Какво да правя?

  • 498
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здравейте мами,ние имаме следният проблем и ще се радвам ако някой ни помогне.
Значи ние бяхме на Аптамил 1 и бебка го пиеше без проблем,обаче по съвет на педито трябваше да взема хипоалергично заради коликите понеже са ни много болезнени и така щяло да и е по леко на коремчето.Аз взех Милумил ползвах го докато не свърши опаковката(до вчера следобяд),но мойте наблюдения са че малко се запече,нещо не се наяжда(почна да иска през 2 часа ),много не виждам разлика за коликите и поне откакто и давам Милумила започна колкото и време да я държа след хранене да и слегне храната връща млякото понякога на фонтанче,да кажа че имаме проблем с оригването защото обикновено заспива и въобще няма такива намерения Laughing.Та от вчера пак и давам Аптамила и него пак ми го връща,затова въпроса ми е да взема ли Аптамил AR,да продължа ли Милумила или да си остана на старото,вече незнам какво да правя обърках коремчето на бебка с тези млека :twisted

# 1
  • Мнения: 6 472
Ами посъветвай се с лекар. Не  намирам логиката в смяната на Аптамил с Милумил. Те са на една фирма с един състав, просто Милумила е с малко по различен вкус. По никакъв начин не е по- благоприятен при колики.
Това дали вече да минете на АР, може да го каже само специалист, който да прецени дали наистина има проблем и или става въпрос за най- обикновен бебешки рефлукс.

Относно по- бързото огладняване - ми човека е пораснал и по- скоро му е време да увеличиш дозата Grinning

# 2
  • Мнения: 41
Ами там е работата,че от Аптамила не изпива 100 мл и си яде през 3 часа.

# 3
  • Враца
  • Мнения: 109
Ние бяхме с много силни колики и сега понякога ги има, зависи какво пюре съм дала за обяд.На вашата възраст също имахме проблем с оригването и педиатъра ни посъветва да оригваме по средата на храненето и след няколко дни опити успяхме.Доста по-късно започна да оригва и след хранене.За коликите - не сменихме млякото, а включихме чая на ХИПП с копър (с тъмносиня капачка) и капките Сабсимплекс и сега ги давам при включване на нова храна - за всеки случай.Чая пие и до днес като го редувам  с чиста преварена вода.
Дано коликите отшумят по-бързо, защото разбирам какво ти е.Опитай с оригване по средата на храненето.(от коликите  и в очакване на оригването и до днес се носим на ръце)
На вашата възраст синът ми изяждаше приблизително 120 мл.Когато започне да огладнява на по-кратък интервал увеличи дозата с 30 мл и я остави да изпие колкото иска.То детето си знае.
Желая ви много късмет!

# 4
  • Мнения: 27 524
Аз 2 пъти четох написаното и ми останаха доста неясни неща от бързия ти и задъхан постинг  Laughing

Иначе подкрепям Лулуто. Повръщането може да се дължи на биберона и с каква скорост излиза млякото. За колко време го изяжда? На тази възраст трябва да му отнема поне 20 минути, ако е по-бързо не е добре  Peace

Продължавай си с Аптамил, а за АР зависи от педиатър, ако наистина има проблем.

# 5
  • Мнения: 41
Да наистина малко е объркано за което се извинявам Embarassed,но държах бебка на ръце и пишех,а тя се бунтуваше.Иначе горе-долу за това време се храним,но понякога когато е много гладна яде като невиждала и бърза Laughing ,биберона ни е 1 на Авент.
jeni G благодаря за съвета newsm10.

# 6
  • Враца
  • Мнения: 109
jeni G благодаря за съвета newsm10.
Няма защо!!!
Знаеш ли и аз колко пъти съм питала!Не посмях да ти дам съвет за смяната на млякото, защото не давала от вашето мляко.Ще ти дам, обаче, пример:След навършване на 6 м. трябваше да преминем от НАН 1 на НАН 2.Това не се прие от детенце добре.Голяма мъка беше - не си дояждаше, връщаше мляко и всички "екстри" като рев и т.н.Педиатъра каза следното, цитирам:" Не се шашкай, понякога се налага да правиш крачка назад".Продължихме със старото мляко, но нещата не се оправиха веднага, трябваше да минат няколко дни.Така че дай възможност на детенце да се съвземе.И ние се хранехме доста бързо и използвахме биберона на шишето за приспиване (за да се събуди след 10 мин.!!) - с повече упоритост и оригване по време на хранене някакси се справихме.Често сменяй биберона с нов(имах 4 броя, които въртях за деня).Това дава добри резултати при бързото хранене.
От все сърце ви желая спокойствие -и на малкото човече и на теб!

Общи условия

Активация на акаунт