За Светлана от Биг Брадър

  • 11 275
  • 111
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 877
Момичета,много се учудих от бързото възстановяване на Светлана след секциото,както и от това,че бебето ми се стори доста едричко за родено преди два дена и 2960гр.Аз имам бебе на 20 дена ,родено 3400гр.-ами то изглежда колкото това на Светлана.Също така много се учудих,че майката се движи доста свободно след операция като секциото(аз съм раждала и двете си деца със секцио) - само два дена след това тя изглеждаше доста добре Thinking
Вашето мнение какво е - има ли измама?Защото според мен това е поредното доказателство за сценарий и добри артисти в т.нар. реалити шоута newsm78

# 1
  • Мнения: 8 505
Каква измама виждаш? newsm78

# 2
  • Мнения: 2 015
Мисля, че няма Rolling Eyes.Първо, защото не могат да излъжат за датата на раждане на детето, а операцията я гледахме.

# 3
  • Мнения: 7 474
В кое виждаш измама? Мислиш, че не е родила секцио ли? newsm78 Според мен просто бързо се е възстановила  Thinking

# 4
  • Мнения: 539
Така като я гледам хич не и е добре, обаче силно стиска зъби. Все пак знае че е "актриса" 24 часа. Забелязахте ли я вчера как едва се изправя? А и нали знаете че камерата качва кг, затова бебето изглежда по-голямо. Аз само съм учудена, при условие че е пушила повече от кутия цигари на ден, как бебето е толкова голямо.

# 5
  • Мнения: 1 986
  Това,че бързо се е възстановила и ходи нормално не означава,че има някаква измама NaughtyПри всеки е индивидуално-една моя приятелка роди със секцио/първо раждане/ и на 3-ия ден си излизаше на разходки,чистеше и изобщо не й личеше да е раждала Peace

# 6
  • Мнения: 6 617
Абе и мен след нормално раждане много ме болеше от срязването и шевовете и си ми личеше ,но ако знаех че ме снимат щях да се държа и да се старая да изглеждам добре.

# 7
  • Мнения: 5 391
И на мен ми се стори добре изглеждаща след секцио, късметлийка явно.

# 8
  • Мнения: 3 447
Аз само съм учудена, при условие че е пушила повече от кутия цигари на ден, как бебето е толкова голямо.
Ти пък, бебе 2.900 и 48 см голямо ли е Simple Smile

# 9
  • Мнения: 103
Според мен бяха я натъпкали с болкоуспокояващи иначе не виждам как щеше да издържи толкова много време при положение че е родила преди 2 дни.Само да пожелая да и е ЖИВО И ЗДРАВО ДЕТЕНЦЕТО.

# 10
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз също се учудих след секцио,как ходи с тия високи обувки newsm78.
А бебето не е голямо изобщо.

# 11
  • Мнения: 8 505
Аз само съм учудена, при условие че е пушила повече от кутия цигари на ден, как бебето е толкова голямо.
Ти пък, бебе 2.900 и 48 см голямо ли е Simple Smile

По принцип не,но при положение,че пушеше като съдрана...

# 12
  • Мнения: 3 092
Има хора , които се възстановяват по-бързо.Аз след нормално раждане се движех по този начин  , но след една седмица а на втория ден хич и не ставах или ако го правех се влачех като пребита  newsm78Късметлийка е жената!
Дано с нея и с бебче всичко да е наред!
А със секцио не се ли стоеше 5 дни в болницата на мен това ми е странно Thinking

# 13
  • софия
  • Мнения: 1 745
Аз също се учудих след секцио,как ходи с тия високи обувки newsm78.
А бебето не е голямо изобщо.
Peace,а по въпроса за бързото възстановяване аз също се движех така,ама не на токове Laughing!

# 14
  • Мнения: 3 447
Мен пък ме учуди като казаха, че операцията продължила 22 минути... възможно ли е newsm78

А със секцио не се ли стоеше 5 дни в болницата на мен това ми е странно Thinking

Даже 7 дни се стои Simple Smile

# 15
  • Мнения: 1 951
Мен пък ме учуди като казаха, че операцията продължила 22 минути... възможно ли е newsm78

В 5.50 влязох в операционната, а детето са го изнесли в 6.15  Peace А на втория ден от операцията не се спирах по коридорите и двора на болницата. А пък при нея ще идват лекарски екипи сигурно по 100 пъти на ден и дали ще седи още 3-4 дни в болничната стая или в ББ май няма значение.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 6 286
Бебето според мен  не е голямо,моето се роди толкова в началото на 9 м,но пък и не е много малко - аз съм се родила 2 300-2400 , а за възстановяването и аз се зачудих , ако беше нормално раждане разбирам ,и аз на 2 рия ден вече бях добре.

Най - вероятно просто заради камерата се е нагласила и стиска зъби,аз като си спомня как ми се спеше ...

# 17
  • софия
  • Мнения: 1 745
Когато родих,след мен в реанимацията докараха една майка с която после като се разговорихме ми каза,че през цялата бременност си е пушила по една кутия на ден Shocked,но детенцето и то и се роди 2900 кг.,така че явно оня горе се грижи за малките шушулки,когато явно няма кой друг да ги мисли....На мен ми беше също много интересно,че въпросната майка ми каза че е била качила общо 4.500 кг.,а пък малката се роди не малка в случая Thinking....

# 18
  • Мнения: 282
Немога да разбера,защо когато някой изглежда добре,ще се намери някой,който ще каже че има някаква измама.Сигурна съм,че никак не и е лесно.Няма как да не я боли при положение,че е претърпяла операция,просто се е стегнала, а и там ситуацията е по-различна-не е както да си си вкъщи.Ако беше започнала да хленчи тогава пък щеше да бъде глезла и т.н.В една такава ситуация в каквато се намира тя-трябва да разчита единствено на себе си.Малко са жените като нея-толкова смели и борбени въпреки всичко и всички.Пожелавам и да отгледа здраво и добро дете и да бъде щастлива.  bouquet  bouquet  bouquet

# 19
  • Мнения: 3 500
Зълва ми роди със секцио и се възстанови много бързо.Не виждам измама.Единствено може би да е родила по-рано, ама пак не ми се вярва.Те кога обявиха, че се е родило бебето? newsm78

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Единственото странно в ситуацията за мен е, че ги изписаха на втория ден. И това малко бебе... сред толкова хора...  Rolling Eyes И самата Светлана ми е странна- панталон тип цигара( гъзеца й отвън  Sick), високи токове...

# 21
  • Мнения: 1 186
Аз само съм учудена, при условие че е пушила повече от кутия цигари на ден, как бебето е толкова голямо.
Ти пък, бебе 2.900 и 48 см голямо ли е Simple Smile

По принцип не,но при положение,че пушеше като съдрана...
Съгласна съм Peace....бебчето даже се роди голямо за  пушенето и пийването което удари Светлана Naughty-най-вероятно ако майка му не пушеше толкова много и не си срамваше от време на време бебчо щеше да се роди по голямо......доказано е че бебетата на майките-пушачки се раждат с ниско тегло.....така че какво да очакваме Peace
Милото .....ами сега като го кърми и пуши #Crazy незнам
  bouquet

# 22
  • Мнения: 3 423
Единственото странно в ситуацията за мен е, че ги изписаха на втория ден. И това малко бебе... сред толкова хора...  Rolling Eyes И самата Светлана ми е странна- панталон тип цигара( гъзеца й отвън  Sick), високи токове...
и на мен това ми е адски странно.с тия токчета и изкочили телеса направо е гротеска.аз след моето секцио с чехли едвам ходех камо ли с токчета Shocked

# 23
  • Мнения: 393
Аз също много се учудих, че са я пуснали толкова рано. По принцип за нормалното раждане държат 3 дена и то най-вече, заради бебето, а тук при секцио - 2 дена.  Shocked
Най-вероятно, както каза някоя мама преди мен, са я натъпкали с обезболяващи, за да изглежда и да се държи малко по-адекватно, но дори и това не я спаси, когато коленичеше до по-голямата си дъщеричка. Появяваше се гримаса на лицето й.
Да й е живо и здраво детето! И дано само да спре да пуши, докато го кърми.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 360
и аз се възстанових много бързо след секцио, другите жени по коридорите не вярваха, че съм родила толкова скоро, но все пак, на 3-тия ден не бях в състояние така бързо и спортно да клекна, както направи Светлана за да гушне детето си. при това със стегнат панталон, чийто колан минаваше точно през лепенката на шева...

много странно ми се видя. дори и да не я боли (и мен не ме е боляло), прекалено бързо прави някои движения като ставане, сядане, клякане, изправяне...

# 25
  • Мнения: 3 092
Чакайте малко - тя го кърми и пуши ли ? Това не го знаех.не мислех че ще го кажа , но ако не може да спре да пуши не е ли по-добре да спре да кърми ега си... #Cussing out
само да кажа не съм моралистка а бивша пушачка , която все пак успя да спре цигарите в мига , в който разбра ч е  е бременна.Не е лесно , но може да се направи. Crossing Arms

# 26
  • софия
  • Мнения: 555
не знам как е със секциото, всичките мъже ги родих нормално, но според мен тая жена има много по-голяма сърдечна болка, която притъпява физическата. освен това доколкото знам при използването на епидурална анестезия след секциото продължават да ти вливат разни люкарства от които по-бързо се възстановяваш. след като ББ се е погрижил за стая, количка и всичко за бебо, защо да не се погрижи светла да не е със сгърчена физиономия. да кажат мамите, раждали в чужбина, но май в БГ не спестяват болката въпреки че има начини за това.

# 27
  • Мнения: 3 456
не знам как е със секциото, всичките мъже ги родих нормално, но според мен тая жена има много по-голяма сърдечна болка, която притъпява физическата. освен това доколкото знам при използването на епидурална анестезия след секциото продължават да ти вливат разни люкарства от които по-бързо се възстановяваш. след като ББ се е погрижил за стая, количка и всичко за бебо, защо да не се погрижи светла да не е със сгърчена физиономия. да кажат мамите, раждали в чужбина, но май в БГ не спестяват болката въпреки че има начини за това.
Да, права си. Тук политиката на нашите лекари е: "Иначе как ще усетиш, че си станала майка?"

# 28
  • Мнения: 959
Нищо странно и измамно не виждам.Аз си припках след секциото преди да са минали 12 часа и също ни изписаха на втория ден.Просто всеки човек се възстановява индивидуално.

# 29
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Родих със секцио при лекарката, при която и Светлана роди.
Възстанових се страхотно бързо, след раздвижването в реанимацията не съм сядала и за момент- постоянно бях в движение.
На изписването и аз бях с обувки на висок ток.

Единствено ме учуди като клекна, как се изправи- супер бързо и без да усети и грам болка, явно.
Може и да са й понадупчили дупето с болкоуспокояващи Thinking

# 30
  • Мнения: 96
  Това,че бързо се е възстановила и ходи нормално не означава,че има някаква измама Naughty
newsm10 newsm10 newsm10

# 31
  • Мнения: 113
и аз родих със секцио и малко по-трудно се движих от нея, ама ако тя пие някакви обезболяващи не е никак невъзможно това. Момичетата в моята стая в родилното пиеха и си щъкаха като нея

# 32
  • Мнения: 660
Чакайте малко - тя го кърми и пуши ли ? Това не го знаех.не мислех че ще го кажа , но ако не може да спре да пуши не е ли по-добре да спре да кърми ега си... #Cussing out

Не, не е по-добре. До 20 цигари на ден количеството никотин и токсини, преминало в кърмата, е нищожно, а предимствата на кърмата пред АМ са в пъти повече. Ако пуши до кутия на ден, няма нужда да спира да кърми!

# 33
  • Русе
  • Мнения: 278
И аз много бързо се възстанових след секциото, на 2-я ден кръстосвах болницата и дори  се качвах и слизах пеш по стълбите  Simple Smile На изписването ми донесоха обувки с висок ток  Joy съвсем не ми беше проблем  Embarassed
Тук в Русе 7 дни при секцио

# 34
  • Мнения: 416
Аз се възстанових по-бързо от нея.

# 35
  • Мнения: 6 461
На истина Светлана изглеждаше добре,но по погледа й си личеше че наистина има нужда от почивка и е изморена.
Сигурно са й дали обезболяващи,все пак ....Биг Брадър ...нормално е .Сигурно  има обезболяващи за които не сме и сънували. newsm78

# 36
  • Мнения: 46 492
И аз така се движех 2 дни след секциото, нищо странно не виждам  newsm78

... Аз само съм учудена, при условие че е пушила повече от кутия цигари на ден, как бебето е толкова голямо.

Обикновено не оказват влияние  Mr. Green

# 37
  • София
  • Мнения: 6 794
И аз се движих като нея, не на 3тия ден, а още в деня след операцията. "Майката" му е точно това, като станеш от реанимация да си постоянно в движение. И да не си позволяваш да ходиш приведен въобще.  Peace

# 38
  • Мнения: 595
Ужасна е....!!!!

# 39
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Чакайте малко - тя го кърми и пуши ли ? Това не го знаех.не мислех че ще го кажа , но ако не може да спре да пуши не е ли по-добре да спре да кърми ега си... #Cussing out

Не, не е по-добре. До 20 цигари на ден количеството никотин и токсини, преминало в кърмата, е нищожно, а предимствата на кърмата пред АМ са в пъти повече. Ако пуши до кутия на ден, няма нужда да спира да кърми!
Айде стига, аман от глупости.  ooooh!
20 цигари от където и да ги погледнеш са си много. С подобни лафове се успокояваха майките в отделението по паталогична бременност в болницата и димяха като комин. Naughty

# 40
  • Мнения: 1 734
.............. 20 цигари на ден количеството никотин и токсини, преминало в кърмата, е нищожно, а предимствата на кърмата пред АМ са в пъти повече. Ако пуши до кутия на ден, няма нужда да спира да кърми!

Това са пълни глупости!!

# 41
  • Мнения: 1 986
  Според мен 20 цигари на ден и за НЕкърмачка са много #Crazy

# 42
  • Мнения: 2 498
Много по- вреди на бебето майката да пуши, докато е бременна, отколкото да пуши и да кърми  Peace....

# 43
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Много по- вреди на бебето майката да пуши, докато е бременна, отколкото да пуши и да кърми  Peace....
А бе все си вреди, но май си права!  newsm78

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И аз много се изненадах когато я видях да ходи така.Аз и след 10 дни ходех превита като бабичка,но съм чела че някой мами стават часове след операцията,така че не го свързвам с манипулация,а просто си е до организъм и нервна система.

# 45
  • Мнения: 7 474
Много по- вреди на бебето майката да пуши, докато е бременна, отколкото да пуши и да кърми  Peace....
А бе все си вреди, но май си права!  newsm78

Не знам дали е точно така, защото докторката , която я следеше и каза ,че сега ако пуши  като роди и почне да кърми , задължително трябва да ги спре. И Светлана каза , а да аз знам. Thinking

# 46
  • Мнения: 2 498
Много по- вреди на бебето майката да пуши, докато е бременна, отколкото да пуши и да кърми  Peace....
А бе все си вреди, но май си права!  newsm78

Доказано е, че е така....това съм го зная от един доцент по време на лекции по АГ.....
А , че вреди-вреди, спор няма Peace

# 47
  • Мнения: 7 640

Не, не е по-добре. До 20 цигари на ден количеството никотин и токсини, преминало в кърмата, е нищожно, а предимствата на кърмата пред АМ са в пъти повече. Ако пуши до кутия на ден, няма нужда да спира да кърми!

въобще съм изумена

# 48
  • Мнения: 326
Мисля, че напротив - не се е възстановила и не е толкова добре физически /а и психически/. Просто "стиска зъби". Забелязах, че като се беше навела към голямата си дъщеря при ставането направи ужасна гримаса от болка...  Аз раждах със секцио и на втория ден можех сама да се обслужвам /нямах голям избор в МД  Wink/....

# 49
  • Мнения: 1 196
И аз се чудя как бебето е толкова голямо при толкова цигари!А що се отнася до физическото състояние на Светлана,тя постоянно повтаря,че не иска да я толерират поради факта че е бременна.Значи е много силна и наистина не и личи ако нещо я боли!Но не мисля,че сега ще спре да пуши!

# 50
  • Мнения: 7 640
айде стига- голямо ли е бебе под 3 килограма!

# 51
  • Мнения: 1 951
Много по- вреди на бебето майката да пуши, докато е бременна, отколкото да пуши и да кърми  Peace....

Точно обратното е  Stop
През бременността бебето има плацента, която си е преграда за доста неща, но с кърмата не е така  Peace

# 52
  • Мнения: 2 897
В кое виждаш измама newsm78
Просто веднага се е раздвижила и това й е помогнало да се възстановява по-бързо Peace
Аз бях по същия начин,въпреки че ми е първо раждане-на първия ден след операцията си ходех,на третия вече бях забравила за нея GrinningДокторът,който ме оперира ме беше подготвил предварително за това,обясни ми,че е изключително важно да не се оставя родилката да се залежава,съответно акушерките се грижеха да не допуснем това.
Вгледай се повече в Светлана-личи си,че я боли,но евала,че се движи PeaceПоне за това я поздравявам,но това,че не си пази здравето с този гол кръст никак не одобрявам(пушенето й не коментирам,достатъчно се изписа в съседния подфорум)

Много по- вреди на бебето майката да пуши, докато е бременна, отколкото да пуши и да кърми  Peace....

Точно обратното е  Stop
През бременността бебето има плацента, която си е преграда за доста неща, но с кърмата не е така  Peace

Не издържах на изкушението Mr. GreenАко пуши,по-добре изобщо да не кърми,причинява му много по-голяма вреда на бебчето Naughty

# 53
Да ви кажа и мен ме учуди възстановяването  на Светлана.Как кляка и се навежда....е колкото и да знаеш ,че си пред камери то е болка бе.Аз като се сетя едвам се движех докато не свалиха конците и разбира се всичко е сценарий то е ясно.След секцио се стои от 5-7 дни.

# 54
  • Мнения: 7 640
а мен не ме учуди.
При мен и още една жена от стаята възстановяването протече точно по същия начин. Третата мацка беше пълна скръб- не искаше ли, не можеше ли, лигавеше ли се- не знам.

# 55
  • Мнения: X
Каква измама бе  Shocked
Защо трябва секцио да е сравносилно на трудно и тежко възстановяване Twisted Evil Няма такъв филм, обаче зависи само и единствено от родилката - ако веднага почне да се раздвижва, да не се привежда и да ходи доста, да си обгрижва бебето -  възстановяването е по-бързо, отколкото от норално раждане. Ако се залежи и месец може да не и стигне да се възстанови.

И аз бях, като нея и знаеш ли, най-боли и е трудно сутрин, след като си лежал цяла нощ, раздвижиш ли се, болката спира, а махнат ли ти конците просто забравяш.

# 56
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Хм, измама едва ли има, ама че изглеждаше доста добре си е истина и мен ме озадачи този факт. Е, никой не говори, че след секцио задължително ходиш превит на две, ама това са си два дни все пак. И аз мога да кажа, че след второто секцио се възстанових мноооого бързо, на следващия ден бях на крака,и се разхождах, ама като гледах нея с какъв замах върви и то вирната на тези токове два дни след секциото и ей такива очи отворих  Shocked. Явно наистина си е късметлийка жената или доста добра актриса.  newsm78

# 57
  • Мнения: 660
.............. 20 цигари на ден количеството никотин и токсини, преминало в кърмата, е нищожно, а предимствата на кърмата пред АМ са в пъти повече. Ако пуши до кутия на ден, няма нужда да спира да кърми!

Това са пълни глупости!!

Кърмене и тютюнопушене

Аз прекрасно зная, че всички форумки сме светици, но нека не забравяме, че и извън форума има жени, които раждат, и също, че божествеността включва и това, да умееш да си толерантен към простосмътните! Hug

/Нищо лично към sia/

# 58
  • Мнения: 476
Навсякъде, където съм чела за кърменето и тютюнопушенето се казва, че е по-добре да кърмиш и да пушиш, отколкото да не кърмиш изобщо. А вредата от пушенето е по-голяма при кърменето, отколкото по време на бременност.

# 59
  • Мнения: 1 063
Сигурно ще я наблюдават, едва ли ще я оставят без никакъв контрол, та нали всеки ден проверяват матката дали е контрахирала/така ли се пише newsm78/, мен си ме проверяваха до изписването, а превръзката също трябва да се смени и да се види раната.

# 60
  • Мнения: 3 835
Кърмене и тютюнопушене

Аз прекрасно зная, че всички форумки сме светици, но нека не забравяме, че и извън форума има жени, които раждат, и също, че божествеността включва и това, да умееш да си толерантен към простосмътните! Hug

/Нищо лично към sia/
[/quote]
Да й е живо и здраво детето. Не съм пушила нито докато бях бременна, нито докато кърмих, съгласна съм с всички ви, но смятам, че трябва да сме малко по толерантни. А за секциото, не знам, раждах нормално, но като ви чета постингите, никога не бих родила секцио. Аз лично пожелавам на Светлана и детето, да са живи, здрави и много щастливи.

# 61
  • Мнения: 948
Каква измама бе  Shocked
Защо трябва секцио да е сравносилно на трудно и тежко възстановяване Twisted Evil Няма такъв филм, обаче зависи само и единствено от родилката - ако веднага почне да се раздвижва, да не се привежда и да ходи доста, да си обгрижва бебето -  възстановяването е по-бързо, отколкото от норално раждане. Ако се залежи и месец може да не и стигне да се възстанови.

И аз бях, като нея и знаеш ли, най-боли и е трудно сутрин, след като си лежал цяла нощ, раздвижиш ли се, болката спира, а махнат ли ти конците просто забравяш.
Все едно аз съм го писала. Peace

# 62
  • Мнения: 353
Да ви кажа честно и аз се учудих колко добре изглежда. Мислех, че моето секцио е минало леко, но чак на 3-тия ден бях адекватна.

# 63
  • Мнения: 1 547
Навсякъде, където съм чела за кърменето и тютюнопушенето се казва, че е по-добре да кърмиш и да пушиш, отколкото да не кърмиш изобщо. А вредата от пушенето е по-голяма при кърменето, отколкото по време на бременност.

Вредата от тютюнопушенето е твърде преекспонирана, независимо дали става въпрос за бременност или за кърмене. И в двата случая говорим за евентуален риск, а не за фатална обреченост. Никотинът, който преминава през плацентата или впоследствие в кърмата, е в незначително количество. /при употреба на до 15 цигари дневно/. Има десетки други вещества със същата степен на вредност около всяка бременна или кърмачка, които обаче не са обект на масови кампании и съответно, на всевъзможни теории. И да, по-добре е да кърмиш и да пушиш умерено, отколкото изобщо да не кърмиш.

# 64
  • София
  • Мнения: 6 794
Ей, много сте ми странни с това възстановяване, честно!!! Аз пък 1 месец след секциото на аеробика отидох, какво странно виждате на 3-4 ден да ходи нормално жената? Ами боли, не боли...трбява да се движи, това е най-доброто за нея!

# 65
  • Мнения: 1 101
Аз също се възстанових много бързо след секцио, само че не ме изписаха на 2-ия, а на 4-ия ден  Wink 
Болката е поносима. Истината е, че колкото и да те боли, трябва да се движиш.

# 66
  • Мнения: 1 464
Ама като започнете значи...голямо било бебето за майка пушачка дрън-дрън.Имам познати пушачки които нито за миг не спряха да пушат през бременността и родиха бебета над 3 кг/едната дори 4кг/,аз обаче не запалих нито една цигара през това време и дъщеря ми се роди 2600.Родих секцио в 10.30 вечерта и сутринта вече ходех по коридорите.Легнеш ли и се обездвижиш няма ставане после.Аз откакто ме раздвижиха не съм сядала и за миг.На третия ден вече не усещах болка .

# 67
  • в центъра
  • Мнения: 445
Не ме учудва, че бързо се е въстановила, то и аз се движех без проблем два дни след секциото - въпрос на организъм, ама как се беше завряла в този панталон не мога да разбера, че чак превръзката на операцията й се виждаше - на мен корема ми висеше сумати време след тва - егати кожата #Crazy

# 68
  • Мнения: 5 362
Не виждам нищо измамно в това.Напротив,много жени се възстановяват бързо след секцио.А и тя като знае,че е пред камера е нормално да се държи по-различно.Бебето си е съвсем нормално,според мен,и това,че го ражда със секцио не означава,че трябва да е малко.

# 69
  • Мнения: 2 039
Много по- вреди на бебето майката да пуши, докато е бременна, отколкото да пуши и да кърми  Peace....
Ей по тоя въпрос съм съгласна и аз!Никой не може да ме убеди,че е по-малко вредно да пушиш,докато бебо е вътре в теб и живее чрез теб.  Peace

# 70
  • Мнения: 601
 И аз се зачудих ,за грима ,за токчетата и за половин голото дупе Wink
     но иначе и се възхищавам,че си роди бебчо въпреки неприятностите.
     Наградата трябва да  я вземе тя,като погледнеш ,тя и детенцето и имат най-много нужда Peace

# 71
  • Мнения: 48
И аз мисля, че възстановяването за 3 дни е възможно/съдя по себе си/, но не си мислете, че и е лесно на жената. Лесно е да я съдим! Тя не може да се отпусне и да изживее тези първи дни така както заслужава. На всяка жена и се иска да е спокойна в този момент, да се радва на бебчо, да се отпусне и да си почива. Верно, че тя е избрала този вариант, но може би другият навън от къщата е още по-кошмарен за нея. Дано има късмет! И бебето също! 

Последна редакция: нд, 29 окт 2006, 01:07 от ikol

# 72
  • Мнения: 2 353
  Много ясно, че я боли. И мен ме болеше секциото, ама втората вечер обикалях два часа по коридорите, защото ме беше страх, че бебето не се е оригнало и трябваше да проверявам Joy Иначе за пушенето, точно на нея и в този момент някак ми става ясно защо й се пуши, тя не знае на кой свят е, горката.

# 73
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Светлана, доколкото видях от кадрите, май роди с местна упойка. /Поправете ме, ако греша, не съм много веща в секциото, защото съм раждала нормално/. Мисля, че има някакъв лекарски "трик", а и може би са й дали най-добрите лекарства, които съществуват. Но общо взето добре изглежда Светла и се държи. Браво на нея.

# 74
  • Мнения: 2 353
  Не й ли я биха в гръбнака?

# 75
  • Мнения: 46 492
Светлана, доколкото видях от кадрите, май роди с местна упойка. /Поправете ме, ако греша, не съм много веща в секциото, защото съм раждала нормално/. Мисля, че има някакъв лекарски "трик", а и може би са й дали най-добрите лекарства, които съществуват. Но общо взето добре изглежда Светла и се държи. Браво на нея.

Роди със спинална, в Шейново всички, с малки изключения, разждат така.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 230
То май навсякъде е спинална. С епидуралната могат да вливат допълнително обезболяващи, ама защо да го правят, нека се мъчат родилките, както беше писала една мама по-горе. Въобще не мисля, че е невъзможно да се изправи толкова бързо. В Св. София ме раздвижиха късно /влязох в реанимацията в 10,00, раздвижиха ме на другия ден към 8,00  #Crazy/, не дойде физиотелапевт да ни каже какво да правим, как да се раздвижим и т.н.. Знам, че в Шейново при мамите със секцо влиза физиотерапевт и ги кара постояно да се обръщат в леглата, ту на ляво ту на дясно. При мен стана доста гадно, защото ме боляха много бъбреците, ако можех да лазя, щях да го направя Wink Но аз ходех, ту лягах за малко и хайде пак права, въпреки страшните болки в бъбреците, трудното лягане и ставане от хамака, който представаляваше леглото. Операцията почти не я усещах. Момичетата в стаята се изненадаха, че мога да вървя с изправен гръб, как го правех само аз си знам. Най-лошото от моето секцио след като минаха болките в бъбреците беше ставането от леглото-хамак и кихането, заради него ми се отвори единия шев. Сега от едната страна ми е клепнало малко. Ако не бяха последващите неприятности след изписването със съсиреци и спиране на лохиите 1 седмица след раждането,  сигурно много бързо щях да съм забравила, че съм минала операция. Ама оргънизъм, какво да се прави  Rolling Eyes
Да й е живо и здраво детенцето на Светлана. Това е най-важно.
А и другото за което си мисля, е че мамите, на които им предстой секцио, като я видят така добре раздвижена 2 дни след секциото ще са много по-спокойни.

# 77
  • Русе
  • Мнения: 278
Светлана, доколкото видях от кадрите, май роди с местна упойка. /Поправете ме, ако греша, не съм много веща в секциото, защото съм раждала нормално/. Мисля, че има някакъв лекарски "трик", а и може би са й дали най-добрите лекарства, които съществуват. Но общо взето добре изглежда Светла и се държи. Браво на нея.
Секцио с месна упойка не се прави. Това се води средно тежка коремна операция и просто няма как да стане  Grinning
Моята беше спинална и съм много доволна  Hug

# 78
  • Мнения: 1 877
Абе момичета , не се излагайте!В коя болница сте раждали,че от реанимация са допуснали да се разхождате по-рано от 24-часовия период,който е задължителен?Аз раждах в МД и там не дават да се става по-рано от сутринта на другия ден...

# 79
  • София
  • Мнения: 3 610
Вярно е,че не всички майки са светици,даже се съмнявам,че има такива.В крайна сметка всеки прави това което смята за правилно,но за Светлана нямам думи #2gunfire това нейното на нищо не прилича и като постъпка,и като поведение и това,че го прави достояние на цяла България.Това  е мойто скромно мнение Peace

# 80
На мен също ми е странно как са върнали Светлана толкова бързо в къщата, защото когато аз раждах със секцио чак на 3 ден ни изкараха от реанимацията. А в интензивния сектор не допускаха никого и всичко беше абсолютно стерилно.

# 81
  • Мнения: 46 492
Абе момичета , не се излагайте!В коя болница сте раждали,че от реанимация са допуснали да се разхождате по-рано от 24-часовия период,който е задължителен?Аз раждах в МД и там не дават да се става по-рано от сутринта на другия ден...

В някои болници раздвижват на 7-мия час, в други на 12-тия, в трети на 24-тия, навсякъде е различно, но колкото по-рано, толкова по-добре  Peace

# 82
  • Мнения: 215
Аз също се учудих след секцио,как ходи с тия високи обувки newsm78.
А бебето не е голямо изобщо.

и с тоя разголения корем  newsm78

Това настрана, но имайки предвид как ни излъгаха в ББ2 вече във всичко се съмняваме. Вчера гледахте ли двете гълъбчета Миро и Елена, уж щели да се развеждат ама апартамент стягали, уж подала молба за развод ама датата на делото не знаела, уж не дошла с него , но в неговата кола се качи. А бе за идиоти ни вземат то е ясно  #Crazy

# 83
  • Мнения: 1 951
Абе момичета , не се излагайте!В коя болница сте раждали,че от реанимация са допуснали да се разхождате по-рано от 24-часовия период,който е задължителен?Аз раждах в МД и там не дават да се става по-рано от сутринта на другия ден...

Хич не се излагаме.Мен на 6-я час дойдоха и насила ме накараха да стана и да се разходя.На 12-я вече ходех при бебето, а на 24-я ехеее........сновях напред-назад по двора на болницата.И междудругото не съм била в реанимация, а в стаята в която си останах до последно.

# 84
  • Мнения: 4 621
  Това,че бързо се е възстановила и ходи нормално не означава,че има някаква измама NaughtyПри всеки е индивидуално-...........
Аз също се възстанових бързо и на 5 ден си ходих абсолютно нормално Peace

# 85
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз родих нормално,та не мога да се изказвам за възстановявнето след секцио.Пожелавам й да не я боли наистина и да й е живо и здраво детенцето,пък дано и да успее да си подреди живота,който според мене сама е разбила,без някой да я кара,ама както и да е.Но репликата "Дайте ми една цигара,не ме интересува,после няма да я кърмя" не мога и не искам да я оправдая с нищо. Sick #Crazy #2gunfire

# 86
  • Мнения: 592
Аз също съм от тези, които се възтановиха бързо - на изписването търчах като кон, но това беше на 6 ден., а на 3 бях като като пребито куче, въобще не можех да се изправя, защото всичко се опъваше. Даже и да са и осигурили по-добри условия, като операция, упойки пак си е доста странно #Crazy. Но иначе искам да изкажа УЖАСНОТО си мнение за тази жена - абе пълен кошмар. Сега (а и преди) когато имам свое дете знам, че през ада ще мина за да си го запазя. А тя се отрича не само от него, ами от другата си дъщеричка #Cussing out #Cussing out #Cussing out Пълна откачация - хвали се , че не го е убила, а в същото време го оставя да се мъчи - без родители, най-вече майчина грижа, без дом, отрича се от него.  smile3515Казвам ви вчера и бях бясна на тази и сега като видях темата пак побеснях: "...не я интересувало.." - каква безотговорност, какъв егоизъм newsm61 newsm61 newsm61 А тя душичката малка - истинска принцеса - каква съдба, а дано се намери някой да се грижи и обича както заслужават всички наши деца.

# 87
  • Мнения: 8 917
Аз бях секцио с пълна упойка и станах още не същият ден. Следващите 2 дни се качвах на горният етаж да видя бебката си - е, малко ме придърпваше, но след това си "тичках" Grinning Колкото до това, което говори Светлана, не мисля, че е правилно да я нападаме - най-вероятно се намира в криза и определено не вижда светлина в тунела. Все пак са важни действията й по-нататък, а не приказките сега. Peace

# 88
  • София
  • Мнения: 978
Навсякъде, където съм чела за кърменето и тютюнопушенето се казва, че е по-добре да кърмиш и да пушиш, отколкото да не кърмиш изобщо. А вредата от пушенето е по-голяма при кърменето, отколкото по време на бременност.

Вредата от тютюнопушенето е твърде преекспонирана, независимо дали става въпрос за бременност или за кърмене. И в двата случая говорим за евентуален риск, а не за фатална обреченост. Никотинът, който преминава през плацентата или впоследствие в кърмата, е в незначително количество. /при употреба на до 15 цигари дневно/. Има десетки други вещества със същата степен на вредност около всяка бременна или кърмачка, които обаче не са обект на масови кампании и съответно, на всевъзможни теории. И да, по-добре е да кърмиш и да пушиш умерено, отколкото изобщо да не кърмиш.


Мили момичета, аз пуших по 2 кутии на ден преди да забремениея, но след това ги спрях.
Предполагам, че знаете, че в цигарите никотина е най-полезното нещо.За съжаление цигарите са пълни с всякакви боклуци като  пластмаси, катран и ккаво ли още не. А и никотинът съвсем не е толкова вреден, така, че ако ще пушите пупете пури / не пурети/. Но не мога да се съглася, че всички съставки, които са в цигарите не вредят по време на бременост и кърмене. Информацията ми е от посещения в тютюневи фабрики

# 89
  • София
  • Мнения: 6 360
ако ще пушите пупете пури / не пурети/.

това излиза извън темата, но да ти кажа, че пурите крият друг огромен риск - от рак на езика. много често срещан при пушачи на пури и съвсем определено свързан...

# 90
  • Мнения: 316
Раждах нормално и се възстанових страшно бързо (на 3-тия час исках да ставам даже ама не ми дадоха), но в болницата се запознах с 2 жени раждали секцио, които на втория ден се движеха точно както и аз.
Колкото до това, че бебето било голямо за пушачка... Ами имам приятелка, която пушеше по кутия + на ден и роди чудесно момиченце 2.900кг - да й е живо и здраво, а в болницата в моята стая имаше една огромна жена, която се хвалеше как не е помирисвала цигара и се хранела изключително здравословно, но момченцето и се беше родило 2.800кг - и то да е живо и здраво.
Всичко това си е индивидуално според мен.

# 91
  • Мнения: 1 186
Напълно подкрепям diksi и Zorie Peace въпреки че си мисля че и в двата случая НЕ трябва да се пуши и няма място за сравнение Peace
А относно това за доцентите и т.н....мисля че едни гинеколог който е пушач е напълно естественно да каже че може да се пуше през бременността и повреме докато се кърми НО В ОПрЕДЕлЕНИ КОлИчЕСТВА.......докато един лекар който е непушач-ще се каже точно обратното-"В никакъв случай да не пушиш".......то на голям човек вреди пък камоли на едно малко бебе Peace

Последна редакция: вт, 31 окт 2006, 09:28 от IVKA&MIMI

# 92
  • Мнения: 113
Слушам и не вярвям на очите си!!!В каквато и криза да се намираш,на кой ли свят да се чудиш,че си ,няма такова нещо да не искаш да погледнеш детето си.Ще кажете- депресия.Ами може да потърси професионална помощ,да се обърне към психолог.Аз не мога да повярвам,че тя се е надявала мъжът и да и прости,след цялото това унижение на ,което го е подложила,той човека трябва да е мазохист да се върне пак при нея.Аз въобще не я оправдавам за цигарите и алкохола.Това са най-големите отрови,както за бебчето така и за нея.И защо обсъждате само килограмите на детето-то се е родило горкото,2-3 кг ,няма значение,големият въпрос е то каква имунна система ще си изгради като 9 месеца е било в токсична среда,а на всичкото отгоре и на бял свят пак се налага да поглъща отрови.Вие не сте ли чели до какви последици може да доведе употребата на алкохол и цигари по време на бременност и кърмене?До проблеми със сърцето,с дихателните органи,мозъчни увреждания,податливост към какви ли не заболявания и т.н.(пази боже)Но все пак всеки решава за себе си.Аз например преди да забременея си пушех и си пиех доста порядъчно по купони и дискотеки като нормален млад човек,но в мига ,когато разбрах,че от моят начин на живот зависи едно невинно мъниче,просто забравих за себе си и за вредните изкушения,защото не исках да се обвинявам след това,че аз съм допринесла за за,боледуването на бебчето ми.Пожелавам на вички да успеят да помислят първо за здравето на детето си а след това за собствените си прищявки Wink

# 93
  • Мнения: 592
Слушам и не вярвям на очите си!!!В каквато и криза да се намираш,на кой ли свят да се чудиш,че си ,няма такова нещо да не искаш да погледнеш детето си.Ще кажете- депресия.Ами може да потърси професионална помощ,да се обърне към психолог.Аз не мога да повярвам,че тя се е надявала мъжът и да и прости,след цялото това унижение на ,което го е подложила,той човека трябва да е мазохист да се върне пак при нея.Аз въобще не я оправдавам за цигарите и алкохола.Това са най-големите отрови,както за бебчето така и за нея.И защо обсъждате само килограмите на детето-то се е родило горкото,2-3 кг ,няма значение,големият въпрос е то каква имунна система ще си изгради като 9 месеца е било в токсична среда,а на всичкото отгоре и на бял свят пак се налага да поглъща отрови.Вие не сте ли чели до какви последици може да доведе употребата на алкохол и цигари по време на бременност и кърмене?До проблеми със сърцето,с дихателните органи,мозъчни увреждания,податливост към какви ли не заболявания и т.н.(пази боже).........Пожелавам на вички да успеят да помислят първо за здравето на детето си а след това за собствените си прищявки Wink
  Peace може би положението и е лошо, но голяма част от вината за това очевидно е нейна. На никой не му е лесно, депресия може би има, но ако всички се оправдаваха така, то повече от половината деца щяха да са зарязани...да си майка преди всичко означава детето ти да е напърво място - преди теб, преди всички. Смисъла на майката е да обича, подкрепя и помага на своите деца. То в противен случай, като ги родим да ги оставяме сами да се оправят..Просто се дразня, от това че се прави на жертва, изиставена от съпруга си. Той може и да не е цвете за мирисане, но тя явно не е държала много на брака си с него, щом се е стигнало до тук. Дразня се от това, че пред широка аудитория се изгражда един образ за българската майка, който е абсурден и неверен. В къщи имаме една тинейджърка, която като види още една такава майка и може и да реши, че това е нормално поведение... #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 94
  • Мнения: 1 949
Но репликата "Дайте ми една цигара,не ме интересува,после няма да я кърмя" не мога и не искам да я оправдая с нищо. Sick #Crazy #2gunfire

Съгласна съм! Трябва да си голям егоист и "тъпо парче", та да не те интересува на какво подлагаш собственото си дете.  Twisted Evil А и да се отричаш от него, че и от първото си дете  Shocked  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire
НЯМАМ ДУМИ ПРОСТО!

# 95
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Амми,бързо възстановяване,просто бързаше да се прибере в къщата и да запали цигара  Rolling Eyes

# 96
  • Мнения: 1 117
Това си е направо сценарий. И аз раждах сина си със секцио и ми е ясно, че това е не толкова възможно колкото го виждаме по телевизията. Аз се раздвижиш на 5-тия час от операцията и се възстанових до петия ден. Но далеч не можех да си помисля да ходя изправена като бастун, на високи обувки и то на втория ден. А относно отношението на тази  " майка " към пеленачето си и другото си детенце ... е то просто  не заслужава коментар!

Последна редакция: вт, 31 окт 2006, 13:06 от bopsi

# 97
  • Мнения: 155
И аз се учудих на бързото й възстановяване,късметлийка newsm12

А относно измамата- сигурна съм,че няма  Stop Бях в Шейново на преглед точно по време на секциото.Персоналът негодуваше,че целия вип етаж  е блокиран и ще е така докато тя е в болницата Confused

# 98
  • Мнения: 3 069
Момичета,много се учудих от бързото възстановяване на Светлана след секциото,както и от това,че бебето ми се стори доста едричко за родено преди два дена и 2960гр.Аз имам бебе на 20 дена ,родено 3400гр.-ами то изглежда колкото това на Светлана.Също така много се учудих,че майката се движи доста свободно след операция като секциото(аз съм раждала и двете си деца със секцио) - само два дена след това тя изглеждаше доста добре Thinking
Вашето мнение какво е - има ли измама?Защото според мен това е поредното доказателство за сценарий и добри артисти в т.нар. реалити шоута newsm78


Това е абсурдно...Всеки е индивидуален а тазжи жена има толкова други проблеми, че не и остава време да се сети за секциото!!!

# 99
  • Мнения: 14
Не мисля че има измама. Аз родих моя син 2.550 гр и тои изглеждаше много малък,но до моето легло имаше жена с момиченце родено 6 часа след моя и беше 3.100гр и изглеждаше също толкова малка като моя.

Последна редакция: вт, 31 окт 2006, 17:58 от Мама Аничка

# 100
  • Мнения: 38
мен също ме учуди че толкова бързо я изписаха, но ние все пак не виждаме всичко което се случва в къщата на ББ . Но действително едва ли не я боли, просто се е стегнала и привела във вид за пред камерите.
Не искам да я критикувам, тя си решава какво ще прави с живота си , но ми е интересно, че се е стегнала да изглежда добре, да не се оплаква а говори невероятни глупости. Според мен това е по важно защото така излага дъщеричката си, която е навън сред хората, сред децата а живота е жесток .Не се съмнявам, че си обича децата независимо от това какви ги приказва и върши, но не може да се излага така. Разбирам и това че тази жена е нещастна в един от най важните моменти в живота и съчетават се изведнъж  лични проблеми, повишена чувствителност, физическа болка след операция . Но не може да говори и да се държи пред цяла България като тинейджърка да говори как схте пие сега как не иска да се грийи  за детето сега защото е разтроена дори да го чувства така . защото всичко ще се обърне още повече срещу нея.
А определено съм съгласна че наградата на ББ трябва да вземе тя въпреки , че е игра поне да оправи живота си и най вече на детето си / децата си.
 

Последна редакция: вт, 31 окт 2006, 18:30 от ninha

# 101
  • Мнения: 592
И аз се учудих на бързото й възстановяване,късметлийка newsm12

И мен това нещо много ме впечатли.Аз също раждах секцио,аз също се възстанових бързо,но на 2 ден не мога да си се представя с панталони ниска талия и обувки на ток.В това отношение евала и правя,явно е доста силна жена

# 102
  • ES
  • Мнения: 2 172
Ау, отвратена съм от тая жена. Седя и си мисля, че има толкова други мами, които отчаяно искат да имат рожба, а такива като нея имат, а не заслужават. Така ми  е жал за малкото бебенце.

# 103
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Според мен бяха я натъпкали с болкоуспокояващи иначе не виждам как щеше да издържи толкова много време при положение че е родила преди 2 дни.Само да пожелая да и е ЖИВО И ЗДРАВО ДЕТЕНЦЕТО.

 newsm10

И аз мисля така, натъпкали са я със болкоуспокояващи, аз на втория ден едва ставах, бях с още едно момиче заедно ни правиха операциите тя беше 1 час след мен и двете на втория ден едвам се движехме и като се смеехме така ни болеше корема  и се присвивахме, направи ми впечатление, че Светлана се закашля по време на интервюто и след това си продължи да си говори спокойно, ами аз като кашлях така ме болеше корема и след това не можех да си поема въздух да дишам камо ли да говоря......


А за  детенцето дано да се грижи някой добре за него, защото майка му май не е много загрижена за него...май повече я интересуват цигарите #Cussing out

# 104
  • Мнения: 3 069
eli, и аз раждах секцио и в деня след като ме изведоха от реанимацията не съм престанала да се движа, сядах само когато ни даваха децата и то ния трябваше да ходим да си ги взимаме от неонатологията.Боляло ме е , не отричам, но аз съм на 40 години и се държаш супер.
Оставете Светлана на мира.Ако и вие имате проблеми като нейните не в следродилна депресия ще бъдете а в след родилна психоза....
Тя е силна жена и това и прави ЧЕСТ!!!

# 105
  • Мнения: 3 069
Забравих да допълня, че и аз съм пушила през цялата бременност, няма да казвам по колко за да не се уплашите.Не се гордея с това, просто не можех да ги спра.
Светлана се показва ИСТИНСКА пред всички, не крие недостатъците си.В момента е объркана но съм сигурна, че ще вземе правилно решение.
Така, че аман от прекалени моралистки, пуши и се и ще пуши.Родила е живо и здраво детенце.Стига някои от вас са се хващали за това......ами ако се е дрогирала.....така както правят една трета от американките?????

# 106
  • Мнения: 316
Понеже много ме затормози мисълта дали е режисирано наистина, аз се обадих на една докторка от Шейново (приятелка на свеки) да я питам. Ами не е режисирано! То възстановяването си е до организъм.

В тая връзка пак се сетих нещо от болницата...
Една мацка в моята стая на втория ден след нормално раждане (като мен) изглеждаше и се движеше много по зле от мен на първия ден. Аз преди да родя се бях подула като балон и няколко часа след раждането си виждах жилките и кокалчетата на краката, а тя на втория ден си беше със страшно отекли крака. Също така и корема ми много бързо се прибра (чак и аз се учудих), а това момиче си излезе с корем като моя в 8-ми месец.
Наистина си е до организъм  Peace

# 107
  • Мнения: 159
За възстановяването й - браво на нея - явно стиска зъби и не се оплаква много много. Но какво ще кажете как се грижи за бебето си?

# 108
  • на село
  • Мнения: 3 898
За възстановяването й - браво на нея - явно стиска зъби и не се оплаква много много. Но какво ще кажете как се грижи за бебето си?
За грижите-  има цяла тема в клюкарника.
Иначе за възстановяването и - наистина всичко е до организъм.

# 109
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Добре де, наистина ли са нужни две теми за тази прословута Светлана?
Освен темата за ББ3, в която и без това се говори ПАК основно за нея?

# 110
  • Мнения: 2 309
eli, и аз раждах секцио и в деня след като ме изведоха от реанимацията не съм престанала да се движа, сядах само когато ни даваха децата и то ния трябваше да ходим да си ги взимаме от неонатологията.Боляло ме е , не отричам, но аз съм на 40 години и се държаш супер.
Оставете Светлана на мира.Ако и вие имате проблеми като нейните не в следродилна депресия ще бъдете а в след родилна психоза....
Тя е силна жена и това и прави ЧЕСТ!!!

Чак пък психоза...!?!?!?! newsm78
Човек каквото си надроби това ще сърба.Какъвто живот си начертаеш,това ще следваш...никой не й е виновен bowuu
Ко е седнала и циври,като я гледам си е взела решенията,седнала да циври.В един момент рече и отсече,после ревтуни - що така станало...
.....Обичам го
.....Не го обичам
.....страхотен е...
.....искам развод
.....неискам развод...
Шантава жена Mr. Green Изобщо не мога да съжалявам хора,които не са наясно с намеренията си...,по простата причина,че такива като нея,вършат всичко с цел някой да ги съжалява и да са център на внимание.Същата е като тоя Миро от ББ2  Sick

Жалка картинка беше тази жена,като рови из фасовете Sick Sick Sick

# 111
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Извинете, но темата явно е клюкарска.
Мой пропуск е, че досега не съм обърнала внимание.

Заключвам я.
Обсъждайте жената в темата пусната в подходящия за това форум.

Общи условия

Активация на акаунт