Зимни салати

  • 18 043
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 162
Ябълка, кисели краставички, варено яйце, рачешки рулца нарязани на ситно и разбъркани с малко майонеза.

# 16
  • София
  • Мнения: 508
Зеле, моркови, ряпа, праз и магданоз. Обожавам я!

# 17
  • Мнения: 163
1.Настъргани моркови (на ситно ренде) с олио, сол, оцет.

2.И на тази осново всякякви добавки - царевица, кълнове, целинка.

3. Печен пипер със сол, оцет, олио и обилно поръсено със сирене и магданоз

# 18
  • Мнения: 1 101
Доматен сок(домашен) праз.маслини ,олио Peace

# 19
  • Мнения: 373
Мога ли и аз да се похваля със салатката за снощния празник?
 Моя измислица, но страшно се хареса!

 HugСалата "Розово сияние"


Количествата нa продуктите е на око, тъй като импровизирах:
червено цвеклло - 3 големи глави
4 средни картофа
1/2 буркан кисели крастаъички
1 консева царевица - средна
1/2 средна глаъа лук
2/3 чаена чаша смлени орехи
сол
майонеза
кисело млqко
малко от марината на краставичките.

Картофите и цвеклото се сваряват и нарязват на кубчета. Смесъат се в купа с останалите продукти, лука се настъргва, посолява се и се обурква с майонеза + 2 лъж. кисело мляко за олекотяване. Капва се и малко от марината на краставичките. 5(това е моята малка тажна  и за руската салата). Хубаво е да поотлежи няколко часа преди колсумация.

 
 

# 20
  • Мнения: 422
Виж тук:    
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=118584.0
Аз тук открих най-много интересни идеи и мисля, че ще имаш богат избор.

# 21
  • Мнения: 1 951
Ябълка, кисели краставички, варено яйце, рачешки рулца нарязани на ситно и разбъркани с малко майонеза.

Точно тази салата мислех да напиша  Grinning Аз слагам и царевица и повече ябълки  Peace

# 22
  • Мнения: 269
Ние в къщи си правим салатка от моркови, карфиол и червена чушка подправена с оцет, олио, сол и прясна целина на листенца. Много е вкусно! Правя го 1-2 часа преди ядене за да си поеме подправките и ароматите. На вкус е малко като туршия. Можеш да сложиш и варено яйчице и някакъв колбас, диетичен, разбира се Mr. Green.
Иначе съм правила и прясна салата от настъргано цвекло и моркови с оцет, олио и сол и варено яйце.
А можеш да си правиш и зелнчуци на грил-тиган  или на пара /мммммм/ хем здравословно, хем вкусно, хем можеш да включиш и картофки и разни други вкусни зеленчуци дето не можеш да ги ядеш пресни.
Отивам да си правя салатка! Mr. Green

# 23
  • Мнения: 120
Кисели краставички нарязани на колелца и залети с малко олио и  кисело мляко с чесън.
А любимата зимна  салата на мъжа ми е:
Консервирани домати/може и доматен сок/ , печени чушки ,червен лук/или праз/,натрошено сирене ,олио и тънко нарязана сланинка/по желание,който обича/

# 24
  • Мнения: 29
Червено цвекло (сурово), морков и ябълка - настъргани. Може и малко чесън, по желание. Подправям с лимон, олио/зехтин и сол.


Дона, чувала съм че червеното цвекло не се яде сурово, защото има нещо в него дето дразни стомаха! Peace

# 25
  • Русе
  • Мнения: 761
Червено цвекло (сурово), морков и ябълка - настъргани. Може и малко чесън, по желание. Подправям с лимон, олио/зехтин и сол.


Дона, чувала съм че червеното цвекло не се яде сурово, защото има нещо в него дето дразни стомаха! Peace
Може би зависи от стомаха.Ние миналата зима много ядяхме салата от настъргани цвекло, ряпа и моркови полети с олио и оцет и копър и не сме имали проблеми (а аз имам язва), но и не сме прекалявали с количествата.

# 26
  • Мнения: 114
 Аз правя една любима на моето семейство салата -
4-5  варени картофа
5 яйца /сварени/
сос :1 коф. кисело мляко се разбива с една коф.майонеза/"Краси"/,добавям една -две счукани скилидки чесън и копър.
Настъргвам един ред картофи и отгоре заливам със сос ,един ред яйца /също настъргани/и пак заливам ...и така докато се изразходят всички продукти .Става много вкусна и пухкава салатка  Peace

# 27
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Днес направих такава салата:

Нарязано на тънки ивички зеле, сладка царевица, ролца от раци + майонеза.

Същата съм яла във варианта вместо зеле сварени яйца и, честно казано, ми харесва повече - по-засища... Confused

Друга салата, която правим зимата е: сварено червено цвекло, счукани орехи и чесън+майонеза.

Още една на пластове: ред нарязан на ситно лук (предварително накиснат в малко оцет, да се маринова), ред дребно нарязана маринована риба (може всякаква), ред настъргано на едро ренде сварено червено цвекло, ред настъргани сварени картофи. Всеки пласт се маже с майонеза.

И последно
: сварено червено цвекло, сварени картофи, сварени моркови, кисели краставички се нарязват на кубчета (като за руска салата), ситно нарязан лук+ олио. За да не се оцветят картофите в червено, предварително разбърквам цвеклото с малко олио и като постои така малко, тогава чак го смесвам с останалите продукти.  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 86
Аз много харесвам царевица с майонеза или картофи с кисели краставички яйце малко горчица и майонеза


Салатата с царевица съм я срещала под името "Мексиканска салата" -  шопска салата с една топка майонеза отгоре, а покрая наредени зърна царевица. много е вкусна. Пробвала съм я и с пилешко месо - месо, майонеза и царевица.

# 29
  • Мнения: 2 700
Соеви кълнове, нарязана на ивици краставица, соев сос и малко ябълков оцет.

Общи условия

Активация на акаунт