Пътуване и бременност.. ?!

  • 1 560
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 212
Здравейте,
Помогнете със съвет да взема едно решение.......
Тези дни влизам в 8 ми месец, а "нашият тати" много иска и настоява да го придружа на едно гости на разстояние ,път София - морето. Да ще пътуваме с удобна кола, но аз малко се притеснявам, защото съм чувала, че май не е много добре да пътувам сега.....
Пазя си къщата от 5 ти месец насам и не смея много, много да се правя на "майка - героиня"
Дали да рискувам ?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 043
Аз не бих рискувала, ама аз съм малко параноясала в това отношение. Колата ви може да е удобна, но нашите пътища са доста опасни.

# 2
  • Мнения: 1 029
Най-добре да се консултираш с наблюдаващия бременността ти гинеколог по този въпрос. Все пак той най-добре знае какво е състоянието ти. Аз лично избягвах да пътувам на дълги растояния след 7ми-8ми месец, но съм чувала за много други бременни, които не се притесняват от това.

# 3
  • Мнения: 372
Говори с лекаря си.
Не съм имала никакви проблеми през бремеността. Не се спрях през цялата бременост.  Дори седмицата преди да родя ходихме 3 пъти да Казанлък през  Шипка по онези дупки, ужас. Пиех магнерот и но шпа, когато пътувах. Но като резултат родих 20 дни преждевременно, поради разкъсване на плацентата, ми предизвикаха раждане, без да съм имала никакви симтоми за такова. Слава богу бях влязла в 9м. При следваща бременост няма да си правя такива експерименти повече  Naughty
Та, съвета ми  е ти сама да си прецениш, но не е хубаво да рискуваш  Grinning

# 4
  • Мнения: 3 500
Ох, аз в 8 месец пътувах с автобус 4 часа.Това беше най-кошмарното пътуване в живота ми.100 пъти съжалих, че съм тръгнала.Беше ми неудобно, тежеше ми корема, болеше ме кръста, място не можех да си намеря тия 4 часа на една седалка.Но все пак не знам, може би с кола бих се чувствала по-добре.Много добре си помисли как ще се чувстваш и ако не ти се ходи много, по-добре си остани в къщи.Другия вариант питай гинеколога си и реши според неговата препоръка.Ако все пак се решиш - приятно и леко пътуване!

# 5
  • Мнения: 1 986
 Зависи от състоянието ти,и от това,какво ще те посъветва лекаря-аз нямах проблеми с бременността и с пътуванията PeaceАко решиш да пътуваш,избягвайте второ- и третокласните пътища и правете често почивки Peace

# 6
  • Мнения: 284
Щом се чувстваш добре нищо не пречи да пътуваш.Аз в 8 месец ходих  на море това лято Mr. Green

# 7
  • Мнения: 888
Моята първа бременност беше безпроблемна, освен фактът че родих седмаче! Cry
Мила, не си струва риска, вярвай ми...едно преждевременно родено дете крие страшно много бъдещи проблеми...едно пътуване /колкото и хубаво да е то.../ не може да се сравни с мъките на едно дете "с увреждания" !

# 8
  • Мнения: 3 456
Е, сама си знаеш, че в този етап на бременността не се препоръчват дълги пътувания, но познавам многожени, които си пътуваха без никакви притеснения. След като ти обаче не си сигурна и се притесняваш- не отивай, ако недай си Боже стане нещо никога няма да си го простиш! Не искам да те плаша- просто слушай инстинкта си.

# 9
  • Мнения: 11 003
Най-добре говори с лекаря  Simple Smile Макар че ако сте с удобна кола, няма какво толкова да стане - ще карате внимателно, ще спирате за почивки и т.н.

# 10
  • Мнения: 1 341
Първо се посъветвай с лекаря си!
Аз в 8-ми месец ходих до морето,но и бременността ми беше лека и безпроблемна.През цялата бременност и до края не съм се спряла,обичам да пътувам и го правех.

# 11
  • Мнения: 8 505
Аз пътувах в края на 8.,началото на 9.месец,разстоянието-около 400км в едната посока.Бях си взела направлението за всеки случай.Чувствах се повече от добре,пътувах с автобус.Ако лекарят ти даде зелена светлина,само от теб зависи дали ще пътуваш.

# 12
  • Мнения: 1 196
Ти най-добре си знаеш как се чувстваш!Послушай сърцето си,за да си по-спокойна и да не се обвиняваш!
Но не мисля,че е проблем ако всичко с бременността ти е наред!

# 13
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ти най-добре си знаеш как се чувстваш!Послушай сърцето си,за да си по-спокойна и да не се обвиняваш!
Но не мисля,че е проблем ако всичко с бременността ти е наред!
Да, така е - аз и в деветия месец си пътувах и нямах грижи, но бременността ми беше лека.......

# 14
  • Мнения: 1 294
Пропътувах разстоянието Бургас-Добрич за да родя там в девети месец.Преди това пропътувах същото разстояние в осми месец.Не мисля че има проблем да пътуваш ако нямаш проблеми с бременността, но за всеки случай защо не обсъдиш това с гинеколога си? Hug

# 15
  • Мнения: 353
Успех с пътуването. Щом се чудиш значи се чувстваш добре. Само не забравяй документите за постъпване в родилния дом и за всеки случай проучи в кои болници се ражда във въпросния град, че нищо не се знае...

# 16
  • Мнения: 574
Мила,до 5 месец пътувах 4 пъти със самолет,в края на 7 летях до Германияи се върнах в началото на 8 месец.А сега 20 дни преди термина ми  не слизам от колата, току що се връщам от път(пътувах сама около 70 км)така че ако се чустваш добре не се притесняваи  да тръгнеш на път,мисли си само как да прекараш приятно.Все пак не забравяй че всичко е индивидуално,
 късмет и лека бременност  bouquet

# 17
  • Мнения: 5 362
Не е много близко разстоянието,но ако ти се ходи-отиди.То каквото е писано,това ще става.
Аз пътувах по-на далеч в началото на 9-я месец,дори останахме с преспиване.Много се притеснявах,но в крайна сметка нищо не се случи.

# 18
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 320
Най-важно е ти как се чувстваш, ако ще се притесняваш през целия път - не си е работа. Нали знаеш, че много неща са и на психическа основа. Аз летях до Братислава в 8-мия месец, но нямах и грам притеснения ( и най-вече сама си го реших). 
Може би ако си остани в къщи.

Желая ти лека бременност, малко остава!    Hug

# 19
  • Мнения: 161
не съм се спряла през цялата бременност.никога не съм пътувала толкова много,както през последните осем месеца.аз се чувствах добре,а и исках да използвам времето,което ми остава без Бебов(като се роди едва ли ще се шъткам на ляво и дясно).ти само трябва да прецениш.

# 20
Лекарят ти най-добре може да прецени, съобразно състоянието ти. Каквото и да ти кажем ние няма значение, защото при всеки бременността е протичала по различен начин. Аз до 7 месец не спрях да пътувам, но след това постъпих в болницата докато родя. Не поемай този риск безотговорно.

Общи условия

Активация на акаунт