Овче кисело мляко!Как да го оползотворя!

  • 617
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 413
Момичета, дайте някакви идеи какво да правя с гъсто, гъстеничко овче кисело мляко. Свекър ми домъкна отнякъде, а ние изобщо не ядем вкъщи бациликус булгарикус.
Цял ден се чудя кво да го правя, щото е грехота да го хвърля!
Не ми се прави снижанка, скоро правих, омръзна ми!
Мислех си, че мога да направя габровска топеница - с печени чушки, сирене, чесън, домат и да й добавя изцедено мляко.
Ама ако имате по-свежи идеи, предварително голямо благодарско.
Ааа, забравих да уточня, че не съм по сладкишите, а по соленото.

# 1
  • Мнения: 1 352
Ако в момента не ти се яде нещо с кисело мляко може да го затвориш в буркани и когато ти потрябва си отваряш.

# 2
  • Мнения: 6 461
По добре го оползотворете,защото ще се вкисне.
Яйца по панагюрски
Айран
Баница с кисело мляко
Фрикасе
Ако се сетя за друго ще ти пиша  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 25 571
Катъъъъък!  Party
А ако и това те мързи, прати ми го!  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 3 251
Не става да приготвиш сладкиш, защото стават глетави от него-нееднократно съм пробвала-резултата е един и същ. Употреби го , като го изцедиш:смеси го с печени чушки, сол, копър или подправки по твой избор/аз слагам магданоз/, мариновани краставички и прясно зеле - нарязано на много ситно. Видимо е странна комбинация, но е много вкусно!

# 5
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Разбъркваш с лъжичка-две от любимото сладко и ... напред! Оффф, сега видях, че солено искаш. Ами направи бухти или мързелива баница (4 яйца, кофичка кисело мляко, лъжичка сода, натрошено сирене, половин чаша олио и брашно). Абе я пробвай със сладко, ще вземе да ти се услади Wink

# 6
  • Мнения: 413
Благодаря, мили момичета!
Все щи измисля къде да го дена!
Най-вероятно  ще пробвам странната салата на Нина, а защо не и  някакаква мусака Grinning
Малко ми трябва да го смеся с любимото сладко, ама се въздържам!
Иначе ми е любимоооооооо

Общи условия

Активация на акаунт