувство по отношение на храненето!  Hug

# 40
  • Мнения: 8 917
Храни си детето както си знаеш и както то се чувства най-добре Peace

# 41
  • Мнения: 1 432
Давай от двете гърди.... Peace...6то за глупости ooooh!

# 42
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз ако не дам от двете гърди за никъде не сме, много ми е ценна тая течност, дохранваме се и с АМ. Първия месец само кърмех и в крайна сметка за един месец качи само 300 гр, като започнах да дохранвам и нещата се нормализираха. Вече намалих АМ-то и сме предимно на кърма.

# 43
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Давам и от двете Wink

# 44
  • Мнения: 180
в началито давах само от едната, но от 3тия месец и от двете. просто спря да заспива още на 1вата. така съм сигурна че се е нахранил( въпреки че вече въобще не заспива). лично за себе си и за бебето на виждам никаква разлика
п.п. на 6 м.- 7700, 70 см

Общи условия

Активация на акаунт