Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, моля мамите счетоводителки за съвет. 135-те дни болничен ми изтичат на 11 ноември. Осигурявам се на пълна работна заплата, която е сравнително висока. Мога ли и доколко има смисъл да поискам да ми се изплати полагаемия годишен отпуск (20 дни) веднага след изтичането на 135-те дни? Ако примерно си ползвам насъбралия се годишен отпуск след изтичането на 2 години майчинство в какъв размер ще бъде той - колкото ми е била заплатата преди да изляза в майчинство или само 170 лв? Моля спешно за съвет, защото трябва веднага да кажа в работата дали ще си ползвам отпуска сега или ще го оставя за след 2 год.
Цитирай

Пловдив

Моят съвет е да го ползваш след като ти изтекат двете години майчинство, защото ако го ползваш сега се лишаваш от месец майчинство(то така или иначе е до навършване на 2 години на  детето). База за изчисляване на отпуската е предходен месец, в който имаш отработени най-малко 10 дни. Ако ползваш отпуската след майчинството(а тя ще ти се е увеличила и с натрупаната през тези 2 години) имаш 2 варианта - ако са увеличени заплатите докато си била в майчинство да се върнеш на работа за десетина дни на новата заплата и след това да си пуснеш отпуската. Вариант 2 - ако няма голяма промяна в заплатите преди и след майчинството - направо си пущаш отпуската и тя ще ти се смята на база дохода преди да са ти започнали дните в отпуск за бременност и раждане, т.е. върху последната ти заплата.
Цитирай

Благодаря много! Аз по-скоро се притеснявам, че може да намалят заплатите или да ме съкратят дотогава:-) или пък фирмата да не съществува. 2 год. са много дълъг период от време.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.