Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора

Дойде време да отбивам. Преди малко ми взеха детенцето свекитата и ще стои уикенда при тях. Аз съм тъжна, обърката и вече толкова ми липсва малкото човече ... Моля ви за съвет какво да правя сега?! Да пия ли хапчета за спиране на кърмата, да изцеждам ли ... а като се върне в неделя какво да правя, ако /както и мисля/ не е забравил за сученето? Моля ви, окуражете ме малко, чувствам се сякаш си предавам детето ...  Crying or Very sad
Цитирай

Прочетох в библиотеката за Витамин Б6, зелеви листа, и градински чай ... но да чакам да ми се втвърдят гърдите или веднага да почвам? Други идеи? Може да се каже, че спирам рязко, тъй като досега бяхме на поискване.
Цитирай

USA

След като си взела решението да отбиваш давай напред! Нищо лошо не правиш на детето си, не се самообвинявай. Детенцето ти е достатъчно голямо, за да не го кърмиш вече Peace

Aз като отбивах ми помогнаха зелевите листа и Лецитин.   Правех нещо като усетя напрежение в гърдите.
Цитирай

ако си решила да отбиваш, не го прави рязко. първо сведи кърменетата до едно - нощно, намали го по времетраене, после постепенно замести и него - с вода или айрян. Така и кърмата ти ще спре постепенно, и детето няма да се травмира. Иначе гърдите ти ще са препълнени, той ще реве... не е работа. Намали кърменето с по едно хранене на две-три седмици.
Това за уикенда твоя идея ли е?
Цитирай

ако си решила да отбиваш, не го прави рязко. първо сведи кърменетата до едно - нощно, намали го по времетраене, после постепенно замести и него - с вода или айрян. Така и кърмата ти ще спре постепенно, и детето няма да се травмира. Иначе гърдите ти ще са препълнени, той ще реве... не е работа. Намали кърменето с по едно хранене на две-три седмици.
Това за уикенда твоя идея ли е?

Абе пробвах да го направя постепенно, обаче дребният е със собствена воля и като си реши - хваща ме за ръката и ме води в спалнята - не става! Така и не успях да намеря нещо с което да му отвлека вниманието.
За уикенда реши баща му /аз доста се дърпах/, но така или иначе се налага - другата седмица сме на сватба в другия край на България и не може да го вземем с нас, а досега не съм го оставяла НИКОГА.
Цитирай

няма да му мине за два дни тогава.
Цитирай

Русе

няма да му мине за два дни тогава.
Аз още съм далеч от отбиване, но това, което съм чела във форума, ме кара да мисля, че за 2 дни няма да се отбие newsm78
Цитирай

Аз също съм далеч от отбиването, но си мисля, че за няколко дни няма да забрави. Аз лично мисля да пробвам с горчивото и разни обяснения, когато му дойде времето. Не мисля да кърмя след 2г. 
Цитирай

Айтос

ама че плашещо заглавие #Crazy
 аз лично съм за постепенното отбиване, рязкото си има много недостатъци
Цитирай

До хладилника, който обичам

аз лично съм за постепенното отбиване, рязкото си има много недостатъци
Хм, за мен в случая основният недостатък е, че Митко е рязко отделен от Анита. Ще е по-голям стрес за него. При рязко отбиване се препоръчва повишен телесен и емоционален контакт с майката, много гушкане, игри, уверения и показване, че все така го обича, макар че не кърми вече мама...
Цитирай

Стара Загора

Анита, все ми се струва... От нещата написани по-горе... Че ти НЕ ИСКАШ да го отбиваш, а просто СЕ НАЛАГА... Заради това, че ще пътувате далеч от вашия град...
Ако си решила само заради двато пъти по два дни да отбиваш - няма смисъл... Довода не е достатъчно сериозен... Ако пък ти сама вече си решила, че му е дошло времето... Проблем ще ти е, как ще го "обясниш" на малкия човек... И след като той сам те води в спалнята да суче... Ще продължи да го прави и след двато пъти по два дни...
Аз ти предлагам просто да се запознаеш с помпата за двата уикенда... Използвай я когато усетиш напрежение в гърдите си... А ако тя не помогне (при някои мами, кърмещи дете над годинка, рефлекса на потичане се предизвиква много трудно) - или пробваш с друго дете... Или намираш мъж... Wink Да "изсучат" напрежението...
Желая ти успех... Каквото и да решиш...
newsm10
Цитирай

София

Стига бе, как така ще отбиваш, щото ще ходите на сватба? Ами отидете, върнете се, цеди се, докато си там, върни се и виж дали ще иска, най-вероятно да. Какво толкова - няма ли да дадеш? Аз отсъствах 10 дни и като се върнах, продължих да кърмя. После се наложи да отбия поради бременност (ама чак към 5-6 месец успях - до тогава давах); и ми беше толкова криво, че и сега продължавам да давам, въпреки че няма нищо - ама детето е доволно. Пък като родя, пак ще давам. Сигурно теб те натискат близките да отбиваш и затова си така разколебана - виж си само заглавието, "взеха ми дететнцето". Явно е, че не е твое решение, затова си позволявам да ти говоря така - иначе ако искаш, отбивай, ако искаш, недей. Но в случая мисля, че имаш нужда от малко подкрепа, за да им покажеш чия е последната дума.
Цитирай

София

Съмнявам се , че скоро ще се отбиете.
Ева все още ми бърка в пазвата, а от 3 -4 седмици не се кърмим и не смея за й се покажа по сутиен даже.
Последно минахме на 1 кърмене - нощем, но последната вечер в която се кърмихме ми спретна страхотна сцена - ядосваше се че не пуска и зверски ме захапа в знак на протест. На следващата нощ предложих сок и постепенно въведох АМ.
Нямах проблеми със спирането на кърмата, чувствах, че се пълнят, но не ги цедях и след първия, втория път "прегоряха".
Ходих и на мамолог и всичко е ОК.  Желая ви успех и здрави нерви и упоритост.
П.П. Не мога да осъзная все още факта, че вече мога да се напия и често като ми предлагат отказвам и след време зацепвам...
Цитирай

Стара Загора

П.П. Не мога да осъзная все още факта, че вече мога да се напия и често като ми предлагат отказвам и след време зацепвам...

Нали не беше това причината за да отбиеш Ева...?

П.С. И аз силно се съмнявам Анита да отбие Митко... Просто той няма да суче два пъти по два дни...
Цитирай

Варна.

И мен ме уплаши със заглавието, недей така Smile
успех ви желая,
и браво за дългия срок!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора