za zapeka prez bremennosta

  • 1 897
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 113
Хм,майчета сигурни ли сте,че проблема е в майчиния лист?Защото аз го пих през цялата си бременност и грам контракция или някакви такива усложнения не съм имала,та дори и сега ми помага от време на време Wink.Ако научно е доказано,че може да има такова действие,тогава наистина не трябва да се приема от бременни.Но тогава защо на мен нищо не ми се случи?Само ми помогна с мъките Simple SmileХубаво е да се консултираш с лекар все пак.Също ми помагаха и сушени сини сливи PeaceСпокойна бременност и сладко бебче  bouquet

# 31
  • Мнения: 683
В никакъв случай Сена /майчин лист/. Аз се натрових от него и без да съм бремена, а представям си...Страшно разтройство с болки и едновременно -повръщане.Ужас!

И без друго разхлабителните водят до лениви черва, така че по-добре с храната - плодове, течности, овесени ядки, топла вода на гладно с или без мед и подобни.

Аз го имам цял живот! Не ползвам лекарства - сушени сини сливи /ошав/ сутрин на гладно, чай с мед или кафе, мляко, за закуска овесени ядки и каквото се сетиш. Ще видиш кое ти действа.  Peace

# 32
  • Мнения: 205
Zdravei, Moiat lekar mi predpisa edno lekarstvo - METAMUCIL.
Ne znam dali go ima v BG, no moje da se probvash da go potarsish, zashtoto e super efikasno i absolutno bezvredno.
Napraveno e ot naturalni fibri i moje da se pie po 1 supena lajitza na den - non stop po vreme na cialata bremenost. Dano go otkriesh. Uspeh.

# 33
  • във фурната
  • Мнения: 596
СЕНА-НЕОсвен,че може дати докара контракции,може и да задълбочи проблема,т.к.води до привикване-още по-лениви черва.Освен храните,които по-горе са ти изброили,от аптека можеш да ползваш:
1)ДУФАЛАК-сироп
2)ИМПОРТАЛ-прахчета
3)МУКОФАЛК-прахчета
4)ХУСК-на гранули
Всички тези имат много меко действие.Стават за бременни и кърмещи майки и не водят до привикване Peace

# 34
  • Мнения: 128
На мен преди бременността добре ми действаше Активия. По време на бременността не съм пробвала защото не ми се ядеше. Сега съм в 9-тия месеци и когато прескоча ден да не отида до тоалетна Embarassed пия чай от сена и не съм имала проблем с контракции и т.н. даже преносвам вече 3-ти ден, но пък и не го пия редовно. Иначе яж плодове, но на гладно и повече течни храни. Лека и безпроблемна бременност. Peace

# 35
  • Мнения: 1 104
На мен ми изписаха Дуфалакс на сироп. Иначе пиех топла вода с мед на гладно сутрин и ми помагаше.Пий много течности и яж супички.

# 36
  • Мнения: 1 615
Предварително се извинявам, ако повтарям някого. Не четох постовете. Но мярнах нещо за сена и категорично съм против!!! И без да съм бременна, като го ползвам, имам чувство, че ще взема да пометна, а при бременност - не знам. По-добре да не се рискува, викам аз.
Лекарства също сякаш не е мн.препоръчително, ако не е съвсем зле работата. Аз карах с някаква комбинация от билкови таблетки на д-р Милко Тошков, но не помня кои точно си взимах. Тях обаче човек трябва да ги взима поне 7-10 дни редовно - да се натрупат в организма и тогава се усеща, че действат. Не дават веднага резултат.
А в добавка редовно хапвах мюсли с кисело мляко. То без друго това беше едно от малкото неща, от които не ми се сгаждаше...

Общи условия

Активация на акаунт